Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Los Angeles w 4 h ???
#1 PostWysłany: 24 Kwi 2015 09:56 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Pytanie do osób które mają rozeznanie z kilku przejazdów na trasie lotnisko - centrum.
Czy w 4 h da rade obrócić tam i z powrotem, cyknąć fotę na alei gwiazd, hollywood w beverly hills i spokojnie wrócić na lotnisko bez spinania się na samolot ?
Thx za info
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 24 Kwi 2015 10:02 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Nie da rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2015 10:04 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Nie ma szans przy tak dużym lotnisku by zdążyć ze wszystkim "bez spiny"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Kwi 2015 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 488
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Jest publiczny autobus do Santa Monika. O ile pamiętam podróż zajmuje ok 30-40 min
Mam nadzieję, że jest to 4 godz + 2 na check in ? Jeżeli tylko 4 to możesz iść co najwyżej na parking pooglądać lądujące samoloty :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Kwi 2015 10:20 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Też tak myślałem że raczej jest to zbyt ryzykowny wypad, ale wpadł mi ten pomysł do głowy leżąc na Waikiki, w całości mam 6h na przesiadkę ale mając na uwadze ten zapas 2h to i tak nie ma co.
Mahalo ;)
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Kwi 2015 10:33 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
My przylatując o 19 w piatek wyjeżdżaliśmy z lotniska 30-40min były takie korki. Nie wspominając o tym ile czekaliśmy na niego:/
Takze chyba lepiej jest usiąść sobie w saloniku i czekać na kolejny lot;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Kwi 2015 19:54 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Nie ma mowy i kropka ale pomysł z oglądaniem samolotów jest świetna alternatywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Kwi 2015 20:31 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Wydaje mi się jest pewna opcja. Tylko niekoniecznie tania i także nieco ryzykowna w razie nietypowych korków.
Można pożyczyć samochód w wypożyczalni, która jest blisko terminala. Trzeba tylko mieć jakiś "express card", albo "mobile key" (niektórzy mają), żeby nie stać w kolejce tylko od razu jechać. Samochodem z LAX do Hollywood powinno być koło 1h-1,5h jazdy po południu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Kwi 2015 20:49 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
rattaman napisał(a):
Wydaje mi się jest pewna opcja. Tylko niekoniecznie tania i także nieco ryzykowna w razie nietypowych korków.
Można pożyczyć samochód w wypożyczalni, która jest blisko terminala. Trzeba tylko mieć jakiś "express card", albo "mobile key" (niektórzy mają), żeby nie stać w kolejce tylko od razu jechać. Samochodem z LAX do Hollywood powinno być koło 1h-1,5h jazdy po południu.


Z własnych doświadczeń. Auto gotowe, nic nie muszę podpisywać, tylko idę, czytam na tablicy które stanowisko jest przy moim imieniu i jadę. Przylot liniami wewnętrznymi. Od odebrania bagażu do pojawienia sie przy aucie 40 minut.

Oddanie auta. Podjazd, zostawiam kluczyki, rachunek mailem i autobus do terminala - 45 minut. Ok, odlot był z terminala AA a ten jest chyba ostatni. Można przyciąć 10 minut.

Jesli jednak ktoś sie zdecyduje to polecam zapoznać sie dobrze z mapa. Do Beverly Hills i Kodak Theatre da radę dojechać nie autostrada - od tej trzymał bym sie z daleka, bo tam może być rożnie. Jesli juz ktoś wpadnie na pomysł z autostrada, to ma ona carpool track. Trzeba mieć min 2 lub 3 osoby w aucie. Pas lewy. Tam jest szybciej, ale trzeba dobrze znaki czytać żeby w porę z niego wyskoczyć. Za wskakiwanie na pas i wyskakiwanie poprzez ciągła linie można niezle beknąć u szeryfa a ten bedzie miał w nosie czy wam sie spieszy czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Kwi 2015 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Miejsca do oglądania samolotów na LAX są tutaj:

http://www.spotterguide.net/index.php/p ... -lax-klax/

Zwróć uwagę na nr 4. Przy okazji możesz coś zjeść w In-N Out ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Maj 2015 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Temat trochę już zakopany, ale gdzieś mi utkwił w głowie i pamiętałem o nim i mam świeże spostrzeżenie.

W LA bardzo dobrze działa uber, który ostatnio wprowadził nową usługę UberPool, czyli bierzesz ubera, ale godzisz się na to, że jak ktoś inny się zgłosi w okolicach Twojej trasy to kierowca może go dokoptować do auta w myśl car poolingu. Usługa o tyle warta uwagi, że w ramach promocji, trwającej do odwołania przejazd UberPool kosztuje 5$ niezależnie od miejsca w które jedziemy. UberPool można zamówić maksymalnie w 2 osoby.

Dzięki temu można sprawnie, szybko i tanio (w jak ma się jakieś środki z poleceń/kodów/referali to i za darmo) objechać kawałek LA! Ja podczas 6h stopa (liczone od godziny przylotu do godziny odlotu) musiałem wyskoczyć z lotniska coś załatwić w rejony między Santa Monica, a Beverly Hills i spokojnie zdążyłem, mimo że całość robiłem w godzinach szczytu (16-18). Jedyny problem, że UberPool nie da się zamówić z lotniska. Jednak jest trik i polega na tym, aby wsiąść w darmowy shuttle do wypożyczalni albo jakiegoś hotelu i stamtąd brać Ubera.

Ja w czasie swojego stopa zdążyłem zajechać, załatwić coś (ok. 30minut), wrócić i jeszcze godzinę z hakiem przesiedzieć w saloniku na innym terminalu. Także jak komuś niestraszne przygody to z UberPoolem można próbować.
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group