Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Izrael 5 dni
#1 PostWysłany: 06 Lis 2019 18:50 

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 18
Serwus
Przeglądam forum i część informacji znalazłem, zrobiłem plany podroży, wciąż brakuje trochę do końca.

Przylatujemy do Tel Awiwu w poniedziałek 11 listopada koło 20.30 i pierwsze 3 noclegi mamy w Jerozolimie ( 2 osoby dorosłe i dwójka dzieci po 9 lat )
chcemy zobaczyć Jerozolimę, Betlejem i Morze Martwe - ostatni nocleg chyba w Tel Awiwie i wylot w piątek 15 listopada koło 20.
i teraz --
Brać auto z wypożyczalni na lotnisku ( wstępnie zabookowałem w Eldan ) czy jednak jechać autobusem do Jerozolimy ?
Jak wygląda opcja wycieczki nad Morze Martwe - koszty terminy ?
jak wygląda wycieczka do Betlejem ?

Myślę jeszcze, czy z opcją auta nie pojechać na dół przez Masadę do Eljatu i tam nocleg ?
Mógłbym też zrezygnować z jednego noclegu w Jerozlimie, warto noclegu szukać koło Masady ?
Co myslicie ?
Szczerze dziękuje za wszystkie rady
Janek


Ostatnio edytowany przez Abcn 08 Lis 2019 00:34, edytowano w sumie 4 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Izrael 5 dni
#2 PostWysłany: 06 Lis 2019 19:23 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Jeżeli na 5 dni i pierwszy raz, to sensowny jest plan wszystkich noclegów w Jerozolimie, ewentualnie jednego w Tel Awiwie. Samochód w Jerozolimie i w Tel Awiwie to więcej kłopotu niż pożytku, a do Betlejem i tak nie można nim wjechać, bo to Autonomia Palestyńska. Po Jerozolimie warto się poruszać głównie pieszo, ew. tramwaj i autobusy, wycieczka do Betlejem arabskim autobusem, a między Jerozolimą a Tel Awiwem co chwilę jeżdżą autobusy. Z lotniska jest autobus albo pociąg (oprócz szabatu).
Jedyny moment, gdzie auto się może przydać, to wycieczka nad Morze Martwe, która też jest do zrobienia autobusami, ale samochód daje większą elastyczność. Można pożyczyć na jeden dzień z Jerozolimy.
Góra
 Profil Relacje PM off
elhakim lubi ten post.
elhakim uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael 5 dni
#3 PostWysłany: 06 Lis 2019 20:50 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
PS. Przejazd do Eilat tylko po to, żeby zaraz wracać, to moim zdaniem przy 5 dniach na cały pobyt bardzo słaby pomysł. To daleko, kilka godzin jazdy w jedną stronę. Samo Eilat jest podobno (nie byłem) niespecjalnie ciekawe i brzydkie, ciekawsze są różne miejsca na Negew po drodze (Timna, Maktesh Ramon), ale tu trzeba byłoby mieć więcej czasu, żeby się przespacerować. Do Eilat zresztą też jeździ się głównie plażować, więc na potrzeba więcej czasu niż jeden nocleg. Na szybkie zanurzenie i kilka godzin na plaży można równie dobrze wyskoczyć znacznie bliżej do Tel Awiwu.
A Masada i Morze Martwe są w zasięgu jednodniowej wycieczki z.Jerozolimy.
Góra
 Profil Relacje PM off
elhakim lubi ten post.
elhakim uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael 5 dni
#4 PostWysłany: 06 Lis 2019 22:10 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
w 100% podzielam wypowiedź meczki. Ejlat to chybiony pomysł. Jerozolima, Tel Avivi, Betlejem i Morze Martwe z Masadą to i tak aż za dużo jak na taki krótki pobyt. Faktycznie wypożyczenie samochodu ma sens jedynie w przypadku wypadu nad Morze Martwe. W pozostałych miejscach będzie tylko kosztownym kłopotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
elhakim lubi ten post.
elhakim uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael 5 dni
#5 PostWysłany: 10 Lis 2019 13:30 

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 18
Czołem
Zrezygnujemy chyba, we względu na dzieci i kolejki z wizyty w Betlejem. Ruszymy przez morze Martwe do Eljatu, poradźcie proszę, czy auto wypożyczać na lotnisku czy lepiej w Jerozolimie ?

Ps. Czy w Izraelu można obawiać się dolegliwości żołądkowych typu zemsta faraona ?
Dziękuję Janek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael 5 dni
#6 PostWysłany: 10 Lis 2019 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Byłem 3 razy w IL i nigdy nie miałem kłopotów żołądkowych ani nikt z współtowarzyszy podróży.
Jako że zazwyczaj mam komplet pasażerów bierzemy auto na lotnisku na tydzień średnio wychodzi 1000 PLN z pełnym ubezpieczeniem na 4-5 osób wiec jak porównuje to do kosztów transportu publicznego różnica finansowa nie robi się duża, a zysk czasowy jest ok.
Nie martwisz się tym że w szabas nie kursuje komunikacja zbiorowa po za szerutami. Mając Auto bez problemu ogarniesz Masadę i Morze Martwe z Jerozolimy. Do Betlejem tez można się wybrać zostawiasz furę przy Check point 300 i dalej w autonomii albo z buta do bazylik Narodzenia (około 1h marszu) albo arabskie taxi.
Auto na lotnisku jest chyba o 30$ droższe od tego z Jerozolimy z względu na opłatę lotniskową jednak coś za coś wygoda odbioru i zdania w terminalu jak dla mnie bezcenna :).
My prawdopodobnie w Styczniu 2020 przećwiczymy temat z odbiorem auta na ETM i tydzień później zdamy w TLV. koszt auta miedzy 850-1200 PLN na dziś a sam autobus EGGED na trasie Eilat Jerozolima 70 ILS (około 75PLN)/osoba przy 5 osobach mam już kowte 375 PLN[url]
https://mslworld.egged.co.il/?language= ... 1783/444/6[/url]
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
elhakim lubi ten post.
elhakim uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael 5 dni
#7 PostWysłany: 10 Lis 2019 16:47 

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 18
Mam jescze pytanie, czy po zmianach w polityce bagażu, Wizz zabierze za free, poddupki dla dzieci ?
Dzieki
Janek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group