Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Polecamy również zapoznanie się z artykułem z strony głównej.
http://www.fly4free.pl/zwiedzanie-za-fr ... barcelony/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Wrz 2014 11:57 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 4
Witam,
jutro wybieram się z kumplem do Barcelony. Podczas małego researchu znalazłem, że obecnie w Barcelonie trwa festiwal La Merce, podczas którego większość atrakcji (jak muzea, Sagrada Familia itp.) są dostępne za darmo (mnie akurat interesuje Sagrada Familia w czwartek, od 16 do 20 ;)). Wiem, że w pierwsze niedziele miesiąca jest podobnie, ale podobno w każdą niedzielę też w niektórych miejscach jest wstęp darmowy (cały dzień lub w określonych godzinach), czy mógłby ktoś napisać miejsca jakie zna? Nie znalazłem takiego tematu w tym dziale, a wydaje mi się, że zdecydowanie przydałby się dla osób szukających darmowych atrakcji :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 23 Wrz 2014 12:05 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Tu jest cała lista dt muzeów:

http://www.timeout.com/barcelona/museum ... ee-sundays
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Wrz 2014 14:46 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 4
Dzięki Kara :)

Ktoś się orientuje jak to jest z tym darmowym zwiedzaniem Sagrady Familii? Niby od 16 do 20 jest za darmo, ale jak chcę zamówić bilety to mi nalicza normalnie pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Wrz 2014 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
To darmowe wejście między 16 a 20 było tylko 19-21 września.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Wrz 2014 15:05 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 4
Faktycznie, właśnie przeczytałem na jednej stronie o tym, inna strona wprowadziła mnie w błąd. No nic, pójdziemy do jakiegoś muzeum ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Wrz 2014 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Może CosmoCaixa? Wejściówka nie jest droga, a jest radocha dla dużego i małego :)
http://obrasocial.lacaixa.es/nuestrosce ... os_es.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Jaume lubi ten post.
Dorota159 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Wrz 2014 16:29 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 4
Zaznaczone na mapce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Wrz 2014 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Polecam też przewodnik z F4F.
http://www.fly4free.pl/zwiedzanie-za-fr ... barcelony/

Oczywiście Park Guell już płatny, reszta niezmiennie za darmo.
Do tego dorzuciłbym wzgórze Tibidabo (tylko wjazd windą jest płatny).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Wrz 2014 21:07 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Na Tibidado można dostać się na 1 bilecie T-10 z pl. Catalunya więc relatywnie tanio ;) przetestowane wczoraj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Paź 2014 18:04 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
W czwartki od 19 do 21:30 darmowe jest Muzeum Picassa. To chyba nie jest powszechnie znane info, bo ludzi malutko. Polecam, choć kilku dzieł tam brakuje, przede wszystkim tych najbardziej znanych.
Góra
 Profil Relacje PM off
olir1987 lubi ten post.
olir1987 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Paź 2014 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 88
JJ2010 napisał(a):
Na Tibidado można dostać się na 1 bilecie T-10 z pl. Catalunya więc relatywnie tanio ;) przetestowane wczoraj.

Mogę prosić o szczegóły?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Paź 2014 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
floydpinkk napisał(a):
JJ2010 napisał(a):
Na Tibidado można dostać się na 1 bilecie T-10 z pl. Catalunya więc relatywnie tanio ;) przetestowane wczoraj.

Mogę prosić o szczegóły?

z catalunyi FGC do stacji peu dell funicular, następnie kolejka (czyli funicular) do samej góry, czyli do końca, czyli wysiąść na 2 stacji a potem autobus, który zatrzymuje się zaraz obok.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
floydpinkk uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 28 Paź 2014 22:16 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Tylko funicular płatny niestety i to niemało. Najtańszą opcją jest chyba specjalny autobus odjeżdżający z pl. Catalunya. 2,9€ ow.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Paź 2014 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Mlody napisał(a):
Tylko funicular płatny niestety i to niemało. Najtańszą opcją jest chyba specjalny autobus odjeżdżający z pl. Catalunya. 2,9€ ow.

g prawda!
o innym funicularze myślisz! o tym turystycznym, ktory bezposreednio wjezdza na tibidabo.
ja pisałem o innym, gdzie jeszcze trzeba podjechać autobusem(albo w jedna stronę polecam z buta bo ładne widoki)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Paź 2014 22:44 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Ja też polecam z buta, ale nie wzdłuż drogi, tylko w pierwszym możliwym miejscu odbić na takie górskie wejście w lewo. Przy bezchmurnym niebie w pewnym miejscu jest genialny widok na tę świątynię :) A już bliżej szczytu, koło pierwszych ławek, warto skręcić w lewo, a później pierwszymi schodami w prawo - nie opisuję o co chodzi, ale to jest świetne
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 29 Paź 2014 16:29 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
namteH napisał(a):
o innym funicularze myślisz! o tym turystycznym, ktory bezposreednio wjezdza na tibidabo.
ja pisałem o innym, gdzie jeszcze trzeba podjechać autobusem(albo w jedna stronę polecam z buta bo ładne widoki)


Dokładnie. Na Tibidabo należy wsiąść w autobus 111 i dojechać do przystanku "Funicular de Vallvidrera", przy którym jest stacja kolejki Vallvidrera Superior i zjechać nią w dół. Tam można przesiąść się w FGC jadące na Catalunye. Można też ze stacji kolejki zejść kawałek w dół jeszcze i wsiąść w autobus jadący do CosmoCaixa.
Autobus 111 i kolejka na pewno były na jednym bilecie. co do FCG lub autobusu do Cosmocaixa to głowy nie dam czy na jednym dało rade, ale wydaje mi się, że tak.

W sumie na górę też można tak pojechać, chociaż wg mnie warto wybrać w jedną stronę Tibibus, żeby więcej zobaczyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Paź 2014 18:32 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Sofii napisał(a):
namteH napisał(a):
o innym funicularze myślisz! o tym turystycznym, ktory bezposreednio wjezdza na tibidabo.
ja pisałem o innym, gdzie jeszcze trzeba podjechać autobusem(albo w jedna stronę polecam z buta bo ładne widoki)


Dokładnie. Na Tibidabo należy wsiąść w autobus 111 i dojechać do przystanku "Funicular de Vallvidrera", przy którym jest stacja kolejki Vallvidrera Superior i zjechać nią w dół. Tam można przesiąść się w FGC jadące na Catalunye. Można też ze stacji kolejki zejść kawałek w dół jeszcze i wsiąść w autobus jadący do CosmoCaixa.
Autobus 111 i kolejka na pewno były na jednym bilecie. co do FCG lub autobusu do Cosmocaixa to głowy nie dam czy na jednym dało rade, ale wydaje mi się, że tak.

W sumie na górę też można tak pojechać, chociaż wg mnie warto wybrać w jedną stronę Tibibus, żeby więcej zobaczyć :)


Na jednym bilecie T-10 (co prawda na 2 strefy, a więc ważny 90min a nie 75min) zdążyłem dotrzeć z Molins de Rei do Pl. Catalunya, przesiąść się do pociągu, FGC, potem kolejką Funicular (a'la Gubałówka) na górę i po wyjściu 10m w prawo jest przystanek 111 i tym autobusikiem do końca. Jednym słowem da się na jednym bilecie!
Ewentualnie można sprawdzić rozkład jazdy tego 111, aby w miarę dopasować sobie FGC, kolejka Funicular jeździ co 6-10minut bodajże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Sty 2015 12:22 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Park Guell nie jest platny jak sie jest na nieoficjalna godzine otwarcia czyli na ok 8.00 w zimie. Przez 15 min mozna wejsc za darmo i byc ile sie chce a na poczatku jest zero ludzi. Sprawdzone :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Dorota159 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 04 Sty 2015 10:53 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
do olir1987 -odpowiedz na twoje pw nie chce mi sie jakos wyslac (ciagle jest jako "do wyslania") wiec poniżej przeklejam

Czesc. Normalnie trzeba pojawic sie przy bramie, ktora jest otwarta i wejsc - po tych 15 min dopiero zaczynaja przstawoac linie kolejkowe. (wszystkie bramy tak otwieraja sa ale my bylismy przy glownej bo tam dojezdzal autobus i jest glowny cel, czyli jaszczur). Mozna chyba nawet wczesniej bo my bylismy 8.05 i juz niektorzy wychodzili. Ale z zostaniem dluzej nie ma problemu bo nikt nikogo nie wyrzuca.
i jeszcze jedno- wejscie w ten sposob jest w pelni legalne, tylko o tym nie informuja. Mi powiedziala taka sympatyczna dziewczyna z obslugi parku jak chcialam kupic bilety na 8,30 na nastepny dzien ;) . Z kolei jak zapytalismy ochrony to pierwsza odp byla ze 8.30.
Probojcie bo akurat tam zaplacenie 8eur za fotke z jaszczurka to przesada ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
olir1987 lubi ten post.
olir1987 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 10 Sty 2015 21:51 

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 43
Potwierdzam, do parku tej płatnej części mozna spokojnie wejsc o 8 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group