Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Sie 2016 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Witam,
Jako, że zakupiłem auto, planuje z moją kobietą jakiś wypad. Ważne żeby miejsce to było do 130-150km.

Wiem, jest Sobótka i trochę dalej Szklarska, Karpacz itp ale problem w tym, że moja dziewczyna nie bardzo lubi chodzić po górach.

Czy ktoś poleci coś innego, ciekawego ? jakieś lżejsze szlaki ? ciekawe miasto?

Planujemy Świdnicę/Walim i zamek Grodno oraz Książ.

Oraz na przyszły weekend wyczaiłem taki pensjonat Puchaczówka, bardzo tanio za 2 osoby no ale niestety, są to tereny górskie...więc trochę się, boję robić jej w ciemno niespodziankę ;) no i pogoda niepewna :<

Z góry dzięki za wszystkie propozycje !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 08 Sie 2016 11:55 

To może Kolorowe Jeziorka? Tylko zadzwoń zapytać czy żadne okresowe nie wyschło.
Możesz też jechać nad wodę do Milicza, rybki sobie połowić, grilla zrobić.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Sie 2016 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
"więc trochę się, boję robić jej w ciemno niespodziankę"

nie bój sie kolego, kobiety uwielbiają niespodzianki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Sie 2016 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Wczoraj zrobiłem Rejviz, Karlova Studenka, Jesenik - polecam.
Jak mi się uda to wieczorem nasmaruję krótką relację ;)
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Sie 2016 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Od jakiegoś czasu myślę o odwiedzeniu Zamku w Mosznej - to chyba najbardziej bajkowy zamek w Polsce :) Z Wrocławia jest tam o wiele bliżej, niż z Warszawy. Mają tam ciekawe atrakcje również dla dorosłych np. room escape, czy ekstremalne zwiedzanie zamku. Na zamku można też nocować, a ceny w niższym standardzie nie są astronomicznie wysokie ;)

http://www.moszna-zamek.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Sie 2016 13:58 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
Mr.Highlife napisał(a):
Planujemy Świdnicę/Walim i zamek Grodno oraz Książ.
bardzo dobry wybór ;)
może w przypadku gorszej pogody coś z tych propozycji wam podpasuje III Festiwal Zabytków Techniki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Sie 2016 19:46 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Skalne miasto w Adrspach. Nie nachodzi się po górach bo w parku jest w miarę płasko a widoki super. Jak się człowiek zmęczy to można przysiąść nad jeziorkiem :)

Image

Image

Image

Image

Teplickie skalne miasto też jest fajne ale tam bardziej trzeba się zmęczyć ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Mr.Highlife lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Sie 2016 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Dzięki !
Wczoraj właśnie koleżanka też mi podsunęła pomysł na adrszpaskie skały :)

Szkoda, bo pomysł z Puchaczówka nieaktualny bo już brak wolnych terminów...

@jekyll
Znasz może jakiś nocleg w rozsądnej cenie gdzieś na miejscu? nie ukrywam, pojechać bym pojechał ale jakby jeszcze zostać na nocleg gdzieś to weekend marzenie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Sie 2016 08:42 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 874
Loty: 457
Kilometry: 674 989
srebrny
byłem w Kolorowych Jeziorkach w niedziele, jedno jeziorko (zielone) całkowicie wyschnięte, drugie (żółte) wygląda jak kałuża. 2 pozostałe OK. do tego masa ludzi, bo wakacyjny weekend. Parking 10 PLN od auta, wstęp wolny. lepiej przyjechać o innej porze roku, kiedy wody więcej. ważne też, aby było pogodnie, słonecznie - "lepiej" widać te kolory jezior. Całość do obejścia w ok. godzinę.
Załącznik:
DSC00270.JPG
DSC00270.JPG [ 821.31 KiB | Obejrzany 6070 razy ]

Załącznik:
DSC00273.JPG
DSC00273.JPG [ 662.04 KiB | Obejrzany 6070 razy ]

Załącznik:
DSC00285.JPG
DSC00285.JPG [ 760.5 KiB | Obejrzany 6070 razy ]

Adspraskie skały - OK. Spokojnie idąc i zerkając na skały, do tego robiąc przystanek na zjedzenie kanapki nad jeziorkiem da się obejść w 2h. Zapewne kilka nazw skał zostało wymyślonych po spożyciu większej ilości %, ale ogólnie warto. Parking przy bramie głównej 100 koron/auto. Wejście 75 koron/os. i 35 koron za dziecko. Płatność tylko w koronach.
Załącznik:
DSC00207.JPG
DSC00207.JPG [ 389.14 KiB | Obejrzany 6070 razy ]

Załącznik:
DSC00237.JPG
DSC00237.JPG [ 510.18 KiB | Obejrzany 6070 razy ]

Załącznik:
DSC00239.JPG
DSC00239.JPG [ 523.52 KiB | Obejrzany 6070 razy ]

Załącznik:
DSC00244.JPG
DSC00244.JPG [ 346.51 KiB | Obejrzany 6070 razy ]


Dodatkowo polecam wizyty w niedawno otwartych browarach restauracyjnych: Browar Jedlinka w Jedlinie Zdrój (jest tam też hotel i hostel; mają pizzę z pieca opalanego drewnem) oraz w browarze Miedzianka.

Trasa w sam raz na 2dniowy wypad. Dla wypełnienia czasu można jeszcze podjechać na spacer do Jeleniej Góry.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Sie 2016 10:12 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
@Mr.Highlife ktoś mi polecał na miejscu Hotel Javor ale mnie sie wydawalo za małe to miasteczko na nocleg. Spalam w Kudowie Zdroju, Paria Spa Hotel. Nastepnego dnia pojechałam do Kłodzka.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Sie 2016 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Ok dziękuje.

Wysłałem zapytanie do pensjonatu w Teplicach nad metuji - zobaczymy, bo cena chyba wydaję się ok tylko około 70 pln za os :) a bardzo blisko do skał itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Sie 2016 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
A moze dalej na zachod? Boleslawiec z manufakturami porcelany, zamek Kliczkow. Mozna tez zabrac rowery i wjechac w Bory Dolnoslaskie. Malo ludzi, masa lesnych drog, geste lasy. A wszystko 1,5h autostrada od Wroclawia.
Załącznik:
kliczkow.jpg
kliczkow.jpg [ 100.91 KiB | Obejrzany 5934 razy ]


Z Boleslawca blisko juz np. do Lubomierza, znanego m.in. z "Samych Swoich". Akurat dobrze bys trafil z terminem, bo jak co roku w dlugi sierpniowy weekend w Lubomierzu organizowany jest Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych.
http://www.sami-swoi.com.pl/
Załącznik:
lubomierz.jpg
lubomierz.jpg [ 51.03 KiB | Obejrzany 5934 razy ]


W okolicy warto tez zahaczyc o Doline Palacow i Ogrodow, niedaleko Jeleniej Gory. Niektore palace sa w naprawde swietnym stanie, do tego widoki na Karkonosze. Piekna sprawa.
http://www.dolinapalacow.pl/
Załącznik:
palace.jpg
palace.jpg [ 50.15 KiB | Obejrzany 5934 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Sie 2016 14:11 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 45
Loty: 44
Kilometry: 136 099
my proponujemy Kościół Pokoju w Świdnicy i kościół w Jaworze!

naprawdę warte zobaczenia, no i tanio można zaliczyć obiekt UNESCO :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Sie 2016 17:08 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
Proponuję zamek w Kamieńcu Ząbkowickim.
Mało znane miejsce - ale warte odwiedzenia.
Osoby tam pracujące robią to z ogromną pasją i zaangażowaniem. Znają historię tego miejsca i chętnie opowiadają ciekawostki.

Druga opcja to Jaskinia Niedźwiedzia (tylko trzeba dużo wcześniej rezerwować bilety). Jaskinia jest w górach, ale dojście łagodną ścieżką, więc nawet jak ktoś nie lubi chodzić po górach to nie straci zapału ;)

Fajnie jest jeszcze w Złotym Stoku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Sie 2016 22:41 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
A ja proponuję Kotlinę Kłodzką. Znajdzie się coś zdecydowanie zarówno na 1-2 dni jak i na dłużej. Samo obejście Kłodzka i Twierdzy Kłodzkiej to spokojnie jeden dzień. Można też postawić na Polanicę Zdrój, Duszniki. A jeśli w grę ma wchodzić przyroda to Masyw Śnieżnika i Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. Można się tam dostać od Międzygórza lub od Strony Stronia Śląskiego. W sumie jest tam sporo do zwiedzania. Wszystko około 120km od Wrocławia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Sie 2016 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Serdeczne dzięki każdemu z osoba - na prawdę, wszystkie propozycję odnotowałem/zapamiętam i na pewno będę wracał.

Plan na weekend jaki wybrałem? jeżeli dostanę odpowiedź od gospodarzy pensjonatów w Teplicach to padnie na sobota oraz niedziela w adrszpaskich skałach :)

Jeżeli nie, to wybierzemy się z drugą połówką do Świdnicy - zobaczyć okolice no i pewnie Zamek Grodno, Sztolnie oraz jezioro :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Kwi 2018 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 559
niebieski
Ponieważ majówka za pasem, to dla spóźnialskich i tych, co zwyczajnie nie mogą :) propozycje bardziej przyrodnicze i chillout'owe.

Zamek w Mosznej z atrakcjami:
https://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/ ... ar-AAvFWSE

Arboretum Wojsławice:
http://arboretumwojslawice.pl/

Zamek i park Bad Muskau (po polskiej stronie Łęknica), gdzie szczególnie polecam zabrać rowery, albo koce na piknik,
https://www.badmuskau.de/willkommen
wraz z pobliskim Parkiem Azalii i Rododendronów (najlepiej jechać właśnie wtedy, kiedy kwitną):
http://kromlau-online.de/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group