Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Sty 2023 11:13 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 28
Chce kupic bilet online t/r na Gatwick Express z wyprzedzeniem ( lepsza cena ) ale zastanawia mnie ile czasu przeznaczyć na wyjście z samolotu , kontrole paszportowa i dojście do stacji . Godzina ?
Jak bardzo restrykcyjnie podchodzi się do godziny odjazdu na bilecie gdybyśmy np zdążyli na wcześniejszy pociąg lub spóźnili się na ten na który zabukowany jest bilet ? Bilet Anytime wychodzi sporo drożej .
Czy ktoś może tez potwierdzić ze na PDF biletów jest znaczek National Rail ( ważne aby skorzystać z promocji 2 za 1). Z góry dziękuje !


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#42 PostWysłany: 30 Sty 2023 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Czas: stacja jest przy South terminalu I z tamtad tak ok. 30 min. (Bez bagazu, Bez opoznien, Bez gubienia sie, Bez dzieci, paszport biometryczny..) od ladowania na stacje.
North jest troche dalej wiec powiedzmy 45 minut.

Bilet na dany przejazd jest.. wazny tylko na konkretny przejazd. Bilet Anytime ma rozne ceny w zaleznosci czy bedziesz w godzinach szczytu 6:30-9:30 16:30-19:30 czy nie, kosztuje tyle samo na stacji co kupiony online. Ale, po drodze nikt NIC nie sprawdza poza automatycznymi bramkami..

Co do 2for1 to nie mam pojecia ani tez odnosnie tego jak Sam Gatwick Express dziala - one SA o wiele drozsze od zwyklych pociagow - zobacz moj wczesniejszy post jak dojechac do centrum <£10 I miec prawie darmowe kazdy po Calym Londynie tego dnia.
Na minus to to nie da karty 2for1 ale jak bardzo potrzebujesz to zawsze mozna kupic jakis tani np. £2.90 Queenstown Road [QRB]
to Vauxhall [VXH]
Badz tez moze znajdziesz cos w pociagu.. 😅
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 30 Sty 2023 11:35 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 28
Dziękuje ci bardzo za wyczerpująca odpowiedz.
Jedziemy 1 dorosły i dwoje dzieci ( 12 i 12 lat), wiec dla nich żeby mieć zniżkę muszę mieć kupiona kartę Oyster z aktywowana zniżka ( ?) co już komplikuje logistykę . Ponieważ będziemy tylko kilka dni i raczej poruszamy się w ścisłym centrum to nie planowałam Oysterki ( zainwestaowane w karte 7 funtów niekoniecznie mi się zwróci). Wychodzi usiasc i wszystko dokładnie policzyć :)


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 04 Mar 2023 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4574
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
W przypadku zakupu biletów etapowo (a nie kartą zbliżeniowo, bo pytaniebl dotyczy grupy Czech osób), czy w pociągach jest ktoś z obsługi że skanerem, żeby aktywować bilet? Czy bilet z West Croydon można aktywować już na Victoria station, żeby potem nie wysiadać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 04 Mar 2023 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ciezko zrozumiec o co Ci chodzi :)

Zgaduje zatem.

Biletu papierowego sie nie aktywuje, on poprostu zezwala wejsc na Peron na stacji A I wyjsc na stacji B. Jezeli masz z West Croydon to na niego nie wejdziesz na Victorii.

Jezeli masz dwa papierowe: X-Croydon I Croydon-Y to nie musisz wysiadac.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 04 Mar 2023 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4574
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
Dzięki. Już się tłumaczę. O aktywacji piszą w przypadku zakupu biletu przez aplikację. Natomiast jeśli kupię na stronie przewoźnika mam go zeskanować (w sumie to działa jak aktywacja, bo odnotowane jest użycie tego biletu). Czy na pewno niezrobienie tego nie oznacza, że jedzie się bez biletu? Bo to w końcu jest bilet całodzienny a nie na jeden kurs. Nie wiem jak to wygląda w praktyce. Może on po prostu otwiera bramkę przy wyjściu i wymyślam problemImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 05 Mar 2023 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Nie mowisz Tu czasem o bilecie Gatwick Express? Nie wiem o nim za wiele poza tym ze jest drogi. I Tam opcje zebskanowaniem pewnie SA, w normalnych biletach odbierasz he w automacie badz kasie jak istbiene na stacji

Podaj date/godzine I cene jaka masz? To wiele wyjasni czyli chcesz jechac.

Bo przy off peak I zblizeniowo placisz £3.50 za Gatwick na East Croydon I potem £4 na Victorie.

Na biletach papierowych to sie robi drozsze Bo ceny nie SA strefowe tylko odleglosciowe I bedzie £5.90 I £7 za powyzsze odcinki - czyli £5.40 drozej.

A Gatwick Express to cos pod £20 chyba wiec to pomijam.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 05 Mar 2023 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4574
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
Dobra, dzięki, już zaczynam rozumieć. Jadą 3 osoby, ceny za wszystkich jak na załącznikach (godziny przypadkowe, ale będą off peak).
Z tego wynika, że bardziej im się opłaca pojechać używając karty do East Croydon a potem żeby nie wysiadać kupić bilet do Gattwick

ImageImage

@LonDynia dzięki za cierpliwość. Teraz już wszystko mam wyjaśnione


Ostatnio edytowany przez pabien, 05 Mar 2023 11:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 05 Mar 2023 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
No wlasnie ze musisz wysiasc zeby sie wybic karta, inaczej naliczy kosmiczna oplate :) choc wystarczy jedna osoba z waszej trojki, na East Croydon pociagi do Gatwick sa co 5-10 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
pabien uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 13 Wrz 2023 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Ląduję jutro o 9 rano na Gatwick i potrzebuję się przemieścić do centrum Londynu, bo po południu jadę pociągiem do Luton.

Chciałem skorzystać z kombinacji - pociągiem do East Croydon, piechotą do metra West Croydon i do centrum (3,5 GBP off peak).

Patrzę na bilety Thameslink i w ogóle nie widzę okresu off peak - wszystkie niezależnie od godziny są po 6,20 GBP. Czemu jej nie widać ?

I kolejne pytanie - czy jest jakieś tańsze rozwiązanie ? Czasu mam jak lodu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group