Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Podatek lokalny
#1 PostWysłany: 10 Lut 2016 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 198
Loty: 29
Kilometry: 29 080
Cześć,
czy ktoś się orientuje, jak to jest z tymi podatkami lokalnymi w Holandii płaconymi w hotelach. Konkretnie wybieram się do Eindhoven. Zastanawiam się, czy podobnie, jak w Niemczech mogę powiedzieć, że to pobyt biznesowy i uniknąć podatku?
_________________
http://www.cultureup.pl - kulturalne podróżne kulinarne

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
 Temat postu: Re: Podatek lokalny
#2 PostWysłany: 10 Lut 2016 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Nie jestem ekspertem, ale z tego, co kojarzę, to opcje zwolnienia tzw. toeristenbelasting są zasadniczo dwie:
- jeżeli przebywasz w danym miejscu czasowo jako pacjent szpitala lub domu opieki,
- jeżeli przybijasz do wyznaczonego miejsca łodzią mieszkalną i opłacisz tzw. liggeld, czyli coś w rodzaju opłaty portowej.

Poza tym wyjątków nie ma, gminy same mogą tylko regulować wysokość tej opłaty. Z tego, co doczytałam, wynika, że gmina Eindhoven obejmuje tą opłatą pobyty wszystkich osób, które nie są wpisane do tzw. Basisregistratie Personen, czyli wszystkich niezameldowanych na stałe. Stawka jest wynosi 3,50 euro za osobę za nocleg.

EDIT:
Doczytałam więcej i podtrzymuję, że podatek należy zapłacić również przy podróży służbowej. Wynika to z tego, że - wbrew nazwie (podatek turystyczny) - jest on rozumiany szerzej, tj. jako podatek od korzystania z infrastruktury w miejscu, w którym się na stałe nie mieszka. Czyli płacisz bez względu na cel podróży, niestety.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
xladystarrrdustx uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group