Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Lip 2018 18:19 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
@tasma dzięki wielkie super wytłumaczone ?
Mam nadzieję, że przy następnym dealu wykorzystam?

@piotrek_twoj sposób ciekawy, ale matrix daje jednak większe możliwości
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 07 Lip 2018 20:10 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@tasma: szacuneczek za cierpliwość i chęć wyjaśnienia innym jak coś działa. To co raz mniej popularne tu na forum - a tak rozległych instrukcji to naprawdę jak na lekarstwo! ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 07 Lip 2018 20:31 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Wow... może by to wydzielić do jakiegoś przyklejonego tematu o Matriksie?
@tasma Mam trochę pytanie OT, ale naprawdę liczę na to, że te posty gdzieś się wydzielą, więc może nikt nie będzie zły ;) Jest jakiś prosty sposób na wyłapanie jaka taryfa w której linii jest najtańsza, czy to kwestia doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 07 Lip 2018 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
piotrek_ napisał(a):
Ano wklepuję, np. na momondo tą trasę, która mnie interesuje, tj. Warszawa-Seul-Manila-Wiedeń. [...]

Jaką wersję momondo tutaj sprawdzacie? Bo mnie różne pokazują dużo wyższe ceny niż skyscanner, a nawet flipo.
Ma ktoś jakieś jeszcze niezamieszczone patenty na Manilę, ewentualnie z dolotem do Singapuru?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 07 Lip 2018 22:56 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
@Pabloo a momondo znajduje ci tickets?
bo mi już nie znajduje, stąd wyższe ceny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 07 Lip 2018 22:57 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Często najlepsze ceny są na estońskiej, szwedzkiej, włoskiej i norweskiej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szeptana lubi ten post.
szeptana uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 07 Lip 2018 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
dialam napisał(a):
@Pabloo a momondo znajduje ci tickets?
bo mi już nie znajduje, stąd wyższe ceny

Teraz widzę, że niektóre wersje jeszcze znajdują, ale te, które zwykle, jak estońska, włoska, portugalska nie.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 07 Lip 2018 23:19 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Dzięki @taśma szacun za odpowiedz na moje zapytanie i szczegółową odpowiedz.
Wiedza się przyda ;-) Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 07 Lip 2018 23:23 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2188
złoty
A ten deal nie zdechł przez przypadek? Ceny poszły o kilka stówek w góre w ciągu kilku godzin.

@trocha
Nie wiem czy jest jakaś tabela.
W LO najtańsza to O, później USLW
W grupie LH oraz UA i AC najtańsza jest K i L, a dalej T V W S Q (UA ma chyba jeszcze taryfę basic economy, chyba N ???)
W NH na pewno najtańsze są K i L
W CA zdecydowanie L, później K, dalej S T W
W A3 P T U
Tyle mam w głowie, ale to sam Star. Ewentualnie niech ktoś skoryguje bo późno i mogłem coś pomieszać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 09 Lip 2018 13:36 
OFICJALNY PROFIL
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 73
-- 09 Lip 2018 14:29 --

Cześć taśma,

fajnie to wytłumaczyłeś ale czy nie łatwiej będzie zerknąć do naszego kalendarza WAW-SGN/MNL-GVA ;)
Podaje link: https://www.flipo.pl/pl/bilety-lotnicze/G-5959
Timo

tasma napisał(a):
Taryfa L to najtańsza taryfa CA. Jeśli nie ma dostępności w tej taryfie to bilet jest o kilka stówek droższy.
Teraz można postąpić na dwa sposoby. Zakładam, że interesuje nas trasa WAW-SGN, MNL-GVA, wylot i powrót w lutym
1) Metoda pierwsza.
Szukamy w matrixie jako OJ jak w przykładzie tutaj. Za jednym zamachem sprawdza się 5 dni (dzień lotu +/- dwa dni)
Załącznik:
matrix.jpg

2)Metoda druga.
Wiedząc że interesuje nas dostępność taryfy L w lutym postępujemy następująco. Sprawdzamy dostępność L na trasie WAW-SGN. Matrix pokazuje kalendarz tylko przy lotach RT i OW, ale z kolei Air China nie pozwala nabyć lotu one way w taryfie L. Wrzucamy to w kalendarz jako RT z parametrami jak poniżej:
Załącznik:
matrix2.jpg

W wyniku wyszukiwania dostajemy taki oto efekt.
Załącznik:
matrix3.jpg

Czyli lot WAW-BJS-SGN możemy rozpocząć 4,6,8 .....lutego.
Teraz szukamy powrotu robiąc to analogicznie, ale szukając trasy MNL-GVA RT
Załącznik:
matrix4.jpg

A wyniki wyglądają tak:
Załącznik:
matrix5.jpg

Ceną nie należy się w ogóle przejmować a jedynie dostępnością w danym dniu.
Zakładam że pasuje nam wylot 8-ego lutego, a powrót 24-ego. Sprawdzamy na OTA i akurat ta data się znajduje.

Po zrobieniu zrzutów ekranów nasunęła mi się jeszcze mała modyfikacja. Pierwsze to zamiast "CA+" proponuje używać "CA CA". W pierwszym przypadku znajdzie na również na powrocie droższe połączenie MNL(CA)-BJS(CA)-FRA(LH)-GVA. "CA+" oznacza dowolna ilość lotów Air China, drugi zapis oznacza dwa (ani mniej ani więcej) loty CA.
Drugi "problem" to to, że CA sprzeda w taryfie L bilet gdzie w którąś strone będzie stop w Pekinie ponad 24 godziny. Jeśli ktoś chce to kupić, a Matrix znajdzie dostępność, to polecam book with matrix lub kombinować na OTA jako trzy odcinki. Dlatego na screenach pokazuje dostępność MNL-GVA na przykład 23 lutego, a OTA nie pokaże tego terminu bo Pekinie jest 40 godzin na przesiadkę. Jak komuś to nie pasuje to w pole advance controll wpisuje : "f bc=l;maxconnect 1440" co należy czytać: interesuje mnie tylko taryfa L (tam jest małe L), a czas na przesiadkę nie może przekroczyć 24 godziny (czyli 1440 minut).
Wtedy dostajemy taki wynik:
Załącznik:
matrix6.jpg

A z tych dat każda już wejdzie na OTA.
Koniec wykładu.


-- 09 Lip 2018 14:36 --

Cześć piotrek_

po co się będziesz męczyć w ten sposób? Przygotowaliśmy dla Ciebie kalendarz Warszawa - Seul / Manila - Wiedeń ;)
Podaje link: https://www.flipo.pl/pl/bilety-lotnicze/G-5960
Timo

piotrek_ napisał(a):
A ja robię to trochę inaczej. Korzystam z kalendarzy z flipo. Dajmy na to, że chcę kupić bilet Warszawa-Seul-Manila-Wiedeń. Szukam kalendarzy, które mogą mi pomóc. Otwieram sobie wtedy w dwóch zakładkach 2 kalendarze, w pierwszej Warszawa-Seul-Wiedeń, w drugiej Warszawa-Manila-Wiedeń.

Załącznik:
flipo.jpg


Co potem? Ano wklepuję, np. na momondo tą trasę, która mnie interesuje, tj. Warszawa-Seul-Manila-Wiedeń. Daty? Szukam identycznych dat, tych, które pokrywają się w obu kalendarzach. W przypadku, jak wyżej, np. 17/24 września, albo 17/29 października. Być może nie wszystkie daty tak wyjdą, ale sposób dosyć wygodny, szybki i nie trzeba dużo kombinować :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 10 Lip 2018 10:14 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 90
Loty: 83
Kilometry: 204 734
Pytanie do @Flipo.pl i innych forumowiczów, którzy zakupili ten deal. Dostałem etickety od Flipo wraz z numerem rezerwacji Air China, ale niestety nie wchodzi on ani na stronie CA ani na GDSach, np. findmytrip.com. Bilety zakupiłem około 12h temu, czy inni też mają taki problem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 10 Lip 2018 10:23 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2188
złoty
@Poolek
Inni od zawsze mają ten problem. Wyluzuj polecisz.
Chyba w wątku o CA (Strona główna » Forum pasażera linii lotniczych » Linie lotnicze) jest napisane jak sprawdzić rezerwację, ale jest to dość trudne i nie zawsze się udaje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 10 Lip 2018 10:42 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Poolek: bilet sprawdzisz http://www.airchina.com.cn/en/service/t ... ting.shtml podając numer biletu i Passenger name w formacie nazwisko imie albo nazwisko imiedrugieimie albo nazwisko imie zwrot (mr/mrs...) tu powinien Ci się wyświetlić bilet i na dole będzie ISSUE BY i tu będzie informacja w jakim systemie możesz odnaleźć swój bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off
szeptana uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 10 Lip 2018 11:05 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
wczoraj też nie mogłam sprawdzić biletu na stronie AC. Wskoczył mi za to tutaj: https://www.virtuallythere.com/new/login.html
Dziś jednak udało mi się sprawdzić bilet na CA ale brakuje jednego odcinka podróży. Brakuje ostatniego lotu. Też tak macie? Mam się martwić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 10 Lip 2018 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Dzisiaj dostalem od tickets.pl schedule change na ostatni odcinek lotu PEK-LHR - przebukowali mnie na wczesniejszy lot z Pekinu z krotszym transferem.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
Poolek lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 10 Lip 2018 11:17 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 90
Loty: 83
Kilometry: 204 734
Na mojej rezerwacji ta sama zmiana, z tym, że dalej na rezerwacji podany jest kod lotu CA855 (wylot 14:30), a godziny są dla lotu CA937 (wylot 12:20).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 10 Lip 2018 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Potwierdzam - u mnie ten sam blad z numerem lotu, powinien byc CA 937 a nie CA 855.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 10 Lip 2018 16:40 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 46
Zbanowany
wszystko OJ padły już ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 10 Lip 2018 18:34 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@travellista: to nie koniecznie błąd. Pewnie poprawiają siatkę połączeń i może tamten lot wypada A jego miejsce zajmuje wskazany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 10 Lip 2018 18:41 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
wygląda na to ze padło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group