Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lis 2018 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Nie znalazłam takiego tematu, a przetestowałam w miniony weekend - dojazd jest bardzo prosty: najpierw bezpłatny shuttle (Air-Rail Link), który jeździ co chwilę (w nocy na żądanie) i w ok. 2minuty dowiezie nas do stacji Birmingham International skąd łapiemy pociąg - najtaniej i najszybciej (9 min.) dojedziemy Virgin Trains za 3.10 funta do stacji Birmingham New Street - przed peronami są automaty do kupna biletów (wybieramy 'anytime single ticket). Częstotliwość pociągów jest całkiem niezła:
- 3 trains per hour (tph) to London Euston
- 2tph to Birmingham New Street
- 1tph to Wolverhampton via Birmingham New Street

W niedzielę rano po przylocie wyjątkowo czekałam ok.godziny na pociąg, ale aktualnie trwają jakieś roboty i pewnie dlatego.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
#2 PostWysłany: 19 Maj 2019 12:57 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 366
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Oprócz pociągu można też się dostać zarówno do bham jak i Coventry autobusem X1, który kursuje co 20-30min, bilet kosztuje 2,4GBP płatność gotówką(odliczona kwota) lub kartą płatniczą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
noaxik_pl lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Lis 2019 10:46 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 23
Loty: 56
Kilometry: 75 640
Polecam linię X1, przewoźnik National Express West Midlands.
https://nxbus.co.uk/routes/west-midlands/BX1/?timetable[day]=&tab=
Linia kursuje regularnie, dojeżdża do samego centrum Birmingham.

Ceny biletów są bardzo przystępne, zwłaszcza ceny biletów dziennych. Warto ściągnąć aplikację i przez nią kupić bilet bo bywa taniej. W weekend za bilet dzienny grupowy zapłaciliśmy tylko 6 funtów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Mar 2023 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Chcąc dojechać z BHX do centrum chyba najlepiej wziąć bilet dzienny. Która to strefa będzie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Mar 2023 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Jeśli chodzi o przewoźnika National Express West Midlands można płacić zbliżeniowo kartą kredytową - przy pierwszym przejeździe danego dnia karta jest weryfikowana, a rozliczenie następuje na koniec dnia - z karty nie ściągnie więcej niż 4 funty, czyli tyle ile wynosi cena biletu dziennego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 24 Wrz 2023 22:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Testowałem w weekend. Po wylądowaniu wychodzimy z lotniska i idziemy za strzałkami w stronę kolejki. Lotnisko jest dość spore i do tego w remoncie więc jest trochę chodzenia ale wszystko jest dokładnie oznaczone. Naszym celem jest Air-Rail Link gdzie ze stacji Birmingham Airport Station jedziemy bezpłatnie parę minut kolejką naziemną do stacji Birmingham International. Na tej stacji kupujemy juz bilet. Ja za bilet one way zapłaciłem 4,60 gbp, wysiadałem w centrum, na Birmingham New Street. Pociąg jedzie około 10-15 minut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Wrz 2023 22:57 

Rejestracja: 17 Mar 2022
Posty: 214
Loty: 83
Kilometry: 137 593
złoty
Autobus X1, również ostatnio sprawdzony - jedzie około 30 min, płatność kartą lub gotówką u kierowcy 2 gbp, obowiązuje też dzienny limit 4 gbp. Nie wiem z czego to wynika ale wszystkie płatności kartą były odrzucone, z tym że dwa przejazdy dopiero po kilku dniach, a raz musiałem zapłacić gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Wrz 2023 22:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Autobus X1 sprawdzony także przeze mnie, ale w kierunku Coventry. Okazało się, że przystanek ma w zatoce K (jeden przystanek dla obu kierunków) zaraz przy terminalu lotniska, więc nie trzeba się udawać na Birmingham International. Autobus spóźnił się kilka minut, potem trochę stał na wspomnianym Birmingham International (sporo ludzi wsiadało, bo akurat nie jeździły pociągi) i podróż trwała ostatecznie ponad 45 minut. W Coventry końcowy przystanek znajduje się w zasadzie w samym centrum - kilka kroków od katedry czy Muzeum Transportu.

Cena 2 GBP ma obowiązywać do końca października 2023 r. Dzienny "cap" to 4,50 GBP. U mnie żadnych problemów z płatnością kartą nie było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Mar 2024 21:19 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Jadąc pociągiem do Birmingham New Street wieczorem (po 18:30) można zakupić "evening ticket", cena 2,80 funta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group