Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Sie 2016 13:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Bankomaty znajdziesz w większych miastach, na lotniskach; zaopatrzyłbym się w zapas gotówki przed udaniem się na Siquijor (na Boholu nie bedzie problemu).
Karty telefonicznej nie kupowałem więc nie pomogę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 01 Sie 2016 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
uzupełnienie odpowiedzi kolegi wyzej:
lepiej miec USD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Wrz 2016 20:31 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 28
Loty: 2
Kilometry: 16 232
Washington napisał(a):
Polując na rekiny

Główną atrakcją jest oczywiście nurkowanie na Monad Shoal. Aby zobaczyć rekiny trzeba wstać przed świtem i wypłynąć łodzią o 5 rano. Schodzimy na 25-30m i nieruchomo zalegamy na dnie przy stacji czyszczącej. Jest to miejsce do którego rekiny przypływają w celach higienicznych – w zamian za wyjadanie pasożytów z własnej skóry łaskawie wyzbywają się swojej agresji. Dzięki temu my możemy cieszyć się takimi widokami :)
Image
Nie jest rzadkością zobaczenie kilku tych ogromnych bestii podczas jednego nurkowania.



Cześć

Świetna relacja, powiedz mi proszę czy myślisz, że do takiego nurkowania, będzie mi potrzebny certyfikat potwierdzający ukończenie kursu dla nurków?
Póki co nurkowałem na Koh Tao ale Fun Dive.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 27 Wrz 2016 20:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Bedzie, i to nie tylko podstawowy, ale ze wzgledu na glebokosc zaawansowany. Choc miejsce samo w sobie jest latwe technicznie

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 18 Paź 2016 15:13 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 31
Czesc, swietna relacja ! :)Tyle informacji w niej zawarłeś, że nie zostało dużo pola manewru do zadawania pytań ;) Mimo wszystko spróbuję :
1.Bohol, Panglao, Balicasag, Pamilacan, Camiguin, Apo, El Nido, Coron - to wyspy ktore mamy zamiar odwiedzic majac 17 dni na miejcu, napisze prosze (kierujac sie swoim doswiadczeniem) jak dlugo został bys na konretnej wyspie a którą ewentualnie byś odrzucił/dorzucił (obawiam się ze jest ich troche za duzo:)
2. Jakie sa ceny biletow lotniczych na miejscu zeby sie przemieszczac pomiedzy wyspami ? ( takie same jak przez internet czy moze sa roznice ? ) Nie chcemy się ograniczac wczesniej wykupionymi lotami
3. Gdzie widziałeś najciekawsze miejscówki ekstremalne : skoki z klifow itd ? (widziałem z relacji ze na Siquior było dobrze ale chyba ta wyspe ominiemy)
4. Domyślam się że dzikie zwierzeta mozna spotkac wszedzie ale gdzie byly najlepsze miejsca gdzie mozna bylo je spotkac, odbyc wycieczke trekingowa np przez dzungle z całą jej okazałością :) ?

Narazie to tyle ale pewnie pytania sie jeszcze pojawią

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 20 Paź 2016 11:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Ad 1 - wszystko zależy czego szukasz, czy nurkujesz czy tylko snorklujesz itd Np jeśli nie nurkujesz to Coron odpuściłbym i tylko do El Nido poleciał, zaś jeśli nurkujesz to odwrotnie ;) Ponadto na części wymienionych wysp nie byłem, więc ciężko mi pomóc
Ad 2 - ceny na miejscu będą podobne do cen bez promo czyli dość wysokie. Tak więc jeśli ma być tanio to tylko z sporym wyprzedzeniem kupowanie w promocjach
Ad 3 - szczerze mówiąc poza Siquijor nie widziałem miejsc do skoków (które też ekstremalne za bardzo nie było ;) ), z miejsc z dreszczykiem to jaskinie w Sagada są fajne
Ad 4 - nie znam miejsc gdzie można by zobaczyć dzikie zwierzęta na Filipinach, chyba takowych tam nie ma ;) Filipiny jako państwo wyspiarskie oferują niesamowicie bogate królestwo zwierząt - ale morskich. Na lądzie poza waranami, tarsierami na Boholu i jakimiś ptakami chyba nie ma
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 20 Paź 2016 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Riux napisał(a):
2. Jakie sa ceny biletow lotniczych na miejscu zeby sie przemieszczac pomiedzy wyspami ? ( takie same jak przez internet czy moze sa roznice ? ) Nie chcemy się ograniczac wczesniej wykupionymi lotami


Kupowanie biletów na Filipinach na miejscu bez kilkudniowego wyprzedzenia może być ryzykowne. Oni są mistrzami w upychaniu samolotów. Nasze loty niezależnie czy Cebu czy Pal czy AA były wypełnione w 100%.
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 20 Paź 2016 15:50 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 31
Washington napisał(a):
Ad 1 - wszystko zależy czego szukasz, czy nurkujesz czy tylko snorklujesz itd Np jeśli nie nurkujesz to Coron odpuściłbym i tylko do El Nido poleciał, zaś jeśli nurkujesz to odwrotnie ;) Ponadto na części wymienionych wysp nie byłem, więc ciężko mi pomóc
Ad 2 - ceny na miejscu będą podobne do cen bez promo czyli dość wysokie. Tak więc jeśli ma być tanio to tylko z sporym wyprzedzeniem kupowanie w promocjach
Ad 3 - szczerze mówiąc poza Siquijor nie widziałem miejsc do skoków (które też ekstremalne za bardzo nie było ;) ), z miejsc z dreszczykiem to jaskinie w Sagada są fajne
Ad 4 - nie znam miejsc gdzie można by zobaczyć dzikie zwierzęta na Filipinach, chyba takowych tam nie ma ;) Filipiny jako państwo wyspiarskie oferują niesamowicie bogate królestwo zwierząt - ale morskich. Na lądzie poza waranami, tarsierami na Boholu i jakimiś ptakami chyba nie ma


Dzięki za info

Nie dodałem, że niestety zostaje nam tylko snorkeling ale nie wykluczam tez jakiegos szybkiego kursu nurkowego ( z tym ze raczej bedzie na to za mało czasu)

Co do miejscowek gdzie mozna sie pobawic w jakies bardziej extremalne tematy itd to widziałem na Cebu Kawasan Falls i Canyon ale szukam czegoś więcej . . :)

Co do dzikich zwierząt to chodziło mi wlaśnie o warany, małpy (poza wyrakami) itd. Moze to brzmi śmiesznie ale nie miałem jeszcze ich okazji widziec w ich naturalnym środowisku :). Czytałem, że w drodze do podziemnej rzeki na PP mozna się na nie natknąć

-- 20 Paź 2016 15:52 --

smieci napisał(a):
Riux napisał(a):
2. Jakie sa ceny biletow lotniczych na miejscu zeby sie przemieszczac pomiedzy wyspami ? ( takie same jak przez internet czy moze sa roznice ? ) Nie chcemy się ograniczac wczesniej wykupionymi lotami


Kupowanie biletów na Filipinach na miejscu bez kilkudniowego wyprzedzenia może być ryzykowne. Oni są mistrzami w upychaniu samolotów. Nasze loty niezależnie czy Cebu czy Pal czy AA były wypełnione w 100%.


Dobrze, że piszesz bo na to bym nie wpadł, zaczekamy w takim razie i jak juz bedzie mozna zaufac prognozom pogody to cos porezerwujemy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 18 Gru 2016 15:02 

Rejestracja: 18 Gru 2016
Posty: 0
Witam, z racji że jestem nowym użytkownikiem nie mogłem wysłać PW
Moje pytanie odnośnie filipin - wylot 12-02.03.2017r , Manila-Bohol, Cebu-Puerta Princessa, EL nido- Coron, Coron-Manila
ile dni przeznaczyć na bohol, ile na Palawan ? Nie nurkujemy chcemy skorzystać i zrobić jakiś basic kurs (czy warto płynąć na coron, czy lepiej dłużej zostać na bohol el nido lub gdzieś indziej ? lącznie mamy 17dni na miejscu nie chcemy się zbyt rozdrabniać żeby nie być cały czas na walizkach :0 dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 19 Gru 2016 20:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
@przem87
Mając tylko tyle czasu chyba bym skupił się na jednym regionie. I chyba najlepiej by było w Cebu i okolicach - 1-2 dni na Bohol, 5 dni spędziłbym na Apo i tam zrobił kurs nurkowy, z 5 dni na Siquijor bo idealny do chillowania, i dodał 3 dni na island hopping i nurki na Coron - odwiedzając Coron Palawan bym pominął. 2 dni pewnie gdzieś uciekną na jakieś transfery
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 19 Gru 2016 23:18 

Rejestracja: 18 Gru 2016
Posty: 0
dzięki za odpowiedź, czyli El nido sobie darować ? :) -rzeka, island hopping .. zastanawiam się ciągle, chcielibyśmy wziąć jeszcze skutery i pojeździć po wyspach ;) myślę po 1-2dni .. tak żeby pojeździć trochę po plażach i akrakcjach ,
tylko z cebu na coron drogi lot będzie i nie bezpośredni .. dlatego chciałem puerto princessa-el nido coron promem ..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 19 Gru 2016 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Na Siquijor też są fajne miejsca do nurkowania.
EL Nido - Coron promem to cały dzień podróży.
5 miejscówek w 17 dni to by trochę maraton był ;)
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 20 Gru 2016 22:18 

Rejestracja: 18 Gru 2016
Posty: 0
fast boat z el nido - coron około 3,5h cena 1900 .. hmm no to dalej mam dylematy ..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 01 Lis 2018 00:47 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
@Washington super relacje, dzieki wielkie, jeszcze bardziej sie dzieki Wam ciesze ze OW do MNL zaticketowane :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 01 Lis 2018 10:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Cieszę się że się podobało. Nie zawiedziesz się na Filipinach :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 29 Lis 2018 02:15 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
Hej, super relacja, naprawde swietnie sie czyta i oglada :)
Wlasnie planuje 2 tygodnie (14 dni) na Filipinach w marcu wiec czytam i czytam. To pierwsza podroz do Azji w ogole, lot do/z Manili. Wstepnie chcialem podzielic te 2 tygodnie na dwie czesci: 1) Bohol/Panglao/Pamilacan i 2) 3-4 dni na Palawanie, El Nido i Island hopping.

Natomiast zaczynam zastanawiac sie po przeczytaniu Twojej i innych relacji, czy zamiast bardzo dlugiego transportu do El Nido, nie lepiej zwiedzic kolejne wyspy w okolicach: Siquijor/Apo? Jak uwazasz? Nie bedziemy nurkowac (jedynie jakis snorkeling).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 29 Lis 2018 10:43 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
Washington napisał(a):
Cieszę się że się podobało. Nie zawiedziesz się na Filipinach :)

no 2.5 roku sie nie zawiodlem to mam nadzieje ze teraz tez nie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 12 Sty 2019 21:24 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 108
Super relacja! Dzięki:) Miałem jakiś plan w głowie, ale teraz po przeczytaniu mam mętlik:/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group