Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lip 2016 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 38
Loty: 10
Kilometry: 15 292
Cześć,

Sprawdzał już ktoś organoleptycznie jak wygląda sprawa dojazdu do lotniska w związku z całym cyrkiem NATO/ŚDM?
Mam wylot w sobotę 9.07.2016 i nie wiem jak się do tego zabrać.
Będę jechał A2 od strony Poznania i zastanawiam się, czy podjadę blisko terminala, by móc wysiąść z bagażami (podręczny - plecak).
Parking nie jest problemem - mam podwózkę, więc auto wraca. Chcę po prostu wiedzieć jak daleko od terminala będę musiał wysiąść by zaplanować sobie godzinę wyjazdu z domu ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
#2 PostWysłany: 06 Lip 2016 12:05 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Teoretycznie na ogólnodostępnych jezdniach wprowadzono zakaz zatrzymywania się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lip 2016 12:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
obibok napisał(a):
Teoretycznie na ogólnodostępnych jezdniach wprowadzono zakaz zatrzymywania się.


Tu masz całe info http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/przygotowania-warszawy-do-szczytu-nato

Na całej długości drogi dojazdowej do lotniska - ul. Żwirki i Wigury jest zakaz zatrzymywania się i parkowania. Nie wiem, czy zostaną także zamknięte parkingi w okolicy. Podobno tylko rekomendowane taksówki będą mogły podjeżdżać na lotnisko, ale... w czasie przejazdów delegacji będzie ta ulica zamykana. Jedynym sprawdzonym połączeniem w tych dniach jest dojazd SKM do lotniska.
Sama mam z tym problem, bo wylatuję z Okęcia w piątek. :?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Lip 2016 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 38
Loty: 10
Kilometry: 15 292
Bardzo mnie ten fakt nie cieszy ... żeby w wielkim mieście takie cyrki z powodu jakiegoś spotkania ... :/
Nie wierzę w to, że nie będzie możliwości podjechać pod lotnisko ... przecież dziennie to dziesiątki tysięcy pasażerów ...

"Droga z Lotniska Chopina czyli ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Grzybowska nie będą zamknięte dla ruchu, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, także na ulicach poprzecznych – w czasie przejazdu kolumn z gośćmi policja będzie wstrzymywała ruch."


Ostatnio edytowany przez barat, 06 Lip 2016 15:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lip 2016 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Zejdź w Konotopie na S2, a później na S79 na lotnisko. W ten sposób ominiesz Żwirki, a pod terminal się dostaniesz na zasadzie kiss and fly. Delegacje będą wyjeżdżać z wojskowego omijając terminal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
barat uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Lip 2016 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 38
Loty: 10
Kilometry: 15 292
Dzięki :)

Chyba tak pokazuje też mi Naviexpert:
https://traffic.naviexpert.pl/?tp=52.42 ... ,%20Polska

Swoją drogą - dla NE to jest S8, a dla GoogleMaps S2 ... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lip 2016 13:52 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6254
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Kilka słów :
Unikajcie jak ognia ZiW w najblizszych dniach.
Podjazd na lotnisko na odloty jest mozliwy na zasadzie K&F wyrywkowa kontrola przed wjazdem na rampę (jak w TLV)
Całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju na przylotach. Jak po kogoś jedziecie to parking. Nawet roweru nie można przypiąć...
Przylatujący oprócz krajówek niech liczą się z tym, że wyjście z łotniska trochę im zajmie bo jest kontrola dokumentów, nie ważne skąd przylatują Schengen/nonschengen a lotnisko w sensie straż graniczna nie do końca jest gotowa na taką ilość ;)
Wylatując rano lub w okolicy 15 przyjezdzajcie wczesniej. Jest szczyt sezonu czarterowego plus kontrole osobiste bardziej szczegółowe i naprawdę mimo tego małego lotniska kolejka do security ok 5 trwa ponad 20 minut. Jak ktoś rano leci do LTN/KBP/BHX/DSA to ma do odstania kolejne 10/15 min w kolejce do kontroli paszportowej bo rano leci dużo czarterów do Turcji/Albanii.
Także w najbliższych dniach wybierajcie SKM/korzystajcie z parkingów/miejcie większy zapas czasu a wszystko będzie dobrze :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Lip 2016 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 38
Loty: 10
Kilometry: 15 292
Ja mam o 12:20 w sobotę do Korfu ... mam nadzieję, że jak o 7 rano wyjedziemy z Wrześni to będzie spoko :D
Powrót 16 lipca, więc już po NATO, ale chyba SKM=>PKP=>Września - nie będę fatygował Szwagra do Warszawy znowu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lip 2016 13:59 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6254
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Nie zapominaj o ŚDM ;)
Generalnie do 20.08 zapowiadane są utrudnienia
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Lip 2016 12:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Właśnie siedzę juz na lotnisku pod bramką. Dojechalam bez problemu SKM. Nie widać oznak paniki czy chaosu na lotnisku. Wszystko normalnie. Może tylko są dłuższe kolejki bo sprawdzają bardzo dokładnie wszystkie bagaże i celnicy z każdym zamieniają chociaż kilka słów. Nie widzę opóźnienia ale zmieniają za to bramki. I jest też więcej ochrony.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lip 2016 14:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
A jest kontrola paszportowa w ramach Schengen?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lip 2016 14:48 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Jest. Błyskawiczna. Podajesz dowód/paszport i kilka sekund później dostajesz go z powrotem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 08 Lip 2016 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 38
Loty: 10
Kilometry: 15 292
My jutro jutro rano startujemy autem z Wrześni i mam nadzieję, że podjedziemy bez problemu do strefy Kiss & Fly ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Lip 2016 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
@barat Lecimy jutro razem na Korfu 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lip 2016 10:39 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
silvershark napisał(a):
Jest. Błyskawiczna. Podajesz dowód/paszport i kilka sekund później dostajesz go z powrotem ;)

Leciałem w piątek wieczorem i już nie było, znaczy panowie siedzieli, ale im się już znudziło. A w ogóle to pustki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lip 2016 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10968
HON fly4free
Ja wylądowałem w WAW z BCN wczoraj przed 19-tą i po wyjściu z autobusu spod samolotu do terminala była odprawa paszportowa, trwała dość długo bo czekałem prawie 15 minut. Gość sprawdzał dowód/paszport dość długo (kilkanaście sekund) każdej osobie [ANGRY FACE]. Były 3 okienka, a ja stałem jako jeden z ostatnich w kolejce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Lut 2023 23:28 

Rejestracja: 15 Lis 2022
Posty: 15
Mam taki temat powiązany z tematem tego wątku: 20-22.Luty wizyta prezydenta USA w Polsce, wyobrażam sobie paraliż komunikacyjny, ale... czy na pewno w zakresie ruchu lotniczego z Warszawy Chopina? 22.02 mam wylot do Berlina PLL LOT. Historycznie wszystkie treści związane z tego typu "imprezami" media nagłaśniały jako korki na mieście, a na Chopina można dojechać kolejką. Pytanie czy możę być anulowany ruch lotniczy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Lut 2023 23:44 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 535
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Historycznie raczej nie było większych zakłóceń w ruchu lotniczym, jedynie problemy z dojazdem z/na lotnisko.
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Lut 2023 23:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Plus w momencie kiedy Joe będzie się wzbijał w powietrze pewnie też zatrzymanie operacji lotniczych na 20-30 minut... A na lotnisko pociąg - i będzie dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Lut 2023 00:08 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6254
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Raczej 5 min trwa cała akcja. Dojazd na lotnisko kolejką w okolicy przylotu zalecam.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group