Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Punta Cana/Bavaro
#1 PostWysłany: 16 Wrz 2014 08:22 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
Witajcie,

Wybieramy się z żoną na wakacje (13 dni) do Punta Cana, Grand Palladium.
Mam w związku z tym pytanie. Co warto odwiedzić w tamtych okolicach?

Wiem, że Must See to Sanoa - czy macie jakieś biura podróży, które warto zapamiętać celem takiej wycieczki?

Będę wdzięczny za każde info.

Pozdrawiam
PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#2 PostWysłany: 16 Wrz 2014 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
W zasadzie chyba nie ma innej możliwości niż polskie biuro które działa na Dominikanie Villa Polonia,
tutaj zobacz.
http://villapolonia.pl/index
Byłem, korzystałem, polecam, super zabawa.
Polecam Tipo Dominicano, Saona i Jaskinie Fun Fun.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#3 PostWysłany: 16 Wrz 2014 12:25 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 95
Loty: 69
Kilometry: 168 562
Saona i jaskinie rewelacja.
Tipo Dominicano pewnej części ciała nie urywa i nastawione na komerche. :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
daniel_torun uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#4 PostWysłany: 16 Wrz 2014 14:15 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
Generalnie 155$ za Saonę to dużo.
Widziałem w lokalnych biurach można kupić za 100$ już.

Dzięki w każdym razie za cynk!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#5 PostWysłany: 05 Paź 2014 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Saona to dobra wyspa i fajny dzien poza hotelem ale niestety po zejsciu ze speedboata albo katamaranu zostaniecie napadnieci przez "lokalnych" oferujacych masaze, kokosy i inne, buty do wody MUST.

Wycieczka do Santo Domingo strata czasu i pieniedzy.

My kupilismy wycieczki od handlarza na plazy za dwie 10000 peso.

Polecam Kukua Beach Club za hotelami RIU - cudny seafood (plac tylko peso).


Ogolnie Dominikana jest marna jesli chodzi o zwiedzanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#6 PostWysłany: 06 Paź 2014 15:21 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
Ok czyli wiem że ok 200-250$ mogę zapłacić za Saonę, dzięki!

Czyli będąc po stronie Punta Cana, nie ma zbyt dużo ciekawych miejsc do zobaczenia?
Może auto wypożyczyć i coś samemu na własną rękę?

Będę wdzięczny za sugestie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#7 PostWysłany: 06 Paź 2014 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
ja podalem cene za dwie wycieczki ok 140 GBP (dwie osoby) mozna negocjowac z handlarzami na plazy moze cos utargujesz.

Wycieczka na Saone to dobry melanz w jedna strone speed boat w druga katamaran z open barem :)

Wypozyczyc samochod ... no nie wiem wiekszosc drogi wciaz w budowie i jest troche niebezpiecznie na drogach.

Dookola punta cana to same kasyna sa jakies wycieczki/rozrywki np. jazda konna, jazda buggy nie ma za bardzo co zobaczyc . Dominikana porownujac z Kuba czy Meksykiem wypada bardzo blado tylko ladne plaze i woda (ale nie spodziewaj sie rafy bo jest zniszczona). Dominikana to plazing i nic wiecej. Taka moja opinia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#8 PostWysłany: 10 Paź 2014 10:16 

Rejestracja: 04 Paź 2014
Posty: 3
Kuba o wiele lepsza!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#9 PostWysłany: 11 Paź 2014 03:56 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
wiola.zoo napisał(a):
Kuba o wiele lepsza!

I co niby Twoja odpowiedź wniosła do tematu ?

@sloniklbn, jestem na miejscu jeszcze przez tydzień więc poniżej zamieszczam informacje z pierwszej ręki i służę pomocą.
Wbrew opiniom wycieczek fakultatywnych na miejscu jest sporo. Link do polskiego biura podróży na Dominikanie podał wyżej pawelekwch, więc tam możesz sobie doczytać dokładny program wybranej przez siebie wycieczki, bo ich formuła jest bardzo zbliżona do wycieczek z innych, lokalnych biur albo nawet taka sama. W moim hotelu zawsze rano po śniadaniu w lobby pojawiali się przedstawiciele lokalnych biur podróży i rezydenci, od których można było taką wycieczkę kupić. Są też jak wspomniano naganiacze na wycieczki na plaży i przy basenach w hotelu. Warto porównywać i targować ceny, bo różnice sięgały nawet 50$ za tą samą wycieczkę a poza tym nie wszyscy operatorzy mają te same pozycje w ofercie. Większość się jednak powtarza.
W pierwszej kolejności opiszę wycieczki, na których byłem:

1) Saona - rajska wyspa, z piaskiem białym jak mąka i turkusowym morzem. Była w wersji z wioską z koralowca Altos Chavon (na tej byłem), w której w małym kościółku ślub brał Michael Jackson oraz nieopodal kręcili sceny do Rambo 2; Była też w wersji VIP (samolotem lub z langustą na miejscu zamiast kurczaka). Wyjazd rano, przejazd klimatyzowanym busem do Chavon, dalej na katamaran do Bayahibe i ok. godzinna podróż na wyspę w rytmie tropikalnych i hiszpańskich przebojów. Śmiałości w tańcu dodawał rum serwowany przez cały czas na pokładzie. Na wyspie wg uznania snorkling lub plażowanie. Dla wszystkich obiad. Langusta dodatkowo płatna jeżeli nie jedzie się w wersji VIP.Kilkadziesiąt minut na Saonie i powrót motorówką do portu, po drodze przystanek na kąpiel w Piscina Natural - największym, naturalnym basenie Karaibów, potem bus, przystanek na drobne zakupy i toaletę. Przyjazd do hotelu wieczorem. Mi się podobało. Śmiało można jechać, bo hotelowa plaża nie umywała się do tej opisywanej wyżej. Przynajmniej w moim hotelu ;)

2) Catalina - druga rajska wyspa. Wersje i schemat wycieczki takie jak wyżej tylko cena droższa. Byłem tutaj na nurkowaniu, ale reszta spędzała czas j.w. Moim zdaniem Saona ładniejsza jeżeli chodzi o wypoczynek i tańsza, a jak ktoś się nastawia na rafy jak i przejrzystość wody jak w Morzu Czerwonym to się rozczaruje.

3) Quady, boogies, polaris - cztery tury dziennie po 4,5 h i pojazdy jak na wstępie do wyboru. Z bazy udajemy się na plażę położoną w zatoce gdzie są wysokie fale, potem przejazd na jakąś wieś gdzie podobno produkują kawę, kakao, wanilię, cynamon i ... cygara - wszystko do spróbowania na miejscu. Produkty te można również zakupić. Potem kąpiel w jaskini i z powrotem do bazy.

4) Seaquarium - pojechałem tam jedynie z ciekawości, bo zaciekawiły mnie zdjęcia ludzi w hełmach rodem z NASA, chodzących w nich pod wodą ;) Przejazd katamaranem z rumem i tańcami na platformę gdzie dostaje się owy hełm, do którego non stop tłoczone jest powietrze przez gumowe węże, schodzi się pod wodę z 8 metrów i podziwia mnogość rybek nęconych przez nurków. Ciekawa alternatywa dla tych, którzy chcą spróbować nurkowania; W cenie również snorkling z prawdziwymi rekinami i płaszczkami na kolejnej platformie, show w wykonaniu lwa morskiego: każdego turystę obejmuje i całuje, potrafi klaskać itp. ;) Na chwilę pojawiają się też delfiny (można wykupić tematyczną wycieczkę polegającą na pływaniu z delfinami), potem jeszcze tylko krótki postój na kąpiel i powrót na przystań skąd zapewniany jest transfer do hotelu. Wyjazd był rano, powrót późnym popołudniem ale były i również popołudniowe tury. Podobną atrakcją jest Scuba (Scooba) Bike z tym, że w podobnym hełmie podróżuje się pod wodą skuterem ;) W cenie poza podwodnym skuterem: snorkling i łódź ze szklanym dnem.

5) Santo Domingo - jadę jutro, więc szczegóły wkrótce.

Poza tym: Samana z wodospadem El Limon i jaskiniami, wspomniane już Tipo Dominicano i jaskinia Fun Fun; Bavaro Splash - do dyspozycji własna 2 os. motorówka, ale niestety tak jak w przypadku quadów trzeba trzymać się w grupie, w jednej linii (nie wyprzedzać) + snorkling; Festiwal Karaibski na statku piratów; Do wygooglowania polecam jeszcze Manati Park, Dolphin Island, Bavaro Adventure Park i Side by Side Adventure Punta Cana - może kogoś zainteresuje;

Ponadto: loty helikopterem (od 89$ za 10 min lotu) lub balonem, jazda konno, wyjazdy do SPA, sporty wodne na plaży (w moim hotelu kajak, rowerek wodny i mały katamaran za darmo do 4h dziennie), parasailing od 50$ za 1 os ! ;)

W rejonie Bavaro są dwa centra handlowe z supermarketami: San Juan (dodatkowo z Ikea i kinem) oraz Palma Real (darmowe WiFi), do których dowożą z hotelu busy, najczęściej za darmo. Jakby to dla Ciebie było za mało to możesz polatać z lokalnych lotnisk na wyspy obok (chociażby St. Martin z osławioną plażą Maho beach), albo do USA ale to już są drogie imprezy wg mnie.

Postaram się potem wrzucić zdjęcia z omawianych wycieczek. Udanego wyjazdu !
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#10 PostWysłany: 15 Paź 2014 13:46 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Nie mogę już edytować więc piszę nowy post. Zgodnie z obietnicą relacja z Santo Domingo.

5) Santo Domingo - 3,5 godzinna podróż autokarem na przedmieścia Santo Domingo gdzie zwiedza się jaskinię "Trzech Oczu". Potem szybki przejazd pod mauzoleum Kolumba, panteon narodowy, zwiedzanie katedry na Starówce, obiad i czas wolny. Na koniec pałac prezydencki z zewnątrz. Powrót to kolejne 3,5 godziny więc w hotelu jest się na dobranockę. Zawsze chciałem zwiedzić stolicę kraju, w którym przebywam więc stało się i tak tym razem, chociaż osobiście muzea mnie nudzą. Bardziej jestem ciekawy jak funkcjonuje stolica na co dzień (mają nawet metro !) więc jak dla mnie za dużo zabytków, a za mało czasu wolnego na samodzielne zwiedzanie stolicy (dostaliśmy tylko 1h). Cena katalogowa 85$ / poszła za 80$.

Uzupełniam również post o ceny pozostałych wycieczek w formacie cena katalogowa / cena wynegocjowana.

Ad. 1) Saona + Chavon 105$ / 90$; sama Saona: 97$ / 75$
Ad. 2) Catalina, nurkowanie 2 zejścia, lunch - 150$
Ad. 3) Quady, boogies, polaris - 75$ / 50$
Ad. 4) Seaquarium - 105 $ / 100 $; Scooba bike - 69$

Moja dobra rada: targujcie się zawsze i wszędzie ! Niech za przykład posłużą moje wczorajsze zakupy:
za 3 flaszki ichniejszego trunku, 2 małe kremy ze ślimaka (bardzo popularne tutaj, zaraz po kremie ze spermy wieloryba) gościu krzyknął 125 $. Poszło za 40$ więc jak dla mnie są lepsi od Egipcjan w podbijaniu cen ;)

W centrum San Juan jest kantor. Stan na dziś 1$ = 45 R$D, 1EUR = 55 R$D

Podaję jeszcze ceny katalogowe (więc pewnie do zbicia) wycieczek, na których nie byłem. Może się komuś przyda:
1) Samana (przelot, safari ,wodospad Limon, lunch) - 285$
2) Catalina - 135$
3) Bavaro Runners - 90$
4) Jaskinia Fun Fun - 189$
5) Eco Caraibe - 133$
6) Manati Park - 125$
7) Dolphin Island - 80$-100$
8) Bavaro Splash - 99$
9) Festiwal karaibski (na statku pirackim, show piratów) - 104$

P.S. Nie wiem czy byłem w czasie osławionej już na F4F "pory deszczowej", ale na dwa tygodnie 2 razy popadało po 10 min. ;)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#11 PostWysłany: 22 Paź 2014 16:11 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Dominikana ma niestety bardzo niewiele do zaoferowaniea jeżeli chodzi o zabytki, ciekawe miejsca czy przyrodę (poza plażami i morzem).
Jak zwykle ceny wycieczek fakultatywnych są .... chore a ich atrakcyjność i prawdziwość wątpliwa.
Ja jednak lubię czasem wybyczyć się w wysokiej klasy hotelu na piasku jak mąka w przyjemnym klimacie z dobrym mojito lub pinacoladą i książką.
Oczywiście też uważam, że z okolicznych destynacji nastawionych na turystykę masową Kuba i Meksyk są lepsze ale za podobną jakość hotelu droższe.

Na Dominikanie naprawdę poza fajnym klimatem, plażą, ludźmi i dobrą ofertą hoteli trudno coś znaleźć niepowtarzalnego czy ciekawego (porównując do tego co ma świat do zaoferowania). Najbliższe miasto Higuey jest miejscem do którego nie ma sensu jechać dla kogoś kto już widział brud i ubóstwo w małym miasteczku w kraju tropikalnym.

Przede mną niedługo 3 tygodnie na Dominikanie i będę starał się znaleźć tam coś ciekawego, prawdziwego dla urozmaicenia czasu. Na forach turystycznych niestety niewiele na ten temat ale jeszcze planuję zakup przewodnika Lonely Planet - co też polecam innym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#12 PostWysłany: 11 Lis 2014 16:56 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
Jestem w PC, zastanawiamy się nad wycieczka bavaro splash. Był ktoś? Warto płacić 90 dolców? Chciałbym zobaczyć rafe, ponurkowac. Czy jest może lepsza wycieczka która to umożliwi? Będę wdzięczny za informację! Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#13 PostWysłany: 12 Lut 2015 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
Wróciłem właśnie z Domki i muszę się Was spytać jak wy te wycieczki załatwialiście...? Ja to Saone bez problemu za 45 dolarów załatwiłem inne wycieczki też dało radę 2 razy taniej niż pisaliście.. Jeżeli ktoś chce się wybrać na wodospad El Limon to proszę Was żadne wycieczki po 200 dolarów.. Tam trzeba pojechać samemu, za grosze i samemu nad ten wodospad dojść proste i przyjemne polecam

-- 12 Lut 2015 12:22 --

michalt napisał(a):
Dominikana ma niestety bardzo niewiele do zaoferowaniea jeżeli chodzi o zabytki, ciekawe miejsca czy przyrodę (poza plażami i morzem).
Jak zwykle ceny wycieczek fakultatywnych są .... chore a ich atrakcyjność i prawdziwość wątpliwa.
Ja jednak lubię czasem wybyczyć się w wysokiej klasy hotelu na piasku jak mąka w przyjemnym klimacie z dobrym mojito lub pinacoladą i książką.
Oczywiście też uważam, że z okolicznych destynacji nastawionych na turystykę masową Kuba i Meksyk są lepsze ale za podobną jakość hotelu droższe.

Na Dominikanie naprawdę poza fajnym klimatem, plażą, ludźmi i dobrą ofertą hoteli trudno coś znaleźć niepowtarzalnego czy ciekawego (porównując do tego co ma świat do zaoferowania). Najbliższe miasto Higuey jest miejscem do którego nie ma sensu jechać dla kogoś kto już widział brud i ubóstwo w małym miasteczku w kraju tropikalnym.

Przede mną niedługo 3 tygodnie na Dominikanie i będę starał się znaleźć tam coś ciekawego, prawdziwego dla urozmaicenia czasu. Na forach turystycznych niestety niewiele na ten temat ale jeszcze planuję zakup przewodnika Lonely Planet - co też polecam innym.

Oj kolego nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz... przejechałem Dominikanę wzdłuż i wszerz i muszę Ci powiedzieć, że sam półwysep Samana ma tyle do zaoferowania, że można by tam 2 tygodnie spędzić
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#14 PostWysłany: 12 Lut 2015 17:21 

Rejestracja: 03 Paź 2012
Posty: 115
Loty: 24
Kilometry: 59 276
super ze ktos wrocil ja lece pod koniec marca 2 dni Santo Domingo 2 Samana i 4 Bavaro napisz prosze w skrocie co warto zobaczyc jak sie poruszaliscie po wyspie (ja jestem zdecydowany wziasc samochod na caly pobyt) jakie ceny wycieczek bo tez nie mam zamiaru placic a raczej przeplacac w biurach. czy na samanie oprocz el Limon(mozna samemu? wyczytalem ze miejscowi nie chca turystow puszczac samemu i trzeba na tych konikach jechac?) , playa Rincon, los Haitises jest jeszcze cos co warto zobaczyc i skad plyneliscie na Saone (moze jakies przykladowe ceny)
dzieki
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#15 PostWysłany: 13 Lut 2015 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
ardian napisał(a):
super ze ktos wrocil ja lece pod koniec marca 2 dni Santo Domingo 2 Samana i 4 Bavaro napisz prosze w skrocie co warto zobaczyc jak sie poruszaliscie po wyspie (ja jestem zdecydowany wziasc samochod na caly pobyt) jakie ceny wycieczek bo tez nie mam zamiaru placic a raczej przeplacac w biurach. czy na samanie oprocz el Limon(mozna samemu? wyczytalem ze miejscowi nie chca turystow puszczac samemu i trzeba na tych konikach jechac?) , playa Rincon, los Haitises jest jeszcze cos co warto zobaczyc i skad plyneliscie na Saone (moze jakies przykladowe ceny)
dzieki
pozdrawiam


Nie czytaj w necie bo ja tez przed wyjazdem dużo czytałem i nic sie nie sprawdziło :)

Polecam Ci zrobić Santo Domingo w jeden dzień a 3 zostać na Samanie. Santo Domingo w jeden dzień obrócisz bez problemu. Wszystkie miejsca, które warto zobaczyć są w na starówce albo w okolicach. Samochód możesz brać, drogi sa bardzo dobre, ale po nocy nie jeździj bo drogi nie oświetlone a chodza często po drogach miejscowi albo zwierzęta. Ja wybrałem komunikację krajową bo jest tania. Z Santo Domingo z dworca Caribbe Tours masz co godzine prawie do 16 chyba autobusy do Samany. 2.5 godziny jazdy coś koło 8 dolców i jesteś. Na całej Samanie znowu polecam poruszanie się motorami z miejscowymi, albo samemu za 20-30 dolców wypożyczyć sobie motor albo skuter i tak poruszać się po półwyspie Samana. Polecam Ci zatrzymać się w Las Terrenas. Miasteczko rewelacyjne, knajpy na brzegu morza, małe kolorowe domki, społeczność z całego świata, piękne plaże no bajka bez kitu! Z tego miasteczka możesz zwiedzać. Do wodospadu El Limon masz z 30 minut skuterkiem. Jest kilku dróg dojścia możesz bez problemu sam około 35 minut pieszo, ale warto! Bez problemu sa parkinki gdzie możesz zostawić pojazd. Można też brać miejscowego na motorze i z nim pojechać on tez zaprowadzić może nad wodospad kosztuje to nie wiele my za 2 osoby zapłaciliśmy z Las Terrenas koleś zabrał nas motorem poszedł z nami nad wodospad, czekał tam na nas wrócił i zawiózł nas do hotelu za chyba 17 dolców za 2 osoby:) Na Samanie polecam Ci też wybrać się na wyspę Cayo Levantado. Jedziesz sobie Do Samany, tam przy porcie zostawiasz pojazd i wsiadasz do łódki na tą wysepkę koło 20 dolcow od osoby i jesteś na rajskiej wysepce. Mogę Ci polecić tez wiele, wiele innych miejsc na Samanie, zdecydowanie tam można spędzić z 2 tygodnie, dwa dni to za mało :)

aa 4 dni na Bavaro to się zanudzisz..chyba, że lubisz wielki ścisk, zgiełk miliony pijanych ludzi i wszędzie komercje i drożyznę, takie jest moje zdanie, po przejechaniu całego kraju.
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#16 PostWysłany: 13 Lut 2015 13:50 

Rejestracja: 03 Paź 2012
Posty: 115
Loty: 24
Kilometry: 59 276
dzieki w Santo Domingo bedziemy pod wieczor wiec sie juz nic nie zobaczy potem jeden caly dzien na zwiedzanie i nastepnego rano jedziemy do Samany na 2 dni dokladnie Las Terrenas potem 4 Bavaro(-1 saona)wiec 3 dni w pelnym all u + hotel z parkiem wodnym itd. wiec cos sie bedzie dzialo (zona by mnie chyba zabila jak by na plazy nie polezala kilku dni :lol: ) jedziemy w 4 osoby+dziecko wiec samochod bedzie lepszym rozwiazaniem dla nas,
A czym lepiej placic dolcami czy w ich walucie i gdzie wymienic kase (mam tylko euro bo mieszkam w Irl)
dzieki
ps jak jeszcze cos sobie przypomnisz co warto to daj znac ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#17 PostWysłany: 13 Lut 2015 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
ardian napisał(a):
dzieki w Santo Domingo bedziemy pod wieczor wiec sie juz nic nie zobaczy potem jeden caly dzien na zwiedzanie i nastepnego rano jedziemy do Samany na 2 dni dokladnie Las Terrenas potem 4 Bavaro(-1 saona)wiec 3 dni w pelnym all u + hotel z parkiem wodnym itd. wiec cos sie bedzie dzialo (zona by mnie chyba zabila jak by na plazy nie polezala kilku dni :lol: ) jedziemy w 4 osoby+dziecko wiec samochod bedzie lepszym rozwiazaniem dla nas,
A czym lepiej placic dolcami czy w ich walucie i gdzie wymienic kase (mam tylko euro bo mieszkam w Irl)
dzieki
ps jak jeszcze cos sobie przypomnisz co warto to daj znac ;)

a no to jak 4 osoby i dziecko to zmienia postać rzeczy:)

tylko powiem Ci tak zobacz sobie hotel Don Juan w Boca Chica. Z lotniska masz tam 5 minut jazdy możesz wieczorem po locie bezpośrednio do hotelu. Don Juan ma zajebistą plaże i wode zwłaszcza dla dzieci, chyba, ze 100 metrów idziesz i idziesz a tam woda płytka chyba do pasa max. Możesz na wyspe dojść na piechotę:) Plaża czyściutka bialutka a woda błekitna. Po za tym Boca Chica jest dużo spokojniejsze niż Punta Cana, dużo mniej turystów, miejscowych naciągaczy. Po drugie z Boca Chica masz dużo tańsze wycieczki. Np. przy 5 osobach to myślę, że wycieczkę do Saona i do Santo Domingo gdzie was oprowadzą po wszystkich atrakcjach zaplacicie po 60 dolców. Po trzecie z Bocha Chica masz dużo bliżej do Samana. Z Punta Cana musisz się cofać 100km.

Ja objechałem całą Dominikane i tak tylko proponuje co ja bym teraz zrobił:) lecisz jetairfly pewnie?
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#18 PostWysłany: 13 Lut 2015 18:37 

Rejestracja: 03 Paź 2012
Posty: 115
Loty: 24
Kilometry: 59 276
wlasciwie taki byl plan 4 boca chica i 4 samana ale reszta sie uparla ze podobno najlepsze plaze sa w Punta Cana , Bavaro itd wiec nie mialem wyboru (hotele juz zabukowane)
a lecimy z Madrytu bilety kupione w promo lub po bledzie z Air Europe

a jak z kasa dolce czy ich, gdzie wymienic??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#19 PostWysłany: 13 Lut 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
ardian napisał(a):
wlasciwie taki byl plan 4 boca chica i 4 samana ale reszta sie uparla ze podobno najlepsze plaze sa w Punta Cana , Bavaro itd wiec nie mialem wyboru (hotele juz zabukowane)
a lecimy z Madrytu bilety kupione w promo lub po bledzie z Air Europe

a jak z kasa dolce czy ich, gdzie wymienic??


spoko z żoną kłócić się nie można :P zdecydowanie zamień na peso. Na dolarach zawsze przeliczają na swoja korzyść. Jak byłem teraz to dolar był 44.50 peso a euro chyba 50.20 jeżeli dobrze pamiętam, ogólnie dolar najbardziej opłaca się zabrać i zamieniać. Pamiątki czy cygara, rumy to nigdy nie kupujcie w punta cana mega drogo na Samanie kupicie to samo połowę taniej :)
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ardian lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Punta Cana/Bavaro
#20 PostWysłany: 15 Mar 2015 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Myślę o objazdówce po Dominikanie około 12 dniowej. Jak byście polecali to zorganizować. Ile mniej więcej dni w jakim miejscu?
Myślałem o wypożyczeniu samochodu, ewentualnie transport busami i w danym miejscu wypożyczenie skutera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group