Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Faro
#21 PostWysłany: 06 Kwi 2013 14:30 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 3
blazizi napisał(a):
a co powiecie na Lagos by the Sea Studios:

http://www.hostelbookers.com/hostels/po ... gos/63969/

w zeszłym roku tam mieszkałem, i szczerze polecam. Mieszkaliśmy w pokoju z łazienką, aneksem kuchennym (z pełnym wyposażeniem). Pokój klimatyzowany, bardzo miła obsługa. Ceny baaaardzo przystępne!
Jeżeli będziecie mieli wynajęte auto to wręcz idealna lokalizacja.

Co do Portimao to nie polecałbym na spokojne rodzinne wakacje. Miałem okazję spać w hotelu Avenida Praia, który oprócz ceny i tego że jest zlokalizowany zaraz przy plaży nie ma nic innego godnego polecenia.. No chyba że was zameldują w pokoju na ostatnim pietrze i wrzawa z deptaku gastronomiczno dyskotekowego po prostu nie będzie miała tam zasięgu;)
Osobiście miałem wrażenie, że Portimao to takie trochę polskie Mielno...

Wlasnie zastanawiamy się nad tym miejscem -the Sea Studios. Czy możesz mi powiedzieć czy te studia maja pelnowartosciowe aneksy kuchenne (czyli tez kuchenki elektryczne i gazowe)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Faro
#22 PostWysłany: 06 Kwi 2013 16:17 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 6
Witam. Wiecie może czy w Faro można wypożyczyć samochód bez karty? I pytanie jeszcze do @cypel Jak dotrzeć do tej groty? :) Da się tam wejść tylko od strony morza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Kwi 2013 14:49 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 209
niebieski
Ja wypożyczyłem tutaj auto--- http://www.economycarrentals.com
Wszystko ok dostałem od nich potwierdzenie rezerwacji w postaci vouchera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#24 PostWysłany: 08 Kwi 2013 17:05 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 6
A jak było z kaucją? Ile musiałeś zostawić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#25 PostWysłany: 08 Kwi 2013 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
scattor napisał(a):
Witam. Wiecie może czy w Faro można wypożyczyć samochód bez karty? I pytanie jeszcze do @cypel Jak dotrzeć do tej groty? :) Da się tam wejść tylko od strony morza?

Ja rezerwowałam na tej stronie http://www.farocar.com/booking.htm Karta kredytowa nie była potrzebna, ani żaden depozyt.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#26 PostWysłany: 09 Kwi 2013 10:41 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 209
niebieski
Ja płaciłem kartą kredytową chyba 10% wartości coś około 43 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#27 PostWysłany: 09 Kwi 2013 15:33 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 6
Dzięki za odp. Ja nie mam karty kredytowej, skorzystam z tej strony którą polecił Astrid. Mając zarezerwowany samochód bede mogł szukać noclegu w całym algarve, wcześniej ze względu na godz przylotu i odlotu brałem pod uwage tylko Faro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#28 PostWysłany: 09 Kwi 2013 15:56 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 209
niebieski
scattor napisał(a):
Dzięki za odp. Ja nie mam karty kredytowej, skorzystam z tej strony którą polecił Astrid. Mając zarezerwowany samochód bede mogł szukać noclegu w całym algarve, wcześniej ze względu na godz przylotu i odlotu brałem pod uwage tylko Faro.

Zawsze możesz wyrobić kartę kredytową bo zagranicą przydaje się w wielu przypadkach:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#29 PostWysłany: 09 Kwi 2013 16:17 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 6
Właśnie narazie nie mogę jej wyrobić;) spróbuję jeszcze maila napisać do tego hotelu który polecił blazizi czy mogłbym zrobić rezerwację bez karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#30 PostWysłany: 09 Kwi 2013 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
flus napisał(a):
Z tym Portimao to chyba jakiś żart, brzydszego miasta na wybrzeżu Algarve nie widziałem. Praia da Rocha rzeczywiście ładna i szeroka, ale samo miasto to głównie rzędy apartamentowców przedzielone pasażem handlowym z gastronomią, zupełnie bez żadnego klimatu.
Lagos, Tavira jak najbardziej, nawet Albufeirę można od biedy polecić, ale nie Portimao. No chyba, że ktoś nastawia się tylko na imprezy, ale jak lecicie z dzieckiem to zakładam, że nie jest to priorytetem ;)


no, i okazalo sie ze ludzie jezdza na poludnie Portugalii w poszukiwaniu pieknej architektury i 'klimatu'
prosze prosze
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#31 PostWysłany: 10 Kwi 2013 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
blazizi napisał(a):
a co powiecie na Lagos by the Sea Studios:

http://www.hostelbookers.com/hostels/po ... gos/63969/



Na booking jest obniżka ceny dla tego obiektu z możliwością anulacji. przynajmniej w moim terminie pod koniec maja. Cena ok 450zł za 6 dni za apartament.

rafal.is napisał(a):
we wrześniu ubiegłego roku spałem w hotelu "Montemar". Pamiętam, że rezerwowałem wówczas przez stronę Octopus za 20 kilka euro za pokój ze śniadaniem :).

Hotel ma bardzo dogodną lokalizację.


Jeżeli chodzi o ten obiekt najtaniej wychodzi chyba na tripsta (na maj ok 100zł za nocleg ze śniadaniem dla dwóch osób). na booking jest prawie dwa razy większa kwota.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#32 PostWysłany: 11 Cze 2013 16:32 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
tutaj tez mozna poszukac noclegow http://www.hoteis.pt/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#33 PostWysłany: 03 Lip 2013 13:52 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 209
niebieski
Witam apropos Lagos to polecam!!!Świetnie miejsce dla rodzin z dziećmi i młodych gniewnych:) Dzięki wielkie za polecony nocleg-przystępna cena i wspaniali właściciele-pokoje sprzątane praktycznie codziennie.Bardzo czysty i fajny basen-szczególnie przypadł do gustu mojej córci.Bliskość sklepu oraz miasta coś wspaniałego,do plaży Dona Ana 300m.Czego chcieć więcej-klimaty niesamowite.Jedyny minus to moja wypożyczalnia samochodów,ludzie nie za bardzo pomocni dla osób znających słabo język angielski-powiem szczerze nie mili:( poza tym trzeba patrzeć na papiery,które wydają z autem bo miałem nie całe3/4 baku i gość powiedział mi,że przy zdawaniu auta mam oddać 1/4 ale zaznaczył 3/4-ja po prostu w środku nocy i mojej wykończonej małej córci:) nie zwracałem już na to uwagi.
Ale podliczając wszystko i tak było najtaniej.
Na duży plus Sagres a szczególnieCabo de S.Vicente widać potęgę oceanu,jadąc z powrotem piękna plaża Beliche piękne widoki i surferzy.
Dla rodzin z dziecmi polecam również Zoomarine w miejscowości Guia koło Albufeira-warto kupić bilety przez internet miesiąc wcześniej jest duzo taniej!!
Ogólnie polecam mocna 5!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#34 PostWysłany: 02 Gru 2014 22:06 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 179
Jeśli ktoś szukałby jednak noclegu w Faro to mogę polecić hostel
http://www.booking.com/hotel/pt/le-penguin.pl.html

spaliśmy tam jedną noc - jechaliśmy z Sevilli do Lagos zatrzymując się na jedną dobę w Faro.
O hostelu mogę powiedzieć że było bardzo czysto, wspólne łazienki na korytarzu, w październiku nie było zbyt wielu ludzi więc nie było kolejek do kąpieli ;-) W cenie mieliśmy śniadanie (szwedzki stół - wędliny, ser żółty, pieczywo tostowe, płatki śniadaniowe, mleko, jogurty, owoce, kawa, herbata). W hostelu można było się również "zapisać" na obiad za 5 EUR, który przygotowywał właściciel (my jednak nie skorzystaliśmy). Blisko starego miasta, jakieś 10-15 min spacerem na dworzec kolejowy i autobusowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#35 PostWysłany: 02 Gru 2014 22:13 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
jeżeli nie ma potrzeby spania w faro (w kolejnym dniu, nie macie potrzeby wylotu w godzinach porannych) to nie polecam zostawania w tym mieście, strata czasu
jezeli chcecie nocleg dosyc blisko polecam albufeira badz olhao, olhao slynie z dobrych knajpek z owocami morza, a albufeira i dalej na zachod, ze wspanialych klifow
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Faro
#36 PostWysłany: 30 Sty 2015 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2015
Posty: 23
Loty: 26
Kilometry: 42 952
Lecimy do Faro w marcu dokladnie 11 -17.03.2015

Plan
Albo wybrzeze i ladowanie akumulatorow (pogoda) lub okolica zwiedzanie z Lisbona. Jakies pomocne propozycje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#37 PostWysłany: 01 Lut 2015 16:26 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
w tydzien mozna spokojnie spędzić kilka dni przy plazy jak i zwiedzic lizbone i okolice.

proponuje na spokojnie zobaczyc ponizsze miejsca w algarve

-praia de falesia-
-albufeira - spacer po miescie + przejscie z glownej plazy do praia dos aveiros <- spacer po klifach
-portimao - praia da rocha + primark jak macie ochote na zakupy
-lagos - spacer po klifach i przepłynięcie łódką, polecam w czasie odplywu, tylko wtedy mozna wplywac do jaskin
-sagres

pomiedzy albufeira i sagres jest bardzo duzo pieknych plaz. proponuje poogladac zdjecia w necie i wybrac te ktore wam sie podobaja najbardziej.

w okolicach lizbony polecam cabo da roca, sintry niestety nie udalo mi sie zwiedzic, przyjechalismy za pozno
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Faro
#38 PostWysłany: 03 Cze 2015 18:08 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Może trochę odkurzę temat. Okolice Faro czy Algarve jest jednym z kilku branych pod uwagę miejsc na nasze tegoroczne wakacje. Mam prośbę. Czy możecie polecić jakiś nocleg/najchętniej ze śniadaniem, przynajmniej/ dla dwóch osób. Zleży nam na odpoczynku i zwiedzaniu ale chcemy być w miarę blisko Oceanu. Będę wdzięczny również za informację o klifach, plażach itp. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro
#39 PostWysłany: 05 Cze 2015 13:53 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Widok na ocean i blisko? To może tam gdzie ja nocowałem - Iberlagos:

Image

Można doczepić się trochę o warunki - mogłoby być czyściej, no i te mrówki w pokoju, ale mimo wszystko widok + pustka na basenie zwycięzyła :)
Góra
 Profil Relacje PM off
orfik11 lubi ten post.
orfik11 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Faro
#40 PostWysłany: 05 Kwi 2016 22:20 

Rejestracja: 27 Gru 2015
Posty: 5
Loty: 28
Kilometry: 42 305
Na jedną noc w Faro polecam:https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g189116-d3438591-Reviews-Guest_House_Capitao_Mor-Faro_Faro_District_Algarve.html
Bardzo miła obsługa, świetny taras na dachu i rzut beretem do dworców.
Na dłużej rzeczywiście nie opłaca się zostawać, ale jedno popołudnie i wieczór - obowiązkowo.
Nocny spacer po starym mieście - magiczny!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group