Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Edynburg
#81 PostWysłany: 21 Mar 2022 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
Analizuję obecnie dojazd z lotniska i zauważyłem, że tramwaj obecnie kursuje do stacji West End z powodu remontu na stacji York Pl. Remont ma potrwać do kwietnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Edynburg
#82 PostWysłany: 10 Kwi 2022 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 338
złoty
Teraz ostatni przystanek to St Andrew Square. York Place w remoncie, ma być zrobione w przyszłym roku. Bilet z Ingliston P&R £1,8.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Edynburg
#83 PostWysłany: 12 Maj 2022 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2114
platynowy
lousylucky napisał(a):
Tak można, ja tak kupiłem

Ten biletomat od biletów tramwajowych za 1,7£ jest na przystanku Ingliston P&R rozumiem?
Bilety kasuje się po wejściu do tramwaju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Edynburg
#84 PostWysłany: 13 Maj 2022 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2114
platynowy
Nie mam już możliwości edycji.

Bilety na tramwaj 1,8£ one way. Biletomaty są na przystanku Ingliston P&R również. Jak też w przeszklonym budyneczku przy parkingu. Niepotrzebnie nadrobiłem ze 200m bo można przejść przez parking jeśli brama jest otwarta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Edynburg
#85 PostWysłany: 26 Maj 2022 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1781
srebrny
Zmiana na plus w podróży z/na lotnisko autobusem. Strefa "city fare" rozpoczyna i kończy się teraz na przystanku Airport Hotel.
Oszczędzamy zatem 10 minut w porównaniu z drogą na parking Ingliston.

Autobusy 200, 300 i 400 by Lothian Buses pojedynczy bilet £1.80, Day ticket 4.50, late ticket (odpowiednik day ticket po godz. 18.00, ważny też na nocne) za 4 funty. Dzieci taniej, maluszki za free (stawki na fotce).

W miarę możliwości radzę płacić odliczoną gotówką lub - jeśli kartą - upewnić się, że kierowca nie nabił przypadkiem strefy lotniskowej.

Z tego przystanku autobus 100 kosztuje 2.50 adult/ 1.50 child (brak możliwości zakupu lub korzystania z biletu dziennego)

Dla porządku dodam, że z tegoż przystanku jeżdzą też: 600 (First) do Whitburn przez Livingston i 747 do Halbeath P&R (hub przesiadkowy na północ, za mostem), ale w tych przypadkach koszt jest pewnie taki sam jak z samego lotniska.Image
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Edynburg
#86 PostWysłany: 05 Cze 2022 13:27 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2863
złoty
Wydając minimum 4GBP można kupić bilety przez apkę Lothian buses.
Czyli np. Jeden dzienny bilet. Ten za 2,50£ jest niedostępny w apce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Edynburg
#87 PostWysłany: 20 Cze 2022 11:44 

Rejestracja: 08 Wrz 2013
Posty: 18
arturro napisał(a):
Z tego przystanku autobus 100 kosztuje 2.50 adult/ 1.50 child (brak możliwości zakupu lub korzystania z biletu dziennego)


Niestety podany sposób nie działa. Kierowca chciał pobrać ode mnie taryfę lotniskową czyli 4.50. Zrezygnowałem i poszedłem na tramwaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Edynburg
#88 PostWysłany: 16 Sie 2022 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1781
srebrny
Niestety, potwierdzam. Wlasnie w setce zaplacilem 4.50.

Kierowca powiedzial, ze bylo taniej, jak obok hotelu bylo covid centre, a teraz stawki wrocily do normy.

Trzeba jeszcze zweryfikowac w innych autobusach, ale wyglada na to, ze znow trza dymac na Ingliston P&R po tansze bilety.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Edynburg
#89 PostWysłany: 25 Sty 2023 13:10 

Rejestracja: 24 Sie 2021
Posty: 11
Loty: 55
Kilometry: 82 330
Czy ktoś się orientuje w takich tematach:

1) ile mniej więcej od planowanego czasu lądowanie zajmie dotarcia do miasta? Sama jazda to ok 40-50 minut to wiem ale odprawa ect. Lece z paszportem bioemtrycznym (są bramki specjalne?). Całość ile 1.5h?
2) ile czasu przed odlotem trzeba ruszyć z miasta - tu zakładam około 3 godzin no bo 1 na dojazd i 2 bezpiecznie na lotnisku? Znowu pytanie czy też są bramki szybkie i jakoś to idzie sprawnie itd. Tylko bagaż podręczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Edynburg
#90 PostWysłany: 25 Sty 2023 13:55 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 703
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
1) Możesz śmiało założyć z półtorej godziny. Jak dobiegniesz pierwszy do kontroli paszportowej i nie nalożą się przyloty to nawet i w godzinę się wyrobisz. Są bramki biometryczne.

2) Jak masz tylko bagaż podręczny to 2h będzie optymalnie. Zawsze możesz wykupić fast tracka, ale zanim to zrobisz sprawdź na stronie lotniska jaki jest czas oczekiwania do kontroli bezpieczeństwa. Jak się loty nie nakladają to wszystko załatwisz w 10 min. Na pewno nie przejdą płyny poza zapiętym workiem struniwym.
Nie ma kontroli paszportowej na wylocie w Edynburgu. Tylko kontrola bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Edynburg
#91 PostWysłany: 25 Sty 2023 14:41 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 327
niebieski
Niezwykle irytująca rzecz na tym lotnisku to czas oczekiwania na sprawdzenie bagazu przez ochrone w przypadku gdy zostanie odrzucony. Automat wypycha "podejrzane" bagaże i potrafi sie naprawde długa kolejka walizek do przeszukania, a zdarza sie ze tylko 1 człowiek jest oddelegowany do tego zadania i mozna na tym stracic ze 20minut. Nie zauważyłem tego problemu na innych lotniskach jakoś.
Rada taka żeby powyciagac płyny, elektronike jak proszą, nie przeładowywać tacek itd.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 08 Wrz 2023 13:59, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Edynburg
#92 PostWysłany: 12 Sty 2024 10:02 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2372
platynowy
Od 1 stycznia 2024 pomiędzy Edynburgiem a lotniskiem kursuje nowa linia Airport Express przewoźnika Bright Bus / operowana przez McGills Group.

Bilet kosztuje 4.00 GBP, i teraz jest to chyba najtańsza możliwa opcja dojeżdżająca pod sam terminal.


Info: https://www.brightbustours.com/bright-b ... t-express/
Rozkład jazdy: https://www.mcgillsscotlandeast.co.uk/s ... /MESC/AIRX
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Edynburg
#93 PostWysłany: 25 Lut 2024 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1781
srebrny
Z ulotki Bright Busa:
Image
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group