Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Nie wiemy kiedy będzie pula nowych biletów. Posty z pytaniem o nową pulę biletów będą kasowane


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277  Następna
Autor Wiadomość
#5441 PostWysłany: 03 Mar 2018 14:16 

albo burdel w biurze albo - co bardziej prawdopodobne - ten sam myk co przy przejmowaniu Megabusa, tj. na twoim kursie było wykupione tylko kilka biletów, flixowi się nie opłacało realizować tego połączenia więc wysłał podobnego maila że otrzymam wkrótce nowe bilety. Wkrótce znaczyło tuż przed odjazdem lub w ogóle. W dodatku często kilka-kilkaNAŚCIE godzin później/wcześniej. Na te dłuższe, międzynarodowe trasy, gdzie w siatce flixa byłaby potrzebna przesiadka = zajmowałbym 2 miejsca = ekwiwalent 2 biletów, było im zbyt szkoda straty np. 2x po 40€ od innego klienta który sobie pojechał pewnie na moim miejscu, więc nie przysłali żadnej informacji :P

a tak w ogóle to ja takiej kulturalnej wiadomości nie dostałem teraz, tylko niechlujnie bez żadnej informacji nowy bilet na flixa... :/

Przy okazji znamy twoje nazwisko :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#5442 PostWysłany: 03 Mar 2018 14:19 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Ja też jadę w połowie marca PB/FB, ale żadnej nowej rezerwacji nie dostałem.
@stjuard czy na trasie Katowice - Wiedeń i z powrotem mogę mieć jakieś problemy z tytułu nieakceptowania przez Flixa numerów rezerwacji Polskiego busa?
Dla pewności wydrukuję cały email z potwierdzeniem. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5443 PostWysłany: 03 Mar 2018 14:28 

nie dostałeś bo póki co to połączenie obsługuje nadal polskibus tylko przemalowany. Tak też kierowca PB będzie wiedział co to za czerwnony numerek
Ale zawieszone P22 do Wiednia i P12 z Wiednia praktycznie na 100wę wkrótce przejmie zielony Jordan, starczy się przyjrzeć godzinom odjazdów obu linii :P I pewnie przy okazji zniknie powód do oferowania regularnych biletów po 1 pln na tej trasie. A nawet początkowa cena dla Jordana jest obecnie wyższa niż dla PB (9,90€ vs 12,90€, piszę z pamięci)


A swoją drogą doznałem olśnienia dlaczego nie zdecydowali się na klasyczne przejęcie PB, tylko podwykonawstwo. W Niemczech ludzie zaczeli wieszać na nich psy a organy sprawdzać prawidłowość działań na kilka miesięcy po tym jak flix po pół roku zwolnił WSZYSTKICH bez wyjątku kierowców europejskiego megabusa. Teraz pewnie będzie coś tego rodzaju że wielu z nich straci pracę, ale od wieszania psów będzie "SH Poland" z jedną osobą odpowiedzialną za komunikaty prasowe, PR, telefonaty, pocztę i wizyty w biurze ? (ogłoszenie z Pracuj cytowane przed miesiącem znikło, więc zgaduję że znaleźli tego pachołka)
Góra
 PM off  
      
#5444 PostWysłany: 03 Mar 2018 17:01 

a w pl jeszcze przez wieki będzieta wciskać kit "że się nie da" :P

swoją drogą np. w UK obecnie nie ma już megabusgold.com za to jest... stagecoachgold 8-) Podróż do spożywczego? Sit back, relax, connect to wifi and enjoy our first class space :mrgreen:
Ciekawi mnie, skoro Souter Holdings zostaje w wawie, czy mają zamair wprowadzić ZTMgold np. ... z Wiejskiej na Okęcie? :mrgreen: :mrgreen:

Załączniki:
stopbus.jpg
stopbus.jpg [ 91.21 KiB | Obejrzany 2026 razy ]
Góra
 PM off  
      
#5445 PostWysłany: 03 Mar 2018 21:30 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@stjuard 2 bilety(jedna rezerwacja) PB zamieniono nam na Flixbusa.Do jednego przypisano imię i nazwisko osoby kupującej a nie jadącej,drugi ma sam numer bez danych osoby.W PB nie było na bilecie danych, więc nie miało znaczenia czy bilet kupowałeś sobie czy komuś.Czy i ew. jak to zmienić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5446 PostWysłany: 03 Mar 2018 21:56 

a po kiego * ja mam to wiedzieć? :D
Tutaj nie obowiązuje prawo logiki tylko prawo buszu. A dokładniej czego chce flix. Flix chce kasy. Kasa ≠ obecny bilet No ale ten trzeba wystawić. No ale co zrobić żeby mimo to dostać tą kasę? Ano możliwie najmocniej utrudnić odbycie podróży. Tak więc do jednych bilety nie docierają wcale, inni dostają je bez danych, inni na niewłaściwe. A przy boardingu potem kierowca ma za zadanie jak najbardziej przycisnąć osobę aby przyznała się do błędu/wzięła go na siebie. i tym sposobem wycisnąć z niej kasę za drugi bilet, w dodatku po ekstremalnie wysokiej stawce (u kierowcy) bądź - jeśli ktoś może poczekać na następny - po dosyć wysokiej stawce on-line.

Rzecz w tym że na twojej trasie (czyżby P6 do Pragi?) jest konkurencja, więc flix nie ma pewności że kasa trafi do nich, więc cały ich plan tj. kasa, kasa, i jeszcze więcej kasy, teoretycznie bierze w łeb. (Kolei się nie boją, zazwyczaj nie jest wystarczająco konkurencyjna). Bo możesz skorzystać z innego przewoźnika i wtedy nie dość że nie zarobią to być może (bo zawsze jest szansa że odpuścisz) będą musieli zwracać kasę która wpadła do potrtmonetki konkurencji. Więc nie powiem jak w tym przypadku się zachowają. Oczywiście po 1. wszystko zależy od kierowcy. Jak służbista to będzie robł problemy (ostatnio, i to nawet nie we flixie, trafiłem na takego "bilet musi być bo tam są numerki. Upierał się tak strasznie przy tych numerkach, ale nie potrafił wskazać o jaki numer mu chodzi konkretnie. Ale ustąpić nie ustąpił mimo że to ja znałem lepiej regulamin).


Morał/Wniosek: Jeśli to dojazd na coś ważnego to napisz do flixa o poprawę Jeśli nie to nie rób nic , bo to nie ty kupowałaś ten bilet i nie ty akceptowałaś agb (regulamin) flixa. Nie mają prawa cię nie wpuścić bo bilet nie jest imienny, I wedle regulaminu PB nie potrzebujesz okazywać dokumentu.Nie zapomnij tylko kazać kierowcy aby usunął cię z listy odprawionych jak coś pójdzie nie tak (ułatwia dalsze boje z FB).
Góra
 PM off
miriam uważa post za pomocny.
 
      
#5447 PostWysłany: 03 Mar 2018 22:07 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Ja w sumie będę zadowolony, gdy nie wyślą nowego biletu, bo i tak nie potrzebuję, a będzie powód do wywalczenia vouchera na dowolny przejazd w przyszlosci :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5448 PostWysłany: 03 Mar 2018 23:22 

ahhaa, mój drogi, to ja przerabiałem już na własnej skórze. Oni użyją każdego możliwego argumentu, choćby nie wiem jak kłamliwego, aby tylko nie brać na siebie winy. Najpierw odpiszą że to wina PB bo tam kupiłeś bilet, potem że jest im bardzo przykro ale nie mogą ci bardziej pomóc. potem cisza, potem np. wyślą ci informację o której dokładnie wysłali maila i że należy sprawdzać zawsze folder spam. W moim przypadku i megabusa nie zadziałało nic przez miesiące czasu. Aż nie dostali gotowego wniosku do sądu czy coś w tym stylu (nie ja to załawiałem tylko 'pośrednik' :P ) Na przeciągu kilku dni ja dostałem odpowiedź odmowną a pośrednik propozycję ugody w całości pokrywającą się z moimi oczekiwaniami (vouchery). A i po tym okazało się że to jeszcze nie koniec przepychanki... Także historia na książkę...
Góra
 PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#5449 PostWysłany: 04 Mar 2018 00:00 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Nic mnie to nie kosztuje, a jak wpadnie voucher do wykorzystania w okresie świątecznym, gdy bilety będę po 150, to się nie obrażę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5450 PostWysłany: 04 Mar 2018 00:03 

Czas.
Czas to pieniądz. Ale jestem w pełni za tym żeby walczyć o swoje :)

Już można sobie popatrzyć jak pięknie wywindowali ceny na Wielkanoc. A to dopiero przedsmak...
Góra
 PM off  
      
#5451 PostWysłany: 04 Mar 2018 00:05 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 972
niebieski
Widziałem w Flexibus . Ci co kupili z rezerwacją w Flexi bus nie chceili za chiny opuscic miejsca przy stolik . A przyszły osoby z wykupionymi biletami w PB na miejsca przy stoliku . Akurat to byli niemcy i nie było szans ich wyciagnac z stolika . Kazano sie polakom przesiąć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5452 PostWysłany: 04 Mar 2018 00:26 

Tutaj dopatrywałbym się odpowiedzi... :P Jak zwykle burdel...

Załączniki:
20180303_232500.jpg
20180303_232500.jpg [ 85.19 KiB | Obejrzany 1827 razy ]
Góra
 PM off  
      
#5453 PostWysłany: 04 Mar 2018 08:01 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Jeśli dobrze widzę, to komentarz pewnej osoby, który był napisany na stronie Flixbusa i jest zamieszczony przeze mnie tutaj na poprzedniej stronie został usunięty bez odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5454 PostWysłany: 04 Mar 2018 08:12 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
A po co ma psuć wizerunek supermarki? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5455 PostWysłany: 04 Mar 2018 11:25 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1616
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@tomeeek07

Odpowiedź flixa z gorącego tematu na fejsie: https://www.facebook.com/PolskiBus/post ... 9687473932 dotycząca sprawdzania biletów przez kierowców.
Załącznik:
polskibus.jpg
polskibus.jpg [ 32.65 KiB | Obejrzany 1701 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5456 PostWysłany: 04 Mar 2018 11:57 

problem w tym że mowa ciągle o liniach które funkcjonują bez zmian i są operowane przez pojazdy i kierowców byłego PB.
A problemy zaczynają się jeśli nasz odjazd zostanie połączony z odjazdem flixa i obsługiwany będzie przez kierowca Heinricha albo Martna który nie dostał żadnej informacji o tym że ma honorować jakieś bilety bez QR Kodu albo na inne dane - tak jak to funkcjonowało od 2016 przy przesiadkach w Berlinie z biletem od PB na linie flixa. Informacje niekoniecznie trafią do waszej skrzynki więc... :P
Góra
 PM off  
      
#5457 PostWysłany: 04 Mar 2018 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2237
złoty
Na moje konto na flixbus.com do zakładki "My bookings" jakiś czas temu z automatu "wskoczyły" wszystkie bilety na nieodbyte jeszcze przejazdy kupione na stronie polskibus.com i odbyte już podróże od mniej więcej grudnia 2017.
Jak ktoś nie ma konta, niech założy używając adresu e-mail używanego przy zakupie biletów na polskibus.com i zobaczy czy bilety tam będą/pojawią się z czasem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5458 PostWysłany: 04 Mar 2018 13:30 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
@Hose
To jest bardzo dobra wskazówka.
Założyłem właśnie konto, wszystkie bilety na kolejne podróże tam są. Zmieniłem z ciekawości numer telefonu i po tej zmianie rezerwacja wraz z kodem QR (czyli standardowa jak od Flixbusa) i z "zawieszką bagażową" przyszła mi na e-maila.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5459 PostWysłany: 04 Mar 2018 13:43 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
jak obecnie wyglada zwrot niewykorzystanych biletow kupionych na polskibus.com?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5460 PostWysłany: 04 Mar 2018 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2237
złoty
@tomeeek07
Warto zauważyć, że po zmianie numeru telefonu w rezerwacji z Polskibus.com owszem dostaniesz potwierdzenie z Flix'a na maila, ale dostaniesz również nowy numer rezerwacji (bez numeracji miejsc).

@qbk
Tak jak wcześniej:
https://booking.shpoland.com/managerese ... ng?lang=PL
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group