Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 16 Lip 2019 10:51 
Awatar użytkownika

Loty: 72
Kilometry: 148 297
niebieski
Dzięki @smieci

Ponieważ podróżujemy z dziećmi w wielu miejscach wypożyczam samochód i zawsze przed wyjazdem czytam wiele komentarzy, że w tym miejscu to lepiej samochodu nie wypożyczać. A to że w Armenii drogi fatalne, że w Gruzji jeżdżą jak wariaci, że w ZEA 1000 zjazdów na km drogi i ciężko się połapać itd, mimo wszystko jakoś zawsze sobie radzimy...

Czytałem kilka blogów gdzie ludzie wypożyczali samochody na Palawanie i sobie to chwalili. Sprawdziłem na google maps, że w każdym miejscu, do którego będę chciał dojechać stoją jakieś samochody więc skoro miejscowi dojeżdżają to dlaczego ja mam nie dojechać? Zdaję sobię jednak sprawę, że to inna kultura jeżdżenia i podchodzę do tego z pokorą...

Tak jak napisałem poprzednio nadal zastanawiam się nad samochodem, ale nie z powodu, że się boję jeżdżenia samochodem tylko szkoda mi tej przygody jakim jest podróż lokalnym transportem. Podróżując z miejscowymi masz szansę ich obserwować, bardziej wczuć się w lokalne klimaty....

A gdybym zrezygnował z samochodu to macie pomysł jak w miarę tanio dostać się wieczorem (po 19) z lotniska PPS do Sabang?

#182 PostWysłany: 16 Lip 2019 12:18 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 122
złoty
Nie chodziło mi o to czy sobie poradzicie bo myślę że spokojnie tylko o to czy będzie wam lepiej/wygodniej.

Pisałem to z perspektywy osoby która była na Palawanie dwa razy w tym raz z dwójką młodszych dzieci i która też docenia zalety samochodu. Transport lokalny na pewno jest wolniejszy z tym nie ma co polemizować. Natomiast jest w miarę wygodny. Tam gdzie kończy się transport miedzy miasteczkowy (tu można mówić o przewadze samochodu) zaczyna sie transport lokalny i właściwie nie ma problemu żeby się gdzieś dostać.
 Relacje PM off
Michal Szyszka lubi ten post.

#183 PostWysłany: 16 Lip 2019 15:48 

Loty: 52
Kilometry: 70 152
niebieski
Michal Szyszka napisał(a):
Dzięki @smieci
A gdybym zrezygnował z samochodu to macie pomysł jak w miarę tanio dostać się wieczorem (po 19) z lotniska PPS do Sabang?

Chyba lepiej zostać na noc w PPS, a rano ruszyć do Sabang.
 Relacje PM off  

#184 PostWysłany: 16 Lip 2019 21:39 
Awatar użytkownika

Loty: 72
Kilometry: 148 297
niebieski
Nocowanie w Puerto Princesa odpada. Czytałem żeby zwiedzić podziemną rzekę na własną rękę bez wcześniejszego starania się o pozwolenie w biurze w Puerto Princesa muszę być w porcie w Sabang o 8 rano więc żeby to zrobić muszę nocować w Sabang.

#185 PostWysłany: 28 Lip 2019 01:29 
Awatar użytkownika

Loty: 48
Kilometry: 185 927
niebieski
My zdecydowalismy sie na taki plan

Lot do Manila przez HKG
nocleg Manila
Lot na Bohol
Bohol 7 noclegow (wyspa + island hopping)
Lot na El Nido
El Nido 3 noclegi (a&b + c&d)
Lot do HKG przez Manila
Hong Kong 3 noclegi
Powrot

Hotele dopiero bede ogarnial

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
 Relacje PM off  

#186 PostWysłany: 28 Lip 2019 23:24 
Awatar użytkownika

niebieski
Zamieniłbym 7 dni na boholu, na 7 na palawanie.
 Relacje PM off  

#187 PostWysłany: 30 Lip 2019 18:53 

Loty: 2
Kilometry: 17 970
Hej,
co sądzicie o moim planie na Filipiny?

Cel: zwiedzanie plus wypoczynek.

1. Przylot od Manili 29.11 ok 16. - nocleg blisko lotniska
2. 30.11 rano wylot do Coron i zakwaterowanie, odpoczynek po locie i odkrywanie miasteczka
3. 01.12 - Island hopping - tour A
4. 02.12 - Island hopping - prywatna wycieczka na pobliskie wysepki w celu plażowania
5. 03.12 - Island hopping - tour c
6. 04.12 - poranny przelot do Cebu i transfer na wyspę Bantayan
7. 05.12 - odpoczynek na wyspie
8. 06.12 - Island hopping na pobliskie wysepki
9. 07.12- plażowanie i odpoczynek
10. 08.12 - poranny transfer z wyspy na lotnisko w Cebu i powrót o Manili - 22:00 wylot do domu.

Czy coś byście zmienili?, Czy nie przesadzam z ilością dni w Coron?
Czy Bantayan na odpoczynek to dobry wybór czy polecanie coś innego w okolicach Cebu?
Ewentualnie po Coron zamiast lecieć do Cebu mogę popłynąć promem na Palawan.

Pozdr,
D
 Relacje PM off  

[ 187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości