Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Cze 2016 20:58 

Nowe połączenie Wizza z Katowic do Bari uruchomione. Bilety zakupione. :D
Ktoś przerabiał transport promem z Bari do Baru w Czarnogórze ? Warto ? Czas przepłynięcia ? Godziny ? Najniższa cena ?
Wszelkie info mile widziane. Również gdzie najlepiej pojechać z Baru w Czarnogórze na 2-3 dni.
Góra
 PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 19 Cze 2016 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@jacakatowice - naprawdę? Lecisz do Apulii i zachciewa Ci się Czarnogóry? Nie byłam, nie płynęłam tym promem to się wypowiem. :mrgreen: Nie warto. Warto zostać w Apulii a do Bar(u) innym razem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Cze 2016 02:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Właśnie wróciłem z baru (co prawda krakowskiego), ale i w czarnogórskim byłem. Zapytam:po kiego czorta zostawiasz Apulię i chcesz jechać (płynąć) do Baru??? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Cze 2016 11:35 

Nie byłem nigdy w Apulii, ale wiem że jest piękna. Np miasteczko Monopoli na pewno też chcę odwiedzić. Ale mam tam cały tydzień na miejscu , to pomyślałem że do Czarnogóry można skoczyć promem. Bo też nie byłem. Ale skoro twierdzicie, że to za dużo na jeden raz ? Będę musiał dokupić bilety na inny termin do Bari.
Chyba i tak szybciej i wygodniej się do tej Czarnogóry nie dostanę ?
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Cze 2016 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@jacakatowice Masz czartery Rainbow do Podgoricy - trzeba czekać na promocję. Ze stolicy na wybrzeże pociągiem za kilka euro ;)

Załącznik:
podgorica.jpg
podgorica.jpg [ 124.92 KiB | Obejrzany 10130 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Cze 2016 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Anonymous napisał(a):
Ktoś przerabiał transport promem z Bari do Baru w Czarnogórze ? Warto ? Czas przepłynięcia ? Godziny ? Najniższa cena ?
Wszelkie info mile widziane. Również gdzie najlepiej pojechać z Baru w Czarnogórze na 2-3 dni.


Odpowiadając na pytania.

Wypływa co 2 dni poza sezonem. W stronę tam od poniedziałku, powrót od wtorku godz. 22:00-9:00, częste spóźnienia ok 1-3 godzinne. Kiepskie kabiny.

Ceny i rozkład na:
http://www.montenegrolines.com/?sesslng=eng

Z Baru do Kotoru, ew. Stary Bar, Budva.

Inna opcja prom Bari-Dubrovnik,
Ciekawą alternatywą dotarcia do Albanii może być prom Bari-Durres.

Tak jak pisali poprzednicy.Nie warto łączyć Włoch i Czarnogóry przy jednotygodniowym wypadzie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez horacy19, 19 Cze 2016 12:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Cze 2016 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ja byłam tydzień, wróciłam 8 czerwca. Tylko w Lecce bylismy wystarczająco długo, żeby nie narzekać na brak czasu. Zabrakło czasu m.in. na Bari (!), Monopoli czy Polignano.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Cze 2016 12:42 

Dzięki wszystkim za pomocne wypowiedzi.
Zostaję we Włoszech. :mrgreen:
@ gosiagosia
Auto wynajmowaliście czy pociągami ?
Lecĕ dopiero za 3 miesiące. Może coś skrobniesz w odpowiednim temacie ?Jak najlepiej "obskoczyć" Apulię. Albo chociaż mikrorelacja? ;)
Chcę do maxa wykorzystać ten tydzień. Żeby jak najwięcej zobaczyć.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Cze 2016 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Wynajmowaliśmy samochód. Jeździ się dobrze (szczególnie jak jest się pasażerem :mrgreen: ) bo nie ma jakichś dzikich tłumów na drodze.
Relację napiszę. Wczoraj skończyłam krótkie podsumowanie Gardy to zabiorę się za to. Powoli to pójdzie bo cierpię na chroniczny brak czasu ale postaram się.
Dodatkowo byliśmy w Materze. Bardzo polecam bo to naprawdę warte zobaczenia. Nie wiem, czy nie największe "oh!" naszego wyjazdu. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Cze 2016 13:10 

My będziemy w 5 osób . To auto i tak pewnie wyjdzie taniej i wygodniej, niż pociągi.
Podrzuć gdzie, co i za ile wypożyczyliście. ;)
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Cze 2016 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Zdecydowanie tak.
Wypożyczalnia Maggiore: sprawnie i szybko.Zarezerwowany Fiat Punto dostaliśmy Peugeot 308 - 967 zł z ubezpieczeniem w pełnym zakresie. Rezerwację zawsze robię przez rentalcars i ubezpieczenie też tam kupuję. To taniej - ale na karcie zablokowali w wypożyczalni 1500 E.
Taka moja uwaga: po lotnisku snuła się para Polaków, którzy nie mieli zarezerwowanego samochodu. Chodzili od wypożyczalni do wypożyczalni i wszędzie im odmawiali. Powód - brak aut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Cze 2016 19:28 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
@jacakatowice

Przy tylu osobach to tylko samochód - nam bardziej się opłacał dla 2 osób a co dopiero mówić o 5.
Sprawdź HERTZ - wypożyczałem u nich na lotnisku w Bari samochód 3-krotnie i zawsze byłem zadowolony.
Bardzo dużym plusem jest to, że blokują na karcie tylko 200 euro.
Co ciekawe cena była po prostu super - 20-25 euro za dobę (co prawda wypożyczałem przeważnie w połowie października - jak sprawdzałem w zeszłym roku na lipiec to cena była nawet 2 razy wyższa).
I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa! Sprawdzaj różne wersje językowe HERTZa - różnice potrafią sięgać nawet 30% a jak trafi się jakaś dedykowana promocja to nawet jeszcze więcej.
Oczywiście ubezpieczenie dodatkowe kupuje w zewnętrznej firmie bo bezpośrednio w HERTZu wychodzi drugie tyle co za wynajem.

Jeśli chodzi o Apulię to obowiązkowo: Monopoli, Matera (właściwie to już nie Apulia ale na pewno trzeba zobaczyć), Alberobello, Castel del Monte, Bari z katedrą Św. Mikołaja, Lecce, Tarent, Castellana Grotte, Polignano a Mare, Trani, Ostuni, jeśli starczy Wam czasu to ja radzę objechać wzdłuż wybrzeża cały półwysep Gargano - głównie dla widoków. Jeśli interesują Was obiekty sakralne to bardzo polecam Sanktuarium Archanioła Michała w Monte Sant Angelo i Sanktuarium Św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo (choć to drugie już mniej).

Wrzesień to doskonały moment na ten region Włoch, nie jest już tak bardzo gorąco ale nadal wystarczająco, żeby poleżeć i popływać w morzu. Wyłączcie w nawigacji autostrady, włączcie najmniejsze drogi lokalne i zanurzcie się w ciągnących się kilometrami gajach oliwnych, polach pełnych dojrzałych winogron, zajedźcie po, sprzedawane na litry, wino do jakiejś lokalnej winnicy. Byłem już w Apulii jakieś 7-8 razy ale i tak Wam zazdroszczę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Cze 2016 19:48 

@kendi
To jeszcze jedna sprawa. Jak podzielić ten tydzień z noclegami ? W jednym miejscu ? Czy np dwa ?
Jaką miejscowość byś polecił ? Może masz namiar na sprawdzone miejsce. Najlepiej jakby to nie był hotel , ale spore mieszkanie/ apartament z dwoma sypialniami. Zabieram teściów co jakiś czas na wypady. :D Tym razem również. Chcemy być razem, ale trochę osobno. :mrgreen: Najlepiej z aneksem kuchennym.
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Cze 2016 20:43 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Niestety noclegi w tym regionie Włoch to nie jest tania sprawa. Tani standard to 40-50 euro za dwójkę/doba.
Na taki tygodniowy pobyt z nastawieniem na dużą ilość zwiedzania to zawsze rezerwowałem w Apulii nocleg każdego dnia w innym miejscu - tak się najbardziej opłaca (mniej powtarzających się tą samą trasą przejazdów). I tak wyjeżdżaliśmy zwiedzać rano a powrót wieczorem więc graty do bagażnika i jazda dalej. Ale rozumiem, że z teściami to może nie być zbyt wygodna opcja.
Jeśli chodzi o ceny to zawsze człowiek sobie radzi z jakimiś kodami zniżkowymi wchodzącymi bez MWZ, sam wiesz o co chodzi (jest jeszcze trochę czasu - może coś się trafi :) Czasem coś się trafi w Airbnb ale też nie jest tanio w tym regionie.
Kilka razy udało mi się wynająć przez Booking.com dwójkę za 20-25 euro - na takiej zasadzie, że zauważyłem, że niektóre obiekty, właśnie tam, na 2-3 tygodnie przed terminem noclegu robią na jakiś konkretny dzień w tygodniu (np. poniedziałek, wtorek) taką obniżkę.
Dwa razy byłem w Apulii na 2-tygodniowych wczasach większą grupą (10-12 osób) i wtedy wynajmowałem domy przez Casamundo ale wtedy musisz szukać noclegu w jednym miejscu na cały pobyt bo oni raczej wynajmują w tygodniowych modułach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Cze 2016 15:39 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
@jacakatowice
Jak masz auto to przed Półwyspem Gargano masz tu:
https://www.airbnb.pl/rooms/3991742
Polecam w 100%

Gargano to:
- Vieste + rejs wzdłuż półwyspu obowiązkowo!
- Peschici a Mare
- cudowne Sanctuarium Ojca Pio koło San Giovanni Roitondo
- Monte San't Angelo z genialnym Sanktuarium Michała Anioła
- przed Gargano na pewno Trani.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Wrz 2020 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Sorki, że odgrzewam starego kotleta, ale potrzebuję informacji na temat promu z Bari do Czarnogóry.
Ktoś coś?
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group