Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 798 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Maj 2015 17:19 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
Wczoraj natrafiłem przypadkiem na serwis lojalnościowo-rabatowy https://www.planetplus.pl.

Jest to program na wzór Payback'a, z tą różnicą, że model jest unikalny i Cashback można łączyć z dodatkowymi promocjami, rabatami i wyprzedażami. 1 pkt = 1 PLN, po uzbieraniu 20 PLN można bezpłatnie wypłacić pieniążki na konto bankowe. Portal współpracuje z wieloma znanymi sklepami, kantorami internetowymi oraz bankami i... firmami typu "chwilówki" on-line. To ostatnie "włączyło" mi alarm.

Dlatego chciałbym poddać pod dyskusję, czy ktoś zna już ten program i czy miał z nim jakieś doświadczenia? Czy warto się tam rejestrować czy może to tylko serwis mający na celu zbieranie danych osobowych?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 01 Lip 2022 14:15, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana tytułu (planetplus -> plente)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 18 Maj 2015 17:36 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Ta wonga nie wygląda najgorzej, pod warunkiem że dowolną kwota da cashback rzędu 70zl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Maj 2015 18:03 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
Ponieważ od jakiegoś czasu aktywnie staram się takie portale testować, ten też mi nie umknął. Chciałam wstawić link na forum, ale po nieco sumienniejszym teście ;) Póki co mogę powiedzieć, że portal pieniądze nalicza, nawet dość dokładnie (zdublowana transakcja została szybko odrzucona), nie wiem jeszcze jak jest z wypłatami ;) Niedługo zdam relację jak to bliżej wygląda.
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Maj 2015 18:26 

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 118
Loty: 1
Kilometry: 2 389
To dawna KartaPlus. Jeśli chodzi o wypłaty to jest pewien haczyk. Są one robione tylko na danego początku miesiąca tzn. że jak uzbierasz 20 zł np. 2ego to wypłatę dostaniesz najwcześniej 10ego następnego miesiąca. Aha przy okazji pytanie . Czy miał ktoś problem z transferem środków z dawnej Karty na obecny Planet?
Góra
 Profil Relacje PM off
RadekZamulacz lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Gru 2015 16:07 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
Obiecana, chociaż spóźniona opinia:

Jeśli jest możliwość zaoszczędzenia paru złotych na zakupach, myślę, że warto poświęcić chwilę, by to zrobić. Chwilę, bo jeśli mamy już konto na stronie, zakupy takie różnią się wyłącznie tym, że:
- logujemy się na swoje konto,
- wyłączamy AdBlock'a,
- wyszukujemy wybrany sklep i klikamy na link prowadzący do niego.
Dalej postępujemy tak, jak zwykle. Jeśli ktoś korzysta już z zagranicznych stron oferujących cashback, to wie, że szybko można przyzwyczaić się do takiego sposobu robienia zakupów internetowych. Oraz, do sprawdzania korzystniejszych stawek na różnych stronach. Dzięki takim paru prostym czynnościom w ciągu roku na zakupach można "zarobić" kilkadziesiąt-kilkaset złotych (i docenia się przewagę zakupów przez internet nad standardowym sklepem). Dla mnie gra jest warta świeczki ;)
Jedną ze stron, która pozwala odzyskać część kwoty za zakupy na polskim rynku jest PlanetPlus.pl
Przykładowe oferty:
https://www.planetplus.pl/sklep/auchandirectpl
https://www.planetplus.pl/sklep/groupon
https://www.planetplus.pl/sklep/pizzaportalpl
https://www.planetplus.pl/sklep/lot
i oczywiście jest tam wiele innych, a sporadycznie pojawiają się promocje, jak np. https://www.planetplus.pl/kalendarz-adwentowy. O wszystkich spamują na maila, więc nie da się przegapić ;)
Nie mają co prawda wtyczki, dzięki której widzimy lepiej, czy cashback się nalicza, ale w większości przypadków wystarczy wyłączenie AdBlock'a. Jeśli nie, można wnioskować o naliczenie cashback-u ręcznie. Miałam raz taką sytuację i udało się odzyskać kwotę wyższą niż w gruncie rzeczy mi się należała, według obowiązujących stawek. Jedyny minus, czekałam około pół roku, ale pewnie zależy to od sklepu.
Prawidłowo naliczone kwoty są do wypłaty średnio po 2 miesiącach.
Oszustw nie robią. Pieniądze można przelać na swoje konto bankowe, jeśli zdobędzie się minimum 20 zł.
Cytuj:
wypłata Twoich oszczędności zostanie zrealizowana w terminie do 5 pracującego dnia następnego miesiąca. Zlecony przelew Cashback nie jest pomniejszany o żadne dodatkowe koszt prowizji.
Tu widać i plus, i minus. Plus, bo w przeciwieństwie do innych polskich cashback-ów jak bilonowo czy cash4free, nie ściągają prowizji. Minus, bo wypłata idzie długo, jeśli zlecimy ją w połowie miesiąca, będzie trzeba czekać 3-4 tygodnie.
Po 12 miesiącach bez aktywności zawieszają konto, ale jak ktoś przywyknie, to z łatwością zbierze co jakiś czas choćby parę groszy - nie ma minimalnej kwoty transakcji - ostatnio odruchowo, z przyzwyczajenia zrobiłam przez PlanetPlus zakupy na Euro RTV AGD, w szałowej kwocie 4.99 zł. Naliczyli 9 gr zwrotu :lol:
Jeśli ktoś ma pytania, odpowiem - pewnie nie wyczerpałam tematu ;)
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Gru 2015 18:18 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
Dzięki za recenzje. Ja też pół roku czekałem na zatwierdzenie ręcznie wpisanego cashbacku.

28 listopada zleciłem wypłatę kwoty, ciekawe kiedy przyjdą pieniążki. Regulamin mówi o max 5 dniu roboczym następnego miesiąca, ale w potwierdzeniu była mowa o 10 dniach od daty zlecenia.

Olbrzymim minusem programu jest brak infolinii. Na kilka wysłanych maili na ani jednego nie odpowiedzieli. Zauważyłem, że odpisują na kontakt z formularza po zalogowaniu na konto. Dostałem info od konsultanta, że zatwierdzanie cashbacku trwa do 45 dni, ale jak jest w rzeczywistości nie wiem. Po nierozliczeniu prawidłowo transakcji bardzo się zniechęciłem, ale może dam im jeszcze jedną szansę.

Kasiat, napisz mi proszę:
1. Jak wygląda sprawa, gdy w sklepie za każdą kategorię produktów jest inny cashback czy mogę w jednej transakcji kupować produkty z różnych kategorii, czy należy ograniczyć się do jednej kategorii, aby cashback się naliczył prawidłowo?
2. Czy po przejściu do sklepu możesz się wylogować z planeta, czy trzeba być zalogowanym aż do zakończenia transakcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Gru 2015 19:37 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
W takim razie to norma, myślałam, że tylko u mnie tak wisiało.
Raczej przychodzą jednak w następnym miesiącu ;) Piszą o tych 10 dniach, ale nie zdarzyło mi się ;)
Nie potrzebowałam się kontaktować, a brakujący cashback zgłaszałam właśnie przez formularz. Na zagranicznych odpowiednikach też miałam wiele razy przypadki, że się źle naliczyło albo wcale, nie zniechęcaj się, w przypadku tego typu stron potrzeba właśnie duużo cierpliwości ;)

Jeśli chodzi o pyt. 1., nie wiem czy to reguła, bo bardzo rzadko mam tego typu łączone zakupy, ale opisywany przeze mnie przypadek, gdy naliczyli mi cashback ręcznie, dotyczył właśnie takiej sytuacji. Robiłam zakupy na agito, z różnych kategorii, a przy braku transakcji zgłosiłam brakujący cashback z najwyższą stawką ;) (bo nawet nie dało się tego rozbić na pojedyncze stawki). I to mam na myśli, pisząc, że dostałam więcej niż mi się należało - całość zakupów została rozliczona według tej najwyższej. Mimo to, myślę, że może dlatego nie naliczyło tego automatycznie. Decyduje zapewne czynnik ludzki, akurat agito dokładnie sprawdza cashback (i mówię to, mając doświadczenia nie tylko z planetplus), a tutaj się pewnie komuś nie chciało dla paru złotych przeliczać produktów według kategorii. Zresztą, kategorie i ich stawki często się zmieniają - jeśli akurat jest jakaś promocja, przy większych zakupach zrób na wszelki wypadek screena pokazującego, jakie były stawki - gdy będzie trzeba składać reklamację, na pewno się przyda, bo inaczej mogą to rozliczać według aktualnie obowiązującej.

W skrócie - próbuj robić łącznie, możesz tylko zyskać. Na 99% nie odrzucą cashback-u, tylko ewentualnie będzie trzeba poczekać na to ręczne naliczenie.

Ad 2. Nigdy nie wylogowywałam się podczas transakcji. Obstawiam, że zapisuje się to normalnie (liczy się URL jaki będzie już w momencie przejścia na sklep, a planet odnotuje to też w momencie przejścia), ale po prostu nie widziałam potrzeby wylogowania się. Za to czasem włączam AdBlock'a jeszcze podczas zakupów (ciężko mi się żyje bez niego) i nie ma z tym problemów.
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
darnok uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Gru 2015 19:46 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 109
Loty: 42
Kilometry: 83 387
To ja tez dorzuce recenzje od siebie.
Juz 22 transakcje przez nich zrobione - niedawno zlecilem 4 wypłate.
Minusy:
- dlugo sie czeka na wyplate ale wyplacaja w koncu
- kontakt fatalny: na maile nie odpsuja albo lakonicznie. kontakt z formularza jest bylejaki.
- niektore transakcje baaaardzo dlugo sie zatwierdzaja (nawet 3 miesiace) - duzo dluzej niz regulaminowe 45 dni. (ostatnio padl rekord - transakcje z lutego na zawrotna kwote < 50gr CB zatwierdzono mi tydzien temu :D)
- przy jednej transakcji zostalem "oszukany". hotele Ibis mialy miec chyba 8% CB, a ja dostalem tylko 4zl jak za Etap, niestety przez brak "kontaktu" nie bylem w stanie tego wywalczyc

Plusy:
- zgloszone jako brakujace cashbacki automatycznie sie dodaja do konta jako do weryfikacji i ja 2-3 transakacje tak odzyskalem
- cashbacki sa wysokie, wyzsze niz na innych portalach (np EURO AGD RTV 2%, gdzie indzie 1,5%, Tchibo 8%)
- duzy wybor miejsc, ale tez nie wszystko - ostatnio im zglosilem propozycje home&you, bo Vitay daje a oni nie
- wszystkie załapane transakcje lub zgloszone dostalem

- nie wiem jak rozliczaja zakupy laczone z ronych kategorii - nie robilem takich transakcji - poza ww Etapem, wszedzie mi naliczono procenty poprawnie (czasami trzeba pamietac ze naliczaja CB tylko od faktycznego zamowienia, bez rabatow i kosztow wysylki - to maja na mysli piszac ze kwota netto - nie ze bez vatu). W niektorych sklepach naliczaja od pelnej kwoty zamowienia (nawet z wysylka i przed rabatami).
- sesja w planetplus wygasa dosc szybko (ta na zalogowaniu) - nie ma to znaczenia jesli chodzi cashback. Tam liczy sie referer, czyli przejscie z ich linku na strone sklepu. Co ciekawe, CB zaliczy sie tez jesli: Wejdziemy sobie najpierw na strone sklepu, zalozymy konto. Wrzucimy towary do koszyka. Natepnie otworzymy planetplus i przejdziemy do sklepu, po czym klikniemy Zamów. ale nalezy pamietac ze czasami jest inny cashback za pierwsza transakcje czy zostanie klientem sklepu i wtedy konto nalezy zakladac po przejsciu ze strony planetplus.
- transakcje na koncie pojawiaja sie czasem do 24h, czasem po 2-3 dniach. jesli nie to mozna recznie zglosic nienaliczony cashback. Strona podpowiada po wprowadzeniu daty, do jakich sklepow wchodzilismy z ich linka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Gru 2015 22:12 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
a jest możliwość połączenia cashback'u z Planetplus i punktów z ekuponów na paybacku? (na przykład groupon)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Gru 2015 22:16 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Dziś brałem tak z tchibo ale póki ci ani payback ani planeta nic nie naliczyly
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Gru 2015 10:52 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 109
Loty: 42
Kilometry: 83 387
Nie da sie polaczyc w wiekszosci sklepow paybacka i planetplus, bo oba opieraja sie na tym samym - na refererze, wiec to z ktorego sie skorzysta jako ostatniego przejmie zakup.
Jedyne miejsca gdzie sie da polaczyc to takie miejsca gdzie nr payback jest zapisany u partnera a nie jest obowiazek przejscia ze strony payback.
Kojarze tylko Empik i chyba pizzaportal.
Tchibo jest w wiekszosci przypadkow duzo lepsze w planetplus (8%) zamiast payback gdzie punkty bywaja symboliczne. Niedawno byly kupony 1000pkt za transakcje w Payback, to one sie oplacaly przy transakcjach mniejszych niz 125zl w Tchibo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Gru 2015 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2015
Posty: 15
O, właśnie dziś trafiłem na te stronę, wcześniej nie miałem o niej pojęcia. Zarejestrowałem się z czystej ciekawości, bo na kokosy tu nie liczę. Szczególnie, że zazwyczaj robie zakupy na aliexpress jedynie w internecie (chociaż z tego co widziałem z Ali tez są zwroty). A tak sobie teraz myślę, mam na allegro niewykorzystany kupon 50zl, rozumiem, że nie dam rady tego w żaden sposób połączyć z cashbackiem tutaj, bo kupony allegro działają tylko w aplikacji, nie?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Gru 2015 19:30 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
Potwierdzam, co pisze @darnok, dostałem Cashback za przedłużenie umowy w Orange i 100 pkt Payback, bo mają mój numer zapisany już w swoim systemie. W innym wypadku nie ma możliwości, chyba połączenia obu programów na raz.

@darnok 6,5% cashbacku mają hotele najwyższej kategorii za ibis/ibis style jest 2,5% a za ibis budget 1%. Czy próbowałeś łączyć PlanetPlus z programem Accora i czy Accor przyznawał punkty za rezerwację z ich strony, mimo przejścia na nią z innej strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Gru 2015 22:20 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 109
Loty: 42
Kilometry: 83 387
Nie uzywam aktywnie klubu accora, ale cos mi tam naliczylo w tym klubie za rezerwacje i planetplus tez (choc tak jak pisalem bardzo symbolicznie).
Gdybym wiedzial ze bedzie tak nisko to zrobilbym rezerwacje przez hotele.pl przez ktora wtedy bylo chyba 6%.
czesto uzywam hotele.pl do rezerwacji sluzbowych wyjazdow wlasnie ze wzgledu na planetplus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Gru 2015 22:33 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
A czy ktoś z was korzystał z tych pożyczek typu wonga albo Vivus? ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Gru 2015 22:41 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
@jesion83, jeśli nie chcesz mieć później kłopotów, to dobrze Ci radzę nie korzystaj z tego typu kredytów, nawet gdybyś miał to zrobić tylko dla 70 złotych. Tego typu firmy wyrastają jak grzyby po deszczu i nie są niczym innym jak tylko chwilówkami z RRSO na kilka setek procent. Kiedyś strzelił mi taki pomysł do głowy, żeby sobie coś kupić na pierwszą pożyczkę 0%, tylko jak sobie poczytałem warunki, to szybciej się wyleczyłem z tego pomysłu niż na niego wpadłem. To moja taka dobra rada - od tego typu firm trzymamy się jak najdalej!

@darnok, czytałem, że niektórzy korzystają z zagranicznych cashbaków w połączeniu z Accorem, ale zdarzało się, że hotel zakwestionował prawo do punktów ze względu na konieczność wypłaty prowizji dla serwisu cashback.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Gru 2015 22:47 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
jesion83 napisał(a):
A czy ktoś z was korzystał z tych pożyczek typu wonga albo Vivus? ?

Korzystałem z Vivusa, żeby otrzymać cashback z bilonowo.pl.
Nie było żadnego problemu, spłacilem w podanym czasie i faktycznie RRSO 0%, 0 zł itd.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Gru 2015 22:50 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Ja kiedyś z wonga korzystałem jak rozdawali bony do Merlin. Wszystko ok pod warunkiem że faktycznie się nie uwiklamy w jakieś procenty. Tak to czysty zysk. Dodam że ktoś gdzieś wspominał ze męczą jakimiś telefonami potem. Nic z tych rzeczy. Jedynie jakieś maile przychodzą z ofertami. Brałem wtedy 50 zl na kilka dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Gru 2015 17:37 

Rejestracja: 09 Gru 2015
Posty: 14
Czy ktoś próbował łączyć planetplus i bilonowo przy tej samej transakcji? Payback i bilonowo działa, ale nie zawsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Gru 2015 19:33 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Widzę że za wzięcie pożyczki w Wonga dają 70 zł zwrotu - pierwsza pożyczka (oddana w terminie) kosztuje 10 zł czyli na czysto 60 zł, a w można wziąc najmniej jak widzę 50 zł. Czyli co - teoretycznie biorę pożyczkę 50 zł, na drugi dzień oddaje 60 zł i dostaje od planetplus 70 zł ? :D Genialne, próbował już ktoś ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 798 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group