Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Maj 2014 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
skusiłem się na apartament 100 m2 :-) w hotelu 5* , na booking koszt to ok. 420$ , wiec na pewno to nie promocja.
Jak Exp podchodzi to takich błedów? - potwierdzenie dostałem. ktoś ma doświadczenie?
Załącznik:
exp - Kopia.jpg
exp - Kopia.jpg [ 245 KiB | Obejrzany 24852 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 25 Maj 2014 18:48 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
jas_wedrowniczek napisał(a):
skusiłem się na apartament 100 m2 :-) w hotelu 5* , na booking koszt to ok. 420$ , wiec na pewno to nie promocja.
Jak Exp podchodzi to takich błedów? - potwierdzenie dostałem. ktoś ma doświadczenie?
Załącznik:
exp - Kopia.jpg


Znalezienie tego hotelu za 120-130 USD nie jest żadnym problemem. Bardzo prawdopodobne, że jest to właśnie promocja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Maj 2014 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
uznałem ze to błąd, jak promo to jeszcze lepiej - nie anulują.
Przeszukiwałem rożne wersje językowe i Ota - i w moim terminie wyglądało to tak.
Załącznik:
trivago.jpg
trivago.jpg [ 24.98 KiB | Obejrzany 24780 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Maj 2014 20:51 

jak dla mnie klasyczny błąd i bez rozgłosu zapewne by jakoś to przełknęli, a tak zależy od skali i ilości rezerwacji co z tym zrobią
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: expedia opinie
#5 PostWysłany: 29 Sie 2014 23:41 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Cześć
Myślę o rezerwacji noclegu przez expedię. Jakie macie doświadczenia z tym portalem? Można zaufać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: expedia opinie
#6 PostWysłany: 29 Sie 2014 23:48 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
incognita napisał(a):
Cześć
Myślę o rezerwacji noclegu przez expedię. Jakie macie doświadczenia z tym portalem? Można zaufać?

Bardzo dobre, portal sprawdzony, godny zaufania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: expedia opinie
#7 PostWysłany: 29 Sie 2014 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Już o tym pisałem: przychody 4 mld USD rocznie, wartość rynkowa 10 mld USD.
Na koniec czerwca spółka miała na kontach 2.4 mld USD.
Jest też właścicielem hotels.com z czym było trochę zamieszania, ale nikt nie zgłaszał problemów z niezwróceniem pieniędzy za anulowane rezerwacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: expedia opinie
#8 PostWysłany: 30 Sie 2014 15:33 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Rezerwowałem na różnych wersjach Expedii hotele i przeloty i nigdy nie było żadnych problemów.
Śmiało możesz rezerwować co tam potrzebujesz za ich pośrednictwem.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: expedia opinie
#9 PostWysłany: 30 Sie 2014 21:46 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Dzięki bardzo za opinie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: expedia opinie
#10 PostWysłany: 30 Sie 2014 22:09 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
ja tez mogę polecić .... bez obaw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: expedia opinie
#11 PostWysłany: 31 Sie 2014 10:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Rezerwowałam wiele razy hotele i bilety poprzez amerykańską expedia, i nie było większych problemów.
Nawet sprawy skomplikowane dało się wyjaśnić. Aczkolwiek miałam raz z nimi problem przy upgrade biletu do business class za mile. Musiałam załatwić to bezpośrednio w liniach lotniczych i wtedy musiałam zrezygnować z zakupionego biletu przez expedia i kupić bezpośrednio w liniach lotniczych. Minus to to, że muszę wtedy dzwonić do Stanów.
Ale wszystkie zarezerwowane hotele zawsze były OK.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: expedia opinie
#12 PostWysłany: 30 Paź 2014 00:31 

Rejestracja: 28 Sie 2014
Posty: 18
Zdecydowanie odradzam w przypadku wyjazdów służbowych. Expedia nie wystawia dowodu zakupu usługi, jedynie "receipt" czyli pdf w którym nie ma żadnych informacji (nawet adresu firmy) potrzebnych przy rozliczaniach wyjazdu. Kontakt telefoniczny niemożliwy (bo automat prosi o dziesięciocyfrowy amerykański numer telefonu), kontakt mailowy w stylu "amerykańska zlewcza obsługa klienta", czyli mówię im, że mam dane, niech mi napiszą, że firma XYZ kupiła od Expedii nocleg za tyle i tyle, tego i tego dnia. Nie napiszą, nie bo nie. W głowie się nie mieści jak taka gigantyczna firma może nie wystawiać dokumentów zakupu. Nawet w bardziej liberalnym prawie amerykańskim, powinni wystawiać chociaż "invoice", czyli rachunek w którym są wpisane dane obu firm.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: expedia opinie
#13 PostWysłany: 30 Paź 2014 15:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Na stronie expedia możesz sobie bez problemu wydrukować "Receipt" do Twojej rezerwacji. Co do faktury, to możesz ja otrzymać w hotelu podczas wymeldowywania się. Jest to zresztą napisane w "support".
Kontakt telefoniczny jest możliwy, bo często dzwonię do Expedia w Stanach. Dzwonisz na ich numer: bezpłatny w USA, ale z Polski płacisz według taryfy swojego dostawcy usług telefonicznych.
Rada dla Ciebie - jeśli potrzebujesz fakturę za usł. hotelowe, postaraj się ją uzyskać w hotelu. Nie powinno być z tym problemu. Expedia to przecież tylko pośrednik.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: expedia opinie
#14 PostWysłany: 30 Paź 2014 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
kerrygold napisał(a):
(...) Expedia nie wystawia dowodu zakupu usługi, jedynie "receipt" czyli pdf w którym nie ma żadnych informacji (nawet adresu firmy) potrzebnych przy rozliczaniach wyjazdu. (...) Nawet w bardziej liberalnym prawie amerykańskim, powinni wystawiać chociaż "invoice", czyli rachunek w którym są wpisane dane obu firm.
Expedia jest dla klientów indywidualnych - na dole strony masz linka do ich strony Business Travel, egencia.com dla podróży służbowych jeżeli ich invoice Ci nie wystarcza. Nie zdziwiło Cię to, że gdy robiłaś rezerwację to nie miałaś możliwości wpisania nazwy firmy?? Nie chcę się powtarzać - to samo napisałam w temacie, który założyłaś osobno...
kerrygold napisał(a):
Kontakt telefoniczny niemożliwy (bo automat prosi o dziesięciocyfrowy amerykański numer telefonu).
Tak - i jeżeli po dwóch komunikatach tego numeru nie wbijesz, to automat poprosi Cię o itinerary number (który masz na ich stronie przy swojej rezerwacji), a jeżeli nawet tego nie wbijesz to w końcu i tak przełączy Cię do konsultanta.

Japonka76 napisał(a):
Na stronie expedia możesz sobie bez problemu wydrukować "Receipt" do Twojej rezerwacji. Co do faktury, to możesz ja otrzymać w hotelu podczas wymeldowywania się. Jest to zresztą napisane w "support".
To co piszesz jest możliwe tylko dla rezerwacji płatnych w hotelu, a nie tych zapłaconych wcześniej przez stronę Expedii.
Japonka76 napisał(a):
Kontakt telefoniczny jest możliwy, bo często dzwonię do Expedia w Stanach. Dzwonisz na ich numer: bezpłatny w USA, ale z Polski płacisz według taryfy swojego dostawcy usług telefonicznych.
Można dzwonić na bezpłatny numer ze Skype'a, Viber'a i innych - na numery bezpłatne w USA nie pobiera żadnej opłaty.
------

A do OP: do tej pory nie miałam większych problemów z Expedią i mogę ją z czystym sumieniem polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lis 2015 14:24 

Rejestracja: 29 Paź 2015
Posty: 25
Mamy potwierdzony nocleg rezerwowany przez wspomnianego pośrednika, była to rezerwacja bezzwrotna.
Na potwierdzeniu widnieje zapis Breakfast Buffet. Rezerwowaliśmy ten hotel ze względu na wliczone śniadanie.
Dzwoniłam dopytać się o miejsce parkingowe, przy okazji przypomniano również, że będzie możliwość wykupienia śniadań ??? Ostatnio mieliśmy podobną historię z HRSem ale po pokazaniu wydrukowanego potwierdzenia z maila, recepcja poprawiła rezerwację i dopisała śniadania.
Co radzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Lis 2015 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
Miałem taką sytuację z DeSilva Opole. Przesłałem do hotelu potwierdzenie, które dostałem z Expedii, że widnieje tam śniadanie i po 30 minutach telefon do mnie z informacją, że oczywiście śniadanie jest juz opłacone i przepraszają za błąd, bo ktoś źle spojrzał na rezerwację. Myślę, że na 99% rozwiążesz to na Swoją korzyść - czyli śniadanie będziesz miał juz wliczone w cenę jak widnieje to na rezerwacji.

Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off
oraregon lubi ten post.
oraregon uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 13 Lis 2015 14:50 

Rejestracja: 29 Paź 2015
Posty: 25
Dziękuję @hipeq69,
obawiałam się, że skończy się to stwierdzeniem na recepcji: "Proszę to wyjaśnić z pośrednikiem".
Na oficjalnej stronie hotelu nocleg był o połowę droższy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Lis 2015 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
U mnie nie bylo problemem jak spałem w DeSilva za 30zł 2 noce 2 osoby, skoro samo śniadanie kosztuje tam bodajże 40zł za osobę :D

Zadzwoń jeszcze raz, poproś o email, wyślij potwierdzenie, że masz śniadanie i zobaczymy co odpowiedzą ;)
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off
oraregon lubi ten post.
oraregon uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 08 Sty 2018 19:21 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Witam
Czy ktoś ma doświadczenie z tym hotelem i może poinformować, czy rzeczywiście pobiera depozyt na czas pobytu? Mam w planach tylko 1 nocleg i na Expedii znalazłam takowe info:

You'll be asked to pay the following charges at the property:

Breakage deposit: EUR100 per stay

We have included all charges provided to us by the property. However, charges can vary, for example, based on length of stay or the room you book.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Sty 2018 22:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
No co z tym dziwnego? Sporo hoteli bierze depozyt za barek np.
Dajesz 100 Euro w gotówce albo kartę kredytową i blokują kwotę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group