Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lis 2016 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Wybieramy się w dwutygodniową podróż po Meksyku (dwie osoby dorosłe i trzyletnie dziecko, wspomagane wózkiem spacerowym). Nasz wstępny plan podróży wygląda następująco:

Pt przylot w godzinach wieczornych do Mexico City
Sb zwiedzanie Mexico City
Nd Przelot do Palenque 13:00 – 14:25, przejazd do El Panchan w dżungli. Z tego co czytałem to ruiny dostępne są do 16:30, więc tego dnia zwiedzanie już chyba niemożliwe. Zamiast tego spacer po dżungli.
Pon od 8:00 rano ruiny Palenque. O 13:30 autobus do San Cristobal de la Casas, przejazd ok. 6h
Wt San Cristobal de la Casas - wycieczka do do indiańskich wiosek San Juan Chamula i Zinacantan
Śr San Cristobal de la Casas - Kanion Sumidero – wycieczka łodzią, nocny przejazd autobusem z San Christobal do Oaxaca (ok. 12h)
Czw Oaxaca, odpoczynek po nocnej podróży, oglądanie targów i miasta, jeśli samopoczucie pozwoli to wycieczka do Santa María del Tule (drzewo)
Pt Oaxaca, Monte Alban w godzinach porannych, nocny autobus do Acapulco (12h)
Sob, nd, pon, wt, odpoczynek w Acapulco, wt po południu przejazd do Mexico City 5h
Śr, czw, oraz pt do wczesnego popołudnia - zwiedzanie Mexico City i Teotihuacan
Pt 20:00 wylot z Mexico City

Na ile jest to realistyczny plan? A na ile atrakcyjny tzn. czy warto z czegoś zrezygnować na rzecz czegoś innego? Zastanawiam się czy zrezygnować z drugiego dnia w San Christobal (kanion) aby spędzić dodatkowy dzień w Acapulco. Czy nie ma problemu z pozwoleniem na podróżowaniem łodzią motorową po Kanionie sumidero z dzieckiem (widziałem gdzieś zdjęcie dziecka, które brało udział, ale na youtube widać, że łodzie płyną dość szybko).
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 17 Lis 2016 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 27
Moim zdaniem bardziej atrakcyjny jest Kanion Sumidero niż samo Acapulco. :)
Jak chcecie zwiedzić wioski Indiańskie? Sami czy z przewodnikiem? Zwróć uwagę na "zasady" zwiedzań, często są dość restrykcyjne.
W jakim miesiącu jedziecie?
Wybierając nocne przejazdy lepiej wybrać te w wyższej klasie autobusów i weźcie jakiś koc albo cieplejszą bluzę, często szaleją z klimatyzacją :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lis 2016 14:23 

Rejestracja: 22 Kwi 2015
Posty: 33
Loty: 36
Kilometry: 121 523
Popieram przedmówczynię. Jak chcecie nad ocean to lepiej gdzieś indziej niż w Acapulco. A jak całkiem odpuścicie to w drodze z Oaxaca do DF macie jeszcze Pueblę, którą warto zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lis 2016 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Dzięki za cenne uwagi! Właśnie cały czas wahamy się nad tym czy jechać do kanionu czy nie. Kwestia ewentualnego dodatkowego dnia na plaży..
Jak planujemy zwiedzać wioski indiańskie? To jeszcze nie przesądzone, bo ogólnie wolimy robić rzeczy na własną rękę, bo zazwyczaj jest taniej i ciekawiej. Jednak w tym
przypadku nie ma chyba bezpośredniego połączenia autobusowego między tymi dwoma wioskami, więc raczej weźmiemy coś w rodzaju wycieczki, żeby móc zobaczyć obie. Jedziemy w styczniu..
Zdaję sobie sprawę, że Acapulco to wielki kurort jakich wiele, ale powód dla którego wybraliśmy to miasto jest prozaiczny: dobre skomunikowanie pozwalające zaoszczędzić czas, którego nie mamy za wiele. Tak naprawdę chcemy tam jechać tylko ze względu na córkę, bo kąpiel w oceanie będzie dla niej wielką atrakcją i wszystko czego potrzebujemy to kawałek plaży. Oczywiście byłoby świetnie móc pojechać do jakiegoś bardziej atrakcyjnego, kameralnego miejsca nad oceanem, ale ktoś ma pomysł, co by to mogło być, jednocześnie nie wydłużając istotnie czasu spędzonego w autobusach?
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Lis 2016 09:31 

Rejestracja: 22 Kwi 2015
Posty: 33
Loty: 36
Kilometry: 121 523
Może lepiej pojechać z Oaxaca do Puerto Escondido?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Lis 2016 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Rozważałem Puerto Escondido, ale z tego co widziałem to autobus z Oaxaca jedzie 11-12h, natomiast busy, jadące jakąś szalenie krętą drogą, gdzie ludzie piszą, że wymiotowali ok. 6h. Ekstremalnie kręte drogi trenowaliśmy na Sri Lance i córka kiepsko to zniosła. Podobno podobnie cieżko jest na trasie Palenque-San Cristobal, więc to chyba nam wystarczy i ewentualnie wchodziłby w grę autobus do Puerto Escondido 12h. No i oczywiście trzeba wrócić do Oaxaca, a więc liczyć kolejne 12h. Po czym dojechać do Mexico City. Więc jeśli to wszystko prawda, to niestety podróż do Puerto Escondido zajęłaby zbyt dużo czasu i ciągle Acapulco wydaje się bardziej dopasowane do naszych potrzeb. Trochę szkoda, bo Puerto Escondido wydaje się być znacznie przyjemniejszym miejscem niż Acapulco. :( Ewentualnie jest samolot Puerto Escondido -> Mex w niezłej cenie, ale w czwartek, co niestety skróciłoby nasz pobyt w Mexico City do 1.5 dnia. A to z kolei trochę za mało..
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Lis 2016 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 27
Moim zdaniem Acapulco jest lekko przereklamowane. No, ale ja nie jestem zwolenniczką bezczynnego leżenia, więc mogę być ciut nieobiektywna ;) Wrażenia z Kanionu są nie do opisania. A jeżeli nie to naprawdę warto np zobaczyć Pueblę i okolice czyli Cholula. Po trasie z Acapulco do Df macie jeszcze Taxco i Cuernavaca. Meksyk ma wiele niesamowitych miejsc, że aż szkoda być w jednym miejscu. Daj znać jaki ostateczny plan wybraliście :)
Góra
 Profil Relacje PM off
amphi lubi ten post.
amphi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 30 Lis 2016 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
A więc oficjalnie zostaliśmy przekonani do Kanionu. :D My też typowo wolimy podróżować i zwiedzać niż siedzieć na plaży, ale wyjazd jest trzyosoobowy i naszej cierpliwej córeczce należy się nagroda, czyli kilka dni na plaży. :) Na pierwszy rzut oka najbardziej fascynujący dla nas wydaje się indiański Chiapas, a miasta kolonialne jakoś mniej, bo architektura wygląda podobnie jak w Europie. Więc ostateczny (prawdopodobnie) plan podróży wygląda następująco (zwiększony czas w Acapulco, ale nie kosztem kanionu, tylko Mexico City, które powinno chyba dać się zrobić w 2.5 dnia - Teotihuacan, centrum miasta, muzeum antropologiczne, Guadelupa).

Pt przylot w godzinach wieczornych do Mexico City
Sb zwiedzanie Mexico City
Nd Przelot do Palenque 13:00 – 14:25, przejazd do El Panchan w dżungli. Z tego co czytałem to ruiny dostępne są do 16:30, więc tego dnia zwiedzanie już chyba niemożliwe. Zamiast tego spacer po dżungli.
Pon od 8:00 rano ruiny Palenque. O 13:30 autobus do San Cristobal de la Casas, przejazd ok. 6h
Wt San Cristobal de la Casas - wycieczka do do indiańskich wiosek San Juan Chamula i Zinacantan
Śr San Cristobal de la Casas - Kanion Sumidero – wycieczka łodzią, nocny przejazd autobusem z San Christobal do Oaxaca (ok. 12h)
Czw Oaxaca, odpoczynek po nocnej podróży, oglądanie targów i miasta, jeśli samopoczucie pozwoli to wycieczka do Santa María del Tule (drzewo)
Pt Oaxaca, Monte Alban w godzinach porannych, nocny autobus do Acapulco (12h)
Sob, nd, pon, wt, śr odpoczynek w Acapulco, śr po południu przejazd do Mexico City 5h
czw, oraz pt do wczesnego popołudnia - zwiedzanie Mexico City i Teotihuacan
Pt 20:00 wylot z Mexico City
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Gru 2016 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 27
Jeżeli mogę coś jeszcze podpowiedzieć ;) Moim zdaniem 2,5 dnia na Mexico City jest przyzwoite i jest to do zrobienia. Oczywiście jakbyś miał tydzień to też miałbyś co robić :) Moim zdaniem dobrze byłoby to podzielić na takie dwa dni. Zrobić razem Teotihuacan i Guadalupe, a drugie 1,5 dnia samo miasto Mexico City. Wyjeżdżając z rana do Teotihuacan ominiecie bezsensowne kolejki i całe turystyczne zgromadzenie ;) No i po południu na spokojnie przejedziecie do Guadalupe. Jak Wam zostanie ta połówka dnia to możecie podjechać do Xochimilco to na pewno będzie atrakcja dla córy ;)
Monte Alban i Santa Maria del Tule jest w niewielkiej odległości, więc można spokojnie zrobić jednego dnia. Ah i nie zapomnijcie o Oaxaca, też fajne miasto ;)
W Acapulco popatrzcie na skoki do wody, różnie sie trafia, ale nieraz są totalnie odlotowe :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group