Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#21 PostWysłany: 11 Lis 2011 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Może ktoś polecić tanią wypożyczalnię aut w Albufeirze lub w Faro (ale żeby można było oddać auto w Albufeirze)? Najważniejsze, aby była możliwa płatność gotówką i najlepiej bez konieczności zostawiania depozytu.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#22 PostWysłany: 11 Lis 2011 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
na innym forum ludzie polecają tą wypożyczalnię:
http://www.avrentcar.com/?pag=fleet

przeczytaj dokładnie warunki wynajmu, nic nie znalazłem o płatnościach kartami.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#23 PostWysłany: 20 Sty 2012 13:56 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Słuchajcie, rozważamy na lato Algavre - ktoś jechał z Faro? JAk ze spaniem/ dojazdem/ cenami? Będę wdzięczna za rady - na booking ceny nieciekawe, na hotels4u trochę lepiej - zastanawiamy się, jakie ceny na miejscu w marketach - czy się wyżywimy we własnym zakresie tak, jak w Hiszpanii/na Kanarach, czy drożej?
Jakie temperatury / odczuwalność w początkach lipca? Da się przeżyć?
Wyjazd w kilka rodzin, z dzieciakami, budżetowo i plażowo ma być.
Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#24 PostWysłany: 20 Sty 2012 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Zakupy siec handlowa "pingo dolce " ceny w 06/2011 porownywalne z polskimi.
Wpozyczalnia aut - "interrent"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#25 PostWysłany: 20 Sty 2012 16:06 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Ja polecam Monte Gordo. Świetna plaża, spokojna mieścina - bajka. Rejon Algarve to dla mnie raj na ziemi jak na razie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#26 PostWysłany: 20 Sty 2012 16:45 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
Image

a kod jest tutaj viewtopic.php?f=81&t=7190
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#27 PostWysłany: 20 Sty 2012 21:51 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Dzięki, o takie info nam chodziło. Tylko z noclegów nie skorzystam - jest nas grupa 13 osób, chcemy mieszkać koło siebie - a w takich miejscówkach tego typu to nie wchodzi w grę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#28 PostWysłany: 26 Mar 2012 16:26 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Poprosiłbym o więcej opinie na temat Portimao.

Chciałbym tam spędzić około 6-10 dni - koniec czerwca/początek lipca.

Cel: wypoczynek i lenistwo na plaży, a wieczorem pokręcić się po deptaku/centrum miasta. Imprezy nie są konieczne.

Chcę tam spędzić większość czasu z wycieczką do Sagres i Lagos.

Nada się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#29 PostWysłany: 26 Mar 2012 16:48 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
Swego czasu spędziłem w Algarve prawie 2 tygodnie, byłem we wszystkich większych miejscowościach od Faro do Sagres i wydaje mi się że Portimao jest zdecydowanie najbrzydszym i najnudniejszym miejscem by spędzić w nim 6-10 dni.
Zdecydowanie bardziej polecam Lagos które jest kapitalnym miejscem wypadowym (są też regularne połączenia do Lizbony, jedzie się ok 2.5h - kilka kursów dziennie więc na upartego nawet na 1 dzień można się wybrać) z fajnym deptakiem a jednocześnie świetnymi plażami.
najlepsza plaża w Portugalii wg mnie jest pomiędzy Lagos a Praia da Luz (nie pamiętam już nazwy) - dojazd jedynie autem ew. dojście z Lagos wzdłuż klifów trwa ok 1h, może to jest powód dlaczego nie ma tam tłoku, a poza sezonem co najwyżej kilka osób.
Fajnym miejscem jest też Albufeira od strony zachodniej + starówka, niestety im dalej na wschód (np. Oura) tym bardziej można się poczuć jak w Manchesterze czy Liverpoolu. No, chyba że komuś nie przeszkadzają nachlani Brytole i telebimy z ligą angielską w każdej knajpie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#30 PostWysłany: 26 Mar 2012 16:52 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Portimao jest stosunkowo młodym miastem, moim zdaniem bez żadnego klimatu.
Głównie hotele, deptak niedaleko plaży, knajpki itp. Sama plaża ładna, szeroka, ale w Algarve znajdziesz dużo ładniejsze.

Jak chcesz poczuć klimat Algarve, to raczej wybierz Lagos czy Tavirę. Nawet Albufeira ma stare miasto i klimat, chociaż plaża jest tam mała i nieciekawa i akurat tego miasta nie polecam.

W Sagres prawie nic nie ma, ale na przylądek św. Wincentego warto pojechać, tylko bądź przygotowany na to, że tam mocno wieje.
Warto za to pojechać do Silves, z dobrze zachowanym zamkiem.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#31 PostWysłany: 26 Mar 2012 16:58 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Ok to załóżmy, że Lagos.

Czy szukać tam noclegu w jakimś konkretnym miejscu czy po prostu kierować się ceną, bo wszędzie blisko?

Czytałem gdzież że plaże w Lagos są ładne, ale przez wysokie klify często słońce zachodzi już o 14:00. Prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#32 PostWysłany: 26 Mar 2012 17:30 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Bez przesady, w czerwcu-lipcu o 14-tej to słońce będzie na wysokości ponad 70°, a więc prawie pionowo, więc na pewno nie zostanie przez nie zakryte.
W zimie mógłbym się zgodzić, ale nie w pełni lata. Na pewno na plaży znajdziesz słoneczne miejsca.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#33 PostWysłany: 26 Mar 2012 17:46 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
w Lagos, na Praia Dona Ana (czy jakos podobnie) trzeba uważać na plaży w zatoce po zachodniej stronie, popołudniu jak jest przypływ to ją prawie całkowicie zalewa (nie ma tam opcji wejścia po żadnych schodach, jest tylko przejście plażą na jej główną część, więc trzeba uważać żeby nie przysnąć :)
z noclegami nie powinieneś mieć problemu, kwater możesz szukać też na ownersdirect.co.uk lub holiday-rentals.co.uk. W Albufeira, Lagos i Sagres płaciłem średnio ok 15 EUR za dobę na osobę we wrześniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#34 PostWysłany: 04 Kwi 2012 23:11 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 25
Mam kilka pytań do tych, którzy byli w Algarve i nastawiali się głównie na widoczki, odpoczynek i plażowanie. Chcę zabrać żonę na tygodniowy wypad "rocznicowy", chciałbym trochę tych ładnych plaż zobaczyć, potrzebny będzie samochód i tutaj pytanie:

1. Czy warto od razu na lotnisku brać na tydzień czy wypożyczalni jest tak dużo, że nie muszę się tym przejmować bo dostępność i ceny są przystępne. Z doświadczenia zakładam, że pewnie z połowę tygodnia samochód będzie stał pod hotelem bo my będziemy na lokalnej plaży;-) Jak to było u Was?

2. Którą miejscowość byście polecili na wyjazd rocznicowy. Na imprezach nam nie zależy raczej na klimacie miejscowości, ładnej plaży, może jakimś deptaku gdzie można dobrze zjeść itp. Mamy <30 lat.

3. W jakie miejsca koniecznie pojechać? Znalazłem w wątku listę ładnych plaż, widziałem też filmik promocyjny regionu, mam swoje typy ale chętnie usłyszę rady innych.

dzięki:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#35 PostWysłany: 05 Kwi 2012 06:57 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Ja brałem auto ma lotnisku w Lizbonie (akurat tam mieliśmy lot z KRK via MUC) i jechaliśmy do Algarve. Wypożyczalnia economycarrentals - opel corsa na tydzień za ok. 75 euro, ale to była II połowa lutego, a więc kompletnie poza sezonem.
Wypożyczalnie są w większych miastach na wybrzeżu, ale czy będzie taniej niż rezerwować od razu na tydzień na lotnisku, tego nie wiem, podejrzewam jednak, że jak wypożyczysz w lokalnej wypożyczalni na 2-3 dni, to cena wyjdzie podobna, więc lepiej chyba wziąć na tydzień.

Jeśli chcesz klimatyczne miasteczka, to Lagos na zachodzie, albo Tavira na wschodzie koło granicy hiszpańskiej, z tym, że w tej drugiej bezpośrednio nie ma plaż, trzeba dostać się promem lub motorówką (kursują bardzo często) na niedaleką wyspę Ilha de Tavira.

Algarve to głównie piękne plaże, najpiękniejsze moim zdaniem to: Praia da Marinha (niewielka, ale naprawdę klimatyczna) oraz Praia da Falesia (bardzo długa, szeroka, z kolorowymi klifami).
Można pojechać na przylądek św. Wincentego, zobaczyć Lagos, Tavirę, Silves.
Faro, Albufeirę można moim zdaniem sobie odpuścić.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#36 PostWysłany: 05 Kwi 2012 07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Algarve zaliczylem w czerwcu 2011.
Kazdego z nas zapewne oczekiwania i potrzeby sa inne - wiec trudno mi zaproponowac dla Ciebie idealne rozwiazanie.

Ja wypozyczylem samochod /Faro/ na caly okres urlopu 2 tyg - dla mnie było to rozwiazanie najkorzystniejsze.
Urlop spedzałem z corka i żoną. W naszym wypadku wszelka komunikacja to bilety x 3.
Odpada mi problem z dojazdem/wyjazdem lotnisko -miejsce zakwaterowania.
Wybieramy zakwaterowanie typu studio sami przygotowujemy sobei posiłki, mam swobode w robieniu zakupów.
Nei ograniczaja mnie godzinu kursowania komunikacji, przesiadki etc jak chce zwiedzic okolice.
Oczywiscie nie kazdego dnia samochod byl "jeżdzony" jednak wygoda wziela gore nad kosztami.
Polecam ci wypozyczalnei interrent, troche to zabawnei wyglada w Faro poniewaz wychodzisz z terminala dzwonisz na komorke podjezdza minibus i zabiera cie do siedziby firmy gdzie dostajesz auto wypelniasz dokumenty.
Uwaga cena bez ubzepieczenia dodatkowego to w czerwcu 2011 wynosilo 6,99 euro za dobe Citroen c3. Pieniadze praktycznei zadne. Zakupy warto robic w sieci Pingo doce. Odpowiednik naszej biedronki swietnie zaopatrzony zarowno w gotowe dania, owoce morza , cala chemie spozywke etc. Naprawde bardzo przystepne ceny. Proponuje w czerwcu jak sie ktos wybiera zakup pomaranczy z plantacji przydomowych. Nie sa to sliczne idealnei gladskoskore owoce bez zadnych plamek obic itp, jak zrobeinie z nich soku to naprawde uczta dla podniebienia.

Odnosnie plaz warto poruszac sie drogami N125 oraz N120, przejazd jest zdecydowanie wolniejszy niz autostrada, ale wszelkei zjazdy do atrakcyjnych plaz sa bardzo czytelnie oznakowane. Nie wiem ktore plaze najbardziej beda dla ciebie ujmujace - strome klify , szerokie piaszczyste. Kilaka dni spedzilem tylko i wyłacznie na zwiedzaniu plaz, na odcinku od granicy hiszpanskiej do Villa Nova de Milfontes. Przynam sie ze nie mam najpiekniejszej plazy kazda inna kazda piekna.

Warto wybrac sie na wycieczke mala łodeczka z portu Lagos na zwiedzanei wybrzeza koszt okolo 10 euro. Mozna negocjowac ale z drugiej strony gosc wplywa lodeczka do wszelkich zatoczek wplywa do jaskin kluczy labiryntami, masz ochote poplywac zacumuje poczeka, wiec nawet ci niezrecznie za tak naprawde ciekawie spedzony czas starac sie pare euro go przyciac. O poranku jak przyplywaja kutry mozna zaopatrzyc sie w rybke swieza, na zyczenei blyskaiwcznei jest ona filetowana etc.

Nie bylem w zadnym muzeum , teatrze od tej strony sie nie wypowiem. Moze mało widzialem jeszcze w zyciu ale dla mnei Algarve to scisla czolowka najpiekniejszych miejsc w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#37 PostWysłany: 05 Kwi 2012 13:02 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 25
Dzięki za informacje, pytam o wypożyczalnie bo nie wiem jak wygląda w tych mniejszych (i tańszych) sprawa zwrotu samochodu, czy trzeba osobiście czy niekoniecznie. Powrotny lot będzie o 6 rano, nie wiem czy ja będę w stanie oddać tak wcześnie samochód? Ostatnio na Santorini kazali mi zostawić samochód na lotnisku a kluczyki i należność za wynajem (przedłużałem) zostawić w schowku... Samochód czekał nie zamknięty aż sobie go odbiorą;-) Na Teneryfie kluczyki wrzucałem do skrytki a w Dublinie oddanie już tylko osobiste z kontrolą stanu i poziomu paliwa;-) Niektóre wypożyczalnie wymagały płatności kartą i to wypukłą a innym wystarczyła gotówka. Jak to wygląda w lotniskowych wypożyczalniach w Faro? Rozumiem, że jest opcja wypożyczenia bez udziału własnego w szkodzie.

Jeśli nastawiam się na obejrzenie wybrzeża to może lepiej będzie zabookować sobie połowę urlopu we wschodniej, połowę w zachodniej części?? Choć obawiam się, że tydzień to i tak za mało, żeby sporo zobaczyć więc może lepiej 3 dni przeleżeć na miejscu, później wybrać się na 3/4 wycieczki do miejsc, które trzeba zobaczyć a resztę zostawić na następne lata?;-) Na dłuższy urlop żona niestety nie może sobie pozwolić bo jeszcze nas czekają w tym roku 2 tygodnie wakacji z dzieciakami.

Polecicie jakiś przyjemny hotel/studio w rozsądnej cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#38 PostWysłany: 05 Kwi 2012 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Korzystałem z booking.com i ich oferty flash deals
VitaSol Park (ex- Marina Park)
Quinta do Landeiro - Albardeira, 8600-302 Lagos, Portugalia
ceny maja z sufitu ale czekaj az wskocza np w ramach promocji flash deals
standart full wypas: dwie łazienki, dwie sypialnie, pralka, zmywarka etc
spalismy za okolo 30% ceny wyjsciowej jedyny mankament przyjelo tylko płatność karta kredytową na booking.com
co dziwne bo zazwyczaj nawet z visa electron mbanku nei ma problemu.

Moim skromnym zdaniem wybieraj lokalizacje w okolicy albufeira
bedziesz " w srodku " Algarve. Auto mialem z Interrent, a klucz oddawalem do skrzynki firmy Europcar
tyle ze auto mialo byc czyste, dzien wczesniej odkurzylem i umyłem C3.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#39 PostWysłany: 08 Kwi 2012 01:41 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 25
Informacja dla tych, którzy planują wyjazd po 1 lipca - autostrady są płatne już od grudnia 2011 ale od lipca 2012 wynajmując samochód trzeba będzie mieć kartę kredytową bo to z niej będą ściągane opłaty za przejazd (system elektronicznego poboru), do lipca wynajmujący nie ma tego problemu. Wyczytałem tutaj - http://www.yorcar.com/A22-Toll-Charges.aspx

Pozdrawiam, spokojnych świąt!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#40 PostWysłany: 13 Kwi 2012 14:17 

Rejestracja: 21 Paź 2011
Posty: 100
trochę zdjęć z mojego wyjazdu w październiku, gdzieś od połowy zaczyna się Algarve...wyjazd 6 dniowy
http://img255.imageshack.us/slideshow/w ... 8521iq.jpg

nie mieliśmy samochodu a zobaczyliśmy wiele :)
lot: Kraków - Paryż B - Porto - Faro - Porto - Madryt - Bergamo - Kraków

z Porto pojechaliśmy wzdłuż doliny Duoro pociągiem, Algarve autobusem z noclegiem w Lagos i Sagres

najbardziej podobało mi się Sagres

wczesnego zachodzenia słońca w Lagos nie zauważyłam

koszt wszystkich przelotów na osobę 200zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group