Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Mar 2023 14:11 

Rejestracja: 21 Gru 2020
Posty: 5
Witam,
padłem ofiarą oszustwa, wykupiona ESTA za kwotę 81 USD okazała się być fałszywa o czym przekonałem się dopiero na bramkach w Amsterdamie. Samolot odleciał beze mnie, na szybko opłaciłem ponownie ESTA i udało mi się telefonicznie przebukować lot. (Warszaw-Amsterdam-Siatle-SanJose) na Amsterdam-San Francisco. Koszt tego prze bookowania to 2490zł. Sprawa oczywiście zgłoszona na policje, z bankiem bujam się o kasę przez charge-back za fałszywą ESTĘ. Czy jest jakaś szansa na wyrwanie kasy od Dela za niewpuszczenie na samolot? Właściwą ESTĘ miałem już po 2 godzinach wiec miał bym ja na miejscu przed wylądowaniem. Oczywiście ostrzeżenie dla innych przed scamerami z estausaonline .com


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 12 Mar 2023 22:58, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 12 Mar 2023 14:13 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Estę należy mieć przed wejściem na pokład a nie przed lądowaniem :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Mar 2023 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
MrMgr napisał(a):
Czy jest jakaś szansa na wyrwanie kasy od Dela za nieprószenie na samolot?

Zero szans na wyrwanie zworu od Dela za nieprószenie na samolot :lol:

Tak jakbys nie mial paszportu, nie spelniasz warunków nie lecisz. Pamietaj ze ich to nie interesuje czy przyjdzie ci Esta za 2h czy nie, jezeli nie przyjdzie a wyladujesz w USA to oni na swój koszt beda musieli cie sprowadzac z tamtad. Wiec zasady proste - nie masz Esty, paszportu przed lotem - nie lecisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 12 Mar 2023 15:10 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Cytuj:
Estausaonline.com is a web page of a private entity, which is not related with the official web page of the United States.

Cytuj:
Company:"Consulting & Support" SIA
Registration No.: 40103968419
Address: 37 Vairoga str., Riga, LV-1039

Naprawdę ciężko mi zrozumieć jak można się na to nabrać - przecież pierwszy wynik w Google kieruje na oficjalną stronę, więc skąd ty w ogóle to wytrzasnąłeś?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Mar 2023 17:22 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Pewnie dane osobowe juz są na sprzedaż....

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Mar 2023 17:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
No ale jaka nauka - dało się to zrobić ścieżką oficjalną, dało się zrobić taniej... Koszt przebukowania lotu pewnie mniejszy, niż potencjał strat z ewentualnego przyszłościowego multiplikowania decyzji co do wybierania dziwnych pośredników...
Góra
 Profil Relacje PM off
miszczu1987 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Mar 2023 20:52 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Come on. Czy ja napisałem, żeby komuś zabrać paszport? Czy np. ty jeśli kupisz tani bilet na jakimś szemranym OTA to go nie sprawdzisz, tylko czekasz na check-in dzień przed odlotem? Moja interpretacja jest taka: ktoś leci daleko, zwykle wymaga to niemałej logistyki, a jeśli się jej nie ogarnia na samym początku i w tak trywialnym temacie jak ESTA, to może lepiej nie ryzykować? Bo możliwości "wpadnięcia na minę" będzie dużo więcej. Finansowo już zabolało. Chodzi rozsądek i rozeznawanie sytuacji, które po drodze wskazują, że może lepiej nie?...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Mar 2023 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Wiedziałem, że w tej dyskusji nie będzie nic o problemie, a same pouczanie autora żeby dał sobie spokój z podróżowaniem i wziął jakiegoś olinkluziwa w rejnboł zamiast się za wodę wybierać.

Ludzie, sytuacje są różne, znam np. osoby, które musiały polecieć do USA nigdy nie będąc za granicą, bo konieczne było udanie się tam ze względów medycznych. I pewnie dla 99% z osób tutaj wyrabianie ESTY czy naprawdę czy scamowo przez pośrednika jest absurdem, ale pomyślcie sobie o 10 losowych osobach z Waszej rodziny i o tym ile osób by mogło "kliknąć nie w tę ESTĘ co trzeba". A jak jeszcze dodać jakiś filtr, powiedzmy 55 lat+ (nie obrażając nikogo, kto już do tego limitu dobił), to podejrzewam, że prawdopodobieństwo zacznie skrajnie rosnąć.

A nawet jeśli autor chciał sobie polecieć turystycznie, to serio, i tak wolę takich ludzi, którzy mają odobinę odwagi, którzy próbują, niż tych, co to tylko olinkluziwy, bo inaczej się boją ruszyć z domu lub co najwyżej "samochodem na Chorwację".
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Mar 2023 03:49 

Rejestracja: 21 Gru 2020
Posty: 5
No takiej toksyny to bym się po elektroda.pl spodziewał a nie tu.

@mod można zamykać temat... Bo z merytoryczną pomocą kiepsko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Mar 2023 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
@LonDynia dał ci merytoryczną odpowiedź. A ja powtórzę raz jeszcze. Nie masz szans na zwrot pieniędzy od linii lotniczej. Oni zastosowali się do przepisów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Piccolo oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group