Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 14 Lis 2019 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Szukalem informacji, ale nigdzie nie moge znalezc 100% potwierdzenia...
Czy korzystajac z bezplatnej e-wizy moge przyleciec do St.Petersburga, przejechac pociagiem do Moskwy i wrocic samolotem do Polski z Moskwy? Czy w ogole majac e-wize moge ruszac sie poza okolice St.Petersburga?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#122 PostWysłany: 14 Lis 2019 12:37 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 71 702
Nie możesz opuszczać obwodu Leningradzkiego. Poza tym w warunkach e-wizy masz liste punktów granicznych z których należy skorzystać przy wjeździe / wyjeździe i to są tylko punkty na terenie tego obwodu. Przejazd do Moskwy na tej e-wizie jest naruszeniem przepisów migracyjnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor uważa post za pomocny.
 
      
#123 PostWysłany: 29 Lis 2019 14:54 

Rejestracja: 07 Lip 2015
Posty: 7
Loty: 29
Kilometry: 96 807
Nie wpuścili mnie do samolotu wizzair z SP, bo na wizie było moje nazwisko bez polskich znaków (oczywiście jest to poprawne, bo tak mówiła instrukcja we wniosku wizowym).
Czy linia lotnicza miała takie prawo? Jeśli tak, to e-wiza jest tylko dla osób, którzy w nazwisku nie mają polskich znaków. Podczas mojego lotu z Luton cofnięto 4 osoby za przetransliterowanie na łacinę... Uważam, że o tym powinien decydować strona rosyjska...
Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 29 Lis 2019 16:12 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
No ale nie pokazałeś im tej instrukcji wizowej skoro się tak upierali?
Jak ja leciałem check in szedł straaasznie mozolnie. Przepisywali wszystkie dane ręcznie na jakieś chyba ruskie kartki.
Z tego co zauważyłem niektórych czepiali się o datę wjazdu z wizy (tu raczej chodzi o normalną wizę). Lot odbywa się na przełomie dni, ludzie mieli datę startu samolotu, a faktyczna data wjazdu to data kiedy samolot ląduje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 01 Gru 2019 19:27 

Rejestracja: 07 Lip 2015
Posty: 7
Loty: 29
Kilometry: 96 807
Nie pokazałem, bo sam myślałem, że to mój błąd... Dopiero jak wszyscy weszli do samolotu to rozpoczęła się dyskusja z obsługą, bo jeszcze 3 inne osoby nie wpuszczono. Ja nawet miałem wizę biznesową z 2012roku w paszporcie i tam oczywiście takie same dane jak w e-wizie... odpowiedź, że Rosjanie i tak odsyłają w ten sposób wypełnione e-wizy... Ale nie sprawdziłem wtedy tego wniosku wizowego... Jeśli bym miał pewność, że wizzair za to odpowie to mogę wsiąść w auto i na tej wizie wjechać do Obwodu Leningradzkiego...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Gru 2019 20:23, edytowano w sumie 1 raz
R
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 02 Gru 2019 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
@matys500 należy Ci się odszkodowanie za odmowę przyjęcia na pokład. Załóż temat i opisz problem dokładnie w tym miejscu: prawa-pasazera,forum,1498
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 25 Gru 2019 20:31 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 57
Czy lecąc WAW-LTN-LED z samym bagażem podręcznym w Luton trzeba przechodzić przez kontrolę paszportową jakby się wychodziło do miasta i z powrotem przez kontrolę bezpieczeństwa?
Nie można zostać w strefie tranzytu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 25 Gru 2019 20:34 

W Luton nie ma "strefy tranzytu"
Góra
 PM off
Andrewxxxxx uważa post za pomocny.
 
      
#129 PostWysłany: 25 Gru 2019 20:45 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 57
@gorny 77, dzięki!

A jak jest z odprawą?
LTN-LED czytam że trzeba stacjonarnie przy stanowisku check-inu, zgadza się?
LED-LTN też za free na lotnisku? Czy w tą stronę już można przez aplikację jako że wraca się do UE?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 25 Gru 2019 20:53 

wszystko jest w tym krótkim temacie np. post 74 na 4 stronie
Góra
 PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 07 Sty 2020 23:04 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Przeczytałem cały post i jestem delikatnie mówiąc zaniepokojony. Zamierzam wybrać się z żoną do Petersburga w czerwcu i o ile informacje związane z "błędami" wizowymi związanymi z nieodpowiednim wpisaniem numeru paszportu lub braku drugiego imienia są do przełknięcia to informacje związane z długością nazwisk czy polskimi znakami to jakieś dziwadło. Jesteśmy akurat w takiej nietypowej sytuacji, że posiadamy w nazwisku polskie znaki, a żona dodatkowo ma dwuczłonowe nazwisko z jeszcze większa liczbą takowych znaków. Jak to w końcu jest, jest możliwe wypełnienie wniosku wizowego polskimi literami (ł, ń, ś itp.)? Przecież w karcie pokładowej każdej linii lotniczej nie ma takiej możliwości. Gdyby tak było to wtedy dane zawarte w karcie pokładowej i wizie byłyby różne. Z drugiej strony mając polskie znaki w paszporcie a nie wpisując ich we wniosku wizowym sytuacja będzie podobna. Dodatkowo co z długością nazwisk? Żona w dwuczłonowym nazwisku ma 15 liter nie licząc myślnika :D :? Przecież to jest wręcz niedorzeczne. :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 08 Sty 2020 23:08 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Już mi się trochę rozjaśniło, w regulaminie ewidentnie jest napisane, że wpisujemy nazwiska i imiona w alfabecie łacińskim bez polskich znaków.
Cytuj:
Procedure for Filling out an E-Visa Application Form
1. Your surname, given name(s), and patronymic name (if any) must be indicated in the application form precisely as they are indicated in the first machine-readable line of your passport, irrespective of how they are indicated in the visual zone of the passport.
2. In the machine-readable line of the passport, the surname always starts with the 6th character of the first line. The surname in the machine-readable line is separated from the given name(s) by the << symbols. The < symbol serves to separate parts of the surname (if there are more than one) and given names (if there are more than one). The patronymic name (if any) is considered one of the given names.

Tak jak jest napisane w pierwszej linii paszportu czytanej maszynowo, nazwisko rozpoczyna się od od szóstego znaku tej linii. Nie do końca jednak rozumiem zasad wpisywania podwójnego nazwiska. Wpisujemy między poszczególnymi członami nazwiska myślnik czy nie (np Luszcz-Stepien, czy Luszcz Stepien)? No i co z problemem gdy nazwisko lub imiona nie mieszczą się w formularzu?
Cytuj:
3. If your surname consists of several parts (words) and they do not fit in the "Surname" field of the application form, you should indicate all the initial parts (words) of your surname that can be entered in full in this field, in the same order and exactly as they appear in the first machine-readable line of your passport. Parts (words) of the surname that could not be entered in full in the "Surname" field of the application form may not be abbreviated and/or entered in the "Given Name(s)" field.
4. Your given name(s) and patronymic name (if any) must be entered in the "Given Name(s)" field of the application form in the same order and exactly as they are written in the first machine-readable line of your passport, even if they appear in this line as separate letters.

Mógłby ktoś przetłumaczyć jak rozumieć te regulacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 08 Sty 2020 23:14 

scud2 napisał(a):
Już mi się trochę rozjaśniło, w regulaminie ewidentnie jest napisane, że wpisujemy nazwiska i imiona w alfabecie łacińskim bez polskich znaków.
Cytuj:
Procedure for Filling out an E-Visa Application Form
1. Your surname, given name(s), and patronymic name (if any) must be indicated in the application form precisely as they are indicated in the first machine-readable line of your passport, irrespective of how they are indicated in the visual zone of the passport.
2. In the machine-readable line of the passport, the surname always starts with the 6th character of the first line. The surname in the machine-readable line is separated from the given name(s) by the << symbols. The < symbol serves to separate parts of the surname (if there are more than one) and given names (if there are more than one). The patronymic name (if any) is considered one of the given names.

....................


I z tego powodu powstają problemy z nie wpuszczeniem na pokład samolotów Wizzair czy cofnięciem na lotnisku w Petersburgu
Powód: masa ludzi ma imię i nazwisko w paszporcie z polskim znakami czyli jest NIEZGODNOŚĆ
Góra
 PM off  
      
#134 PostWysłany: 09 Sty 2020 09:16 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Polskie znaki w paszporcie ma każdy z nas niezgodność polega na tym, że te polskie znaki są wpisywane w formularz wizowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 09 Sty 2020 10:21 

matys500 napisał(a):
Nie wpuścili mnie do samolotu wizzair z SP, bo na wizie było moje nazwisko bez polskich znaków (oczywiście jest to poprawne, bo tak mówiła instrukcja we wniosku wizowym).
Czy linia lotnicza miała takie prawo? Jeśli tak, to e-wiza jest tylko dla osób, którzy w nazwisku nie mają polskich znaków. Podczas mojego lotu z Luton cofnięto 4 osoby za przetransliterowanie na łacinę... Uważam, że o tym powinien decydować strona rosyjska...
Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

To jak wytłumaczysz to?

Ja w paszporcie NIE mam polskich liter
Góra
 PM off  
      
#136 PostWysłany: 09 Sty 2020 11:15 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
A ja mam jedną a moja żona ma ich 3, to oznacza to, że nie może się dostać do Petersburga. To, że się ma polskie znaki w nazwisku oznacza, że jest się turystą drugiej kategorii, czy co. Moja żona do tego posiada podwójne nazwisko, więc mamy nie lecieć? Przecież to chore, ja nie jestem od tłumaczenia tego co się wydarzyło podczas cytowanej sytuacji. Trzeba będzie zatem wydrukować regulamin po rosyjsku i angielsku i dochodzić swego.
Cytuj:
1. Your surname, given name(s), and patronymic name (if any) must be indicated in the application form precisely as they are indicated in the first machine-readable line of your passport, irrespective of how they are indicated in the visual zone of the passport.

Cały ten punkt mówi o tym, że nazwisko i imiona muszą być zapisane w formularzu tak jak w pierwszej linii paszportu czytanej maszynowo (a każdy paszport ma tam zapisane nazwisko i imię bez polskich znaków) niezależnie od tego jak pokazuje część opisowa paszportu. Ponadto jeśli urodziłem się w mieście Łódź to mam tak to wpisać, przecież w każdym innym kraju komputery nie wpiszą polskich znaków w żadnym formularzu.
Może jest ktoś kto potrafi te rozbieżności wytłumaczyć, ja nie ale regulamin jest regulaminem, choć zdaję sobie sprawę z tego, że standardy rosyjskie mogą być różne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 09 Sty 2020 11:25 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
@scud2 Z tego co pisali, tu na forum, problem dotyczy raczej nadgorliwości pracowników Wizzair'a.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 09 Sty 2020 20:21 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
I. Ciągle mnie nurtują dwa pytania, co wpisać pomiędzy dwoma członami nazwiska? Jaka forma jest poprawna?
Np.:
1. Luszcz-Stepien
2. Luszcz Stepien
3. Luszcz<Stepien (jak jest określone w pierwszej linii paszportu czytanej maszynowo)
II. Jak rozumieć zapis 3 punktu regulaminu:
Cytuj:
3. If your surname consists of several parts (words) and they do not fit in the "Surname" field of the application form, you should indicate all the initial parts (words) of your surname that can be entered in full in this field, in the same order and exactly as they appear in the first machine-readable line of your passport. Parts (words) of the surname that could not be entered in full in the "Surname" field of the application form may not be abbreviated and/or entered in the "Given Name(s)" field.
4. Your given name(s) and patronymic name (if any) must be entered in the "Given Name(s)" field of the application form in the same order and exactly as they are written in the first machine-readable line of your passport, even if they appear in this line as separate letters.

Czy jeśli nazwisko się nie mieści to nie wolno wpisywać w ogóle drugiej części nazwiska? Czy można wpisać np. Luszcz-Step?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 09 Sty 2020 23:11 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 366
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
scud2 napisał(a):
Ponadto jeśli urodziłem się w mieście Łódź to mam tak to wpisać, przecież w każdym innym kraju komputery nie wpiszą polskich znaków w żadnym formularzu.


I to jest bardzo dobre pytanie, z pośpiechu wpisałem miejsce urodzenia bez polskich znaków, a teraz sprawdziłem że przy tym polu proszą o

Cytuj:
Enter your place of birth, as shown in your passport


I tu nie wiem czy - zostawić e-visę tak jak jest czy złożyć drugi wniosek z polskimi ogonkami(tu z drugiej strony mój zapał studzi mail od landryny gdzie piszą by nie używać znaków specjalnych)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 10 Sty 2020 11:24 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 57
Formularz e-visy nie przepuszcza polskich znaków więc nie masz wyboru - musisz wpisać LODZ
Góra
 Profil Relacje PM off
to_ja lubi ten post.
to_ja uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group