Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lis 2019 15:18 

Rejestracja: 04 Lis 2019
Posty: 4
Dzień dobry,
W związku z częstą zmianą polityki przewozów w WIZZ chciałbym odświeżyć temat podróży z niemowlakiem.

Jeżeli posiadacie Państwo odpowiedzi do poniższych pytań, będę wdzięczny za ich udzielenie.

Dot. podróży 2 dorosłych + 1 niemowlak:
1) Przydzielanie miejsc z automatu bez wykupu miejsc (brak info na stronie WIZZ):
czy rodzina siedzi razem czy miejsca oddzielnie?
Jeżeli oddzielnie otrzymamy miejsca 48h przed wylotem, czy można dokupić miejsca juz po check-in online?
2) Bagaż dla niemowlaka (potwierdzone na stronie Wizz) - 40 x 30 x 20 cm
Czy poduszka do karmienia (link poniżej) dla niemowlaka wymaga dodatkowej opłaty?
https://www.zielonezabawki.pl/product-zun-27264-Poduszka-do-karmienia-rogal-Szarosc-LL1024-Lullalove-wyprawka-dla-niemowlaka.html
3) Odprawa
Czy pierwszeństwo wejścia rodziny na pokład obowiązuje?

4) Na stronie WIZZ znalazłem ponadto rozdział, w którym opisane są udogodnienia dla podróży z niemowlakami.
Link https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/informacje-o-podrozy/podroz-z-niemowletami-i-malymi-dziecmi

Niepokoi mnie jednak zapis na ww. stronie, że
"Jeśli dokonujesz rezerwacji online, jako imię pasażera wpisz kod „INFANT”. W polu nazwiska wpisz nazwisko pasażera."
5) Czy jeżeli podczas rezerwacji online nie wpisałem INFANT przed imieniem, to czy wszelkie udogodnienia nam nie przysługują?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Andrzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 04 Lis 2019 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
1. Nie , nie ma żadnej gwarancji - raczej Was rozdzieli (1+1 oraz 1 )
2. Nie wymaga ,można zabrać.
3. Tak, nawet nie musisz wykupić - wchodzicie w 1-szej kolejności.
4. Może być jak chcesz, ja wpisywałem "zwykłe" imię.
5. Nie ma to znaczenia - liczy się data urodzenia - poniżej 2 lat = infant
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cichy01 lubi ten post.
cichy01 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Lis 2019 15:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
1.Różnie bywa,ale można zobaczyć co losowo przydzieli i ew.potem odpłatnie zmienić. 2.Hm,można choć faktycznie nie jest to jasno nigdzie napisane,pewnie zależy od uprzejmości kontrolującego. 3.Obowiązuje.4.Mowa tu o przypadku,gdy wykupujesz niemowlakowi osobne miejsce i będzie podróżował w przystosowanym foteliku.5.Jeśli rezerwowałeś bez osobnego miejsca ,czyli podróż na kolanach rodzica jest ok. udogodnienia przysługują.
Góra
 Profil Relacje PM off
cichy01 lubi ten post.
cichy01 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Lis 2019 15:52 

Rejestracja: 04 Lis 2019
Posty: 4
Antek12, miriam, bardzo Wam dziękuję za poświęcony czas :)
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Lis 2019 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@cichy01 - kliknij im Lubie i Pomógł, taki miły zwyczaj. :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Lis 2019 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
W tym co opisujesz w punkcie 4 chodzi o przypadek gdy sie wykupuje dodatkowe miejsce dla dziecka.

Wtedy (lecac 2+1) rezerwujesz 3 bilety - dla doroslych normalnie, a dodatkowe miejsce jako INFANT Nazwisko. Potem trzeba zadzwonic na infolinie zeby dopisali do rezerwacji niemowle (dopisanie za darmo, telefon kosztuje - polecam dzwonic na numer maltanski - duzo taniej).

Byc moze zadziala wpisanie niemowlecia jako doroslego Imie Nazwisko i nie dzwonienie nigdzie, ale: 1 - w samolocie powinni wiedziec ile leci niemowlat i miec przygotowane pasy/kamizelki ratunkowe. 2 - lecacy z niemowleciem nie moga siedziec na kazdym dowolnym miejscu w samolocie, a jak nie poinformujesz to moze przydzielic miejsce awaryjne i jest problem, 3 - dzwoniac i proszac o dodanie dziecka mozna od razu poprosic o przypisanie miejsc razem - kilka razy mi sie udalo ze wpisali calej naszej trojce caly rzad ABC, kilka razy nie i mielismy tylko AB a zona miala gdzies dalej (a tak naprawde to i tak siadala z nami na tym AB)

Po dopisaniu dziecka masz w sumie 4 bilety - mama, tata, infant bez miejsca i ten extra seat. Dodatkowy bagaz za extra seata nie przysluguje.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
cichy01 lubi ten post.
cichy01 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Lis 2019 17:31 

@zbyhu ty po prostu masz za duzo kasy, tak ją bez sensu marnotrawisz :)

Rodzice z infantem do lat 2 to zwykle kasta wyżej :D od innych pasażerów tyle przywilejów mają bez mrugnięcia, że dodatkowy bilet jest po prostu zbędny :!:
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Lis 2019 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@gorny77
cenowo extra seat a bilet dla niemowlecia wychodzi na jedno przy kupnie tych tanszych biletow - tanszych niz oplata za bilet dla niemowlaka (a tylko takie kupuje :D), a w sumie jest roznica czy sie siedzi na miejscach ABC czy tloczy z ruchliwym dwulatkiem na AB w 3 osoby

ale to prawda - benefitow przy locie z dzieciakiem jest sporo.
Qciezko bedzie sie przestawic jak sie skonczy

- priority odprawa / nadanie bagazu (to chyba tylko w wizz)
- nadanie bagazu (fotelika/lozeczka) za free, a zawsze mozna cos do torby wrzucic
- czesto wejscie bokiem na security
- wniesienie wody w butelce zapomnianej czy nie bez problemu bo to niby dla dziecka (oranzada tez przechodzi - "nie bedzie mi Pan mowil czym moge karmic swoje 11-miesieczne dziecko")
- wziecie wozka za darmo do samolotu a jak sie ma dobry wozek to mozna do niego duzo zapakowac i nikt na to nie zwraca uwagi
- na bagaz podreczny tez nikt nie zwraca wiekszej uwagi
- priority boarding
- rezerwacja miejsc na infolinii (jak pisalem powyzej udaje sie czasem w wizz + tradycyjne)
- a jak sie nie uda to i tak ludzie sie czesto przesiadaja jak najdalej od dziecka i ma sie caly rzad wolny

ja tam lubie z mlodym latac

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 04 Lis 2019 18:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
zbyhu napisał(a):

Wtedy (lecac 2+1) rezerwujesz 3 bilety - dla doroslych normalnie, a dodatkowe miejsce jako INFANT Nazwisko. ....

Po dopisaniu dziecka masz w sumie 4 bilety - mama, tata, infant bez miejsca i ten extra seat. Dodatkowy bagaz za extra seata nie przysluguje.

Chyba jak wykupujesz extra seat to już nie płacisz za niemowlaka bez miejsca,czy faktycznie jesteś rozrzutny i stąd te 4 bilety ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Lis 2019 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@miriam
Napisalem ze niemowle dopisuja na infolinii bezplatnie. Tylko konczy sie to tym ze masz de facto 4 karty pokladowe w tym jedna na nieistniejacego pasazera

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lis 2019 15:00 

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 4
Nie wpadłem na rezerwację przez infolinię.. Wykorzystam przy najbliższej okazji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Lis 2019 19:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
zbyhu napisał(a):
@miriam
Napisalem ze niemowle dopisuja na infolinii bezplatnie.


Bezpłatnie dopisują czy bezpłatnie łączą wykupiony dla niego bilet z istniejącą rezerwacją dorosłych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Lis 2019 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@miriam ze strony wizzair:
Cytuj:
Jeśli rezerwujesz dodatkowe miejsce online, jako imię pasażera wpisz kod „INFANT”. W polu nazwiska wpisz nazwisko pasażera. Jeśli rezerwacji dokonano online, zadzwoń też do telecentrum Wizz Air, podaj imię i nazwisko niemowlęcia, a także potwierdź, że będzie ono podróżować w foteliku samochodowym.

Jeśli zarezerwowano dodatkowe miejsce, dodatkowy limit bagażu dla niemowlęcia oraz opłata za niemowlę nie obowiązują.

Bilet jest juz polaczony z rezerwacja doroslych, ale system nie widzi tego jako niemowle wiec musza dodac do rezerwacji bilet dla niemowlaka (za darmo bo oplata zostala uiszczona w cenie za miejsce).
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Lis 2019 14:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@zbyhu Tak czy siak płacisz lecąc w konfiguracji 2+1 za 3 bilety a jak rozumiem możesz mieć (przy extra infant) 4 karty pokładowe (nie bilety).Oby tylko ktoś nie zrozumiał z wcześniejszych wywodów,że dzwoniąc na infolinię można dodać niemowlaka wcześniej nie uiszczając za niego żadnej opłaty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Gru 2019 11:25 

Rejestracja: 11 Gru 2019
Posty: 2
Czy muszę zadzwonić do telecentrum wizzair żeby zmienić dane dziecka i zgłosić fotelik czy mogę to zrobić przy odprawie checkin ?
Jesteśmy za granicą i nie mogę się połączyć z telecentrum - głucha cisza w słuchawce :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Sty 2020 10:01 

Rejestracja: 13 Sty 2020
Posty: 2
Witam,
Właśnie kupiłem lot dla 2 dorosłych i niemowlaka. Na stronie wizzair podają, że 2 dorosłym przysługuje darmowe priority, jednak w potwierdzeniu rezerwacji nie ma nic o tym i nadal mam aktywną opcję dokupienia priority.
Jak to w końcu jest i czy te darmowe priority daje też duży bagaż podręczny 55x40, czy trzeba go dokupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Sty 2020 10:37 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@Konop123 Bezpłatne priority z tytułu wspólnej podróży z niemowlakiem nie obejmuje dodania(dla opiekunów) większego podręcznego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Konop123 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 13 Sty 2020 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
@konon312 podróżując z niemowlakiem masz pewne przywileje, tj. pierwszeństwo wejścia na pokład plus możesz zabrać dla dziecka dodatkowe przedmioty, ale to NIE JEST standardowe priority, które się wykupuje na stronie przewoźnika, więc dodatkowy bagaż podręczny dla dorosłych pasażerów nie przysługuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Konop123 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 13 Sty 2020 12:23 

Rejestracja: 13 Sty 2020
Posty: 2
Zobaczcie na załączonych screenach jak to wygląda na stronie Wizzair. Moim zdaniem to jest naprawdę mylące.

Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 146.48 KiB | Obejrzany 8816 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 112.47 KiB | Obejrzany 8816 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Sty 2020 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Pierwszeństwo wejścia na pokład z tytułu posiadania dziecka nie jest równoznaczne z otrzymaniem wszystkich przywilejów wizz priority.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group