Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Paź 2015 15:36 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 4
Przed wyjazdem przeglądałem forum w poszukiwaniu użytecznych informacji o Foz do Iguazu, ale niestety większość z nich to śmieci zabierające człowiekowi czas.
Dlatego otworzyłem nowy post i przedstawiam to co przydałoby się mi przed wyjazdem.

Dane z okresu 09-19 październik 2015 - byliśmy tam we dwójkę z żoną.

1. Autobus nr 120 z lotniska Foz do Iguasu odjeżdża co 20-30 minut. Przystanek znajduje się
jeszcze pod zadaszeniem przed budynkiem, po wyjściu z budynku lotniska kierować się na lewo
prawie do końca. Stoi tam słupek przystankowy z niebieską planszą z symbolem autobusu i
napisem ONIBUS COLECTIVO.
Autobus przyjeżdża z dworca autobusowego FdI i jedzie do parku narodowego ( dwa, lub 3
przystanki dalej). Po jakimś czasie ten sam autobus podjeżdża ponownie na lotnisko i jedzie do
centrum. Tak, że uwaga co wyświetla się na tabliczce autobusu.
Autobus kosztuje 2,80 czy 2,85 BRL nie pamiętam dokładnie, płaci się tylko za człowieka, za
bagaże nie.
Do autobusu wsiada sie WYŁĄCZNIE przednimi drzwiami, płaci się gotówką konduktorowi, który
siedzi w autobusie i otwiera "kołowrót" - coś podobnego do naszych bramek na stokach
narciarski. Płacisz, on naciska przycisk i możesz przechodzić. Uwaga: duże bagaże trzeba podać
na kołowrotem. Do miasta jedzie się około 25 minut +/-5 PS. taxi do centrum około 50 BRL

2. Bilet wstępu na wodospady po stronie brazylijskiej kosztuje 52,30 BRL można płacić kartą.
Dla osób chcących zwiedzić obie strony proponuję najpierw stronę brazylijską.
Link do strony www:
http://www.cataratasdoiguacu.com.br/por ... essos.aspx
2a. Wstęp do parku ptaków - po sąsiedzku z parkiem (jeden przystanek wcześniej) 34 BRL
Link do strony www:
http://www.parquedasaves.com.br/en/

3. Przelot 10 min helikopterem HELISUL kosztuje 308 BRL/osobę (warto)
Po przylocie oferują zdjęcia i filmik, który kręcą przy starcie. Kosztuje to 100 BRL. Jakość filmu
nie najlepsza, ale widać jak wchodzisz do helikoptera, mahasz itd. Można kupić (ja kupiłem) ale
niekoniecznie. Jedna ważna uwaga: z tyłu siadają 3 osoby, koło pilota jedna. Siadaj koło pilota
to najlepsze miejsce do robienia zdjęć/filmów. (szkoda, że o tym nie wiedziałem)

4. Bilet wstępu na wodospady po stronie argentyńskiej kosztuje 260 ARS (argentyńskie peso) I tu
uwaga agencje turystyczne po stronie brazylijskiej biorą za całodzienny wyjazd na strone
argentyńską 80 BRL plus np 90 BRL za przejazd (tyle chcieli na lotnisku). Ja korzystając z rady
na innym poście forum zapłaciłem 80 BRL plus 45 BRL za transport tam i z powrotem kupując
wycieczkę w POUSADA EL SHADDAI ( w moim hotelu MARIA RICA PALACE było po 80+50)
Moim zdaniem nie opłaca się jechać autobusami (chociaż można), nie wiem jak liczą 80 BRL za
bilet, bo przeliczajac 260 ARS wychodzi około 105zł ( w okresie którym byłem 1 real równał się
mniej więcej 1 zł)
Wyjazd 8.30 spod hotelu, powrót 17.00 sprzed bramy parku po stronie argentyńskiej.
Link do strony www:
http://www.iguazuargentina.com/en/que-h ... y-tarifas/
PS. Kierowca busa wpisuje uczestników na listę, przy przekraczaniu granicy bierze listę i
paszporty, a my siedzimy sobie w busie - bardzo wygodne. jednodniowy wyjazd do
Argentyny na tej zasadzie nie wymaga ponownego pisania deklaracji przy powrocie do BR.

5. Elektrownia Itaipu
Ja byłem po stronie paragwajskiej. Autobus z FdI do Ciudad del Este kosztuje 5 BRL ja wsiadałem
na Av. Parana. Na samej granicy wysiadłem bo był korek i przeszedłem granicę na piechotę,
zaszedłem też do immigracion bo chciałem mieć pieczątki. ( wracając do Brazylii musiałem
ponownie wypisać deklarację).
Dworzec autobusowy jest jakiś kilometr od granicy - cały czas prosto (łatwo znaleźć na google
maps.) Wsiąść w autobus jadący do HERNANDARIAS. Tu uwaga autobus odjeżdża z ulicy
głównej (tej prowadzącej do przejścia granicznego) - trzeba wsiąść z przystanku w stronę
granicy. Bilet kosztuje 3000 guarani (za 20 BRL dostałem w banku 29500 guarani) czyli koło 2 zł.
Kolejna uwaga: centrum turystyczne nie znajduje się przy bramie wjazdowej do elektrowni.
Niestety wskazówki na forum były nieprawdziwe. Doszliśmy do bramy i tam nas poinformowano,
że trzeba się wrócić ponad kilometr i centrum zwiedzania jest po prawej stronie.
CENTRO INTERNACIONAL DE HIDROINFORMATICA znajduje się po lewej stronie drogi jadąc z
Ciudad del Este w odległości jakieś 1000-1200m od rozwidlenia drogi na HERNANDARIAS i
elektrownia Itaipu. Na google maps tego nie znajdziecie - można zobaczyć budynki centrum
zwiedzania elektrowni w google maps w widoku satelitarnym - są to budynki położone koło
Laboratorio de Hidraulica (może 100 m bliżej Ciudad del Este)

Zwiedzanie jest bezpłatne, trwa około 1h20m. Zaczyna się dwudziestominutowym filmem, a
później jest około godzinny przejazd po tamie. Wszystko w języku hiszpańskim, ale co tam i tak
jest fajnie. PS - po stronie brazylijskiej zwiedzanie jest płatne.

6. Jedzenie - zwykle drugie danie kosztuje ok. 13-15 BRL, restauracja samoobsługowa w formie
bufetu - około 2,6-2,8 BRL za 10 dag, co też daje podobne kwoty.

7. Dworzec autobusowy FDI jest taki, że płaci się za wejście na niego (te 2,80 BRL) a w autobusie
się już nie płaci. Jadąc np z lotniska na dworzec i przesiadając się tam na drugi autobus w tym
drugim już się nie płaci.

8. Pamiątki w miejscach turystycznych są dużo droższe, niż w centrum FDI np:
kubek ( 36/17) ręcznik kąpielowy (45/33), przywieszki do kluczy (7/3-4)

9. Hotele były tanie, w cenie 100-120zł hotel 3* ze śniadaniem. Spaliśmy w trzech: CLH Hostel,
Harbor Colonial (koło lotniska) i Maria Rica Palace - śniadanie najlepsze w Harbor

Proszę dopisywać do tego postu WYŁĄCZNIE INFORMACJE PRAKTYCZNE o interesujących miejscach w okolicy, kosztach zwiedzania itp.

Proszę NIE DOPISYWAĆ pytań typu, czy zdążę w 4 godziny zwiedzić to i tamto.

mam nadzieję, że moje informacje będą przydatne innym osobom planującym wyjazd w tamte strony.

Pozdrawiam wszystkich podróżników, a jest nas Polaków coraz więcej. :)
ZS
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#2 PostWysłany: 30 Paź 2015 16:04 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2746
złoty
zsslaw napisał(a):
Przed wyjazdem przeglądałem forum w poszukiwaniu użytecznych informacji o Foz do Iguazu, ale niestety większość z nich to śmieci zabierające człowiekowi czas.
ZS


OT Nie zastosuję się do prośby usera.

Super, że zrobiłeś podsumowanie, ale przy okazji tymi "śmieciami" obraziłeś osoby, które informacjami o Foz się dzieliły.
Przynajmniej mnie.

Większość informacji przez Ciebie podanych jest w odpowiednich wątkach.
Doceniam wkład i chęci, ale polubić posta nie mogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Paź 2015 17:12 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 4
Tulio napisał(a):
zsslaw napisał(a):
Przed wyjazdem przeglądałem forum w poszukiwaniu użytecznych informacji o Foz do Iguazu, ale niestety większość z nich to śmieci zabierające człowiekowi czas.
ZS


OT Nie zastosuję się do prośby usera.

Super, że zrobiłeś podsumowanie, ale przy okazji tymi "śmieciami" obraziłeś osoby, które informacjami o Foz się dzieliły.
Przynajmniej mnie.

Większość informacji przez Ciebie podanych jest w odpowiednich wątkach.
Doceniam wkład i chęci, ale polubić posta nie mogę.

****************************************************
Przepraszam, ja nie pisałem o nikim konkretnie.
Skoro się odezwałeś sam zaliczyłeś swoje wpisy do śmieci.
Jak to mówią -Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Ten Twój post jest kolejnym śmieciem przez które czytelnicy muszą się przedzierać.
Najchętniej usunąłbym mój post, żeby usunąć Twój komentarz.
ale na razie nie wiem jak to zrobić :(

PS. I wcale nie zależy mi na twoim polubieniu, informacja ma być użyteczna.
****************************************************
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lut 2016 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
Choć sam jeszcze nie byłem dorzucę od siebie stronkę którą znalazłem, gdzie znajdziecie chyba większość niezbędnych i aktualnych informacji
http://www.iguassufallstour.com/main.ph ... l#exchange
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group