Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 10 Sty 2022 12:06 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
solek napisał(a):
Robiłem w swoim hotelu Occidental Caribe - (zaległy pobyt z marcowej wrzutki Barcelo :) ). Cena 20 USD za antygen (testy z IMG Hospital)
W Bavaro widziałem mobilne punkty (15 USD).
W Punta Cana jest Laboratorio Referencia i tam testy za 1750 DOP.

Pamiętaj o formularzu wylotowym z Dominikany, teście antygenowym i Passenger Locator Form portugalskim. Wszystko skrupulatnie sprawdzane.


Dzięki za pomoc. Mobilne punkty tez pewnie drukują wynik z kodem QR...?

Formularz wylotowy z Dominikany? Znalazłem tylko taki formularz konieczny do wypełnienia przed przylotem...
https://eticket.migracion.gob.do

Dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 10 Sty 2022 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@TOM(E)CZEK W tym formularzu masz opcje przylotu i wylotu do wyboru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 10 Sty 2022 13:12 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
maginiak napisał(a):
W kwestii zakupu karty sim i ewentualnie wymiany waluty na DOP polecam supermarket Jumbo w Punta Cana. Karta 15 GB na 15 dni w punkcie Claro w cenie 550 DOP (10 USD).
Wymiana waluty na peso w banku na przeciwko Claro po dobrym kursie: 1USD/55,30 DOP i 1EUR/62,80 DOP

Maski wymagane w resorcie w Punta Cana i w Santo Domingo, w La Romana i Bayahibe masek w hotelach i sklepach w zasadzie brak.

Samochód wynajęty w wypożyczalni Gooddog w Punta Cana, przy płatności gotówką 5% zniżki. Cena za wynajem samochodu z kosmosu - 70 USD za dzień przed zniżką. Ale to niestety normalna cena, w innych wypożyczalniach było drożej z gorszym pakietem ubezpieczenia.


Dzięki, nie sprawdzlem jeszcze, ale jak są opcje przylot/wylot to spoko.

Pamietasz nazwę Banku? Widzę tam kilka.

Co do wynajmu samochodu wciąż sie waham bo ceny są naprawde wysokie.

Myślałem nad wynajmem w Las Terrenas na kikka dni tylko, ale ciezko znaleźć sensowną wypożyczalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 10 Sty 2022 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Nie pamiętam nazwy banku ale jest zlokalizowany niemal dokładnie na przeciwko Claro. Jak znajdziesz Claro to znajdziesz i bank.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 11 Sty 2022 07:01 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
solek napisał(a):
Robiłem w swoim hotelu Occidental Caribe - (zaległy pobyt z marcowej wrzutki Barcelo :) ). Cena 20 USD za antygen (testy z IMG Hospital)
W Bavaro widziałem mobilne punkty (15 USD).
W Punta Cana jest Laboratorio Referencia i tam testy za 1750 DOP.

Pamiętaj o formularzu wylotowym z Dominikany, teście antygenowym i Passenger Locator Form portugalskim. Wszystko skrupulatnie sprawdzane.


Hej, a powiedz mi o karcie turysty. Lecę TAPem z BER i tak się zastanawiam czy muszę ją gdzieś kupić?

Lecąc do Dominikany przez LIS w tranzycie i na jednym bilecie też muszę PLFa wypełnić?

Jak jakość hotelu? Będę tam za jakiś czas. Dużo rodaków? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Sty 2022 12:36 

Rejestracja: 28 Wrz 2017
Posty: 30
Loty: 20
Kilometry: 80 828
seba1902 napisał(a):
A leciał ktoś może bez biletu powrotnego na Dominikanę? Zastanawia mnie to czy ktoś to sprawdza przed przylotem lub po. Sam do końca nie wiem ile będę chciał tam zostać a ciężko coś znaleźć na ten temat.

Aktualnie jestem bez biletu powrotnego- nikt o nic nie pytał na lotnisku. Mój piąty pobyt w Dominikanie na własną rękę, więc jak masz jakieś pytania, to pisz :)
Góra
 Profil Relacje PM off
seba1902 uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 12 Sty 2022 15:50 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
A jak ma się sprawa z kartą turysty?


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 12 Sty 2022 16:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 12 Sty 2022 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Nie ma czegoś takiego, to nie Kuba. Nic nie sprawdzają jedynie mnie pytał czy pierwszy raz jestem i gdzie się nauczyłam hiszpańskiego. Życzył miłego pobytu.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 12 Sty 2022 16:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 12 Sty 2022 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Na jakim lotnisku lądowałeś i jak wygląda transport z niego szczególnie wieczorem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 12 Sty 2022 16:40 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
kika28x napisał(a):
LukasPi napisał(a):
kajasz napisał(a):
seba1902 napisał(a):
A leciał ktoś może bez biletu powrotnego na Dominikanę? Zastanawia mnie to czy ktoś to sprawdza przed przylotem lub po. Sam do końca nie wiem ile będę chciał tam zostać a ciężko coś znaleźć na ten temat.

Aktualnie jestem bez biletu powrotnego- nikt o nic nie pytał na lotnisku. Mój piąty pobyt w Dominikanie na własną rękę, więc jak masz jakieś pytania, to pisz :)


A jak ma się sprawa z kartą turysty?


Nie ma czegoś takiego, to nie Kuba. Nic nie sprawdzają jedynie mnie pytał czy pierwszy raz jestem i gdzie się nauczyłam hiszpańskiego. Życzył miłego pobytu.


"Przy wjeździe na Dominikanę należy wykupić na granicy kartę turystyczną (ok. 15 USD), która często jest już wliczona w cenę biletu lotniczego. Posiadacz takiej karty może przebywać na terenie kraju 30 dni."
Info za: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/dominikana
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 12 Sty 2022 16:45 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Od jakiegoś czasu karta turysty jest chyba już zawsze wliczana w cenę biletu, no chyba że przylatujesz prywatnym jetem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
LukasPi uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 12 Sty 2022 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Cytuj:

"Przy wjeździe na Dominikanę należy wykupić na granicy kartę turystyczną (ok. 15 USD), która często jest już wliczona w cenę biletu lotniczego. Posiadacz takiej karty może przebywać na terenie kraju 30 dni."
Info za: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/dominikana


To pokazuje wiarygodność naszego nierządu, nie prościej poszukać info na stronie Dominikany, ew. strona lotniska etc?


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 12 Sty 2022 21:04, edytowano w sumie 1 raz
cyt
Góra
 Profil Relacje PM off
kajasz lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 12 Sty 2022 21:24 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 21
Loty: 61
Kilometry: 102 692
kajasz napisał(a):
seba1902 napisał(a):
A leciał ktoś może bez biletu powrotnego na Dominikanę? Zastanawia mnie to czy ktoś to sprawdza przed przylotem lub po. Sam do końca nie wiem ile będę chciał tam zostać a ciężko coś znaleźć na ten temat.

Aktualnie jestem bez biletu powrotnego- nikt o nic nie pytał na lotnisku. Mój piąty pobyt w Dominikanie na własną rękę, więc jak masz jakieś pytania, to pisz :)


Hej :) No to super, że jednak nie ma z tym problemu. Gdzieś słyszałem pojedyncze opinie, że ten bilet ktoś gdzieś sprawdzał, ale chyba standardem jest, że się go nie sprawdza. W razie czego będę gotowy kupić bilet na lotnisku podczas boardingu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Sty 2022 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Ktoś wracał ostatnio z PUJ i robił test przed lotem ?, interesuje mnie czy wszystkie testy mają kody QR ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 21 Sty 2022 01:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Ja miałem antygenowy bez QR. Wracałem przez Francję. Wszystko ok.
Pamiętaj żeby wypełnić kwity Dominikańskie na wylot. To na tej samej stronie www na której wypełnia się kwity przylotowe. Dużo osób o tym nie wiedziało i wypełniało w pośpiechu na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 21 Sty 2022 03:16 

Rejestracja: 07 Lut 2021
Posty: 20
Witam. Pytanie do osób, które wracały z Punta Cana do Berlina przez Lizbonę. Czy przy przesiadce w Lizbonie przechodzi się przez bramki bezpieczeństwa. Chciałem kupić rum na lotnisku w Punta Cana i nie chciałbym go stracić na bramkach. Byłem świadkiem takiej sytuacji przy przesiadce w Kolonii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 21 Sty 2022 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Oczywiście że przechodzisz, wracasz przecież do Schengen. Wystarczy na bezcłówce powiedzieć że masz tranzyt i powinni Ci zapakować w torbę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 21 Sty 2022 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@AnPe Kupowałam rum w Punta Cana na lotnisku i bez problemu zapakowali w torbę, z którą przejdziesz przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku przesiadkowym. Cena rumu na lotnisku jest ok, tylko trochę drożej niż w mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 21 Sty 2022 12:57 

Rejestracja: 07 Lut 2021
Posty: 20
Dziękuję wszystkim za informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 21 Sty 2022 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
A cygara też są w przyzwoitej cenie ?, przynajmniej powinna być gwarancja że nie będzie to podróbka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group