Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Kwi 2012 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Czytam sobie to Wasze forum od kilku miesięcy i muszę przyznać, że bardzo mi pomogło w wyszukiwaniu potrzebnych informacji ,
m.in. przy pierwszym wakacyjnym locie z cyklu "zrób-to-sam".

Teraz interesują mnie tegoroczne wakacje (sierpień - wrzesień) i podobają mi się opcje Ryanaira z Krakowa, m.in. na Majorkę, Cagliari, Pafos, Gironę oraz z Wrocławia do Chanii (Kreta).

Z własnego doświadczenia wiem, że ceny w Wizzarze zmieniają się z dnia na dzień na zasadzie "widzi-mi-się", czyli mimo że kupisz bilet pół roku wcześniej, potem może być dużo taniej.

Jednak nie znalazłam odpowiedzi na tym forum (tak, próbowałam też przez opcję w google "site:http://(...)"), jak sprawa wygląda z Ryanairem?
Doświadczeni w szukaniu tanich lotów będą zapewne wiedzieć, czy lepiej rezerwować teraz, kiedy ceny wahają się od 370 do 500 zł za obie strony (a pod ceną jest info, że np. tylko 3 miejsca w tej cenie), czy później mogą jeszcze stanieć? Czy jednak ceny w Ryanairze mają tendencję tylko rosnącą?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 08 Kwi 2012 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Obserwuj okresy promocyjne Ryana.
Teraz jak klikniesz baner na ich stronie jest 48zł od 01-V do 28VI.
Czekaj na promocje na sierpień/wrzesień .. czyli tak za miesiąc ;)
Ryan sprzedaje bilety po kilka sztuk w danej cenie.. potem są drożej, potem jest promocja i znowu kilka taniej i tak na okrągło, zawsze można sprawdzić zapełnienie samolotu wybierając np. sprzedaż 25 sztuk biletów na raz ;) Najtaniej jest cena razem z darmowym check in online, nie konieczenie pierwsza taka... spotkałem się z przypadkiem że była np. 79zł , a po 2 dniach 39zł.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Kwi 2012 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Skibek napisał(a):
Teraz jak klikniesz baner na ich stronie jest 48zł od 01-V do 28VI.
Czekaj na promocje na sierpień/wrzesień .. czyli tak za miesiąc ;)


No właśnie zauważyłam ten banner i zastanawiałam się, czy na wakacje też można liczyć na te promocje. :P

Skibek napisał(a):
Ryan sprzedaje bilety po kilka sztuk w danej cenie.. potem są drożej, potem jest promocja i znowu kilka taniej i tak na okrągło, zawsze można sprawdzić zapełnienie samolotu wybierając np. sprzedaż 25 sztuk biletów na raz ;)


A nie pomyślałam o tak prostym tricku. :D
Czyli zapewne będą jeszcze tańsze, tylko trzeba obserwować cały czas.

Dzięki!
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Kwi 2012 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Ryan ma sprytną politykę cenową, w większości przypadków okres "banerowy" się pokrywa z promocją jednak trzeba być czujnym.. bo na niektórych kierunkach pewnie obleganych to nie działa.. Jeśli ma się sztywną datę to najlepiej sprawdzać zaraz po wznowieniu baneru, tego samego dnia po 13 ;)
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Kwi 2012 00:30 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 145
ze swojego skromnego doświadczenia z ryanem mogę powiedzieć że sierpień to najdroższy miesiąc (nie licząc okresu bożonarodzeniowego). Na lipiec i wrzesień powinno być taniej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Kwi 2012 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Kurczę, już nie wiem, czy czekać na banner promocyjny, czy łapać Majorkę za 400 zł (tam i z powrotem) teraz. :D
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Kwi 2012 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 225
Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
Zależy od terminu :)
Jeśli to termin jest >60 dni, to jeszcze można czekać, i codziennie sprawdzać. Można liczyć na obniżkę o min. 50zł, ale jeśli teraz masz któryś z tych lotów <200zł, to moim zdaniem można kupić w jedną stronę, i czekać aż choć trochę obniżą drugi :)
Sam tak zrobiłem, i obecnie lot na który czekam jest za 206zł, ale stwierdziłem że jeszcze mogę ze 2-3 tyg. poczekać, bo choćby dla 4 biletów obniżą tą cenę o te 30-50zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
emploi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Kwi 2012 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Właśnie rzucili kilka biletów na 22.08 - 29.08 bez podatków w sumie za 330 zł / obie strony - zarezerwowane. :D
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Ryanair - ceny
#9 PostWysłany: 03 Sty 2013 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 37
Loty: 56
Kilometry: 122 797
Witam,

Zastanawiam się nad cenami Ryanair'a... Kiedy one są najtańsze ? Od czego to zależy ?

Z moich obserwacji wynika, że około 1 -1.5 miesiąca przed odlotem.
A jakie są Wasze wnioski ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair - ceny
#10 PostWysłany: 03 Sty 2013 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
5-6 tygodni przed, zgoda.

Tego nigdy nie wiesz; czasem od otwarcia bazy nowej (choc KRK sie aktualnie wylamuje z szablonu), od kierunku (N sa tansze) , od reklamy (czy samorzad danego miasta sypnal kase)...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair - ceny
#11 PostWysłany: 03 Sty 2013 11:36 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Myślę że ich system cenowy nie jest podparty żadnym schematem działania który można by poddać analizie, tzn. raz są tańsze 1-2 miesiące przed lotem, raz są po 3zł tylko jednego dnia i np. na lot za 2-3 tygodnie, raz są mega drogie. Oczywiście ktoś w Ryanie na pewno odpowiada za strategię cenową ale w jaki sposób planowane są ceny ciężko stwierdzić.
Najlepsze są te " ostrzeżenia" na czerwono "tylko 3,2,1 miejsce w tej cenie pod danym lotem - w części przypadków ( nie wiem tylko w jakiej proporcji) "ostrzeżenie " znika po jednym, kilku dniach i nadal jest taka sama cena bądź czasami nawet niższa
Także Ryanair jak każda firma handlowa stosuje "chłyty" marketingowe celem zmaksymalizowania zysku ( inny przykład to dzisiejsze promo Wizzair)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair - ceny
#12 PostWysłany: 03 Sty 2013 11:39 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 60
Loty: 35
Kilometry: 85 625
Właśnie miałam zapodać podobny temat. Czy jest w ogóle jakakolwiek szansa na jakieś promocja Ryanaira z Krakowa? W tej chwili jedna wielka kiszka, nic atrakcyjnego w żadnym z terminów :-(
_________________
http://picasaweb.google.com/rodzina.nawrockich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair - ceny
#13 PostWysłany: 03 Sty 2013 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 37
Loty: 56
Kilometry: 122 797
Właśnie też myślałem o KRK. Jestem z WRO ale KRK kusi tymi kierunkami... Kos, Phapos :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair - ceny
#14 PostWysłany: 03 Sty 2013 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
mikolajo napisał(a):
Właśnie miałam zapodać podobny temat. Czy jest w ogóle jakakolwiek szansa na jakieś promocja Ryanaira z Krakowa? W tej chwili jedna wielka kiszka, nic atrakcyjnego w żadnym z terminów :-(

no jak nic nie ma? jest z 10 kierunków poniższej 120zl, a za 50zl możesz polecieć do bilund i sztokholmu.
czego oczekujesz? maroka za 1zl?
no chyba, ze chcesz poleciec tak jak inni za pare zloty. no ale oni nie lataja z krk!!!
bądźmy troche realistami!
jak Wam otworza lotnisko w Radomiu to sobie polatacie.
albo do wroclawia sie przejedz, troche elastycznosci!

a jak tak będziesz wybrzydzać to nigdzie nie polecisz :D

wracajac do glownego tematu:
moim zdaniem nie zawsze jest tak, ze na 1-1,5 miesiace przed jest tanio. teraz akurat tak jest ale miejmy na uwadze, ze teraz mamy okres posuchy w wycieczkach wiec sie starajom jak mogom.
z moich dotychczasowych obserwacji wynika m.in. to, ze jak jest cena w miare dobra to nie trzeba czekac na lepsza bo sie mozna nie doczekac.
wyzej wspomniano o ostatnich miejscach dostepnych w danej cenie. rowniez zauwazylem, ze to taka nagonka nie zawsze majaca cos wspolnego z rzeczywista iloscia miejsc w danej cenie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair - ceny
#15 PostWysłany: 03 Sty 2013 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 37
Loty: 56
Kilometry: 122 797
Nie oczekujemy biletów za 1zł :) ale 750zł za RT do Paphos to troche dużo jak dla mnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair - ceny
#16 PostWysłany: 03 Sty 2013 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
district napisał(a):
Nie oczekujemy biletów za 1zł :) ale 750zł za RT do Paphos to troche dużo jak dla mnie :)

na kwiecien masz po 320zl, bezpośrednio :evil:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair - ceny
#17 PostWysłany: 03 Sty 2013 14:47 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 11
Cóż wprawiony tropiciel wie kiedy ceny powinny spaść, a kiedy już czas na zakupy. Wczoraj El-Prat - Gran Canaria 29,99 EURO tylko 3 miejsca, dzis te same loty za 25 EURO bez ograniczeń co do liczby osob - Wniosek, ostrzeżenie aby kupić loty po 29,99 bo next day cena ma spasc xD To taka zabawa w kotka i myszkę, co ja osobiście traktuję jak zawody.
Najlepszy czas na kupno to obecnie 3-5 tygodni przed lotem, zauważyłem że ceny spadają później niż dotychczas - nie wiem czy ktoś też ma takie obserwację (Ryan), w wizzie opłaca się kupować wcześniej. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair - ceny
#18 PostWysłany: 03 Sty 2013 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Verdi77 napisał(a):
Cóż wprawiony tropiciel wie kiedy ceny powinny spaść, a kiedy już czas na zakupy. Wczoraj El-Prat - Gran Canaria 29,99 EURO tylko 3 miejsca, dzis te same loty za 25 EURO ...

takie ceny były nawet w sierpniu 8-)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair - ceny
#19 PostWysłany: 03 Sty 2013 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
+ kolejna obserwacja: pojawily sie ostatnio promy "last minute" np. jednodniowki po 8, 23 zl na terminy za 2,3 dni :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair - ceny
#20 PostWysłany: 03 Sty 2013 15:29 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
namteH napisał(a):
mikolajo napisał(a):
Właśnie miałam zapodać podobny temat. Czy jest w ogóle jakakolwiek szansa na jakieś promocja Ryanaira z Krakowa? W tej chwili jedna wielka kiszka, nic atrakcyjnego w żadnym z terminów :-(

no jak nic nie ma? jest z 10 kierunków poniższej 120zl, a za 50zl możesz polecieć do bilund i sztokholmu.
czego oczekujesz? maroka za 1zl?
no chyba, ze chcesz poleciec tak jak inni za pare zloty. no ale oni nie lataja z krk!!!
bądźmy troche realistami!
jak Wam otworza lotnisko w Radomiu to sobie polatacie.
albo do wroclawia sie przejedz, troche elastycznosci!

a jak tak będziesz wybrzydzać to nigdzie nie polecisz :D

wracajac do glownego tematu:
moim zdaniem nie zawsze jest tak, ze na 1-1,5 miesiace przed jest tanio. teraz akurat tak jest ale miejmy na uwadze, ze teraz mamy okres posuchy w wycieczkach wiec sie starajom jak mogom.
z moich dotychczasowych obserwacji wynika m.in. to, ze jak jest cena w miare dobra to nie trzeba czekac na lepsza bo sie mozna nie doczekac.
wyzej wspomniano o ostatnich miejscach dostepnych w danej cenie. rowniez zauwazylem, ze to taka nagonka nie zawsze majaca cos wspolnego z rzeczywista iloscia miejsc w danej cenie.

Zgadza się, masz 100% racji, że lot za 130zł RT to bardzo niska cena za zwiedzenie Europy, ale mimo wszystko mam nieodparte wrażenie, że Kraków jest nie równo traktowany porównując go z innymi portami (i już pal licho Modlin, nie biorę go tu pod uwagę). Spójrz np. na ceny z Wrocławia - jeszcze kilka dni temu można było kupić Bolonię za 60zł, z Krakowa ostatnim razem takie ceny na ten kierunek widziałem chyba rok temu przed wakacjami.
Myślałem, że to kwestia polityki Ryanaira żeby wymusić dotacje, ale Ryanair 3000000zł dostał, otworzył Dortmund i kilka innych pracowniczych kierunków (przypadek, że większość z nich to duble W6 z Katowic?) i happy, tania jest tylko Skavsta wyłącznie ze względu nędzny LF. Teraz weź sobie przyrównaj tą cholerną Bolonię za 130zł z Krakowa do 44zł Wizzaira z Katowic - nie do Włoch, tylko do Barcelony na drugim końcu Europy.
Albo Mediolan zobacz, w jedną stronę pełno biletów jest po 1000zł(sic!) na miesiąc przed odlotem. Tania linia nie ma co.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kostek966 oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group