Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pociągi w Kosowie
#1 PostWysłany: 12 Lip 2017 18:40 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Podzielę się kilkoma uwagami z podróży pociągiem w Kosowie.

Oficjalna strona kolei w Kosowie: http://www.trainkos.com/?lang=en
Niestety wersja angielska i tak przekierowuje do albańskiej więc podam parę linków z wyjaśnieniami
http://www.trainkos.com/sherbimet/trans ... eve/harta/ - niestety aktualnie obsługiwane są tylko połączenia z Prisztiny do Pec (Peja) i z Prisztiny do Hani i Elezit i dalej do Skopje (alb. Shkup) . Zaznaczone na mapie połączenie np. z lotniskiem nie funkcjonuje.

Rozkłady można znaleźć tu:
http://www.trainkos.com/sherbimet/trans ... i-trenave/

Koszt biletu z Prisztiny do Peja to 3 Euro - bilet kupuje się u konduktora. Jest to paragon fiskalny i płatność tylko gotówką.
Do Skopje bilet kosztuje ponoć 6 Euro - tak mówili w pociągu.

Stacja w Prisztinie to odpowiednik prowincjonalnego dworca w Polsce. Kasy nieczynne, brak toalety, niewielka poczekalnia. Na szczęście zaraz obok dworca jest bar. Głownym dworcem Kosowa jest Kosowsko Polje (FUSHË KOSOVË). Stacja sprawiała wrażenie dużej i zadbanej.
Pociągi to poniemieckie wagony bezprzedziałowe - w miarę wygodne. Ciekawa jest lokomotywa - wyprodukowana w Szwecji w 1959 roku, ale na trasie utrzymywała prędkość ok 50-60 km/h.

Załączniki:
DSC09944.JPG
DSC09944.JPG [ 168.47 KiB | Obejrzany 6462 razy ]
DSC09953.JPG
DSC09953.JPG [ 164.39 KiB | Obejrzany 6462 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Pociągi w Kosowie
#2 PostWysłany: 12 Lut 2018 07:00 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 158
Aktualnie jedynym czynnym połączeniem jest to do Pec. Nie ma możlowiśck dojechać do Skopje, pozostaje tylko połaczenie autobusowe za 5 eur.
Góra
 Profil Relacje PM off
marttynna uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Kosowie
#3 PostWysłany: 22 Sty 2019 01:09 

Rejestracja: 19 Sty 2018
Posty: 4
Stan na listopad 18. Pociąg Prisztina - Skopje kursuje. Na granicy macedonskiej trzeba się przesiąść do innego wagonu z macedonska lokomotywą (mimo że w rozkładzie widnieje jako bezpośrednio połączenie). Koszt to kilka euro w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Kosowie
#4 PostWysłany: 22 Sty 2019 01:11 

A czas przejazdu ?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Kosowie
#5 PostWysłany: 22 Sty 2019 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 68
Loty: 91
Kilometry: 139 677
Jogib napisał(a):
Stan na listopad 18. Pociąg Prisztina - Skopje kursuje. Na granicy macedonskiej trzeba się przesiąść do innego wagonu z macedonska lokomotywą (mimo że w rozkładzie widnieje jako bezpośrednio połączenie). Koszt to kilka euro w jedną stronę.

W maju pociąg nie dojechał w ogóle dalej niż do granicy (nie udało nam się dowiedzieć czemu) i jedyną opcją która została była taksówka za chyba 15 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Kosowie
#6 PostWysłany: 22 Sty 2019 11:25 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Ja jechałem w październiku i też dojechał tylko do granicy; najśmieszniejsze jest to, że przed odjazdem na peronie rozmawiałem z obsługą, w pociągu z konduktorem i nikt nie raczył mi powiedzieć, że pociąg jedzie tylko do granicy; zorientowałem się jak z niego wysiadłem; ja doszedłem do głównej drogi i złapałem autobus;
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Kosowie
#7 PostWysłany: 14 Cze 2023 11:34 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 50
Obecnie pociągi kursują tylko na trasie Prisztina - Peje, jedna rotacja rano i druga rotacja po południu - cena 3 euro.

Ponoć linia kolejowa w kierunku Skopje jest w trakcie remontu i kiedyś wrócą pociągi (na stacji Kosowe Pole faktycznie było już widać nowe rozjazdy i tory kolejowe).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group