Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W tym temacie są informacje o nowych trasach/planach Flixbusa
O promocjach masowych/akcji promocyjnych zapraszam do tematu FlixBus - promocje & kody & nowe trasy (flixbus-promocje-kody-nowe-trasy,35,28550).

Temat do oddawania kodów -> flixbus-kody-znizkowe,1528,155917


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 67  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 29 Lip 2018 14:27 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
No niestety, flixbus nadal w formie :roll:

Ja mam rezerwację na 03.09. z Łodzi do Budapesztu z przesiadką w Krakowie. W środę dostałem maila, że zmienili mi rezerwację i zamiast na Kalenfold jedziemy na Nepliget. W bonusie godzina dłużej czekania na przesiadkę w Kraku :| Trasa z Kraków - Budapeszt zmienia się z polskobusowej P6 na N911, czyli jakiś inny przewoźnik. Planowałem wracać bezpośrednim do Wawy, ale nadal nie mogę ogarnąć sobie połączenia powrotnego, jako że wracam 07.09., a na razie rezerwacje są tylko do 06.09. :roll: Rzeczywiście teraz ostatnie połączenia do Wawy o 23:45 jest z Mexikoi i jest bezpośrednie. Chociaż w tej kwestii może uda mi się uniknąć zamieszania. No ale to przecież flixbus, w trakcie wyjazdu trzeba będzie codziennie nerwowo przeglądać maila, żeby sprawdzić czy szanowny flix znowu czegoś nie zamotał :?

edycja: Właśnie zobaczyłem, że teraz jest połączenie Łódź - Kraków -Mexikoi o dokładnie takich samych parametrach, co pierwotny kurs na Kalenfold, a ci idioci zmieniają mi rezerwację na połączenie z dłuższą przesiadką. W jaki sposób się z nimi skontaktowałeś ? Bo na maile odpowiada bot :roll: W tej sytuacji kwestia przebukowania mnie też mocno interesuje.


Ostatnio edytowany przez TKR, 29 Lip 2018 14:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#402 PostWysłany: 29 Lip 2018 14:32 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Wydaje mi się, ze N911 to Flixbus tylko "oryginalny" czyli to ich trasa, a nie przejęta po PB

Ja mam 23.08. i maila o zmianie rezerwacji nie mam, cały czas sie zastanawiam czy bedzie możliwość zmiany połączenia z Kelenfold z przesiadką na bezposrednio z Mexikoi ut

@TKR dzwoniłem na infolinię, to numer stacjonarny warszawski więc połączenie w normalnej cenie/za darmo.

Spróbuj zadzwonić i zmienić, polska infolinia jest od 8 do 20. Ciężko jest sie z nimi dogadać bo odbierze albo koleżanka ze wschodu albo kolega z Niemiec. Jest też po angielsku i tam lepiej sobie radzą z językiem. Daj znac co zrobią
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 29 Lip 2018 16:13 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Na razie nie mogę się tam dodzwonić, nie wiem, może w niedzielę nie pracują :roll: W mailu jest jeszcze "Jeśli proponowana alternatywa nie spełnia Twoich potrzeb związanych z podrożą, możesz ją zmodyfikować na stronie http://www.flixbus.pl. Obowiązują tutaj zwykłe warunki". No to w nadziei, że może nie będę musiał debatować o zmianie rezerwacji po ukraińsku wchodzę na stronę, loguję się i co? Jedyne zmiany, jakich mogę dokonać, to zmiana nazwiska na rezerwacji :shock: Jest jeszcze opcja anulowania rezerwacji, bo teoretycznie mógłbym po prostu zarezerwować sobie Łódź - Kraków - Mexikoi, tylko że z rezerwacji, za którą zapłaciłem 50 zł proponują mi 26 zł zwrotu i to chyba jeszcze w formie vouchera :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 29 Lip 2018 16:21 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Dzwoniłem ponownie na polską infolinię i tym razem bezproblemowo udało się anulować rezerwację i założyć nową z odjazdem z Mexikoi ut.

Dzwonic do skutku bo potem moze byc kiepsko
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 29 Lip 2018 16:50 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 27
Loty: 32
Kilometry: 38 262
Witam
Będę pierwszy raz podróżował z Flixem i mam do was pytanie. Jeżeli kupię bilet Berlin ( dworzec główny) , to mogą być jakieś problemy gdybym wsiadł do autobusu na lotnisku Schonefeld ? Między przylotem na Schonefeld a odjazdem FlixBusa z lotniska do Krakowa mam 4 godziny i żeby nie czekać na lotnisku , to dla zabicia czasu chciałbym udać się na dworzec główny , pod warunkiem , że obędzie się bez żadnych opóźnień w locie .Czy może jednak nic nie kombinować i po prostu poczekać spokojnie na lotnisku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 29 Lip 2018 17:07 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Jeżeli kupisz bilet z Berlin ZOB to musisz tam wsiąść
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 29 Lip 2018 18:28 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Udało się dodzwonić na infolinię, o dziwo odebrał Polak ;) Rezerwacja bez problemu zmieniona na Łódź-Kraków-Mexikoi ut. Mam nadzieję, że to już koniec niespodzianek związanych z tą podróżą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 29 Lip 2018 22:50 

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 147
Loty: 2
Kilometry: 3 770
wiecie może kiedy będzie uaktualniany kalendarz na zimę 2019 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 30 Lip 2018 07:59 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Nie kiedy, a czy w ogóle :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 04 Sie 2018 20:42 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
lizack napisał(a):
wiecie może kiedy będzie uaktualniany kalendarz na zimę 2019 ?


Ło panie, :shock: :shock: Za rok i jeszcze trochę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 05 Sie 2018 21:30 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Jaka zima, jak sierpień się zaczął, a nadal nie ma rezerwacji późniejszych niż 6 września (przynajmniej na trasach międzynarodowych)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 05 Sie 2018 23:53 

Ogólnie to są, ale na własne, droższe kursy :P

Mechanizm jest prosty, typowa Jola (imię można dowolnie zmieniać) popatrzy na kalendarz, a nuż znajdzie połączenia na swojej trasie. Popatrzy na cenę, stwierdzi "no drogo". I kupi, bo "nie ma" (nie zna) wyboru, mając w pamięci regułę z PB "im wcześniej kupisz, tym mniej zapłacisz". No a u flixa tak nie jest, zazwyczaj jest drogo > miesiąc, taniej na ~ 2 tygodnie przed i znowu drogo bliżej odjazdu, tu już konkretny czas zmiany zależy od popytu, konkurencji na trasie, rodzaju kursu i widzimisię flixa. Aż w końcu na ok. 1h-15min. przed odjazdem cena strzela wysoko do nieba i dalej w kosmos.
Góra
 PM off  
      
#413 PostWysłany: 06 Sie 2018 13:55 

Rejestracja: 06 Sie 2018
Posty: 1
cześć, kojarzy ktoś do jakiej instytucji można składać ewentualne skargi na flixbusa w Polsce? Na ich stronie jest jedynie mowa o Krajowym Urzędzie Nadzorującym Prawa Pasażera w Niemczech :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 06 Sie 2018 21:40 

Przeklejam odpowiedź @Burdzio z tematu o Leo Express
Burdzio napisał(a):
http://bip.gitd.gov.pl/sposoby-przyjmowania-i-zalatwiania-spraw
Cytuj:
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 181/2011 z dnia 16 lutego 2011 r. dotyczącym praw pasażerów w transporcie autobusowym i autokarowym oraz zmieniającym rozporządzenie (WE) nr 2006/2004 (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej L/2011.55.1) jeżeli pasażer objęty niniejszym rozporządzeniem chce wnieść skargę do przewoźnika, składa ją w ciągu trzech miesięcy od dnia, w którym usługa regularna została wykonana lub w którym usługa regularna powinna była zostać wykonana. W ciągu jednego miesiąca od dnia wpłynięcia skargi przewoźnik powiadamia pasażera, że jego skarga została uznana, oddalona lub jest w dalszym ciągu rozpatrywana. Termin, w jakim ma zostać udzielona ostateczna odpowiedź, nie przekracza trzech miesięcy od dnia wpłynięcia skargi (art. 27 rozporządzenia 181/2011).

W przypadku gdy pasażer został zawiadomiony przez przewoźnika drogowego o nieuwzględnieniu wniesionej do niego skargi na podstawie art. 27 rozporządzenia nr 181/2011 albo nie uzyskał odpowiedzi na taką skargę w terminie określonym w art. 27 tego rozporządzenia, może wnieść skargę na przewoźnika drogowego w sprawie naruszenia przez niego przepisów rozporządzenia nr 181/2011 (art. 82b ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym). Organem właściwym do rozpatrzenia skargi w przewozach regularnych w międzynarodowym transporcie drogowym jest Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Do skargi pasażer dołącza kopię skargi skierowanej do przewoźnika drogowego, kopię odpowiedzi na tę skargę albo oświadczenie, że odpowiedź nie została udzielona w terminie określonym w art. 27 rozporządzenia nr 181/2011, a ponadto:
1) kopię biletu lub potwierdzonej rezerwacji na daną trasę,
2) inne dokumenty potwierdzające naruszenie przepisów rozporządzenia nr 181/2011
- o ile je posiada.

Skargę należy kierować na adres:
Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Al. Jerozolimskie 94
00-807 Warszawa

W sprawach skarg i wniosków wyznaczony pracownik GITD przyjmuje interesantów, po uprzednim umówieniu się, w czwartki do godziny 17:00. W pozostałe dni interesanci są przyjmowani w godzinach pracy Urzędu (8:15 - 16:15).


Ale zauważ, że flix sobie 'zabezpieczył' korzystną dla siebię klauzulę, i na biletach, w rachunku masz informację że przejazd jest realizowany przez firmę XXX (np. polski pośrednik) na zlecenie FlixMobility z siedzibą w Monachium. Często w takich przypadkach zagraniczna jednostka albo odeśle Cię do złożenia skargi w niemieckim organie albo poprostu prześle dalej twoje zażalenie do właściwej jednostki w Niemczech. A flix ma po części (pemat by się przyczepił, więc zaznaczam, chyba) dobre 'układy' (w sensie że Niemcom się podoba że niemiecka firma podbija Europę) i przy rozpatrywaniu pójdą być może na rękę flixowi...
Góra
 PM off  
      
#415 PostWysłany: 10 Sie 2018 22:43 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Anonymous napisał(a):
Ogólnie to są, ale na własne, droższe kursy :P

Mechanizm jest prosty, typowa Jola (imię można dowolnie zmieniać) popatrzy na kalendarz, a nuż znajdzie połączenia na swojej trasie. Popatrzy na cenę, stwierdzi "no drogo". I kupi, bo "nie ma" (nie zna) wyboru, mając w pamięci regułę z PB "im wcześniej kupisz, tym mniej zapłacisz". No a u flixa tak nie jest, zazwyczaj jest drogo > miesiąc, taniej na ~ 2 tygodnie przed i znowu drogo bliżej odjazdu, tu już konkretny czas zmiany zależy od popytu, konkurencji na trasie, rodzaju kursu i widzimisię flixa. Aż w końcu na ok. 1h-15min. przed odjazdem cena strzela wysoko do nieba i dalej w kosmos.


Rzeczywiście, pojawiły się połączenia z Budapesztu do Wawy, ale przez Berlin, podróż trwająca dobę i za jedyne 200-225 zł :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 10 Sie 2018 23:51 

Jakaś Angelika dodawała całą noc połączenia i tak jak pisałem w sąsiednim temacie kody, promocje - dostała kolki schodząc poniżej Wawy - tym samym północna połowa jest już dodana, a południe ma tylko linię do Katowic dodaną (o 50% częściej), ceny przeciętne podczas tygodnia, na weekendy od razu po wrzutce stosunkowo wysokie: na.miejscu studenta mającego zajęcia w tygodniu żadna alternatywa w porównaniu do kolei.

Budapeszt mam wrażenie ma zostać w gestii Volanbusza, także z Krakowa będzie napewno, z Warszawy... czas pokaże. A co do cen, z Wawy to dla flixa już jest podróż warta no przynaniej 80-90zł, także ten teges... Bierz ten Berlin :mrgreen:


a w ramach spostrzeżeń, jak w dzisiejszych czasach można robić (brudny) biznes:
2016
: flix ma autokary, rośnie, reklamuje się na facebooku jaka to kolej zła i jeśli chcesz uniknąć przepełnionych pociągów i opóźnień - wybierz flixbusa
2018: flix ma pociągi, reklamuje się więc teraz już nie wpadkami kolekowymi tylko strajkiem Ryanaira. Przy okazji nie wspomina ani słowem, baaaa pozwala nawet zakupić bilety na pociągi które tak samo jak pociągi konkurencji nie wyjadą na trasę i nie będzie (tu już specjalność flixbusa) zapewniony żaden alternatywny transport
Góra
 PM off  
      
#417 PostWysłany: 11 Sie 2018 20:10 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
No tylko jak to się ma do tego, że jeszcze w czwartek 06.09. można wrócić z Budapesztu do Warszawy za 65 zł w ciągu 12 godzin? :lol: Zresztą teoria o Warszawie w tym przypadku się nie sprawdza, bo do Łodzi to samo. Mam nadzieję, że dojdą jeszcze jakieś połączenia, bo to co proponują na chwilę obecną, jest chore na zbyt wielu poziomach :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 11 Sie 2018 21:38 

a widziałeś acreena w sąsiednim temacie? analogocznie.
tam były w 2018 najpierw bilety po zł, w kolejnej fazie po 5+ teraz zaczynają się od 15 zł, zobaczymy czy zejdzie coś poniżej tej ceny.
Zresztą część o Budapeszcie chyba widzisz że pisałem z przymrużeniem oka... flix albo ma zadowalającą ilość klientów na linii albo kasuje połączenie/dodaje przystanki.
Po 80+ w życiu by nie zapełnił 89 osobowych autokarów na trasie przez 3 stosunkowo mało zamożne kraje. Także ja bym oceniał że jeden raz z Wawy przynajmniej zostsnie póki co, drugi co najwyżej z Wrocławia i będzie sprzedawany Wawa-Krk-Bud. nie bój żaby. nawet jak zjadła już bociana
Góra
 PM off  
      
#419 PostWysłany: 13 Sie 2018 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
Nie wiem czy było ale widzę że dołożyli dziwne nowe przystanki , Wro-Waw odjazdy z Placu Grunwaldzkiego a Wawa zamiast Młocin Zachodnia. Tylko ten kierunek sprawdzałem bo mnie interesuje na dziś. Trochę lipa bo jednak wygodniej z DA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 13 Sie 2018 17:37 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
Boże, co to za parodia z tymi biletami na wrzesień. Berlina z Wrocławia nie ma, Praga tylko 2 z 4 połączeń, Drezna też nie ma, Katowice też częściowo... Ech.
Do Warszawy za to wygląda chyba na kompletną listę i nawet kilka kursów za 0,99 było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 67  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group