Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lut 2023 11:29 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Cześć,

mam bilet BLQ-CMN-ABJ. W Casablance czekam 15-16h więc planowałem przespać się w mieście. Tylko, że znalazłem teraz stronę https://www.royalairmaroc.com/int-en/airport-transit i tam piszą, że:
* może przysługiwać mi hotel
* może potrzebna jest "transit visa" albo "exit permit" żeby opuścić lotnisko

Napisałem już do nich z prośbą o wyjaśnienie, ale może ktoś był w podobnej sytuacji?

Z tego co czytałem Polacy nie potrzebują wizy do Maroka, ale może w przypadku tranzytu jest inaczej?
Czy rzeczywiście jest szansa na hotel? Jakby hotel był w mieście (a nie koło lotniska) to mógłbym nie rezerwować własnego noclegu.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.


Ostatnio edytowany przez piotrkr, 05 Lut 2023 21:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#2 PostWysłany: 05 Lut 2023 11:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
W przypadku tranzytu też nie potrzebujemy wizy,a to czy przysługuje darmowy hotel zależy głównie od tego jakimi liniami podróżujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Lut 2023 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Tylko loty RAM, hotel jest Ok. 5km od lotniska. Trzeba przejść cała procedurę bo biuro znajduje się na zewnątrz na pierwszym piętrze. Dam dają papierek i idzie się do busa, który kursuje co pół godziny. Hotel ma basen, dostaje się skromne sniadanie i obiad. Do picia woda, kawa i herbata. Piwo w hotelu 6€.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Lut 2023 15:17 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Przez tyle czasu to możesz zrobić fajny tour po mieście. Zastanów się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lut 2023 15:51 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
o ile - zważywszy godziny lotów - ktoś lubi nocne toury po miastach w tej części świata ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lut 2023 19:20 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Wiadomo, że zależy od godzin przelotów ale w 16 godzin to można się wyspać i coś zobaczyć.
Hotel, jak dają to trzeba wziąć choćby aby się odświeżyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaras724 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Lut 2023 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Można, jak najbardziej tylko o dziwo nie dają ręczników. Byłam dwa razy i za każdym razem musiałam się upominać o ręcznik….
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Lut 2023 21:02 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Tak, lecę Royal Air Maroc, link do informacji o ich tranzycie w pierwszym poście.

W jedną stronę przylatuję co CMN o 20:05 a wylatuję następnego dnia o 12:20. Z powrotem przylatuję o 22:05 a wylatuję 12:50.

Podróż do miasta pociągiem trwa 45 minut, z lotniska pierwszy wyjazd o 4:50, ostatni o 22:50 (według https://www.oncf-voyages.ma/resultats-disponibilites). Więc wydaje mi się, że ciężko byłoby spać w hotelu przy lotnisku i jeszcze pojechać do miasta.

Poza tym na stronie linii piszą "Depending on the availability [...], you may be able to benefit from a hotel room" - czyli hotel mogę dostać, albo nie dostać. Jak nie dostanę, to salonik.

Na razie mam hotel zarezerwowany samodzielnie za 130 zł na trasie "tam". Mógłbym jeszcze odwołać rezerwację bezpłatnie, ale może nie warto? Zawsze to z 1h więcej czasu rano.
Wracając pewnie bym spał w tym hotelu lotniskowym, nie mam pewności czy zdążyłbym na ostatni pociąg...
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lut 2023 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Hotel dostaniesz, tam nie ma dużego ruchu. Tłumów nie było, no chyba że to zależy od sezonu. Ja byłam w listopadzie. Co do miasta… jakoś mnie nie ciągnęło, wolałam relaks nad basenem i spokój jakiego nie miałam w Senegalu. Casa to nie Fez, tam chętnie bym wróciła i powłoczyła po medynie.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
piotrkr uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 05 Lut 2023 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Miałem powrót z Sao Paulo 3 lat temu ARM i dosyć długi stop.
Dostałem pokój w hotelu Relax Airport (czekał na mnie voucher po przylocie, po przejściu odprawy paszportowej przy stanowisku linii na pierwszym piętrze), do którego jeżdżą darmowe busy linii.
Zdążyłem pojechać na miejsce, zostawić bagaże i wróciłem na lotnisko busem.
Z hotelu nie można dostać się do miasta niczym poza taksówką, więc lepiej jest wrócić na lotnisko darmowym środkiem transportu i stamtąd pojechać pociągiem.
Jedna rada: jeżeli chcesz coś kupić do jedzenie lub picia zrób to na lotnisku lub w mieście. Przy hotelu nie ma żadnych sklepów - zostaje ci restauracja hotelowa.
Ogólnie: wszystko jest jak w podręczniku.
Żadnych perypetii.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 19 Sty 2024 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Jeszcze istotna informacja - ten hotel przysługuje jedynie pasażerom przesiadającym się z lotu international na international. Ja miałem po zmianie rozkładowej ponad 10 h na przesiadkę na trasie CAI-CMN-VIL (Dakhla) i w tym punkcie na piętrze mi podziękowano, bo miałem przesiadkę wprawdzie długą, ale na lot krajowy ;)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group