Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lipsk
#1 PostWysłany: 15 Mar 2015 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Osobom odwiedzającym Lipsk polecam wizytę w barze Pingwin. Lokal znajdujący się w samym centrum miasta działa już 50 lat a więc pamięta czasu głębokiego NRD. Specjalnością zakładu są niesamowite lody. Ja byłem tam kilka razy w latach 90 i zawsze wychodziłem zachwycony. Fantastyczny smak i porcje które ciężko było pochłonąć. Wielki wybór (ponad 30 rodzajów lodów) oraz pyszne ciasta. Nie wiem, jak jest dziś ale myślę, że nic się nie popsuło. Co więcej, lokal poszerzył działalność o część restauracyjną. Dostępne również zestawy śniadaniowe (bufet za niecałe 8 euro). Niedługo znów mam zamiar odwiedzić Leipizg, więc nie omieszkam sprawdzić ;)

Więcej szczegółów tutaj:

http://www.milch-bar-pinguin.de/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Lipsk
#2 PostWysłany: 16 Kwi 2015 15:22 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 3
Zestaw śniadaniowy za przyzwoitą cenę, jeśli rzeczywiście jest dobry wybór. Dzięki za polecenie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lipsk
#3 PostWysłany: 27 Cze 2022 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Będę przez tydzień w Lipsku
Poleci ktoś dobre miejscówki w Lipsku i okolicach ..... również cenowo .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lipsk
#4 PostWysłany: 28 Cze 2022 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Moje polecenia są z jeszcze sprzed Covida (2018?), ale widzę na google, że miejscówki nadal istnieją i opinie mają dobre:
- Bayerischer Bahnhof (zwłaszcza latem, miejsca w ogródku)
- Gosenschenke Ohne Bedenken (jw)
- Substanz Biergarten & Kneipe (jw)
- 60 seconds to napoli (IMO najlepsza pizza w Lipsku)
- Gaststätte Kollektiv (chociaż to dość specyficzne miejsce, mocno inspirowane NRD i kuchnią NRD)

Większość jak widać raczej poza ścisłym centrum. W typowo turystycznym obszarze Mitte nie mam zbyt wielu poleceń, mogę jedynie powiedzieć, że z popularnych piwnic piwnych w centrum preferuję Ratskeller nad Auebachskeller, ale jakbym miała gdzieś iść na kuchnię niemiecka, to poszłabym do Bayerischer Bahnhof. A z większym budżetem do Wagners Restaurant u. Weinwirtschaft.

Z kawiarni:
- Mein Liebes Frollein
- Café feinOST
- Franz Morish Kaffeerösterei
- kawiarnia w Moritzbastei
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lipsk
#5 PostWysłany: 28 Cze 2022 12:29 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Ja mogę polecić też Bayerischer Bahnhof - bardzo dobry dojazd z Centrum (S-bahn lub tramwaje), szczególnie, że warzą swoje własne piwo.
Jak ktoś lubi piwo, polecam zajrzeć do informacji turystycznej i zaopatrzyć się w ulotkę ogródków piwnych wraz z dojazdem S-bahnem :D
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Cze 2022 10:07, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lipsk
#6 PostWysłany: 28 Cze 2022 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Prawda, w sezonie letnim Lipsk ogródkami piwnymi stoi 8-)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lipsk
#7 PostWysłany: 29 Cze 2022 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
.....dzięki @metia, @novart za polecenia .... z Bayerischer Bahnhof na pewno skorzystam...
.....czy możecie polecić jeszcze jakieś lokale z mięsem grilowym - syn jest na diecie bezglutenowej i bez jajecznej i muszę takie lokale namierzyć. Oczywiście wszystkiego rodzaju kebaby i tym podobne tematy odpadają.

z góry dzięki ......
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lipsk
#8 PostWysłany: 30 Cze 2022 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
@Zibid
Jeżeli chodzi o bezglutenowe i bezjajeczne, to w Lipsku jest w centrum piekarnia z produktami bezglutenowymi i wegańskimi - więc bez jajek:
https://www.facebook.com/MartinasBrotgefuehle/
Ale to raczej opcja śniadaniowo-kawowa.

Z opcji z grillowanym mięsem - ale nie w stylu kebabu - kojarzę tylko STEAKTRAIN (jest w centrum, niedaleko dworca). Oceny w google mają bardzo dobre, ale sama tam nie byłam nigdy.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group