Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 22 Sie 2013 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
maciejbo1 napisał(a):
Co do kosztów, to trzeba zacząć od tego skąd się w ogóle wzięła tak zażarta dyskusja na ten temat?


Stad ze Bartek sam powiedzial, ze wydal 12,000zl i sam okreslil, ze to zdecydowanie za duzo ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#242 PostWysłany: 25 Sie 2013 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Witam!

Jest już kolejny film z Berlina. Padł rekord długości, ale to dlatego że składa się on aż z 3 dni (w zasadzie 4).
Film:


Dajcie znać czy się Wam podobał, składałem go niemal pół dnia.
Dobrałem dość ciekawą muzykę. Towarzyszyć Wam będzie Mozart i Vivaldi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 25 Sie 2013 14:23 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Pewnie teraz ta wiedza Ci się już nie przyda, ale np. na Hauptbahnhof w Berlinie darmowy internet na bodajże godzinę znalazłbyś np. w okolicach McDonald's - wystarczyłoby się tylko zalogować przez stronę, jaka Ci się wyświetli.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 25 Sie 2013 16:07 

Rejestracja: 24 Lip 2013
Posty: 2
Z zaciekawieniem oglądnęłam vlog z Berlina, bo sama wróciłam stamtąd kilka dni temu. Współczuje Ci, że trafiłeś tam na takie upały - to z pewnością utrudniało zwiedzanie. Nie zgodzę się jednak z Twoim stwierdzeniem pod koniec filmiku, że Berlin jest miastem drogim. Myślę, że dla turysty jest jedną z najtańszych stolic zachodniej Europy. 3 - dniowy ulgowy karnet na muzea kosztuje 12 euro (polecam, jakbyś kiedyś jeszcze był w Berlinie), który daje możliwość zwiedzania tylu muzeów, że nie da się ich zobaczyć wszystkich nawet w te 3 dni. A niektóre są za darmo cały tydzień, jak muzeum holocaustu pod pomnikiem, czy topografii terroru. Tak samo jak i zwiedzanie parlamentu :) Owszem, jedzenie w knajpach, bądź imprezy, są drogie, ale ceny kebabów to 3-4 euro, a słynny wurst z frytkami ok. 3 euro; chiński box z nudlami 2.50. Poza tym w wielu miejscach w okolicach centrum, np na Oranierburgstrasse spokojnie da się zjeść obiad z oferty lunchowej za 5-7 euro. I wbrew pozorom sieciówki fast - foodów wcale nie są najtańszą opcją do jedzenia w drogich krajach. Sama pracowałam w KFC w Londynie i za cenę zestawu tam spokojnie można było zjeść bardziej pożywny obiad w knajpie. Warto pytać o tzw. "dania dnia". Nawet jak byłam w Paryżu to dwu daniowe plat du jour kosztowało poniżej 10e (oczywiście nie pod Luwrem ;) ). To taka moja rada, ja zawsze wole znaleźć w necie adresy tanich knajp w mieście, do którego jadę, żeby potem nie tracić czasu na ich szukanie. Co do Berlina - nie wspomne już o cenach w sklepach, wszechobecnym netto, gdzie produkty po przeliczeniu wychodzą podobnie jak w Polsce ... Oddziały netto są rozlokowane też i w centrum, przy Alexanderplatz jest jeden. Jak miałeś ochotę na berlińskie piwo, trzeba było sobie kupić w sklepie, puszka kosztowała poniżej euro ;) Jedyna droga rzecz w Berlinie to transporty, ale to już standard na zachodzie Europy. Ceny noclegów też są bardzo spoko, ja płaciłam 12 euro za dorm w hostelu, 5 przystanków tramwajem od Alexanderplatz, na nogach ok 40 minut. Porównując Berlin do wszystkich miast, w których byłeś, uważam, że to zdecydowanie najtańsze miasto dla turysty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 25 Sie 2013 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
flus - Wiem o tym. Problem w tym że na dworcu nie było żadnego Mc'Donalda.
margaret1007 - generalnie cała Europa Zachodnia jest droga. W Berlinie najdroższa jest komunikacja miejsca, za 3 dni zapłaciłem chyba 22 euro. Mediolan był chyba tańszy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 25 Sie 2013 21:23 

Rejestracja: 24 Lip 2013
Posty: 2
No niestety, z naszej perspektywy zawsze w Zach. E. będzie drożej. Jedynym krajem stamtąd, który jest niesamowity pod względem turystycznym, a cenowo taki jak Polska jest Portugalia. W tamtym roku udało mi się zrobić objazdówkę i cenowo wyszło nie więcej niż za wakacje nad Bałtykiem ;) Totalnie co innego niż w Hiszpanii, chociaż wiem, że tam też są tańsze i droższe rejony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 25 Sie 2013 21:32 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Bartosz, w Berlinie na Hauptbahnhof jak najbardziej jest McDonald's. Nawet go nagrałeś, spójrz na klatkę w czasie 00:25 na swoim filmie ;)

Pozdrowienia
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 27 Sie 2013 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
flus napisał(a):
Bartosz, w Berlinie na Hauptbahnhof jak najbardziej jest McDonald's. Nawet go nagrałeś, spójrz na klatkę w czasie 00:25 na swoim filmie ;)

Pozdrowienia

Przepraszam za offtop, ale łączyłeś się kiedyś z tym internetem? Rzeczywiście jest tam Mcdonald's na niższym poziomie (chyba 1 piętro nad peronami, o ile dobrze pamiętam), ale ja nigdy nie mogłam się tam połączyć z internetem. To samo McDonald's przy WilmersdorferStrasse (niedaleko ZOB). Nie wiem, czy coś robię źle? W ogóle w Berlinie łączę się zazwyczaj przy Starbucksie :?
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 28 Sie 2013 01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Widocznie w tamtym Macu nie było wifi lub coś z nim było nie tak. Za ten roaming to nie poszło mi 2 zł tylko chyba 10 jak nie więcej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 28 Sie 2013 06:51 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
invasion napisał(a):
Przepraszam za offtop, ale łączyłeś się kiedyś z tym internetem? Rzeczywiście jest tam Mcdonald's na niższym poziomie (chyba 1 piętro nad peronami, o ile dobrze pamiętam), ale ja nigdy nie mogłam się tam połączyć z internetem. To samo McDonald's przy WilmersdorferStrasse (niedaleko ZOB). Nie wiem, czy coś robię źle? W ogóle w Berlinie łączę się zazwyczaj przy Starbucksie :?


Tak, łączyłem się kilka miesięcy temu właśnie na Hauptbahnhof.
Nie pamiętam już dokładnie jak to wyglądało, ale pojawiła mi się jakaś strona, bodajże sygnowana przez T-mobile, gdzie w pierwszym kroku wpisałem swój nr telefonu (polski) na który po chwili dostałem SMSem kod. Kod ten mogłem następnie wpisać na stronie i cieszyć się 1 godziną darmowego internetu.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 28 Sie 2013 13:58 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
W wielu turystycznych miejscach (Alex, Potsdamerplatz etc.) jest jeszcze dostępny 'miejski' internet - codziennie pół godziny za darmo. Nazwa sieci to z resztą "30 min free wifi" czy jakoś tak ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 28 Sie 2013 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Hej!

Dziś "byłem" w TV Polonia. Film możecie znaleźć pod adresem:


Co prawda materiały są z Wiednia, a wtedy się dopiero uczyłem kręcić więc szału nie ma.
Trochę za bardzo ze bardzo zostałem pokazany jako informatyk, ale generalnie nie narzekam.
A co Wy sądzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 28 Sie 2013 23:29 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Niedawno widziałem w tym programie relację z Grecji z okolic Dolomitów. Pomyślałem sobie wtedy, że Twoja relacja byłaby od tego nawet lepsza, oczywiście późniejsze filmiki. I proszę trafiłeś do tego programu :) Gratulacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 30 Sie 2013 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Vlog z ostatniej podróży już gotowy. Berlin-Warszawa-Krosno.


Image
Jest to taki luźny vlog, mam nadzieje że się spodoba :D

Jeszcze taka jedna wielka prośba. Co chcielibyście aby było w podsumowaniu? Bo w zasadzie to nie wiem o czym gadać ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 30 Sie 2013 19:35 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 470
niebieski
Podsumowanie kosztów, wrażenia, co Cię zaskoczyło, rozczarowało. Gdzie chciałbyś wrócić. Plany na przyszłe wyprawy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 30 Sie 2013 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
hank napisał(a):
Podsumowanie kosztów, wrażenia, co Cię zaskoczyło, rozczarowało. Gdzie chciałbyś wrócić. Plany na przyszłe wyprawy ;)


do tego... Czy wyruszyłbyś jeszcze raz w taką samotną wyprawę? Czy jednak wolałbyś i będziesz jeździł z kimś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 30 Sie 2013 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
kliper napisał(a):
hank napisał(a):
Podsumowanie kosztów, wrażenia, co Cię zaskoczyło, rozczarowało. Gdzie chciałbyś wrócić. Plany na przyszłe wyprawy ;)


do tego... Czy wyruszyłbyś jeszcze raz w taką samotną wyprawę? Czy jednak wolałbyś i będziesz jeździł z kimś?

bardzo dobre pytanie!
ja też kiedyś zrobiłem coś podobnego i było fajnie, ale drugi raz już tak nie bawił.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 05 Wrz 2013 12:32 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 13
Fajna wycieczka, czekam na podsumowanie całości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 05 Wrz 2013 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
emdzin9 napisał(a):
Fajna wycieczka, czekam na podsumowanie całości.


Jutro będę nagrywał i pewnie też jutro, najpóźniej w sobotę opublikuje.
Swoją drogą, może zaciekawi Wam co ostatnio zrobiłem w wolnym czasie: http://bbarwik.com/meteo/ :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 05 Wrz 2013 22:23 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
BBarwik napisał(a):
Jutro będę nagrywał i pewnie też jutro, najpóźniej w sobotę opublikuje.
Swoją drogą, może zaciekawi Wam co ostatnio zrobiłem w wolnym czasie: http://bbarwik.com/meteo/ :D

Co tak u Ciebie chłodno? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group