Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Edynburg
#81 PostWysłany: 21 Mar 2022 23:39 
Awatar użytkownika

Loty: 119
Kilometry: 187 980
niebieski
Analizuję obecnie dojazd z lotniska i zauważyłem, że tramwaj obecnie kursuje do stacji West End z powodu remontu na stacji York Pl. Remont ma potrwać do kwietnia.
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 10 Kwi 2022 10:00 
Awatar użytkownika

niebieski
Teraz ostatni przystanek to St Andrew Square. York Place w remoncie, ma być zrobione w przyszłym roku. Bilet z Ingliston P&R £1,8.
 Relacje PM off  

#83 PostWysłany: 12 Maj 2022 16:58 
Awatar użytkownika

platynowy
lousylucky napisał(a):
Tak można, ja tak kupiłem

Ten biletomat od biletów tramwajowych za 1,7£ jest na przystanku Ingliston P&R rozumiem?
Bilety kasuje się po wejściu do tramwaju?
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 13 Maj 2022 18:43 
Awatar użytkownika

platynowy
Nie mam już możliwości edycji.

Bilety na tramwaj 1,8£ one way. Biletomaty są na przystanku Ingliston P&R również. Jak też w przeszklonym budyneczku przy parkingu. Niepotrzebnie nadrobiłem ze 200m bo można przejść przez parking jeśli brama jest otwarta.
 Relacje PM off  

#85 PostWysłany: 26 Maj 2022 14:30 
Awatar użytkownika

srebrny
Zmiana na plus w podróży z/na lotnisko autobusem. Strefa "city fare" rozpoczyna i kończy się teraz na przystanku Airport Hotel.
Oszczędzamy zatem 10 minut w porównaniu z drogą na parking Ingliston.

Autobusy 200, 300 i 400 by Lothian Buses pojedynczy bilet £1.80, Day ticket 4.50, late ticket (odpowiednik day ticket po godz. 18.00, ważny też na nocne) za 4 funty. Dzieci taniej, maluszki za free (stawki na fotce).

W miarę możliwości radzę płacić odliczoną gotówką lub - jeśli kartą - upewnić się, że kierowca nie nabił przypadkiem strefy lotniskowej.

Z tego przystanku autobus 100 kosztuje 2.50 adult/ 1.50 child (brak możliwości zakupu lub korzystania z biletu dziennego)

Dla porządku dodam, że z tegoż przystanku jeżdzą też: 600 (First) do Whitburn przez Livingston i 747 do Halbeath P&R (hub przesiadkowy na północ, za mostem), ale w tych przypadkach koszt jest pewnie taki sam jak z samego lotniska.Image
3 ludzi uważa post za pomocny.

#86 PostWysłany: 05 Cze 2022 13:27 

złoty
Wydając minimum 4GBP można kupić bilety przez apkę Lothian buses.
Czyli np. Jeden dzienny bilet. Ten za 2,50£ jest niedostępny w apce.
 Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 20 Cze 2022 11:44 

arturro napisał(a):
Z tego przystanku autobus 100 kosztuje 2.50 adult/ 1.50 child (brak możliwości zakupu lub korzystania z biletu dziennego)

Niestety podany sposób nie działa. Kierowca chciał pobrać ode mnie taryfę lotniskową czyli 4.50. Zrezygnowałem i poszedłem na tramwaj.
 Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 16 Sie 2022 01:16 
Awatar użytkownika

srebrny
Niestety, potwierdzam. Wlasnie w setce zaplacilem 4.50.

Kierowca powiedzial, ze bylo taniej, jak obok hotelu bylo covid centre, a teraz stawki wrocily do normy.

Trzeba jeszcze zweryfikowac w innych autobusach, ale wyglada na to, ze znow trza dymac na Ingliston P&R po tansze bilety.

[ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], hubski oraz 1 gość