Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#61 PostWysłany: 05 Mar 2022 18:34 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
Jeśli zły wątek, to proszę uprzejmie o wskazanie tego dot. osób podróżujących z przesiadką w Rzymie do Egiptu - interesuje mnie Aleksandria:
1) Rozumiem, że drukowany certyfikat zaszczepionego zwalnia w Egipcie z czegokolwiek (testu itd.)?
2) A jak wracam z Egiptu to na Fiumicino żądają czegoś dodatkowego prócz wspomnianego certyfikatu?
3) Byłem 3 dni temu na FCO i widzę, że układ podobny jak w Barcelonie El Prat, czyli przylatujący mieszają się w jednej hali z wylatującymi. Ze spaniem nie ma problemów?
4) Jak wylot 15:05 z KTW/KRK, a następnie 18:45 z FCO - to teoretycznie (wiem, że Rabin :lol: ) nie powinno być problemu?
5) Do Polski wtedy wracam niby z Włoch, prawda?
6) Do Aleksandrii Wizz lata z Terminalu 1, jak KRK-FCO czy jednak Terminal 3?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#62 PostWysłany: 05 Mar 2022 19:31 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
sanchopan napisał(a):
Jeśli zły wątek, to proszę uprzejmie o wskazanie tego dot. osób podróżujących z przesiadką w Rzymie do Egiptu - interesuje mnie Aleksandria:
1) Rozumiem, że drukowany certyfikat zaszczepionego zwalnia w Egipcie z czegokolwiek (testu itd.)?
2) A jak wracam z Egiptu to na Fiumicino żądają czegoś dodatkowego prócz wspomnianego certyfikatu?
3) Byłem 3 dni temu na FCO i widzę, że układ podobny jak w Barcelonie El Prat, czyli przylatujący mieszają się w jednej hali z wylatującymi. Ze spaniem nie ma problemów?
4) Jak wylot 15:05 z KTW/KRK, a następnie 18:45 z FCO - to teoretycznie (wiem, że Rabin :lol: ) nie powinno być problemu?
5) Do Polski wtedy wracam niby z Włoch, prawda?
6) Do Aleksandrii Wizz lata z Terminalu 1, jak KRK-FCO czy jednak Terminal 3?



dwa tygodnie temu lecialem z VIE do SSH, wracalem z SSH przez FCO do KRK, moze cos pomoge.

1) tak, dodatkowo trzeba miec ichniejszy PLF, ale oczywiscie nie patrza co na nim napiszesz :lol:
2) mnie na kontroli paszportowej, gdy powiedzialem, ze mam lot za 10h do Polski kazali isc na tranzyt (nie wiedzialem, ze na dwoch odxzielnych biletach z W6 to mozliwe), na nim testu nie sprawdzali (niby wymagany wracajac z Sharm), certyfikatu tez, tylko paszport
3) nie ma problemu, aczkolwiek nie nastawiaj sie na wygody, lawki metalowe, ale na podlodze nie bylo zimno ;)
4) spokojnie, raz na FCO wysiadlem z pociagu 50 minut przed odlotem i jeszcze zdazylem wypic kawe, co prawda to byl lot wewnatrz Schengen, ale 3:40 to ogrom czasu
5) tak, w KRK sprawdzaja tylko certyfikat
6) tu nie pomoge niestety, mi natomiast 2 dni przed odlotem z SSH zmienili terminal z 3 na 1.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#63 PostWysłany: 05 Mar 2022 19:58 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
Dzięki!
Ale to nie tak do końca - o 15:05 jest wylot z Polski, czyli około 17:00 na FCO ;) Czyli - poniżej 2 godzin zostaje teoretycznie. :roll:
Dodatkowo wyczytałem, że od 1 marca - podobno? - Włosi wprowadzają przepis, że te same zasady covidowe są dla przylatujących z i spoza Europy. Jak się mylę, to proszę mnie poprawić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#64 PostWysłany: 12 Mar 2022 16:30 

Rejestracja: 10 Mar 2022
Posty: 1
Cześć, mam pytanie do osób które były w ostatnim czasie w Egipcie ile kosztuje szybki test na lotnisku ? Różne informacje wygoglowałem...
Może ktoś próbował wjechać na teście z immunera ?

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#65 PostWysłany: 24 Mar 2022 11:58 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 35
Cześć. Czy ktoś w ostatnim czasie leciał czarterem do Hurghady na teście antygenowym? Względem powyższych informacji i innych sprzecznych pojawiających się na różnych stronach będę się cieszyć z Waszych bezproblemowych wjazdów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#66 PostWysłany: 04 Kwi 2022 22:16 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 35
Panna Anna napisał(a):
Cześć. Czy ktoś w ostatnim czasie leciał czarterem do Hurghady na teście antygenowym? Względem powyższych informacji i innych sprzecznych pojawiających się na różnych stronach będę się cieszyć z Waszych bezproblemowych wjazdów :)


Odpowiadam sama sobie dla przyszłych czytelników mających te same rozważania: bez problemu wleciałam na teście antygenowym, pokazuje się wydrukowaną kartkę z informacją o wyniku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#67 PostWysłany: 12 Maj 2022 16:59 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 153
Trzeba robić testy w pl, czy można na lotnisku w Marsa Alam?
Brak szczepień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#68 PostWysłany: 12 Maj 2022 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4522
złoty
Można na miejscu, płatne tylko gotówką
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#69 PostWysłany: 12 Maj 2022 17:50 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 153
Dalej po $30?
I takie pytanie, sprawdzają dokładnie te testy, czy tylko patrzą czy jest karteczka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#70 PostWysłany: 17 Maj 2022 22:37 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 153
Odpowiadam sam sobie.
W Marsa Alam nikt nie sprawdza testów, nikt o nie nie pyta. Nie widziałem również punktu gdzie test można wykonać.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Maj 2022 00:31, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kair- lotnisko covid
#71 PostWysłany: 03 Cze 2022 14:56 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 123
Czy ktoś ostatnio odwiedzał Kair?
Czy są sprawdzane testy, certyfikaty?
Oczywiście mam na myśli lotnisko po przylocie.

Z własnych doświadczeń wiem, że Hurghada, Sharm nikt nie sprawdza.


Ostatnio edytowany przez Abcn 03 Cze 2022 21:15, edytowano w sumie 2 razy
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#72 PostWysłany: 03 Cze 2022 21:56 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7945
HON fly4free
Sprawdzane przed wylotem przy gejcie ; po przylocie jest niby stanowisko ale mają to gdzieś i pokazują, żeby iść dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#73 PostWysłany: 03 Cze 2022 23:18 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 123
Dzięki, lecę w poniedziałek. Ciekawe jak będzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#74 PostWysłany: 06 Cze 2022 10:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7945
HON fly4free
Obecnie temat covid w Egipcie praktycznie nieistnieje; jedynym śladem po nim jest noszenie czasami maseczek przez niektórych pracowników w hotelu. Poza tym nie ma żadnych restrykcji, utrudnień i ceregieli. Wszystko "po staremu".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#75 PostWysłany: 09 Cze 2022 08:36 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 123
rob8 napisał(a):
Dzięki, lecę w poniedziałek. Ciekawe jak będzie



Tak obiecałem, piszę. W Warszawie pani przy odprawie bagażu skrupulatnie sprawdzała mój certyfikat (ewidentnie wynikało to z małego doświadczenia).
Przy Gate już nikt nie sprawdzał, więc reszta lecąca z podręcznym bez żadnej kontroli.
W Kairze na przejściu siedziała pani że stanowiskiem "kwarantanna" ale wszyscy ją omijali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#76 PostWysłany: 09 Cze 2022 09:37 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
marek2011 napisał(a):
Obecnie temat covid w Egipcie praktycznie nieistnieje; jedynym śladem po nim jest noszenie czasami maseczek przez niektórych pracowników w hotelu. Poza tym nie ma żadnych restrykcji, utrudnień i ceregieli. Wszystko "po staremu".


zgadza się, ale... np. na lotnisku w Marsa wszyscy przechodzą przez bramki z pomiarem temperatury ciała. Ciekawe jak się ma ponad jakąś tam ich dopuszczalną normę. Może wtedy dopiero jest "prośba" od służb o pokazanie szczepień czy testów. A może i to olewają? Ja miałem lekko ponad 37 st i lampka zapaliła się na zielono.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#77 PostWysłany: 19 Cze 2022 09:43 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Od 17 czerwca oficjalnie wjazd bez testów/certyfikatów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#78 PostWysłany: 01 Gru 2022 09:11 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Rozumiem, że żaden formularz zdrowotny/lokalizacyjny nie jest już wymagany?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#79 PostWysłany: 01 Gru 2022 09:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7945
HON fly4free
@Runo-88: nie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#80 PostWysłany: 27 Gru 2022 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Lecę na dniach i Wizz dziś przysłał maila z info o obowiązku wypełnienia formularza covidowego oraz celnego z deklaracją wwożonych środków. Czy ktoś to sprawdza czy można zupełnie olać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group