Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lut 2015 02:48 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Ponieważ sam nie mogłem znaleźć na polskich forach jak ogarnąć sprawę mobilnego internetu na Dominikanie, to teraz dzielę się doświadczeniami.

Największy operator to Claro, drugie jest chyba Orange. Ja korzystałem z karty sim Claro.
Zakup startera w jakimś lokalnym "salonie" Claro w Bavaro (Punta Cana) wraz z 1GB na miesiąc kosztował 1000 pesos. Myślę, że w takich punktach mają naturę nacinania klienta jak tylko się da i bez dobrej znajomości hiszpańskiego nie do przeskoczenia. Pakiet danych 1GB na miesiąc wg cennika Claro kosztuje 650 pesos no ale bez startera ani rusz.
Ponieważ kończyły mi sie dane opisuję jak sobie przedłużyc pakiet i ile to kosztuje:
Najbardzie się opłacają pakiety 700MB na 7dni za 240 pesos, poza tym mamy 1GB na miesiac za 650 pesos i 500MB na miesiąc za 500 pesos.

Ja doladowywalem karte przez internet za pomoca aplikacji mobilnej (lub strony www) Mobilerecharge z konta Paypal (minimalne doladowanie 300 pesos). - szykbo i skutecznie. Można oczywiście doładować w sklepach , ale czasami z hotelu jest tam daleko.

Po doładowaniu kart trzeba uaktywnić pakiet
*111#
- servicios -> Internet -> internet movil prepago .... I pozniej sie wybiera doładowanie

Ważne uwagi:
- do kupienia SIM-a potrzebny jest paszport
- pakiety sie nie przedłużają automatycznie; przychodzi sms ze pakiet sie kończy (ale na ipada nie przyjdzie) i jak sie pakiet skończy to pozostała kwota peso na karcie zniknie blyskawicznie (zużyje się)
- nie można kupić kolejnego pakietu do momentu zużycia poprzedniego
- w sklepikach mają tendencje do nacinania turystów - moja żona poszła po kolejne 1GB za 650 pesos (już znaliśmy cenę) i jej zaladowali pakiet tygodniowy za 240 peso (oczywiscie pobierajac 650)
- swój numer można sprawdzić kodem *147#
- zabrałem ze sobą dwa modemy mobilne 3G żeby podzielić sobie internet ale oba (dlink i huawei) nie działały gdyż tam standardy 3G sa jakieś inne ; Iphony i ipady chodziły bez problemu.
- na stronach Claro i Orange są pakiety prepaid do tabletów albo do modemu w laptopie - w praktyce nie do kupienia w Bavaro (przynajmniej dla mnie ze słaba znajomoscią hiszpanskiego).
- karty sim docinają do formatu nano bez problemu (chociaż ja po różnych doświadczeniach jeżdżę zawsze z wycinarką za 30zł)



Powyższe informacje dotyczą Claro.


Teoretycznie można w bankomatach kupić kod doładowania - ja testowałem 4 bankomaty i mi się nie udało. Przez net na stronie Claro także bo wymagała do rejestracji numer dowodu osobistego na kogo jest zarejestrowana karta lub nr paszportu - nic nie dzialalo prawdopodobnie "leszcz" w salonie albo podal jakis swoj numerek albo podal cos bez sensu zamiast mojego nr paszportu.
Jedno jest pewne - Dominikana to nie Azja. Na Dominikanie trzeba się nałazić za czymś czego szukacie i wiedzieć co się dokładnie chce bo na wybitną chęć pomocy ze strony sprzedawców nie ma co liczyć.

Mam nadziję, że komuś pomogę - net w hotelach zwykle jest albo mega drogi albo słaby albo jedno i drugie razem.

Pozdrawiam
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 16 Cze 2021 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Zaktualizuje ten post. Claro to nadal największa sieć i ogólnie polecana przez miejscowych. Starter SIM kosztuje 150 peso. Jest jakaś część z tego już do wygadania.
Poza tym trzeba doładowywać taki starter. Można to robić w sklepikach albo automatach. Ogólnie potrzeba kupić "recarga de claro". Po doładowaniu karty SIM za 150 peso można na przykład kupić nielimitowany pakiet internetu za 140 peso na 5 dni. Kupuje się to wpisując *112# na klawiaturze telefonu, a potem wybierając cyferkami co chce kupić. Bez znajomości hiszpańskiego konieczne będzie proszenie o pomoc miejscowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lip 2021 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2019
Posty: 33
Loty: 29
Kilometry: 55 945
Obecnie przebywam na Dominikanie i napisze jak to było w naszym przypadku. Chcieliśmy kupić kartę SIM Claro i udaliśmy się do punktu w Blue Mall w Punta Canie przy lotnisku. Pani bardzo miła, przy nas od razu sprawdzała czy karta działa i niestety nie działała. Sprawdzaliśmy na dwóch telefonach (telefony bez simlocka), pani oddała pieniądze i poszliśmy spróbować do Altice, który był obok. Tam pierwsze co zrobili to pracownik podmienił swoją kartkę z naszą polską i sprawdził czy działa i wszystko było ok. Kupiliśmy pakiet za 550 peso na miesiąc i w tym 15gb internetu. Z zasięgiem jest ok, nie mamy żadnych problemów. Używane w Punta Canie, Bayahibe i Las Terrenas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lis 2021 04:17 

Rejestracja: 06 Sie 2017
Posty: 17
@frach582 jakie mieliscie modele telefonow? Slyszalem, ze moga byc podobne problemy, ale ponoc z europejskimi iPhone'ami powinno dzialac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lis 2021 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2019
Posty: 33
Loty: 29
Kilometry: 55 945
mieliśmy Xiaomi Redmi note 9 pro i Samsung galaxy s20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Cze 2022 10:57 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
28.06 lecimy na Dominikanę , na 10 dni, ponieważ w hotelu nie będzie wifi w pokoju to musimy zaopatrzyć się w kartę SIM. Hotel oferuje kartę SIM 10 GB na 10 dni za 25$, opłaca się to wziąć? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Cze 2022 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Absolutnie nie. W Claro kupisz kartę 15 GB na 15 dni za ok 10 usd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Cze 2022 11:13 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
Dzięki, tak sądziłem że chyba drogawo, a gdzie najlepiej zaopatrzec się w tą kartę i jak ją doładować? Od razu w punkcie doładują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Cze 2022 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Jak już pisałam najlepiej w Claro. W punkcie wszystko załatwią.
https://www.google.pl/maps/search/Claro ... a=!3m1!4b1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group