Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Cze 2018 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Wiem, że już wiele powiedziano, ale zdania są różne, a dopóki samemu się nie było to będzie się miało wątpliwości ;)
Mam między 10 a 14 dniami na Filipiny. Ostatniego dnia wylot z Manili, dwa dni wcześniej poranny lot z Busuanga do Clark. Czyli ostatnie 2,5 dnia na Luzon, a konkretnie tarasy ryżowe. Wcześniej Palawan i Busuanga.

Pytanie, skąd i na ile tam dolecieć(na Palawan)? Fajnie ułożyłaby mi się wycieczka gdybym z Singapuru lub Kuala Lumpur poleciał na Cebu, tam spędził ~dwa dni i z Cebu albo innego lotniska w pobliżu poleciał do Puerto Princesa. Oczywiście wiem jakie są połączenia, ale czytając część postów widzę, że ludzie jakoś niespecjalnie polecają udawać się na Cebu. Czy rzeczywiście zamiast tracić dwa dni na tę wyspę lepiej od razu szukać transportu na Palawan i spędzić tam zamiast pięciu siedem dni? A może pojechać gdzieś indziej z Cebu, na przykład okolice Iloilo? Ile dni to minimum na Palawan i Busuangę? Co wybrałyby osoby, które już były w tych miejscach?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#22 PostWysłany: 03 Cze 2018 17:59 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 125
Kilometry: 325 387
z Cebu są bezpośrednie loty AirSwiftem do El Nido. Może być drożej, ale w zamian masz sporą oszczędność czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Cze 2018 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Myślę , ze musisz poczytać więcej na temat filipin i coś zaplanować pod siebie.
Jak chcesz pomocy, to określ czego oczekujesz.
Bo takie skoki po filipinach niczego oprócz straty czasu nie daja.

wg mojej opinii, a bylem juz cztery razy , zdecydowanie warto być na Palawanie , a najlepiej w połączeniu z Coron .

Wiec mój plan wyglądałby następująco :

1. Manila - Busanga
2. Coron - Island Hopping
3. Transfer łódką do El Nido
4. El Nido Island Hopping
i teraz pojawiaja sie dwie opcje :
5 - 9 dzien Nacpan Beach, San Vincente, Port Burton, Sabang podziemna rzeka.
10 Dzien Puerto Princessa i powrót do Manili lub wypad na trzy dni , tam na czym najbardziej ci zalezy.

Druga opcja to lot 5 dnia do Cebu, prom na Bohol

6 - 10 lub 13 dzień wypożyczasz skuter i zwiedzanie Bohol, Panglao - Island hopping, plażowanie, prom na Siquijor , wodospady, zwiedzanie wyspy itp
Ostatni dzień prom do Dumaquete i samolot do Manili .

Po pierwsze Cebu traktuj wyłącznie jako miejsce transferowe.
Po drugie jeżeli będziesz mieć tylko 10 dni to dokładnie zrób Coron i Palawan . Resztę sobie odpuść.
Poczujesz tam magie Filipin, resztę zwiedzisz nastepnym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 03 Cze 2018 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Sporo już przeczytałem i na pewno wiele jeszcze doczytam, ale właśnie chyba przez nadmiar bogactwa Filip w zakresie turystyki trudno wybierać. ;)
Plan jakiś już mam, pytam dalej o radę czy go nie zmienić i któremu miejscu nadać priorytet, a także czy w opinii osób, które już tam były warto polecieć na Cebu. Pisząc Cebu mam na myśli jej region, czyli również Bohol.

Tak jak też mi poradziłeś zastanawiam się czy nie skasować Cebu i od razu nie udać się na Palawan. Mógłbym tam wtedy spędzić całe 7-9 dni. Dylemat brzmi na przykład czy zrobić Bohol(3 dni) i Palawan(6 dni) czy sam Palawan w 9 dni. Albo jeszcze inaczej to pozmieniać. Przedłużyć Filipiny kosztem poprzednich atrakcji 8-) Wysp jest tam ponad 7 tysięcy, stąd od wszystkich możliwości aż boli głowa.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Cze 2018 21:41 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Jeśli czujesz się dobrze na skuterze, to objedziesz na spokojnie wszystkie "atrakcje" Boholu w dwa dni. Spałbym w parku Danao: https://goo.gl/maps/P1BQqHzkXB62

Na skuter na dwie doby i paliwo wydasz nie więcej niż 1000 PHP. Możliwość zatrzymania się w dowolnym miejscu albo skręcenia "a co tam jest?" - bezcenna. Lokalny transport działa i jest tani, ale zajmuje zwykle bardzo duuużo czasu.

Jeśli chcesz na Panglao, to z Tagbilaran spod któregoś malla za paręnaście peso dojedziesz jeepneyem.

Załączniki:
Przechwytywanie48.PNG
Przechwytywanie48.PNG [ 219.39 KiB | Obejrzany 2542 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 03 Cze 2018 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Apropo skutera, wymagane prawko by wypożyczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 03 Cze 2018 22:44 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
I tak, i nie. Formalnie tak. Ja nie mam i jakoś sobie radzę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 07 Cze 2018 11:43 

Rejestracja: 07 Cze 2018
Posty: 1
Na początek się przywitam, bo to mój pierwszy post tutaj. Także dzień dobry wszystkim.
Żeby nie zakładać nowego tematu dopiszę się do tego.
Na przełomie listopada/grudnia mam zamiar wybrać się na 21 dni na filipiny. Główny cel- odpoczynek, snoorkeling, zwiedzanie.
Poczytałem, pooglądałem, nasłuchałem się i mój wstępny plan wygląda tak:
1-2 dzień Lot Polska-Manila i tam nocleg
3 dzień rano samolot Manila -> Dumaguete i dalej chcę się dostać na Apo Island, posiedzieć tam 3 dni żeby nie robić nic oprócz plaży, snorkelingu i picia rumu
6 dzień stracony na dotarcie z Apo na Bohol, tam również 3 noce wypożyczenie skutera i jazda po wyspie żeby zobaczyć najpopularniejsze atrakcje
9 dnia che dotrzeć do Cebu i ogarnąć jeden nocleg w pobliżu lotniska,
10 dzień lot Cebu->Puerto Princessa i dalej busem do El Nido
11-15 dzień - Island Hooping, plaże, może jakiś rajd skuterm w okolicy. Jest coś wartego uwagi gdzie skuterem można dojechać?
16-19 dzień prom El Nido->Coron plan taki sam jak na El Nido
20 dzień - lot Coron->Manila
21 powrót do kraju
Pytanie, czy nie jest za bardzo napchane, może z czegoś w ogóle zrezygnować, albo gdzieś dłużej polecacie posiedzieć, a gdzieś krócej?
Wszelkie rady mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Cze 2018 02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Witam, przeczytałem co trzeba dwa razy (bo pomieszało mi się po pierwszym razie z powodu natłoku informacji).
Lecę z córką 12 letnią. Na miejscu będziemy od 29.10-05.11.
W pierwszy dzień chciałbym od razu opuścić Manilę.
Bardzo myślę Bohol'u.
Niby czasu mało ale czy na pewno nie wynudzimy się?
Liczę na ładne plaże, snurkowanie i podglądanie przyrody, zwłaszcza zwierzęta (czytałem żeby nie liczyć na rekiny wielorybie).
Powrót do Manili 04.11 żeby mieć spokonie czas na ew. korekty w transporcie.

Podoba mi się pomysł ze skuterem.
Miałem lecieć sam i dlatego taki krótki pobyt , nie chcę zostawiać domowników samych z obowiązkami.

Może jednak wybrać inną wyspę/kraj?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Lip 2018 07:41 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 78
Loty: 32
Kilometry: 65 416
Podbijam tęmat:)
pierwotny plan po wylądowaniu w Manili, ok. 0.00, nocleg, sniadane w hotelu i lot do Cebu, tak aby dostać sie na Siquijor i ogarnąc w tamtą część Filipin.... jednakże po przeczytaniu różnych informacji zastanawiam się czy odrazu nie ruszyć na Palawan=> El Nido i island hopping,...

będziemy łącznie 10 dni, więc nie za długo :)

będę wdzięczny za wszelkie uwagi :) dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 26 Lip 2018 10:47 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
@mahalnet Bohol oraz Panglao maja do zaoferowania wiele i wydaje mi sie ze bedzie to idealny pomysl na 4 pelne dni. Jezeli uda wam sie zobaczyc wszystkie atrakcje na Boholu w jeden/dwa dni to zawsze mozna udac sie z Panglao na Pamilacan lub Balicasand w celu snorklowania.
Jako alternatywa proponuje zapoznac sie z tym co oferuje mala wysepka Bantayan. Spedzilam tam trzy pelne dni i bylo mi malo. Miejsce naprawde urokliwe, piekne plaze oraz przemili ludzie. Z tamtad mozna rowniez udac sie na island hopping na Virgin Island lub Hilantagaan. Dodam jeszcze, ze w czasie pobytu na wyspie mozna zostac w pokojach u Grocha (http://breakdacycle.com/?page_id=836 lub https://www.airbnb.co.uk/rooms/11991765) oraz zjesc tam prawdziwa Filipinska uczte przyzadzona przez jego przemila rodzine, co samo w sobie jest swietnym przezyciem :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 08 Sty 2019 12:28 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 2
Wylatuję na Filipiny, Manilia, 20go stycznia....czy mozecie mi poradzic czy kupowac bilety na lokalne samoloty wczesniej, czy nie ma roznicy i moze nawet lepiej kupowac na lotnisku...mysle na przyklad o locie na Cebu....Jaki przewoznik jest najtanszy wg. was? No i w ogole wszelkie porady co do tego gdzie kupowac.
A druga sprawa to sprzet do snorklingu...myslalem zeby sprobowac tego, bo na diving to chyba za duzo na poczatek. Czy ktos moze poradzic czy zestaw to snorklingu dla poczatkujacego lepiej tutaj kupowac (tutaj znaczy w Polsce:), a moze podpowiecie jaka...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group