Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Maj 2017 23:06 

Rejestracja: 16 Maj 2017
Posty: 5
Witam :)
Planujemy z kolegą wyjazd do Hurghady (konkretnie planowaliśmy łapać lasta 11 dni 28.05-7.06).
Niestety, niedawno dostał awans i nie wiadomo, czy będzie mógł lecieć. A nie chciałabym przegapić urlopu, sama też nie pojadę z wiadomych względów.

Byłam już 2x w Egipcie i podoba mi się tam bardzo. Jeśli chodzi o spędzanie czasu, planowałam plażę + ze 2 wycieczki (byłam już w Kairze i Luksorze ale mogę się przejechać jeszcze raz.

Jeśli chodzi o towarzystwo, nie mam specjalnych wymagań poza poczuciem humoru i nienarzekaniem na wszystko, co się widzi ;)
Jesli ktoś byłby chętny, zapraszam do kontaktu żeby trochę się poznać (sprawdzić, czy wytrzymamy razem kilka dni :D).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#2 PostWysłany: 16 Maj 2017 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
1... 2... 3... - czekamy na hejterów i wpisy jak to tam niebezpiecznie :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Maj 2017 23:15 

Rejestracja: 16 Maj 2017
Posty: 5
Eee tam :) jest bezpiecznie, mieszka na stałe znajoma, nic się nie dzieje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Maj 2017 23:30 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Kasia333 napisał(a):
Niestety, niedawno dostał awans i nie wiadomo, czy będzie mógł .... z wiadomych względów.

.... sprawdzić, czy wytrzymamy razem kilka dni :D.
Awans to nie tragedia,jak się postara to będzie mógł ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Maj 2017 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
szymonpoznan1 napisał(a):
1... 2... 3... - czekamy na hejterów i wpisy jak to tam niebezpiecznie :lol:


Niebezpiecznie tam!
Hejter :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Maj 2017 11:29 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
jak chcesz aby bylo niebezpiecznie to jest.

przy zachowaniu minimum ostroznosci jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Maj 2017 11:54 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
"jest ok" mało powiedziane. Jest rewelacyjnie !!! Nie ma hordy turystów, kolejek, hałasu itp. Obsługa prześciga się w pomocy, uprzejmi do bólu. Wszyscy dbają o turystę. Bezproblemowy dostęp do atrakcji itp. itd. Jeśli jechać do Egiptu to tylko teraz !
Jeśli ktoś myśli,że jest niebezpiecznie, niech wskaże gdzie jest bezpieczniej :)? Takie mamy czasy,że trzeba trochę uważać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Maj 2017 12:44 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
pięknie. Egipt jako wzór bezpieczeństwa. Dla wszystkich ekspertow bezpieczenstwa polecam stronę MSZ Polski i innych krajów UE.

Jechać można wszędzie, ale nie każdy chce mieszkac w hotelu otoczonym drutem kolczastym a transport z lotniska w towarzystwie uzbrojonego po zęby wojskowego tez nie nalezy do przyjemnosci.

mala anegdota sprzed lat:
znajomy byl na urlopie w Egipcie w dniu i miejscu gdzie wybuchła bomba na targu. nadtepnego dnia większosc turystów się ewakuowala. oni zostalo bo szkoda zeby urlop przepadl z powodu jakiejs bomby. następnego dnia przylecial samolot pelen polaków zadowolonych z zycia bo za pare groszy maja wakacje all lastminute po turystach odwolujacych swoje wakacje w tym cudownym kraju piramid.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Maj 2017 16:50 

Rejestracja: 16 Maj 2017
Posty: 5
Rozumiem przerażenie:) jednak naprawdę jest tam bezpiecznie, nie ma żadnych ogrodzonych drutem kolczastym hoteli, konwojow militarnych ani eskorty policji.

Jeśli chodzi o podejście Egipcjan- są oni nauczeni, że często kobieta przyjeżdża jako seksturystka. 60% młodych mieszkańców Luksoru z tego zyje.
Jednak zawsze szanują oni osoby, które szanują same siebie.

Bardzo chciałabym tam pojechac, ten kraj urzeka mnie za każdym razem, przede wszystko honorowym podejściem do umów ustnych ale także przyjacielskim nastawieniem, bezproblemowowcia i autentyczna ciekawość innych ludzi.

Oczywiście, że awans to nie tragedia :) można by nawet rzec, że przeciwnie:) jeśli jednak jest zupełnie nieoczekiwany a wiąże się z przeprowadzka kilkaset km do Warszawy i koniecznością znalezienia mieszkania, wpłacenia kaucji itd, może mimo wszystko kolidowac z planami wyjazdu.

Ale jeśli się jednak uda i tak z przyjemnością pojedziemy z kimś jeszcze. Dodam, ze jesteśmy osobami neikonfliktowymi i nastawionymi na rozwiązywanie konfliktów a nie ich piętrzenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Maj 2017 17:29 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
brzemia napisał(a):
pięknie. Egipt jako wzór bezpieczeństwa. Dla wszystkich ekspertow bezpieczenstwa polecam stronę MSZ Polski i innych krajów UE.

Jechać można wszędzie, ale nie każdy chce mieszkac w hotelu otoczonym drutem kolczastym a transport z lotniska w towarzystwie uzbrojonego po zęby wojskowego tez nie nalezy do przyjemnosci.


Kiedy tam byłaś/byłeś? Gdzie są te hotele otoczone drutem kolczastym? Twoja wyobrażnia pracuje na najwyższych obrotach.
Uzbrojone po zęby wojsko i policja - odwiedż Izrael tam jest stu - krotnie więcej uzbrojonych służb na ulicach, w autobusach itp niż w Egipcie i jakoś nikogo to nie przeraża, no może kogoś przewrażliwionego jak Ty - tak. a turystów setki tysięcy ...
P.S. Dzięki takim "wystraszonym" spędza się w Egipcie wspaniały urlop.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Maj 2017 17:35 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
czyli i Ty i ja jestesmy zadowoleni.

info na stronie msz przesadzone?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Maj 2017 17:52 

Rejestracja: 16 Maj 2017
Posty: 5
Brzemia- info na stronie msz wyraźnie masz napisane, że kolor czerwony nie obejmuje kurortów turystycznych.
A kolor żółty dotyczy obecnie większości krajow i oznacza, że należy zachować ostrożność i rozsądek a nie skreślac dane miejsce.

Boli mnie takie podejście i staram się z tym walczyć i podam przyklad - 6 osób ode mnie z pracy jest obecnie w Hurghadzie i zanosi sie na to, ze wroca nie tylko w jednym kawałku i zdrowi ale nawet bezczelnie zadowoleni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Maj 2017 18:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
ja nie mam nic przeciwko temu zebys Ty czy Twoi znajomi z pracy odpoczywali w "kurortach" w Egipcie. Ja protestuję tylko przeciwko informacjom ze Egipt to raj turystyczny a bezpieczeństwo tam jest na rewelacyjnym poziomie.

Cos w tym jest ze wczasy w Egipcie sa obecnie tańsze niz w Kudowie-Zdroj.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Maj 2017 18:17 

Rejestracja: 21 Lis 2011
Posty: 17
Ja wybieram się do Hurghady około 1 czerwca na tydzień lub 2.z W-wy .wszystko zależy od ceny i od lasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Maj 2017 18:44 

Rejestracja: 16 Maj 2017
Posty: 5
Abc ale szukasz jakiegoś towarzystwa czy masz już swoje? Nie moge do Ciebie napisać pw, pewnie za mało postow.

Brzemia- moim zdaniem ważny w tym przypadku jest fakt, że oni przewiduja zagrożenie i mu aktywnie przeciwdziałaja. Kraje europejskie zatracily się w swoim zludnym poczuciu bezpieczeństwa i efekt jest jaki jest. W Egipcie znają fanatyzm i wiedza, jak się przed nim bronic. Terrorysta pomyśli 2x zanim coś zrobi. A w Europie nie czują się ograniczeni w swoich dzialaniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group