Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Goa
#21 PostWysłany: 19 Lis 2014 21:15 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Wzgórze ze świątynią Hanumana to Anjaneya Hill, można też zobaczyć wschód słońca z Matunga Hill (nr 1 w Tripadvisor ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
 Temat postu: Re: Goa
#22 PostWysłany: 19 Lis 2014 23:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
jacekwoj16 napisał(a):
Dziękuję za wskazówki. Gdzie mogę kupić te bilety autobusowe powrotne z Hampi na Goa, domyślam się, że pewnie w jakimś biurze turystycznym, ale czy wszystkie są pewne, z jakim wyprzedzeniem trzeba kupować bilety i ile mniej więcej kosztuje? Co do noclegu to chciałem się spytać jak duże są te gesthausy, bo jeśli wszystko pójdzie dobrze i nam nie anulują przelotów to jedziemy tam w 10 osób, a chcielibyśmy mieszkać razem.


Tak, w biurach turystycznych. Są one co 5m - warto się rozejrzeć dokładnie, i odwiedzić co najmniej kilka; w większości z nich nagle się okaże że coś nie jest zawarte w cenie i trzeba dopłacać, w innych że zawarte jest za dużo stąd tak wysoka cena, a we wszystkich że chcą z nas zedrzeć kasę :P Konkretnego nie polecę bo nie pamiętam nazwy, trzeba użyć zdrowego rozsądku.
Busy są nie z samego Hampi a z pobliskiego Hospet - ale dowiozą Cię tam rikszą w cenie prowizji.
Bus kosztuje ok 500 Rs za siedzące i 750 za leżące miejsca.
Guesthousy różnie, może jednak ciężko znaleźć miejsce dla 10 osób na raz (zwykle jest to dwu piętrowy budynek z kilkoma pokojami na parterze i piętrze, oraz knajpką na dachu), choć warto się porozglądać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#23 PostWysłany: 20 Lis 2014 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
biletów na autobusy można szukać na cleartripie. Kupujesz samemu bez prowizji pośredników czasami prowizja jest wysokości drugiego biletu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#24 PostWysłany: 20 Lis 2014 23:17 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Gaszpar napisał(a):
biletów na autobusy można szukać na cleartripie. Kupujesz samemu bez prowizji pośredników czasami prowizja jest wysokości drugiego biletu :)

Ja od szukania na Cleartrip zacząłem, ale nie wiem do jakiego miasta z Hospet mam szukać, próbowałem Margao, Vasco da Gama, Panjim, ale wciąż otrzymuję komunikat "Please pick a place from the list of suggestions." Oczywiście żadnej sugestii nie podaje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#25 PostWysłany: 21 Lis 2014 00:10 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 414
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Spróbuj Hampi-Goa. Wyskakują 2 busy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#26 PostWysłany: 21 Lis 2014 00:30 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Rzeczywiście. Dziekuję za pomoc :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#27 PostWysłany: 11 Lut 2015 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
ile powinna orientacyjnie kosztowac taxi z lotniska na Agonde lub Palolem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#28 PostWysłany: 11 Lut 2015 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
grzesznikAdam napisał(a):
ile powinna orientacyjnie kosztowac taxi z lotniska na Agonde lub Palolem?


Ok 1700inr z a/c.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#29 PostWysłany: 11 Lut 2015 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
nick napisał(a):
grzesznikAdam napisał(a):
ile powinna orientacyjnie kosztowac taxi z lotniska na Agonde lub Palolem?


Ok 1700inr z a/c.


jak na odleglosc 60km to jeszcze nie taka tragedia. Myslalem, ze bedzie powyzej 2k inr

chcialbym udac sie na jakas plantacje przypraw, czy jest cos moze blisko palolem lub agonde? Byl ktos moze juz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#30 PostWysłany: 11 Lut 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
grzesznikAdam napisał(a):
jak na odleglosc 60km to jeszcze nie taka tragedia. Myslalem, ze bedzie powyzej 2k inr
chcialbym udac sie na jakas plantacje przypraw, czy jest cos moze blisko palolem lub agonde? Byl ktos moze juz?


Polecam Sahakari Spice Farm - okolice Ponda. Super miejsce, w cenie obiad.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#31 PostWysłany: 11 Lut 2015 22:36 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Napisz ile czasu trzeba przeznaczyć na zwiedzanie i ile kosztuje od osoby?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#32 PostWysłany: 12 Lut 2015 16:18 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
grzesznikAdam napisał(a):
ile powinna orientacyjnie kosztowac taxi z lotniska na Agonde lub Palolem?

10.02 z Palolem na lotnisko płaciliśmy 1100 INR, ale większość chce 1200. Na lotnisku widziałem, że przejazd prepaid taxi do Palolem kosztuje 1500 rupii - moim zdaniem to dużo, wystarczy odejść kawałek i spokojnie wynegocjujecie przejazd prosto do Palolem za te 1100 a może i taniej - ja na Goa przyjechałem pociągiem, a z Margao do Palolem autobusem za 30 rupii od osoby :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#33 PostWysłany: 14 Lut 2015 13:15 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 195
jacekwoj16 napisał(a):
Napisz ile czasu trzeba przeznaczyć na zwiedzanie i ile kosztuje od osoby?
400 INR/os - w cenie poczęstunek powitalny (herbata + chrupki), zwiedzanie z przewodnikiem (ok. 30 minut) oraz obiad (napoje dodatkowo płatne).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#34 PostWysłany: 15 Lut 2015 22:31 

Rejestracja: 15 Lut 2015
Posty: 6
virtus napisał(a):
grzesznikAdam napisał(a):
jak na odleglosc 60km to jeszcze nie taka tragedia. Myslalem, ze bedzie powyzej 2k inr
chcialbym udac sie na jakas plantacje przypraw, czy jest cos moze blisko palolem lub agonde? Byl ktos moze juz?


Polecam Sahakari Spice Farm - okolice Ponda. Super miejsce, w cenie obiad.


A jak na tej plantacji ze słoniami - są jakieś ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#35 PostWysłany: 16 Mar 2015 22:36 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Krótka informacja dotycząca podróży na Goa (z info na F4F) oraz pobytu - co jest moim zdaniem istotne, co można zobaczyć… Skoro jest już temat o atrakcjach na Goa nie będę zakładał nowego.
Z ciekawych informacji, na lotnisku krajowym w Bombaju są terminale do ładowania urządzeń elektronicznych wyposażone w końcówki do wielu rodzajów i marek urządzeń.
Załącznik:
01_Stanowisko_do_ładowania.jpg
01_Stanowisko_do_ładowania.jpg [ 204.46 KiB | Obejrzany 1766 razy ]

Pieniądze – 1 INR = +/- 0,06 PLN. Nie ma problemu z wymianą EUR, GBP czy USD, choć z moich obserwacji wynika, że relatywnie najmniejszy spread w kantorach jest na parze USD/INR. Można zauważyć zasadę – jak zapewne w większości miejsc – im szybciej po przylocie wymienisz tym na gorsze kursy wymiany trafisz. Oczywiście jakąś kwotę lokalnej waluty powinno się przy sobie mieć. I tak, najgorsze kursy były na lotnisku międzynarodowym w Bombaju (uwaga na prowizje), nieco lepsze na lotnisku krajowym w Bombaju, podobne na lotnisku na Goa a najlepsze w miejscu docelowym w kantorach (dla mnie miejscem docelowym było Candolim). Zawsze warto mieć przy sobie drobne pieniądze, w wypadku Goa wystarczą papierowe 10 INR. Ja szczerze mówiąc rzadko używałem monet. Ponadto w niektórych miejscach można płacić kartą i jeśli ktoś ma np. kartę Kantoru Aliora w USD to kursy przeliczeniowe miałem takie same jak dobry kurs kantorowy.
Transport – po przylocie na Goa, przed wyjściem z hali po prawej stronie są dwa stanowiska tzw. „prepaid taxi”, jedno taksówek rządowych (żółto – czarne), drugie taksówek turystycznych (z reguły białe). Ceny w określone punkty są wypisane na tablicy i są takie same dla obu rodzajów taksówek – różnica jest tylko czy samochód ma klimę czy nie (oczywiście z klimą drożej – na odcinku GOI – Candolim jakieś 20 % drożej). Mnie przejazd na Candolim kosztował 945 INR bez klimy. Co ciekawe, „prepaid taxi” nie oznaczało w tym wypadku, że płacimy z góry, tylko dostałem kwitek z zapisaną ceną a płaciłem po przyjechaniu na miejsce oddając jednocześnie kwitek. Jak już się dojedzie na miejsce można się poruszać wynajętym skuterem, moto-rikszą,
Załącznik:
02_Moto-riksza.JPG
02_Moto-riksza.JPG [ 251.26 KiB | Obejrzany 1766 razy ]

taksówą bądź autobusem.
Załącznik:
03_Autobus.JPG
03_Autobus.JPG [ 211.66 KiB | Obejrzany 1766 razy ]

Załącznik:
04_Autobus_kabina_kierowcy.JPG
04_Autobus_kabina_kierowcy.JPG [ 175.71 KiB | Obejrzany 1766 razy ]

Cenę dla moto-rikszy i taksówki najlepiej uzgodnić przed odbyciem kursu (w niektórych miejscach wywieszone są tablice z cenami do określonych miejsc, np. dla moto-rikszy na dworcu autobusowym w Panjim). Co do ceny autobusu, najlepiej zapytać się miejscowych – wtedy będziemy mieli większą pewność, że nie przepłacimy. Cena np. z Cadolim do Panjim to 20 INR a z Panjim do Old Goa to 10 INR za osobę. Autobusy w ciągu dnia jeżdżą często, po zmroku dużo rzadziej. Zatrzymują się w zasadzie „na żądanie”, ale można też zaobserwować przystanki. Za przejazd płaci się w autobusie u, powiedzmy, konduktora. Można też wynająć samochód z kierowcą – pierwsza cena jaką ja dostałem za trasę z Candolim do Palolem z zajechaniem do Panjim, Old Goa i Sri Mangesh to 3.000 INR – ostatecznie za ponad 8 godzinną wycieczkę, w tym 4 godziny na plaży Palolem, zapłaciłem 2.500 INR a sądzę, że można jeszcze taniej.
Alkohol – ogólnodostępny w knajpach i w sklepach. Ceny markowych alkoholi wysokie, miejscowych dość niskie. Uwaga – alkohol w sklepach sprzedają tylko do 21:00 (po tej godzinie sklepy pustoszeją  ). W sklepie, takiej miejscowej sieciówce, nie pozwolili nam zrobić zdjęcia.
Co warto zobaczyć w najbliższej okolicy (moim zdaniem)
Plaża Palolem
Załącznik:
05_Palolem.jpg
05_Palolem.jpg [ 199.52 KiB | Obejrzany 1766 razy ]

Załącznik:
06_Palolem.JPG
06_Palolem.JPG [ 138.01 KiB | Obejrzany 1766 razy ]

Sri Mangesh
Załącznik:
07_Sri_Manges.JPG
07_Sri_Manges.JPG [ 154.91 KiB | Obejrzany 1766 razy ]


-- 16 Mar 2015 21:45 --

Wodospad Dudshagar – do wodospadu można dojść na piechotę lub dojechać samochodem terenowym (500 INR/os), zdecydowanie polecam dojazd – spora oszczędność czasu, po drodze nie ma raczej żadnych obiektów przy których trzeba by się było zatrzymać a jak nas coś zainteresuje to kierowca się zatrzyma jak go poprosimy, kilka strumieni i rzeczek do przekroczenia, wątpliwa przyjemność spacerowania wśród przejeżdżających samochodów z turystami. Pod wodospadem można się wykąpać.
Załącznik:
08_Do_Dudshagar.JPG
08_Do_Dudshagar.JPG [ 194.14 KiB | Obejrzany 1751 razy ]

Załącznik:
09_Do_Dudshagar.JPG
09_Do_Dudshagar.JPG [ 222.31 KiB | Obejrzany 1751 razy ]

Załącznik:
10_Do_Dudshagar.jpg
10_Do_Dudshagar.jpg [ 245.12 KiB | Obejrzany 1751 razy ]

Załącznik:
11_Dudshagar.jpg
11_Dudshagar.jpg [ 184.66 KiB | Obejrzany 1751 razy ]
Załącznik:
11_Dudshagar.jpg
11_Dudshagar.jpg [ 184.66 KiB | Obejrzany 1751 razy ]

W okolicy z której ruszamy samochodami terenowymi jest możliwość przejażdżki na słoniu oraz wzięcia prysznica ze słoniem. O ile przejażdżka sama w sobie nie urzeka to wzięcie prysznica na grzbiecie słonia zdecydowanie pozostawiło pozytywne wrażenia.
Załącznik:
12_przejażdżka_na_słoniu.jpg
12_przejażdżka_na_słoniu.jpg [ 214.02 KiB | Obejrzany 1751 razy ]

Załącznik:
13_kąpiel_ze słoniem.JPG
13_kąpiel_ze słoniem.JPG [ 178.14 KiB | Obejrzany 1751 razy ]

Farma przypraw – jeśli ktoś nigdy nie był, to może go zaciekawić.
Załącznik:
14_farma_przypraw_kawa.JPG
14_farma_przypraw_kawa.JPG [ 185.11 KiB | Obejrzany 1751 razy ]

Old Goa
Załącznik:
15_św.Francziszek_z_Asyżu.JPG
15_św.Francziszek_z_Asyżu.JPG [ 182.04 KiB | Obejrzany 1751 razy ]

Załącznik:
16_Kościół_św_Augustyna.JPG
16_Kościół_św_Augustyna.JPG [ 183.94 KiB | Obejrzany 1751 razy ]

Załącznik:
17_Bazylika_BOM.JPG
17_Bazylika_BOM.JPG [ 174.07 KiB | Obejrzany 1751 razy ]


-- 16 Mar 2015 21:53 --

Oprócz kościołów, bazylik i muzeów warto dostać się na wzgórze do Kościoła Matki Boskiej skąd jest fantastyczny widok na Old Goa. Dostaniemy się tam idąc od Kościoła św. Kajetana w kierunku Katedry SE, następnie skręcając w uliczkę w lewo, która najpierw schodzi delikatnie w dół aby potem zacząć wić się do góry.
Załącznik:
18_Kościół_Matki_Boskiej_na_Górze.JPG
18_Kościół_Matki_Boskiej_na_Górze.JPG [ 184.99 KiB | Obejrzany 1747 razy ]

Panjim
Załącznik:
19_Panjim_Kościół_Niepokalanego_Poczęcia.JPG
19_Panjim_Kościół_Niepokalanego_Poczęcia.JPG [ 166.63 KiB | Obejrzany 1747 razy ]

Przejazd z dworca autobusowego kosztował moto-rikszą 70 INR.
Załącznik:
20_Panjim_lokalny_dworzec_autobusowy.JPG
20_Panjim_lokalny_dworzec_autobusowy.JPG [ 237.38 KiB | Obejrzany 1747 razy ]

Fort Aguada (do zobaczenia oczywiście jest więcej niż widać na tym jednym zdjęciu) a przy okazji plaża Candolim.
Załącznik:
21_Candolim_Fort_Aguada.jpg
21_Candolim_Fort_Aguada.jpg [ 180.03 KiB | Obejrzany 1747 razy ]

A taką pamiątkę można sobie przywieźć z tego najmniejszego stanu w Indiach.
Załącznik:
22_pamiątka_z_Goa.jpg
22_pamiątka_z_Goa.jpg [ 232 KiB | Obejrzany 1747 razy ]


I to by było na tyle...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
piotrkr uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Goa
#36 PostWysłany: 26 Lut 2018 19:15 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 16
witam
znalazlem podobna wycieczke do Twojej:

https://goatoursplanner.com/tours/goa-d ... rfall-goa/

zastanawiam sie czy wszystko jest to samo, bo trwa troche krocej i wydaje mi sie ze jest niska cena ?

pozdro ! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#37 PostWysłany: 01 Mar 2018 14:44 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Z opisu wycieczki wynika, że masz wszystko w cenie + jeszcze jakiś lunch. Wszystko zależy, czy jedziesz sam, czy jakąś większą grupą. jeśli już nawet we dwie osoby to warto rozważyć wynajęcie samochodu z kierowcą - powinno wyjść taniej niż wycieczka za dwie osoby - a można zajechać jeszcze gdzieś po drodze.
Nie wiem też na ile wciągu tych trzech lat zmieniły się ceny, np za wynajęcie samochodu.
Generalnie można wszystko załatwić na miejscu i moim zdaniem nie musisz się śpieszyć z decyzją odnośnie wycieczki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group