Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Lis 2015 21:24 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Jakby kogoś interesowało, to Transalpina zyskała nowiutką nawierzchnię. Jedzie sie jak po stole.
W Braszowie tez ładnie wyremontowano uliczki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 26 Sie 2016 16:06 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Runo-88 napisał(a):
Ja polecam Braszów - miasto 170km na północ od Bukaresztu. Codziennie pomiędzy stolicą i Braszowem kursuje kilka pociągów (niestety te najtańsze za 25 RON jadą ok. 4 godzin w jedną stronę).
My byliśmy w Braszowie tylko 8 godzin, ale na spokojnie udało nam się zwiedzić starówkę i pojechać do Bran do sławnego zamku Drakuli (dogadaliśmy się z taksówkarzem i za 20 euro zawiózł nas na miejsce i poczekał za nami godzinę).
Bardzo ładny widok na starówkę jest z pobliskiego wzgórza. Można tam wejść pieszo lub wjechać kolejką linową.

Bran nie jest słynnym zamkiem Drakuli. Jest nim zamek Poienari w okregu Ardzesz przy Drodze Transfogaraskiej.

-- 26 Sie 2016 16:14 --

[quote="kiew"]Byłem 3 lata temu chwilę w Rumunii i ciekawych miejsc nie brakuje. Nam zabrakło czasu na wszystko (przemieszczaliśmy się pociągami/autobusami i taksówkami (w wielu miejscach 1lei/km przy 6 osobach to albo 2 taksówki po 3 osoby, albo jakiś wan się trafił to wychodziło taniej niż cokolwiek innego).

Mój osobisty ranking.
1. Sighișoara - zachowany średniowieczny gród z kolorowymi domkami wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Dookoła same górki (myśmy spali na kempingu na górze z kawiarnią, także śniadanko z pierwszorzędnym widokiem).
Dodatkowo tam piliśmy najlepsze lokalne wino lane przez właściciela z beczek do czegopopadnie za jakieś grosze. Spróbowaliśmy rano to wieczorem wypełniliśmy tym wszystko co mieliśmy :)
Dodatkowo tam jedliśmy najlepsze lokalne jedzenie.

2. Bukowina (okolice Suceava), wspomniane tu już przez kogoś . Fajna okolica krajobrazowo, w okolicy bardzo dużo malowanych monastyrów, które wyglądają mniej więcej tak: Image
Na żywo robią świetne wrażenie. Dodatkową atrakcją może być spora polska mniejszość w tym regionie. W samej Suceavie i w okolicach też można znaleźć często Dom Polski. Myśmy w jednej takiej wioseczce zaszli, bo chcieliśmy nocować. Było zamkniętę, ale szybko po wsi się wieść rozniosła, że ktoś się dobija i po 5 minutach przyleciała Pani mówiąca po polsku, zapraszająca nas. Nocowaliśmy za symboliczne 5 lei od osoby. A spaliśmy w 4 osoby i mieliśmy do dyspozycji coś w stylu domu wczasowego tak z 20 pokojami, kuchnią, łazienkami prywatnymi, jadalnią itp. itd. Także warunki super ;)

3. Brasov i zamki (zamków też sporo, nie tylko drakulowy), też całkiem fajne. Zamki inne niż te znane z Polski, bo u nas zazwyczaj bardziej fortyfikacje, królewskiego, szlacheckie itp. itd. a tam zwykłe mieszczańskie. Dojazd łatwy (autobusy), taksówką też idzie się dogadać w dobrej cenie (szczególnie jak się jest w 3-4 osoby).

A co do innych atrakcji...
Bukareszt miasto jak miasto. Jedyna warte zobaczenia to :
Image

Czyli parlament. Podobno największy budynek świata kubaturowo (wg. różnych danych jest albo trochę większy albo trochę mniejszy niż pentagon). Przy parlamencie jest też sympatyczny park z boku, przy rzecze. A od centralnego wejścia odchodzą rumuńskie pola elizejskie (Bulevardul Unirii). Tylko, że dłuższe, bo takie było założenie projektu. Pod nimi podobno ciągną się z parlamentu tunele to większości budynków.

Morze - nad morzem byliśmy w Vama Veche. Raczej znane i popularne, ale mi się podobało mimo, że kurortów nie lubię. To jest popularne w bardziej hipisowskim stylu (dziś należałoby chyba napisać hipsterski?). Można sobie rozbić namiot na plaży, nie ma plaż dla nudystów bo tam trochę inny dress code na plażach i topless prawie standardem był. Małe, ale jak ktoś chce na imprezę to coś się znajdzie. Jedzenia dużo i niezłego. To jest ostatnia wioska przed granicą z Bułgarią, my spaliśmy na ostatnim kempingu przy drodze do granicy. Generalnie był trochę z boku i było mało ludzi. Był świeżo otwarty. Była ogólnodostępna kuchnia, pralnia, węzłe sanitarny (jak na kemping w wysokim standardzie, wszystko nowe i czyste). Do tego monitorowane, zadbane, z basenem i boiskiem od plażówki. A do tego mało ludzi było i tanio (chyba próbowali ludzi ściągnąć).

Poszukałem campingu na street view i jest... ale nie wygląda to jakby ciągle działalo niestey. Tutaj: https://www.google.pl/maps/@43.747073,2 ... e0!6m1!1e1

Węzeł sanitarny z kuchnią dalej stoi i wygląda porządnie, ale poza tym zarośnięte wszystko (wcześniej była idealna zielona trawka, podlewana codziennie, co mocno wyróżniało się na tle okolicy, która była ogólnie spalona słońcem). Widać słupki na których wisiała siatka wokół boiska do siatkówki. Strona internetowa z ostatnim wpisem, że zamknięte na lato 2012 też dobrze nie wróży :/ http://www.cortinagate.ro/english/ A było naprawdę super i tanio. Dostaliśmy jeszcze jakaś zniżkę i płaciliśmy dosłownie kilka złotych za dzień za namiot...

Bylem na Bukowinie w Sighisoarze - gospodarz gdzie nocowałem organizuje wycieczki po wszystkich monastyrach wpisanych na liste UNESCO oraz po kilku zamkach takze wpisanych na liste UNESCO (oraz wiecej) - koszt 80€
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Sie 2016 16:41 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
Dziwne, że jeszcze nikt nie wspomniał o Sinai:

Image

Sapanta:

Image
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 26 Sie 2016 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Około 150 km od Bukaresztu, niedaleko Buzau ciekawostka, może niezbyt spektakularna, ale druga taka jest podobno w Azerbejdżanie - wulkany błotne

http://tnij.org/9xfc6l6

Wygłada jak skrzyżowanie pustyni z krajobrazem księżycowym. Niewielkie stożki, z których od czasu do czasu z bulgotem wydobywa się bąbel powietrza, prawdopodobnie metanu, bo obowiązuje zakaz palenia. Powstały za sprawą gazów wydobywających się z głębokości, które wypychają na powierzchnię błoto i słona wodę. Błoto wysycha na powierzchni, tworząc stożek. "Lawa" jest zimna.

Niestety nie pomogę w kwestii dojazdu - zostałam zawieziona na miejsce.

Image
Image
Image
Image
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 28 Sie 2016 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@Ninoczka - Jeśli ktoś jest bez auta to pociągiem do Buzau (wiele opcji) i dalej osobówką do Bercy (niewiele połączeń). Stamtąd zostaje naście kilometrów przez Joseni i Policiori. Najlepiej łapać stopa na wylocie z Bercy. W Rumunii biorą na stopa bardzo chętnie, ale oczekują za to przynajmniej symbolicznego "na piwo". Nie polecam pokonywania tej drogi na piechotę. Bodajże Policiori to cygańska slums-wioska i pobyt tam może okazać się przeżyciem z gatunku "wolałbym unikać" (przynajmniej tak to wspominam sprzed ładnych kilku lat). Wulkany błotne to po rumuńsku vulcanii noroiosi. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. :roll:

Acha - no i jak tam byłem to zdecydowanie nie było tam tyle ludzi ile jest na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu...może 5, może 6, ale nie tyle...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 09 Lis 2016 17:05 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@‌Pacyfa‌ A nie wiesz, ile może kosztować taksa z Buzau prosto nad wulkany? Wg Rome2Rio 50-65 zł, trochę dużo, ale nie mogę znaleźć tych osobówek z Buzau do Bercy na http://cfrcalatori.ro... Chyba że liczyć na stopa z Buzau nad wulkany? :)
I jeszcze jedno pytanie: który z zaznaczonych punktów na tej mapie to wspomniane wulkany? Obie miejscówki na mapie są oznaczone jako Vulcanii Noroioși, no ale dzieli je prawie cztery kilometry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Lis 2016 18:25 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
Sapanta cena 5 lei, a w czasie niedzielnej "sumy" weszliśmy za darmo. Kręciło się sporo ludzi w pięknych ,ludowych strojach.

Polecam :
1/jedną z najstarszych kopalni w Europie – Salina Turda, gdzie wydobywano sól już w czasach rzymskich- 20 lei,
2/wąwóz Turda -pionowe skały wznoszą się nawet do 300 metrów. Dnem wąwozu wiedzie oznakowany szlak turystyczny (w sezonie płatny) wzdłuż malowniczego potoku Hasdat,
3/ jaskinię Peştera Urşilor w Górach Apuseni mającą podobno 50 tys. lat, 20 lei
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Lis 2016 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@dajkamienia Myślę, że taksówka z Buzau może kosztować do 100 zł, więc znacznie taniej byłoby dostać się do Berki (Bercy ?) i potem łapać stopa. Co do cen za taksówkę, to należy na miejscu rozmawiać, negocjować, walczyć... ;)
Nie wiem, jak aktualnie jest z pociągiem osobowym do Berki, kiedyś był, ale onegdaj po Polsce też jeździły różne osobówki, które potem skrupulatnie powycinano z rozkładu. W tamtym miejscu byłem bodajże w 2007 roku, więc od tego czasu to i owo mogło się zmienić.
Co do dokładnego miejsca, gdzie są błotne wulkany to są to 2 miejsca. Jak się jedzie drogę z Berki to są dość często drogowskazy i raczej nie sposób zabłądzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 05 Kwi 2017 11:28 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 5
W sierpniu 2014 r. zaliczyłem fajna objazdówkę po Rumunii w 4 osoby. Dojazd przez Słowacje i Węgry, granica pod Satu Mare. Wjazd do Maramureszu przez Baia Mare, zwiedzanie Wesołego Cmentarza, postój w Borsa, wyjazd na przełęcz Przysług będącą granicą między Maramureszem a Bukowiną. Po zjeździe z przełęczy smaczek dla miłośników historii mianowicie w miejscowości Carlibaba pomnik polskich legionistów z czasów I wojny światowej. Dojazd do Hura Humorului, gdzie był nocleg. Następny dzień oglądanie malowanego monastyry Sucevita, przejazd przez Targu Neamt (po drodze szybkie zwiedzanie monastyru Neamt), przejazd przez wąwóz Bicaz (zakupy pamiątkowe), zwiedzanie Sighisoary, Brasova i w Sinaia nocleg. W 3 dzień przejazd do Bran i zwiedzanie zamku, przejazd do Curtea de Arges i atak Szosy Transfogarskiej od południa, na szczycie popołudniu przy Baila Lac i zjazd do Sybina na nocleg. Ostatni dzień to powrót przez Deva, Arad, Debreczyn do Polski.

Mało czasu i bardzo intensywnie. Rumunia to bardzo zróżnicowany regionalnie kraj. Północno-zachodnia część to maramuresz, która ma bardzo wiejski charakter i słynie z drewnianych cerkwi i ozdobnych bram przez domostwami. Bukowina jest najbardziej znana z malowanych klasztorów i polskich wiosek, ale jest zdecydowanie bardzo cywilizowana jak okolice Sygietu Marmaroskiego. Okolice targu neamt sa raczej biedne i typowo rolnicze, nic specjalnego. Dopiero po zjeździe z wąwozu Bicaz do Gheorgeni zaczynają być widoczne silne wpływy węgierskie, domy są wypisz wymaluj jak w północnych Węgrzech, wioski bardzo malownicze. Region wyraźnie bogatszy ekonomicznie. Wielka różnorodność przyrodnicza i mnóstwo zabytków. Najsłabiej prezentowała się zachodnia część Rumunii - okolice Arad, Oradea, Satu mare, taka gorsza wersja węgierskiej puszty.

Ogólnie Rumunia ma bardzo wiele do zaoferowania i króki wypad to zdecydowanie za mało by wszystko zobaczyć. napewno zaliczę powtórkę do Transylwanii oraz chce uderzyć na Deltę Dunaju. Południe kraju okolice Craiova czy Bukaresztu są raczej nudne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 05 Kwi 2017 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2013
Posty: 76
Wspomniany nagrobek legionistów:

Image

Szy.
_________________
Image
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
radko69 uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 29 Maj 2017 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 34
Loty: 82
Kilometry: 136 565
Trudno ogarnąć tak piękny i różnorodny kraj w kilka dni. Przekonałem sie o tym, wybierając się ze znajomymi w okolicach majówki. Poza drobnymi wyjątkami w głównych miejscowościach turystycznych, w którym było więcej naszych rodaków niż mieszkańców Rumunii, dało się spokojnie pozwiedzać.

Dla nas mega ciekawym zaskoczeniem była miejscowość, bo słowo wioska to zbyt mało na ten fenomen- Certeze - najbogatsza wioska w całej Rumunii. Napotkamy na nią jadąc do Sapany z Satu Mare.Spora część domów to po prostu pałace, na które poszły na pewno grube miliony, i to bynajmniej nie jenów.
Mówi się dość powszechnie, że bogactwo mieszkańców wioski pochodzi z lewych interesów prowadzonych przez ich właścicieli we Francji. Nie stawiałbym na to, że się dorobili na dopłatach do pola z Unii ;) Okazuje się bowiem, że większość mieszkańców wioski przeprowadziła się własnie do Francji, pozostawiając w pieczy swoje gigantyczne wille sędziwym już rodzicom. Obraz jest więc dość ciekawy- mega bogactwo, a przed domem na ławeczkach uśmiechnięci staruszkowie plotkujący zapewne o biznesach swoich dzieci w bogatym kraju.

Image


Żeby nie było, Certeze oferuje też piękny monastyr. Zdecydowanie polecam to miejsce :)

Image

Z resztą, tych miejsc, o których warto byłoby wspomnieć jest o wiele więcej, większość opisałem w relacji z ostatniej podróży:http://zyciewpodrozy.pl/co-zwiedzic-w-rumunii/
_________________
http://instagram.com/zycie_w_podrozy
http://zyciewpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
szy. lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 29 Maj 2017 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2013
Posty: 76
Pamiętam nasz przejazd samochodem przez Certeze, już wracaliśmy z rowerów. Momentami zastanawialiśmy się tam, czy to wszystko wokół jest na serio.

Fajny post. Konsekwentnie na Wasz następny raz bardzo polecam Bukowinę i naszych rodaków mieszkających tam od 200 lat. Bardzo wyjątkowe doświadczenie.

:]

Szy.
_________________
Image
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Lip 2017 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Posiada ktoś świeże informacje odnosnie trasy Transfogarskiej? Wg informacji z internetu jest otwarta, jednak Google Maps pokazuje jeden niewielki odcinek jako nieprzejezdny, byłbym wdzięczny za informacje jeżeli ktoś w ostatnich dniach sprawdzał :-)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Lip 2017 11:27 

Rejestracja: 28 Mar 2017
Posty: 5
kamo375 napisał(a):
Posiada ktoś świeże informacje odnosnie trasy Transfogarskiej? Wg informacji z internetu jest otwarta, jednak Google Maps pokazuje jeden niewielki odcinek jako nieprzejezdny, byłbym wdzięczny za informacje jeżeli ktoś w ostatnich dniach sprawdzał :-)



Jest otwarta (jechałem dokładnie miesiąc temu). Wiarygodne informacje sprawdzałem tu:
http://www.transfagarasan.net/

i na facebook'owej stronie trasy.

I informacje sie sprawdziły z tych źródeł. oficjalnie trasa jest otwierana 01.07 a w tym roku otwarto ją 16 czerwca.

Google maps nie chce chyba wyznaczać trasy przez transfogaraską z tego co pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamo375 uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 24 Lip 2017 11:36 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Znajomi jechali w ostatnią sobotę (22.07) - otwarta, przejezdna - zero problemów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kamo375 uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 24 Lip 2017 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Patzylem tez na tej stronie, trochę mnie to Google Maps zbiło z tropu. Dzięki za informacje :-) Ile mniej więcej zajął Ci przejazd (tak zatrzymywaniem się, oglądaniem, robieniem zdjęć itd.?)



krist20@o2.pl napisał(a):
kamo375 napisał(a):
Posiada ktoś świeże informacje odnosnie trasy Transfogarskiej? Wg informacji z internetu jest otwarta, jednak Google Maps pokazuje jeden niewielki odcinek jako nieprzejezdny, byłbym wdzięczny za informacje jeżeli ktoś w ostatnich dniach sprawdzał :-)



Jest otwarta (jechałem dokładnie miesiąc temu). Wiarygodne informacje sprawdzałem tu:
http://www.transfagarasan.net/

i na facebook'owej stronie trasy.

I informacje sie sprawdziły z tych źródeł. oficjalnie trasa jest otwierana 01.07 a w tym roku otwarto ją 16 czerwca.

Google maps nie chce chyba wyznaczać trasy przez transfogaraską z tego co pamiętam.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 24 Lip 2017 14:33 

Rejestracja: 28 Mar 2017
Posty: 5
kamo375 napisał(a):
Patzylem tez na tej stronie, trochę mnie to Google Maps zbiło z tropu. Dzięki za informacje :-) Ile mniej więcej zajął Ci przejazd (tak zatrzymywaniem się, oglądaniem, robieniem zdjęć itd.?)



krist20@o2.pl napisał(a):
kamo375 napisał(a):
Posiada ktoś świeże informacje odnosnie trasy Transfogarskiej? Wg informacji z internetu jest otwarta, jednak Google Maps pokazuje jeden niewielki odcinek jako nieprzejezdny, byłbym wdzięczny za informacje jeżeli ktoś w ostatnich dniach sprawdzał :-)



Jest otwarta (jechałem dokładnie miesiąc temu). Wiarygodne informacje sprawdzałem tu:
http://www.transfagarasan.net/

i na facebook'owej stronie trasy.

I informacje sie sprawdziły z tych źródeł. oficjalnie trasa jest otwierana 01.07 a w tym roku otwarto ją 16 czerwca.

Google maps nie chce chyba wyznaczać trasy przez transfogaraską z tego co pamiętam.



Ile sama trasa nie pamiętam. Coś koło 8.00 wyjechałem z Corbeni i 15-16 byłem w Braszowie (z wizytą w hipermarkecie po drodze). Generalnie miałem zaplanowany jeden dzień na to, żeby spokojnie przejachać, zwłaszcza, że jechałem z małymi dziećmi i musiałem brać pod uwagę ich możliwości :). Polecam wyruszyć wcześnie bo ruch był bardzo mały i nudne odcinki można szybciej pokonywać a na odcinkach widokowych stawałem nawet na drodze, bo z daleka widać było, że nic nie jedzie.
Dodatkowo na samym szczycie spędziliśmy przynajmniej godzinę, bo akurat pojawiła się mgła i widok na panoramę był zerowy, więc zdecydowaliśmy się poczekać.
Musisz też wziąc pod uwagę korki na trasie. Ja miałem taki :) Moje szczęście, że kierunek mojej jazdy nie był zgodny z przemarszem zwierząt.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kamo375 uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 14 Sie 2017 03:16 

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 15
-- 14 Sie 2017 03:16 --

Constanta: wybieram się 16-18 sierpnia 2017r. Na własną rękę, nocleg w hostelu. Gdzie dobrze i tanio zjem? Którą plażę powinnam zobaczyć? Nie wypozyczam samochodu, nie mam dzieci na karku, podróżuję z Craiovej przez Bukareszt do Constanty pociągiem. Wszelkie rady mile widziane :)

-- 14 Sie 2017 03:16 --

Constanta: wybieram się 16-18 sierpnia 2017r. Na własną rękę, nocleg w hostelu. Gdzie dobrze i tanio zjem? Którą plażę powinnam zobaczyć? Nie wypozyczam samochodu, nie mam dzieci na karku, podróżuję z Craiovej przez Bukareszt do Constanty pociągiem. Wszelkie rady mile widziane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 15 Sie 2017 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
jak bedziesz miała okazje polecam wybrac sie do Vama Veche
dobra miejscowka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 03 Lip 2018 17:19 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Rozważam wyjazd do Rumunii (Cluj Napoca) i poszwędanie się po Transylwanii przez ok tydzień. Czy jest to możliwe bez samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group