Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Wrz 2015 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Witam.
Mam mały dylemat. Mój samolot - Turkish ląduje o 19.10 na GRU, natomiast o godzinie 21.20 miałbym fajne połączenie z Foz do Iguazu IGU i nie wiem czy zdążymy się przesiąść. Lecimy tylko z podręcznym co będzie dużym ułatwieniem ale tak czy tak mam duże obawy. Proszę więc o pomoc obeznane osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 05 Paź 2015 14:23 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Ja właśnie zauważyłem że ten lot jest wyjątkowo długi co wskazuje, że chyba jakieś międzylądowanie będzie.
Patrząc na obecne loty TK15 z IST do GRU widzę, że one startują o 9.30 a planowane lądowanie 16:55 więc te 3 godziny gdzieś muszą dojść.

Ale do czego zmierzam :) widzę, że w ciągu ostatnich kilku dni samolot w Sao Paulo lądował regularnie 20-30 minut wcześniej. Tylko, że to nie musi być regulą przy Twoim połączeniu gdzie prawdopodobnie po drodze jest jakieś międzylądowanie. Mi to wygląda na dołożenie Buenos Aires "po drodze" :) szczególnie że TK15 obsługuje też Buenos.....
i sam sobie odpowiedziałem na pytanie - do Buenos leci jednak wg rozkładu z Sao Paulo.

.............
ok już wiem ;) w lutym różnica czasu pomiędzy IST a GRU jest o 2 godziny mniejsza niż obecnie czyli samolot leci ponad 13godzin....(masakra)
czyli możesz zakładać na podstawie danych historycznych, że wylądujesz trochę wcześniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Paź 2015 15:09 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Chyba już był podobny temat, spróbuj przeszukać forum (jak był to lepiej połączyć wątki).
Według mnie nie warto ryzykować. Trochę mało czasu. Kontrola paszportowa trochę zajmuje plus jak zwykle mogą dojść niestandardowe problemy.
Przykładowo jak w zeszłym roku leciałem Iberią do GRU to przylot był przed czasem, ale na płycie utknęliśmy na dobre pół godziny.
Nie było wolnych rękawów pod duże samoloty. Trzeba było czekać.


Ostatnio edytowany przez Tulio, 05 Paź 2015 15:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Paź 2015 15:11 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
adamian napisał(a):
Witam.
Mam mały dylemat. Mój samolot - Turkish ląduje o 19.10 na GRU, natomiast o godzinie 21.20 miałbym fajne połączenie z Foz do Iguazu IGU i nie wiem czy zdążymy się przesiąść. Lecimy tylko z podręcznym co będzie dużym ułatwieniem ale tak czy tak mam duże obawy. Proszę więc o pomoc obeznane osoby.

Ja bym nie ryzykował. Lądowałem 2 razy na GRU i 2 razy czekałem 2h do kontroli paszportowej więc na transferach może być podobnie. W tych godzinach ląduje cała fala transatlantyków z Europy i to generuje spore kolejki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Paź 2015 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Jednak odpuściłem ten lot, nawet jakbyśmy zdążyli to stres byłby cały czas a w podróży wolę być wyluzowany ;) Wczoraj wpadły lepsze ceny na GOL i zakupiłem za 350 reali od osoby GRU-IGU-GRU, cena chyba nie najgorsza. Lot faktycznie długi, mam nadzieję że Turkish się spisze i nie będzie problemów z %. Dzięki wszystkim za porady, będę lecieć z towarzyszkami 27.11-10.12 - IST-GRU-IST, jak ktoś leci wtedy to niech podbija.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Gru 2015 16:18 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Witam.Mam pytanie odnosnie lotu wewnetrznego.Laduje o 11:05 TAM z Manaus i fajne polaczenie do Rio widze Avianca o 13:10.Myslicie ze zdazylbym na ten lot z bagazem podrecznym tylko???
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Mar 2016 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
czy ktoś korzystał z transferu na GRU z IST przsiadka na lot wewnętrzny, np. do F.d.Iguasu , czy to ten sam terminal i ile czasu zajmuje przejście np. z podręcznym ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Mar 2016 18:20 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
z tego co pamiętam (przesiadaliśmy się w GRU na lot do Rio), to do terminala domestico trzeba kawałek przejść, z pół godziny na spacer i security musisz na pewno liczyć, bezpieczniej założyć więcej jeśli będzie duży ruch albo musisz się odprawić na lot albo dwie te sprawy jednocześnie
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Mar 2016 18:21 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Cala operacja od wyjścia z samolotu do dojścia do kontroli bezpieczeństwa lotów krajowych zajmie max. ok 1 godzinę. Ja mialem przesiadkę do Rio, przejście na terminal krajowy dobrze oznakowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Maj 2016 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Czy na GRU między terminalem 3 a 2 jest tranzyt, czy wychodzi się na zewnątrz i cała odprawa od nowa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Maj 2016 20:19 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
jest tranzyt po wyjściu z 3 terminala
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Maj 2016 21:10 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Na czym polega tranzyt po wyjsciu z terminalu?!
Pogranicznik eskortuje kazdego pasazera z osobna do terminalu nr.2? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Maj 2016 21:35 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
może nieprecyzyjnie się wyraziłam, ale chyba wiadomo o co chodzi? :?
jeśli posiadasz kartę pokładową na kolejny lot, nie ma konieczności naginać do ponownej odprawy/security
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Maj 2016 22:45 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Rozumiem, ze jestes pewna, ze istnieje tranzyt miedzy terminalami?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Maj 2016 22:55 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Ja z 3 na 2 jechałem autobusem lotniskowym. Nie dałbym sobie uciąć nawet paznokcia , że jest tranzyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Maj 2016 23:25 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
byłabym pewna gdybyście nie zasiali we mnie ziarna niepewności :lol:
znalazłam na forum tripadvisor:
If you are in transit on international flights, you don't need to leave the ineternational area. But if you do not have the boarding pass to the seccond flight, that means you need to collect your luggage, leave the arrival area, go upstairs and check-in.

Nie miałam okazji sprawdzić czy faktycznie tranzyt jest, ale podczas odprawy w Madrycie (mieliśmy lot MAD-GRU-GIG) informowali nas, że nie będziemy mogli iść tranzytem, bo mieli problem z wydrukowaniem karty pokładowej na odcinek GRU-GIG. Lądowaliśmy na 3 terminalu, wylot mieliśmy z 2 i jeśli nie mylę lotnisk przejście do tranzytu było pod koniec 3 terminala idąc w kierunku drugiego - pamiętam że zjeżdżało się schodami w dół albo windą (nie pamiętam czy tranzyt był u góry czy przejście do drugiego terminala). Jeśli nie ma tranzytu na tym lotnisku to znak, że źle ze mną ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Maj 2016 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Dzięki, rozumiem, że jak nie mam karty pokładowej, a w TAM chyba odprawa jest tradycyjna to potrwa to trochę dłużej, a chciałbym jak najszybciej dostać się do Rio bo normalnie będziemy ok. 22 w centum i trochę strach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Maj 2016 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@kostek966 o 22 w Rio jest bardziej bezpiecznie niż w Paryżu :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Maj 2016 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
byłem już raz w Brazylii i też czułem się bezpiecznie, ale szukając hotelu w Rio w centrum przeczytałem w komentarzu po pobycie, że ludzie prawie przed hotelem zostali pobici i obrabowani, więc zastanawiam się nad rezerwacją na południe od centrum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Maj 2016 19:33 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
kostek966 napisał(a):
byłem już raz w Brazylii i też czułem się bezpiecznie, ale szukając hotelu w Rio w centrum przeczytałem w komentarzu po pobycie, że ludzie prawie przed hotelem zostali pobici i obrabowani, więc zastanawiam się nad rezerwacją na południe od centrum

Pobitym i okradzionym można zostać wszędzie (no może poza dyktaturami gdzie jest bezpiecznie). Rio ma kiepską opinię ale rzeczywistość jest dużo fajniejsza. Ja polecam południe głównie ze względu na plaże i życie nocne (W weekendy centrum jest wymarłe - z wyjątkiem nocnych imprez na Lapie). A najbardziej polecam fawele na południu - szczególnie takie położone blisko plaż i stacji metra. Cicho, spokojnie, piękne widoki (fawele są na zboczu góry) i bezpiecznie 24h (złodzieje wiedzą że turyści oraz osoby majętne NIE mieszkają w fawelach). Poza tym można oszczędzić pieniądze przeznaczone na wycieczkę do faweli i zobaczyć ją bezpłatnie od środka. Jeśli kogoś interesuje chętnie podam namiary do moich znajomych którzy wynajmują mieszkania w faweli Tabajaras (3 minuty od stacji metra Siqueira Campos, 10 do plaży, Jezus widoczny z tarasu). W tym roku mieszkałem tam 3 miesiące. Oczywiście bez żadnych nieprzyjemnych przygód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group