Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Mar 2020 01:01 

Rejestracja: 14 Wrz 2016
Posty: 113
Chciałbym poznać wasze zdanie - jak zapatrujecie się na sprzęt za 4-6k, którego użycie w podróży jest dość.. problematyczne. Widziałem niedawno galerię z Filipin, gdzie gość fotografował dronem Mavic 2 Zoom i nie powiem - kopara mi opadła. Nie mówiąc już o tym, że z pewnej wysokości większość miejsc prezentuje się jeszcze bardziej okazale i nawet najlepszą lustrzanką pewnych kadrów ręką po prostu nie wykonamy. No ale z tego co się orientowałem mnóstwo krajów ma różnego rodzaju zakazy używania dronów (loty z dala od od ludzi, dróg, torów, budynków, rezerwatów przyrody, obiektów zabytkowych, parków narodowych i zamkniętych stref lotniczych lub tylko o określonej porze dnia). Tak więc np w RPA nie polatamy np po Krugerze, a we Włoszech - w Wenecji. Dodatkowo, spora część krajów, która dopuszcza używanie dronów, wymaga specjalnego pozwolenia co oznacza dodatkową, nierzadko skomplikowaną procedurę, za którą często idą dodatkowe koszty.

Korzystacie? Zabieracie w podróż? Niezbędnik fotografa czy droga fanaberia, z którą więcej utrapienia niż pożytku? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 07 Mar 2020 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Ja mogę podzielić moje życie podróżnicze na dwa etapy: przed zakupem drona i na okres od kiedy go posiadam.
Mogę nie zabrać do podręcznego (jako jedynego bagażu) ubrań, ale drona wraz z osprzętem muszę zmieścić.
Może fanaberia, ale filmy i zdjęcia... bezcenne.
Góra
 Profil Relacje PM off
almukantarant lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Mar 2020 01:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Perspektywa z lotu ptaka jest niesamowita. Drona nie mam ale mam trochę zdjęć (kilkanaście lat "pstrykania") wykonanych z samolotu z wysokości 200/300 m
W dzisiejszych czasach, bylejakości, masowości i nieposzanowania kadrów, zdjęcia z dronów są "egzotyczne" ale do czasu.
@Garmond pochwal się co spłodziłeś
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image


Ostatnio edytowany przez klapio, 19 Kwi 2020 23:57, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Mar 2020 04:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Dla mnie jest to rewelacja i w Polsce w ogóle nie latam , tylko właśnie jedynie w podróżyi zabieram go na kazdy wyjazd. Totalnie inna perspektywa , na takich Filipinach bajka.
Polecam Mavic Air - pełny zestaw Combo , bardzo kompaktowy i świetnie przemyślany w kwestii oszczednosci miejsca , nie ma żadnego problemu aby spakować się w mały podręczny Ryana/Wizza na pare dni wraz z całym sprzętem.
A i koszty - połowa z tego co piszesz ( szczególnie jak zapolujesz na okazję , dużo ludzi sie pozbywa przed zimą , mi się udało wyrwać półtora roku temu pełen zestaw na Allegro za 2,7k , miał wtedy 4 miesiace i pachniał jeszcze nowością.)

Ostatnio całkiem niedawno wyszedł Mavic Mini - też kompaktowy i warty uwagi jesli chodzi o podroze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Mar 2020 06:44 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 6
kieras86 napisał(a):
Korzystacie? Zabieracie w podróż? Niezbędnik fotografa czy droga fanaberia, z którą więcej utrapienia niż pożytku? :)


Przyznam, ze zupelnie nie moja bajka. Kiedys na chwile kupilem GoPro i sprzedalem
doslownie po kilku filmach ktorych nawet nie poskladalem i leza na dysku. Jesli gdzies podrozuje to ciesze sie chwila. Zwyczajnie szkoda mi czasu na kable, ladowarki czy zbedny balast. Nie mam tez zwyczaju wracac za bardzo do zdjec czy filmow. Znajomych tez nie chce zanudzac zdjeciami ktorych pelno w internecie. Ale to moze ja jestem dziwny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Mar 2020 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Garmond napisał(a):
ale filmy i zdjęcia... bezcenne.

Wrzuć kilka przykładowych proszę.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Mar 2020 14:15 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Coraz wiecej linii nie zgadza sie na drona w podrecznym. Kumpel lecial Wizzair. Kazali wyciagnac baterie a drona nadac! Musiał wrocic sie do chceck-in i nadac drona na szczęscie nie płacił za to.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Mar 2020 15:20 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 68
Ja też nie wyobrażam sobie już podróżowania bez drona.
Niestety w wielu fajnych miejscach nie można latać, są zakazy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Mar 2020 22:31 

Rejestracja: 08 Cze 2010
Posty: 166
Loty: 120
Kilometry: 122 460
Ja od listopada jestem posiadaczem Mavica Mini i również nie wyobrażam sobie wyjazdu bez niego. Ze względu na niewielką wagę nie ma on zazwyczaj obostrzeń w zakresie rejestracji czy uprawnień do latania. Niemniej przed wyjazdem i tak trzeba poczytać jakie są regulacje w danym kraju, gdyż np. w Tajlandii i tak musiałem go zarejestrować.

Załączniki:
thai2.jpg
thai2.jpg [ 254.99 KiB | Obejrzany 7308 razy ]
thai1.jpg
thai1.jpg [ 206.29 KiB | Obejrzany 7308 razy ]
singha1.jpg
singha1.jpg [ 317.41 KiB | Obejrzany 7308 razy ]
miami1.jpg
miami1.jpg [ 232.7 KiB | Obejrzany 7308 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Mar 2020 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Wszystko fajnie, ale wrzuć surowy plik w full size a nie znaczek pocztowy.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Mar 2020 00:06 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Ja uznałem, że warto.
Właśnie kilka tygodni temu kupiłem na Filipinach Mavic Mini i nie żałuję. Nic nie wrzucę, bo na razie nie mam się czym pochwalić, ale już wiem, że było warto. Tym bardziej, że w Puerto Princesa zestaw combo kosztował niecałe 1800 PLN (w Polsce 2249).
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
kieras86 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 08 Mar 2020 00:07 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 68
Ale po co... Przecież wiadomo, że nad zdjęciami trzeba trochę popracować, a nie wrzucać takie bezpośrednio z aparatu...
Kilka moich z drona
Załącznik:
001.jpg
001.jpg [ 163.75 KiB | Obejrzany 7272 razy ]

Załącznik:
002.jpg
002.jpg [ 282.78 KiB | Obejrzany 7272 razy ]

Załącznik:
003.jpg
003.jpg [ 255.83 KiB | Obejrzany 7272 razy ]

Załącznik:
004.jpg
004.jpg [ 189.82 KiB | Obejrzany 7272 razy ]

Załącznik:
005.jpg
005.jpg [ 139.49 KiB | Obejrzany 7272 razy ]

Załącznik:
006.jpg
006.jpg [ 122.83 KiB | Obejrzany 7272 razy ]

Załącznik:
007.jpg
007.jpg [ 213.66 KiB | Obejrzany 7272 razy ]

Załącznik:
008.jpg
008.jpg [ 208.2 KiB | Obejrzany 7272 razy ]

Załącznik:
009.jpg
009.jpg [ 149.25 KiB | Obejrzany 7272 razy ]

Załącznik:
010.jpg
010.jpg [ 191.3 KiB | Obejrzany 7272 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
kieras86 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 08 Mar 2020 00:14 

Rejestracja: 14 Wrz 2016
Posty: 113
@Godlik
ekstra! Jakim modelem robiłeś te zdjęcia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Mar 2020 00:15 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 68
Mavic Pro (ten pierwszy, nie dwójka). Plus obróbka w Adobe Lightroom.
Góra
 Profil Relacje PM off
kieras86 lubi ten post.
kieras86 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 08 Mar 2020 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Z tego co widzę to w pl też kupisz w podobnych pieniądzach.
@marcinsss robiłeś z tego printa o wymiarach choćby 30x45 cm

@Godlik po to żeby ocenić choćby potencjał. W necie wszystko ładnie wygląda. Możesz zrobić zdjęcie deską do krojenia.
Serio chcesz zaimponować tymi pstrykami?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Mar 2020 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
lider napisał(a):
Ja od listopada jestem posiadaczem Mavica Mini i również nie wyobrażam sobie wyjazdu bez niego.


Miałeś wcześniej Sparka? Ja swojego sprzedałem 2 tygodnie temu i zastanawiam się czy kupić własnie Mini...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Mar 2020 00:34 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 68
cypel napisał(a):
Serio chcesz zaimponować tymi pstrykami?

Na szczęście nie muszę nikomu niczym imponować...
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 08 Mar 2020 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
brzemia napisał(a):
Coraz wiecej linii nie zgadza sie na drona w podrecznym. Kumpel lecial Wizzair. Kazali wyciagnac baterie a drona nadac! Musiał wrocic sie do chceck-in i nadac drona na szczęscie nie płacił za to.
Nigdy, podczas kilkudziesięciu lotów (wiele z nich wizzem) nikt nie zwracał uwagi na drona.
Tym bardziej linie lotnicze.
Nie wiem skąd mogą o tym wiedzieć, jeżeli przewożę go w podręcznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Mar 2020 09:29 

Rejestracja: 08 Cze 2010
Posty: 166
Loty: 120
Kilometry: 122 460
@monroe Jest to mój pierwszy dron, więc nie mam porównania do sparka :) Za Mini przemawiała cena i kompaktowe wymiary.

@cypel Mógłbym podesłać tylko po co? Już teraz mogę Ci powiedzieć, że pewnie rewelacji nie będzie. To są urządzenia do użytku amatorskiego, a przynajmniej do tego zaprojektowane. Jakość tych zdjęć jest porównywalna do dobrej komórki czy kompakta. Głównym nastawieniem tych dronów są social media, więc przeglądanie ich na komputerach i telefonach. Jeżeli chcesz robić z tego printy 40x30 to raczej nie takim sprzętem i nie za takie pieniądze. Tak jakbyś chciał porównywać zdjęcia wykonane telefonem do lustrzanki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 08 Mar 2020 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Z ciekawości sprawdziłem jaką ma matrycę ten mini, 1/2.3" :cry: Jak dla mnie sezonowa zabawka i kasa w błoto. Przerabiałem też kilka kamerek sportowych i to też jeden wielki badziew, jakość nie do zaakceptowania, włącznie z go pro który ma matrycę, uwaga 1/2.3" :lol:
No ale skoro ludzie kupują to i produkują.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group