Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Genewa
#21 PostWysłany: 15 Mar 2017 02:18 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
cccc napisał(a):
@‌trigosia‌
Nie ma sprawy, tutaj znajdziesz ceny, gdzie jest rowniez wymieniony "Weekly transferrable pass" za 38.- CHF:

@‌trigosia‌
Jeszcze jest weekly pass na dwie strefy (czyli na strefę 10) za 37 CHF.
Z tego co widzę, różni się tym, że transferrable jest na okaziciela.
Góra
 Profil Relacje PM off
trigosia uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Genewa
#22 PostWysłany: 24 Mar 2017 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
Szkoda, że nie dopytałam o jakieś możliwe tanie miejsce, gdzie można by było coś zjeść w miarę dostępnych cenach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#23 PostWysłany: 24 Mar 2017 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 63
@‌trigosia‌
Co do biletów na komunikację miejską - to jak już napisano na poprzedniej stronie - jeśli zatrzymujesz się w hotelu w Genewie, to sprawdź, czy biletu nie masz wliczonego w cenę noclegu. W wielu hotelach tak jest (niektórzy moi znajomi, stali bywalcy Genewy, twierdzą nawet, że tak jest we wszystkich hotelach). Ja jak przyjechałem, to otrzymałem bilet na cały okres mojego pobytu w Genewie.

Do tanich sklepów dopisałbym jeszcze Coop.

Co do restauracji, to ceny posiłków są niestety wysokie. Natomiast jeśli będziesz w ONZ to w jej siedzibie jest kilka restauracji i barów, gdzie ceny są zdecydowanie niższe od tych "na mieście", możesz np. znaleźć zestawy obiadowe (dwa dania + napój) za niecałe 10 CHF.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trigosia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Genewa
#24 PostWysłany: 21 Lut 2018 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
Grzes830324 napisał(a):
Jesli chodzi o Genewę, zdecydowanie spacer nad jeziorkiem. Jesli mamy darmowy bilet na komunikację miejską warto popłynąć tramwajem wodnym promem przez jeziorko na jednej z 3 lini miejskich oferujacych "mini rejsiki" a raczej przeprawy na drugą stronę miasta łódką - coś jak w Amsterdamie.


A jeśli nie mamy, bo w hotelu, pensjonacie, na kempingu nie mieszkamy?

Jaki bilet warto kupić? Grupka 6 osób, w tym dwie niepełnosprawne. Na zwiedzanie mamy w sumie 3 dni, bo 2 dni to na sprawy służbowe (służbowe ale bez zwrotu kosztów tzw delegacji).

Jaki bilet? Bo co zobaczyć to już sobie z tego wątku przekopiowałam na nasz użytek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#25 PostWysłany: 21 Lut 2018 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
No i nie mogę znowu znaleźć tego biletu na tydzień. Przedtem kosztował chyba 38 CHF.
Może bardziej się opłacają bilety jednodniowe? Zwłaszcza te od 9:00, czyli trochę tańsze?
Full tarif, Geneva - ok, a kto ma prawo do reduced tarif?
Dzieci? Uczniowie? Osoby niepełnosprawne? Seniorzy?
Czy dotyczy to tylko obywateli Szwajcarii?
Gdzie znaleźć info?
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Genewa
#26 PostWysłany: 23 Lut 2018 15:54 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
-- 23 Lut 2018 14:46 --

trigosia kup bilety całodniowe od 9 rano po 8 CHF, jesli koniecznie chcesz. Taryfa zredukowana odnosi sie do dzieci do 16 roku zycia - a konkrretnie do dnia poprzedzajacego 16 urodziny. Kobiet seniorek powyzej 64 roku zycia i mezczyzn powyzej 65 roku zycia oraz dla niepelnosprawnych uprawnionych do renty szajwcarskiej z niepelnosprawnoscia powyzej 70%.

http://www.unireso.com/docview/545 punkt 2.0.2.001 :-)

Ja mogę polecić Muzeum Historii Naturalnej, wstęp na ekspozycje stałe jest bezpłatny, wszędzie są windy, więc nawet z niepełnosprawnymi nie powinno być problemu. Ogólnie Genewę fajnie się zwiedza na pieszo - okolice Cornavin, most Mont Blanc, Horlogerie, pomnik księcia Brunszwickiego, podjechać można do CERNu tramwajem, i pod siedzibę ONZ tramwajem albo autobusem. Do Katedry z Bel Air tez jest kawalek pieszo. Na Pleinapalais gdzie masz grób Kalvina również autobusem lub piechtą :-)

Nie wiem jak tam będziecie z cateringiem - ale jeśli chcielibyście podjechać do Gaillard albo Annemase - to tam tak ostrożnie bo zaraz po wyjściu z tramwaju na granicy dopada was kilku "refiugies" i proszą o 10 euro. - Francuzi "swoich" uchodźców ulokowali tam w blokach socjalnych przy samej granicy. Więc lepiej dołożyć te 2, 3 franki i podjechać tam autobusem do centrum a nie iść piechtą jak ja (miałem kartę z hotelu ale tylko na strefę 10 - potem się okazało że biletów i tak nikt nie sprawdzał ale wolałem nie ryzykować:)

-- 23 Lut 2018 14:54 --

trigosia napisał(a):
Szkoda, że nie dopytałam o jakieś możliwe tanie miejsce, gdzie można by było coś zjeść w miarę dostępnych cenach.
w Genewie w przystępnych cenach nie zjesz :-) to jest Szwajcaria. Croissant w Manor - ichniejszy market jakiś większy, koło dworca Coravin to conajmniej 2 franki, w Gaillard po francuskiej stronie 50-60 centów.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
trigosia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Genewa
#27 PostWysłany: 13 Maj 2022 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
majlech napisał(a):
Natomiast jeśli będziesz w ONZ to w jej siedzibie jest kilka restauracji i barów, gdzie ceny są zdecydowanie niższe od tych "na mieście", możesz np. znaleźć zestawy obiadowe (dwa dania + napój) za niecałe 10 CHF.

Post sprzed 5 lat, wiec przydalaby sie aktualizacja - czy ktos testowac te restauracje w ONZcie, wciaz da sie zjesc za 10CHF?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group