Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Genewa
#21 PostWysłany: 15 Mar 2017 02:18 

niebieski
cccc napisał(a):
@‌trigosia‌
Nie ma sprawy, tutaj znajdziesz ceny, gdzie jest rowniez wymieniony "Weekly transferrable pass" za 38.- CHF:

@‌trigosia‌
Jeszcze jest weekly pass na dwie strefy (czyli na strefę 10) za 37 CHF.
Z tego co widzę, różni się tym, że transferrable jest na okaziciela.
 Relacje PM off
trigosia uważa post za pomocny.

#22 PostWysłany: 24 Mar 2017 22:39 
Awatar użytkownika

Szkoda, że nie dopytałam o jakieś możliwe tanie miejsce, gdzie można by było coś zjeść w miarę dostępnych cenach.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 24 Mar 2017 23:01 
Awatar użytkownika

@‌trigosia‌
Co do biletów na komunikację miejską - to jak już napisano na poprzedniej stronie - jeśli zatrzymujesz się w hotelu w Genewie, to sprawdź, czy biletu nie masz wliczonego w cenę noclegu. W wielu hotelach tak jest (niektórzy moi znajomi, stali bywalcy Genewy, twierdzą nawet, że tak jest we wszystkich hotelach). Ja jak przyjechałem, to otrzymałem bilet na cały okres mojego pobytu w Genewie.

Do tanich sklepów dopisałbym jeszcze Coop.

Co do restauracji, to ceny posiłków są niestety wysokie. Natomiast jeśli będziesz w ONZ to w jej siedzibie jest kilka restauracji i barów, gdzie ceny są zdecydowanie niższe od tych "na mieście", możesz np. znaleźć zestawy obiadowe (dwa dania + napój) za niecałe 10 CHF.

#24 PostWysłany: 21 Lut 2018 21:19 
Awatar użytkownika

Grzes830324 napisał(a):
Jesli chodzi o Genewę, zdecydowanie spacer nad jeziorkiem. Jesli mamy darmowy bilet na komunikację miejską warto popłynąć tramwajem wodnym promem przez jeziorko na jednej z 3 lini miejskich oferujacych "mini rejsiki" a raczej przeprawy na drugą stronę miasta łódką - coś jak w Amsterdamie.

A jeśli nie mamy, bo w hotelu, pensjonacie, na kempingu nie mieszkamy?

Jaki bilet warto kupić? Grupka 6 osób, w tym dwie niepełnosprawne. Na zwiedzanie mamy w sumie 3 dni, bo 2 dni to na sprawy służbowe (służbowe ale bez zwrotu kosztów tzw delegacji).

Jaki bilet? Bo co zobaczyć to już sobie z tego wątku przekopiowałam na nasz użytek.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 21 Lut 2018 22:59 
Awatar użytkownika

No i nie mogę znowu znaleźć tego biletu na tydzień. Przedtem kosztował chyba 38 CHF.
Może bardziej się opłacają bilety jednodniowe? Zwłaszcza te od 9:00, czyli trochę tańsze?
Full tarif, Geneva - ok, a kto ma prawo do reduced tarif?
Dzieci? Uczniowie? Osoby niepełnosprawne? Seniorzy?
Czy dotyczy to tylko obywateli Szwajcarii?
Gdzie znaleźć info?
 Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.

#26 PostWysłany: 23 Lut 2018 15:54 

Loty: 55
Kilometry: 133 290
niebieski
-- 23 Lut 2018 14:46 --

trigosia kup bilety całodniowe od 9 rano po 8 CHF, jesli koniecznie chcesz. Taryfa zredukowana odnosi sie do dzieci do 16 roku zycia - a konkrretnie do dnia poprzedzajacego 16 urodziny. Kobiet seniorek powyzej 64 roku zycia i mezczyzn powyzej 65 roku zycia oraz dla niepelnosprawnych uprawnionych do renty szajwcarskiej z niepelnosprawnoscia powyzej 70%.

http://www.unireso.com/docview/545 punkt 2.0.2.001 :-)

Ja mogę polecić Muzeum Historii Naturalnej, wstęp na ekspozycje stałe jest bezpłatny, wszędzie są windy, więc nawet z niepełnosprawnymi nie powinno być problemu. Ogólnie Genewę fajnie się zwiedza na pieszo - okolice Cornavin, most Mont Blanc, Horlogerie, pomnik księcia Brunszwickiego, podjechać można do CERNu tramwajem, i pod siedzibę ONZ tramwajem albo autobusem. Do Katedry z Bel Air tez jest kawalek pieszo. Na Pleinapalais gdzie masz grób Kalvina również autobusem lub piechtą :-)

Nie wiem jak tam będziecie z cateringiem - ale jeśli chcielibyście podjechać do Gaillard albo Annemase - to tam tak ostrożnie bo zaraz po wyjściu z tramwaju na granicy dopada was kilku "refiugies" i proszą o 10 euro. - Francuzi "swoich" uchodźców ulokowali tam w blokach socjalnych przy samej granicy. Więc lepiej dołożyć te 2, 3 franki i podjechać tam autobusem do centrum a nie iść piechtą jak ja (miałem kartę z hotelu ale tylko na strefę 10 - potem się okazało że biletów i tak nikt nie sprawdzał ale wolałem nie ryzykować:)

-- 23 Lut 2018 14:54 --

trigosia napisał(a):
Szkoda, że nie dopytałam o jakieś możliwe tanie miejsce, gdzie można by było coś zjeść w miarę dostępnych cenach.
w Genewie w przystępnych cenach nie zjesz :-) to jest Szwajcaria. Croissant w Manor - ichniejszy market jakiś większy, koło dworca Coravin to conajmniej 2 franki, w Gaillard po francuskiej stronie 50-60 centów.

Ostatnio podbity przez Grzes830324, 23 Lut 2018 15:54
 Relacje PM off

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość