Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Kwi 2015 16:27 

Rejestracja: 23 Lis 2014
Posty: 6
Planuję w czerwcu wyjechać po raz drugi do rodziny w USA na prawie półroczne wakacje.

Moja pierwsza wizyta trwała ponad miesiąc - 17.12.2014-20.01.2015. Urzędnik na lotnisku wbił mi pieczątkę, że mogę przebywać do 16.06.2015 r.

I tutaj jest moje pierwsze pytanie: wyjazd planuję na 6 czerwca 2015 i czy nie będzie problemu z uzyskaniem pieczątki na pobyt skoro teoretycznie będę miał jeszcze zgodę na pobyt? W momencie wylotu wyrejestrowują mnie z systemu, że byłem u nich? Bo do paszportu przecież nie wbijają kiedy wyjechałem.

Drugie pytanie: Jeżeli wbiją mi pieczątkę np. na pół roku lub krócej, to czy ewentualna wycieczka do Kanady albo Meksyku może spowodować wbicie kolejnej pieczątki z nową datą określającą ostatni dzień pobytu czy nie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 06 Kwi 2015 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
wylatujac, zakonczyles pobyt
kazdorazowo dostajesz prawo pobytu na okreslony czas
krotki wypad ma mex lub cad nie moze przekraczac chyba 72 h
najwyzej dostaniesz nowa pieczatke
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
loocis uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Kwi 2015 16:41 

Rejestracja: 23 Lis 2014
Posty: 6
Mi właśnie chodzi o taki wypad, że gdyby mi wbili na krócej niż 6 miesięcy, to żeby wyjazdem dociągnąć do tego pół roku, na które chce kupić bilet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Kwi 2015 20:19 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Uważaj tylko z ta opcja meksykansko/kanadyjska. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo ze bedą podejrzewać ze w ten łatwy sposób chcesz uzyskać kolejne 6 miesięcy. To jedno. A druge ze jesli nie jestes milionerem, rentierem itp itd to cieżko bedzie ci przekonać urzędnika ze stać cie na 6 miesięcy wakacji - no chyba ze będziesz jeździć od stanu do stanu - zwiedzając. Siedzenie na tyłku w "czikago" może być rożne zinterpretowane ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Kwi 2015 20:24 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Jakieś 2-3 lata temu (w czasie gdy obowiązywały jeszcze papierowe I-94) byłem przez tydzień w USA i potem wyjechałem na tydzień do Meksyku. Przy powrocie zostałem poinformowamy, że niepotrzebnie wypisywałem nowe I-94 , bo wyjazdy (o ile pamiętam do 30 dni) do Meksyku i Kanady nie są traktowane jako wyjazd z USA.

Zatem prawdopodobnie taki wyjazd nie przedłuża dopuszczalnego okresu pobytu. Niemniej sprawdź dokładnie przepisy, bo ja w sumie byłem wtedy ze 3 tygodnie i nie interesowało mnie czy przy powrocie z Meksyku mogę jeszcze legalnie zostać w USA 5 czy 6 miesięcy ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Kwi 2015 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
CIągle jest ten zapis na stronach ambasady:
http://polish.poland.usembassy.gov/wizy ... kraju.html
Kod:
Osoby, które w czasie pobytu w USA wyjeżdżają na krótkie wycieczki (nie dłużej niż  30 dni) do Kanady, Meksyku lub na Wyspy Karaibskie, powinny zatrzymać formularz I-94 lub I-94(W). Formularz powinien być zwrócony jedynie podczas powrotu ze Stanów Zjednoczonych do domu.

Wszystko będzie zależało od urzędników na granicy. Począwszy od tego na lotnisku (jeśli pokażesz bilet powrotny z datą za 6 mies., będziesz się pewno musiał tłumaczyć, pobyt możesz dostać w skrajnym przypadku na 2 tyg.) i potem na granicy z Meksykiem. Możesz dostać kolejne 6 mies. (wg mnie mało prawdopodobne, choć zdarzało się już), ale też mogą Cię nie wpuścić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group