Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dublin
#81 PostWysłany: 29 Sie 2014 20:14 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Muzea sa za free
Bilety na bus zalezy od przystankow
Zamki strata czasu
Obiad mozna sie najesc za 10e ile wejdzie albo bardziej elegancko podane to juz 20e na glowe
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Dublin
#82 PostWysłany: 01 Wrz 2014 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
Jeżeli chodzi o tanie i zjadliwe jedzenie, to polecam chińską knajpę po drugiej strnie rzeki od temple bar (nie pamiętam adresu, ale okolice north lotts), gdzie za bodajze 9 euro jesz ile chcesz. I na Temple Bar (Anglesea St.) jest Mongolian BBQ, gdzie też za przyzwoitą cenę (w ciągu dnia chyba 12-13 euro) jesz, ile chcesz, a jedzenie jest pyszne - na stolik dostajesz ryż i wodę do popijania, a na środku knajpy są wystawione miseczki z mięsem, sosami, warzywami i przyprawami, komponujesz własny zestaw, a kucharz to grilluje na takiej wielkiej płycie. Tanie i fajne jedzenie do samodzielnego przygotowania (w tym tanie ostrygi i różne dziwne owoce morza, w tym ogromne ślimaki, a poza tym różne niespotykane w Polsce warzywa i owoce) dostaniesz w chińskich sklepach.
Jeżeli z kolei chodzi o tanie zwiedzanie, to muzea są darmowe, a poza tym chyba w czwartki jest darmowe zwiedzanie historycznego więziena (kilmainham gaol). I warto też po prostu pokręcić się po Temple Bar, pooglądać, co tam sie dzieje - jest fajne grafitti i plakaty ze słynnymi Irlandczykami (porozwieszane w różnych miejscach). Byłam też na Temple Bar na fajnym spektaklu w teatrze, więc warto sprawdzić repertuar. Howth też fajne jako samodzielny wypad pod miasto.
I byłam na wycieczce zroganizowane: kilkenny, glendalough i dunmore cave, całkiem spoko.
Z fajnych barów jest Market Bar - za dnia działa to ponoć jako hala targowa, wieczorem robią z tego ogromną knajpę.
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#83 PostWysłany: 02 Wrz 2014 11:38 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 18
orchidea04 napisał(a):
A czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wyglądają wydatki w Dublinie? Pomijam kwestię zakwaterowania. Chodzi mi o autobusy...


Komprehensywną informację na temat komunikacji autobusowej znajdziesz na stronie http://dublinbus.ie/en/Fares--Tickets/Tickets/ wybierając dalej Adult Tickets lub Tourist Tickets. Dla turystów polecam Freedom Adult za €30.00, który zapewnia:
1) 3 dni nieograniczonego korzystania z przejazdów wszystkimi liniami autobusowymi,
2) Dublin Bus Tour http://www.dublinsightseeing.ie/citytour.aspx oraz
3) Airlink Express z/na lotnisko.

Jest to dobra cena bo sama wycieczka po mieście /Dublin Bus Tour/ też kosztuje bodajże €19, expresowy przejazd z/na lotnisko €6 w jedna stronę, €10 for a return. Sama wycieczka autobusem do Malahide czy na Howth z centrum to już €12 licząc li tylko €3 bilet w jedna stronę. Czyli tylko to pokrywa całą cenę zakupu.

Tym, którzy planują dłuższy pobyt przyda się Rambler 5 Day Adult €27.50. Można jeździć do woli przez 5 dni na wszystkich liniach, w czasie kiedy bardzo mocno podrożały bilety, a cena pojedynczego biletu zależy od ilości przejechanych przystanków i waha się od €1.80 /najtańszy przejazd/ do €4.20... ●City Centre Fare jest €0.70●
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#84 PostWysłany: 16 Lis 2014 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
A jak jest z autobusami nocnymi. Wszystkie w rozkładzie jazdy kończą o 23.30. A ja a chciałabym pojechać do domu później:)

-- 16 Lis 2014 01:11 --

Dobra - już znalazłam:) Gdyby ktoś potrzebował
http://www.dublinbus.ie/en/Your-Journey ... /Nitelink/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#85 PostWysłany: 28 Mar 2015 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Klimat na Temple superowy, ale drogie piwo :/ Byłem w barze obok "TEMPLE BAR" i zapłaciłem 5.70£. Poda ktoś namiary na tańszy bar na Temple?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#86 PostWysłany: 29 Mar 2015 00:03 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
mój ulubiony w tamtej okolicy to "The Czech Inn" z bardzo dobrym jedzeniem :) na rogu Essex St. i Parliament St., niedaleko zielonego mostu Grattan Bridge. Co prawda rok już w Dublinie nie byłam i nie wiem jak teraz ceny, ale możesz wziąć pitcher za dyszkę ;)
Choć jeśli chcesz posmakować klimatu Temple Bar, to może po prostu wybierz pub, który ci się podoba, z muzyką na żywo, albo i bez, przebolej to 4-5euro minimum za piwo i baw się dobrze, a odrobisz po powrocie do kraju ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#87 PostWysłany: 29 Mar 2015 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Co do autobusow nocnych to sa przewaznie co najmniej 3 na wiekszosci tras -ok. 00:30, 02:00 i 03:30, oczywiscie w zaleznosci od kierunku godziny sie roznia, ale wiekszosc linii odchodzi mniej wiecej w tych porach. Kursy nocne maja przy numerze literke N-np. 39n i jezdza troszke innymi trasami niz ich dzienne odpowiedniki...Jesli wiesz juz gdzie chcesz sie zatrzymac w Dublinie to moge Ci pomoc ogarnac autobusy nocne-sprawdze jakim busem mozesz wrocic i o ktorej kursuje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#88 PostWysłany: 29 Mar 2015 12:35 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
dialam napisał(a):
mój ulubiony w tamtej okolicy to "The Czech Inn" z bardzo dobrym jedzeniem :) na rogu Essex St. i Parliament St., niedaleko zielonego mostu Grattan Bridge. Co prawda rok już w Dublinie nie byłam i nie wiem jak teraz ceny, ale możesz wziąć pitcher za dyszkę ;)

ah czech inn :) szczegolnie w weekendy :-)
tak, to prawda, zawsze byl tam pitcher za 10 euro, co do samego pubu, miejsce wrecz kultowe,
ze wzgledu na nieficjalnie dluzsze godziny serwowania alkoholu niz pozwala prawo, swego czasu uciekalismy
tam na ostatnie piwo :).
miejsce z atrakcji ma rowniez do zaoferowania na weekendach tlumy Polakow burakow oraz burakow z krajow osciennych np. Litwa i Lotwa
regularne mordobicia oraz dziewczyny solary o niezbyt wysokim IQ
milej zabawy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#89 PostWysłany: 29 Mar 2015 15:08 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
michioj a może poleciłbyś jakiś fajny pub? chętnie skorzystam będąc w Dublinie następnym razem.
Ja nigdy nawet świadkiem bójki w Czech Inn nie byłam, więc nie wiem czy są takie regularne, a swego czasu bywałam tam dość często. Jeszcze kiedyś był fajny pub po drugiej stronie mostu - Pravda się chyba nazywał, kojarzysz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#90 PostWysłany: 29 Mar 2015 15:20 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Regularne mordobicia to były w polskim barze ZAGŁOBA ale to w było w czasach jak był najazd naszych budowlańców było wesoło :)
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#91 PostWysłany: 29 Mar 2015 19:11 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
na Parnell St? już go chyba nie ma co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#92 PostWysłany: 29 Mar 2015 19:24 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
zamkneli go kilka lat temu, ale miło wspominam :P
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#93 PostWysłany: 29 Mar 2015 22:09 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
byłam tam raz, ale strasznie dawno temu, z 9 lat? jakoś nie przypadł mi do gustu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#94 PostWysłany: 05 Kwi 2015 16:21 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 14
Witajcie. Mam pytanie do osób, które zwiedzały półwysep Howth. Pod koniec kwietnia lecę do Dublina tylko na jeden dzień. Będę miał 6 godzin na zobaczenie tego miejsca i chciałbym to jakoś zaplanować. Wiem, że z lotniska najprościej dojechać autobusem 102 do Sutton i dalej iść pieszo w stronę klifów. I tu zaczynają się moje pytania.
1. Czy bilet całodniowy można kupić w autobusie, czy muszę się w niego zaopatrzyć wcześniej?
2. Czy po dojechaniu do Howth są tam jakoś oznaczone szlaki po których można chodzić?
3. Ile mniej więcej czasu zajmuję obejście tego szlaku? Czy to jest szlak wokół całego półwyspu?
4. Są tam jakieś punkty, które koniecznie trzeba zobaczyć, czy po prostu wszystko jest warte zobaczenia?

Dzięki, pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#95 PostWysłany: 05 Kwi 2015 17:08 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
1. musisz kupic w informacji turystycznej na lotnisku lub kiosku, tak chyba najlatwiej. napewno nie dasz rady w autobusie kupic dziennego biletu.
2. tak
3, bo ja wiem, max 1,5 godziny, potem jestes na gorze howth i mozna wracac autobusem do wioski lub miasta dublin
4. jak dla mnie jest to takie fajne lizniecie irlandzkich klifow, zawsze gosciom sie klify podobaly :)

-- 05 Kwi 2015 17:09 --

shakal napisał(a):
Regularne mordobicia to były w polskim barze ZAGŁOBA ale to w było w czasach jak był najazd naszych budowlańców było wesoło :)

hahhahaha , miejsce w pewnym sensie kultowe, ta melina zagloba :) podobno bywalo ostro, nie wiem, bylem raz na jakims meczu, dresiarze i polskie buraki tez byly :) tak, pub byl na parnell street, zostal zamkniety dawno temu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#96 PostWysłany: 05 Kwi 2015 17:46 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 14
Naprawdę tylko 1.5 godziny chodzenia? Przecież tam jest dobre pare kilometrów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#97 PostWysłany: 05 Kwi 2015 18:03 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
2h, jak bardziej wieje ;)
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#98 PostWysłany: 05 Kwi 2015 19:17 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 14
Czy na tym półwyspie jest tylko jeden szlak, czy jest ich więcej prowadzących w różnych kierunkach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#99 PostWysłany: 05 Kwi 2015 22:04 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Zaczynasz na ostatniej stacji Darta i potem kończysz jak dojdziesz do przed ostatniej stacji Darta w Sutton i z powrotem do centrum

Załączniki:
ssss.jpg
ssss.jpg [ 211.51 KiB | Obejrzany 7041 razy ]
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#100 PostWysłany: 06 Kwi 2015 11:52 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 14
Dzięki za wszystkie informacje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group