Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 27 Lis 2023 22:49 

srebrny
Cytuj:
czy można się dostać wieczorem z PP do Sabang?

niestety nie wiem, jechaliśmy w odwrotną stronę (z Sabang do PPP).
 Relacje PM off  

#262 PostWysłany: 31 Gru 2023 00:05 

Cześć,
potrzebuję oceny pomysłu na 12 dni na Filipinach w styczniu, rodzina 2+3

15.01 o 00:15 lądujemy w MNL
15.01 o 04:00 lot do CEB
15-17.01 w CEB 2 noce
17.01 rano prom na Bohol
17.01-21.01 Bohol
21.01 6:00 rano prom do Cebu a o 11:35 lot do Boracay (tu mam lekkie obawy o zgranie promu i lotu)
21.01-25.01 Boracay
25.01 rano lot do MNL
26.01 rano powrót do Europy

mam wątpliwości czy ~3,5dnia na Bohol to nie za mało? a z drugiej strony 4 dni na Boracay to nie za dużo?
Ogólnie chcemy poplażować, zobaczyć kilka miejsc/zabytków, nurkowanie/snorkowanie raczej odpada :)

Ewentualnie wymienić Boracay na Siqujor i powrót do MNL przez Dumaguete żeby nie wracać do Cebu już?
Z góry dzieki za podpowiedzi.

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#263 PostWysłany: 31 Gru 2023 00:23 

Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Przerabiałem podobną trasę w listopadzie/grudniu tego roku.

Uważam że 3 pełne dni na Boracay to wystarczająco - wyspa jest naprawdę mała, jeśli ktoś lubi zwiedzać - będzie się nudzić. Jeśli lubi plażowanie , no cóż wtedy może tam siedzieć nawet tydzień.

Szkoda Twojego czasu na podróż 2x promem na Bohol/Cebu w tą i z powrotem.
Byłem 5 lat temu i wiedziałem że to nie jest 'szybka sprawa'

Musisz dostać sie do portu, kupić bilety na prom (fakt można przez neta), potem poodprawiać się i poczekać na prom, jak na samolot, ładowanie ludzi na prom, płynięcie 2h, wyjście z promu odebranie bagaży , transport zapewne w alona beach.

Wszystko to jak zasumujesz wyjdzie CI około 5h ? (dojazd do portu , płyniecie 2h, bycie 1h wczesniej przed odpływem, 1h odbiór bagaży i dojazd do hotelu na Boholu)

Rozważ plan gdzie lecisz :
Manila -> Boracay
Boracay -> Cebu
Prom na Bohol
Bohol -> Manila

oszędzasz czas, pieniądze (odpada prom w jedna stronę)

Z innej mańki troche ryzykowny ten lot na Cebu o 4:00 , kiedy lądujesz w MNL o 00:15 - zwłaszcza że zapewne będziesz musiał zmienić terminal na T2 ( z tamtad glownie krajówki latają), a opóźnienia się zdarzają i jak wylądujesz 1-2h z poślizgiem to nie zdążysz.
Więcej czasu dałbym sobie na Bohol niż na Boracay =)
Chcesz to pisz bo mam świeże info, co do internetów tez pisałem jak to działa - w razie 'wu' mam do odsprzedania karty sim.

Też chyba lądowałem o 00:20 Air China w MNL, i wolałem sobie na spokojnie hotelik w Manili wziążć i potem na luzaka koło południa ruszyć dalej w trasę. Do hotelu bez problemu dostałem się grabem za śmieszne pieniądze, korzystając z wifi lotniskowego.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#264 PostWysłany: 31 Gru 2023 11:31 

srebrny
Również popieram zamianę wysp, żeby dwa razy promem nie płynąć, najpierw Boracay (3 dni starczą), potem Bohol. Jakie masz plany na Cebu? Bardziej odpoczynek po locie czy chcesz coś zobaczyć na wyspie? Pamiętaj, że wycieczka do miejscowości Oslob czy do wodospadów Tumalog to potrafią być 3, a nawet 4 godziny transportem publicznym w jedną stronę. Średnia prędkość przejazdu jest na Filipinach bardzo niska. Samo miasto Cebu do pięknych nie należy, jak to na Filipinach i spokojnie jeden dzień na nie starczy.
 Relacje PM off  

#265 PostWysłany: 31 Gru 2023 14:44 

Loty: 91
Kilometry: 204 044
Cześć
Dopinam plan na Filipiny i mam kilka pytań
Ląduję 10 stycznia o godz. 16.40 na Cebu (Qatarem), następnie mam wstępną rezerwację na lot na Palawan o godz.19.30 czy prawie trzy godziny wystarczą na odebranie bagażu i ponowne nadanie na lotnisku w Cebu?
Po przylocie na Palawan zamierzam przemieszczać się w stronę El Nido. Zamierzam przedostać się następnie na Borocay. I tu pytanie czy jest jakiś środek transportu z El Nido na Borocay (poza samolotem) np. prom przez wyspy Coron? Czy ktoś korzystał z takiego rozwiązania?
Czy rekiny wielorybie występują gdzieś w okolicy Borocay lub na trasie planowanej trasy?
Dziękuję za konkretne odpowiedzi.
 Relacje PM off  

#266 PostWysłany: 31 Gru 2023 15:02 

srebrny
Ta przesiadka w Cebu powinna się udać jeśli będzie wszystko o czasie, ale moim zdaniem to lekka ekstrawagancja. Celowałbym w lot następnego dnia albo i jeszcze kolejnego i spróbował znaleźć rekiny wielorybie na wyspie Cebu właśnie.
 Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
bamber7 uważa post za pomocny.

[ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości