Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Mar 2020 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10934
HON fly4free
Niedawno był wyciek danych w SPG, którego akurat przejmował Marriott. Teraz kolejny :(
https://viewfromthewing.com/marriott-da ... mpromised/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 31 Mar 2020 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Moje konto dziala, znaczy nie jest shackowane, ale co to za roznica, jak wszystkie inne firmy juz "zgubily" moje dane.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Lip 2022 14:31 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
https://www.dobreprogramy.pl/marriott-z ... 361130144a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lip 2022 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
WOW - nowy poziom dziennikarstwa - ciekawe czy zabezpieczenia czuja sie bardzo zle po zruganiu? :-) Ale zeby tak od razu personifikowac takie wirtualne zabezpiecznia...chyba poprosze to samo ziolo co bierze facet od tytulow w DP
"Marriott zhakowany. Przestępcy wykradli 20 GB danych i zrugali zabezpieczenia"
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 08 Lip 2022 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10934
HON fly4free
Odkąd O2 kupiło dobreprogramy, poziom wszystkiego obniżył się tam bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Sie 2022 21:09 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Dzisiaj ktoś klepnął rezerwacje z mojego konta dwie nocki za punkty w Courtyard Los Angeles LAX/Hawthorne na jutro.
Dobrze że zobaczyłem tą rezerwacje przed chwilą na mailu.
Ewidentny włam na konto, nie mogłem się zalogować.
Dobrze że dało radę zresetować hasło i rezerwacje anulować bez kosztowo (punkty wróciły na konto)
Co ciekawe rezerwacji była potwierdzona nie moja kartą i nikogo nie było dopisanego.
Prawdopodobieństwo że ktoś ma dane jak moje jest raczej bliskie zeru, także zastanawiam się jak ktoś by się chciał tam zameldować?
Pierwszy raz mi się takie cos zdarzyło w jakiejkolwiek sieci.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Gru 2022 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
Padło i na mnie...
Przyszedł dziś mail, bym zaplanował swój pobyt w Marriott Izmir już za kilka dni. Owszem, dwa lata temu coś tam rezerwowałem (niestety, musiałem anulować), więc najpierw pomyślałem, że to może ja o czymś zapomniałem, ale zadzwoniłem na call center Bonvoya (nawiasem mówiąc, dopiero teraz, po powitaniu głosowym, dowiedziałem się, że czyta się to "bonwłaj" :D ), a tam powiedzieli mi, że rezerwacja została zrobiona wczoraj. Oczywiście, założyli "case" i mają to wyjaśnić.
W moim wypadku rezerwacja nie jest za punkty, a w szczegółach nie widzę, by była tam podpięta moja karta, więc nie jestem na 100% pewien, czy to na pewno jakiś włam, czy może raczej pomyłka w hotelu. Zobaczymy...
Na wszelki wypadek zmieniam jednak hasło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Gru 2022 12:01 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
To od razu radzę Ci zmienić też maila, bo jeśli to włam to za jakis czas moze sie okazac ze nie bedziesz mógł odzyskać hasła.

Moja wcześniejsza przygoda nie zakończyła się tylko tą jedną rezerwacja za punkty i resetem hasła. :(
Tam był jeszcze większy dym, bo ewidentnie ktoś z MB albo z hotelu sobie mocno ze mna pogrywał, tak to obstawiamy,
ale dzięki @apadlo który ogarnął temat na infolinii i zmianie maila na razie jest spokój.

To może dokończe opowieść. Po zmianie hasła za jakiś czasu znów rezerwacja z mojego konta, z tym że teraz nic nie przyszło na maila
(także nawet jej nie zauwazylem), tylko w Spamie wylądowała już faktura z hotelu Fairfield by Marriott® San Diego Pacific Beach :roll:
a na fakturze poza moim imieniem i nazwiskiem i numerem konta reszta danych była z du..

Wchodzę na konto punkty wywalone dwie nocki po 25k, próba resetu hasła kończy się fiaskiem nie dochodzi mail z linkiem do resetu,
kontakt z tego maila do MB również żadnego potwierdzenia, ewidentnie ktoś z hotelu/MB przyblokował maila i całą korespondencję.

Dopiero kolejna próba z innego maila i dostaję informację z prośbą o kontakt telefoniczny, dalej temat już na infolinii ogarnął @apadlo,
na pierwotnego maila nadal nie dochodził mail z hasłem do resetowania,
dopiero zmiana przez konsultanta maila spowodowała że mogłem zmienić/wygenerować nowe hasło.

To może teraz oprócz nerwów trochę plusów z tej historii, poniewaz nocki się odbyły zostały mi zaliczone do statusu ;)
A sqrw..który mi wywali te punkty był na tyle uczciwy że zamiast śniadania w Fairfield wybrał punkty (500) :lol:
Punkty zwrócili, case założyli i na tym się zakończyło, póki co odpukać spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Gru 2022 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
U mnie sprawa rozwinęła się o tyle ciekawie, że wyjaśnieniem jest - jak twierdzi hotel - błąd systemu, a nie jakieś nielegalne działanie.
Rezerwacja została zrobiona w ramach jakiejś grupowej na rzecz firmy z Turcji i twierdzą, że akurat w tym wypadku gość ma nazwisko identyczne z moim, a że miałem u nich kiedyś rezerwację (i jestem ich "valued guest"), to system przypisał tą rezerwację do mojego konta.
Jakoś mi to brzmi mało wiarygodnie, bo gdyby faktycznie sam fakt posiadania imienia i nazwiska takiego, jak inna osoba, która kiedyś miała rezerwację w danym hotelu powodował przypisywanie do konta cudzych rezerwacji, to takich przypadków byłaby cała masa.
Napisałem im zatem, co o tym myślę...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
marek2011 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Gru 2022 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Ja miałem podobną sytuację w Pradze, gdzie parę miesięcy po mojej wizycie znalazłem w apce rezerwację. Gdy zadzwoniłem do hotelu, otrzymałem taka sama odpowiedź - to samo imię i nazwisko, system błędnie przypisał rezerwacje. Nic więcej się nie wydarzyło, więc odpuściłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group