Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Maj 2012 09:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Kod:
Zastanawiam się czy warto kupować Travel Card:


To już musisz sobie sam przeliczyć...

Kod:
- czy korzystanie z water buses jest konieczne a jeżeli tak czy opłaca się brać travel card; chodzi mi o to, żeby nie utknąć na jednej wyspie


Nie, nie jest konieczne. Cała podstawowa Wenecja jest doskonale połączona mostami i mostkami. Można wszędzie dojść. Na pewno bez tramwaju nie dostaniesz się na Lido i na Murano. Ale j.w. - Wenecję zwiedzisz.

Kod:
- czy travel card obejmuje również Traghetto?


Szczerze mówiąc nie sądzę. Tam są ceny 0,5 do 1 eu. Transport na drugą stronę kanału trwa kilka minut. Płatność do ręki :P


Ostatnio edytowany przez michzak, 01 Sie 2016 08:06, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 24 Maj 2012 10:23 

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 59
Ja właśnie rozkminiałem ostatnio dojazd z Marco Polo i zaskoczyło a raczej zniesmaczyło mnie to, że bilet w 1 stronę kosztuje 5e - http://www.actv.it/en/movingmainland/faresautobus
To chyba przesada, bo nawet z Treviso da się taniej dojechać...
Z tego co się dowiedziałem jest to jednak taka dodatkowa opłata skierowana wyłącznie w turystów jadących do/z lotniska. Prawdopodobnie więc wystarczy przejść kilkaset metrów w kierunku Tessery by stamtąd dojechać do Wenecji lub Mestre za 1,3e, bo w końcu tam już ludzie mieszkają i raczej nie płacą 5e za dojazd do miasta. Mam nadzieję że to się sprawdzi ale pewien nie jestem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Maj 2012 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Nie wiem czy się da dojechać za 1,3E. Każdy rezydent posiada imienną "IMOB CARD" do poruszania się transportem ACTV po cenach "normalnych". Turyści placą 3-4x więcej.
Co do Wenecji, to bez biletu na statek nie dostaniesz się na Giudeccę, Murano czy San Michelle. Widoki z łodki, czy to płynącej przez Canale Grande czy do Lido też są wyjątkowe, a to już są 4 kursy dla jednej osoby.
http://www.actv.it/en/movinginvenice/movinginvenice
Licząc po cenach normalnych 7€ za kurs + 9€ za RT z lotniska mamy już 37€. Wg mnie warto.

Najlepiej mieć ze sobą wydruk zakupionej Travel Card ze sobą. Po zakupie otrzymujemy kod, wprowadzamy go na lotnisku w automacie, który powinien nam taką kartę wydrukować. Z własnego doświadczenia powiem, że prawdopodobieństwo że automat zadziała to 33% :).
Wtedy idziemy do okienka Veniceconnected i podajemy wydruk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Maj 2012 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Na okaziciela. Chyba nic się nie zmieniło od zeszłego roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Maj 2012 23:18 

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 59
mezzo to ile Ty płaciłeś za normalny bilet actv na zwykły autobus? Ja nie znalazłem żadnej informacji żeby było drożej niż normalna cena czyli 1,3e (oprócz oczywiście piątki na lotnisko). imob to raczej zniżki właśnie na transport wodny, bez którego można się obejść. Gdzieś na jakimś forum zagranicznym czytałem, że cena 5e obowiązuje tylko wtedy gdy miejscem rozpoczęcia lub zakończenia podróży jest lotnisko Marco Polo więc i to można obejść, ale teraz nie jestem już pewien bo na stronie pisze wyraźnie, że nr 5 Aerobus kosztuje 5e. No cóż najwyżej pójdę z buta a za piątala kupię wino
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Maj 2012 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Przejazd z Marco Polo do Wenecji w dwie strony kosztuje 8€
Nie jest to zawrotna cena.
Z lotniska Sandefjord do Oslo trzeba zapłacić około 190 NOK w jedną stronę

Pomagam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Maj 2012 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Do Wenecji wzięliśmy "5" (bilet byl w cenie veniceconnected). Cena 1,30 obowiązuje chyba z przystanków w Maestre do Piazzale Roma, ale trzeba sie jeszcze tam dostać z lotniska.


Kod:
1,30 € - ORDINARY TICKET FOR LAND SERVICES, 75 ’ imob

Allows using the land services of Lido island and the mainland city of Mestre (to Piazzale Roma) for 75 minutes from stamping, with transport means change allowed. Can be purchased from the Hellovenezia ticket desks and the authorized resellers.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Maj 2012 02:04 

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 59
jajacekk napisał(a):
Przejazd z Marco Polo do Wenecji w dwie strony kosztuje 8€
Nie jest to zawrotna cena.
Z lotniska Sandefjord do Oslo trzeba zapłacić około 190 NOK w jedną stronę

Pomagam


Może i nie jest to astronomiczna kwota ale nie o to mi w tym wypadku chodzi. W Norwegii wszystko jest drogie i to każdy wie ale nie mam zamiaru pakować 40zł do kieszeni atvo albo actv za 40 minut jazdy najzwyklejszym autobusem miejskim. Po prostu gdybym wiedział, że tak jest (moja wina, że nie sprawdziłem) to poleciałbym sobie do Treviso i zapłacił być może połowę ceny za bilet lotniczy. To tak jakby dojazd z Charles de Gaulle do Paryża był droższy niż z Beauvais. Choćbym miał zdychać po drodze jak suchy wiór to 5e nie dam i kropka.
A poważnie to w najgorszym wypadku pójdę 4 km do Campalto, skąd do Piazzale Roma jedzie autobus nr 19, który myślę, już jest w normalnej cenie.

"ORDINARY TICKET FOR JOURNEYS HAVING VENICE MARCO POLO AIRPORT AS DEPARTURE OR ARRIVAL POINT BY LAND - BUS ROUTE 4, 5 AEROBUS, 14, 15.
5,00 € - ONE WAY
9,00 € - FROM OR TO AIRPORT AND RETURN"

a więc cała reszta tras 1,3e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Wrz 2012 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 17
Na/z lotnisko można się dostać z Mestre na normalnym bilecie za 1,5e (chyba, nie wiem, jechałam na sieciówce) autobusem miejskim numer 15, jeździ dwa razy na godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 01 Paź 2012 16:14 

Rejestracja: 01 Paź 2012
Posty: 4
Witam,

Mogłby mi ktos wytluamczyc to wszystko bo zglupialem? lece do wenecji do marco polo, chce sie dostac do mestre, hotel proponuje ze mnie odbierze za 7,5 euro od osoby dobra to cena? z hotelu chce wziasc autobus do wenecji ile moze mniej wiecej koszotwac? wiem ze istnieje google, ale pytam sie bo informacje sa sprzeczne i glupieje juz troche
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lis 2012 03:33 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Po licznych podwyżkach zarówno wydostanie się z lotniska Marco Polo jak i przejazd vaporetto są już bardzo drogie. Wenecję odwiedza rocznie 24 mln turystów więc można to traktować albo jako świetną okazję do rozboju przy każdej okazji, albo jako uzasadnione ich obciążenie, bo potrzeby finansowe przy ratowaniu miasta są prawie nieograniczone.

Bilety na przejazdy autobusami ACTV, które zaczynają się lub kończą na lotnisku kosztują 6 EUR/OW lub 11 EUR/RT, czyli są to linie 4, 5 (zwana Aerobusem na Piazzale Roma), 15, 45. Tyle samo kosztuje bezpośredni autobus "Airport Shuttle" firmy ATVO na/z Piazzale Roma, który jedzie 20 minut (zamiast 25-30). Pewną oszczędnością jest dołożenie biletu autobusu ACTV OW lub RT do Tourist Travel Card na 12/24/36/48/72 godziny lub 7 dni. Wtedy każdy odcinek lotniskowy kosztuje 4 EUR (np. kupione przez http://www.veniceconnected.com z wyprzedzeniem co najmniej 3 dni przed przyjazdem). Z drugiej strony Travel Card ma raczej sens tylko jeśli wybieramy się na wyspy laguny, np. trasę Wenecja-wyspa cmentarna-Murano-Burano-Torcello-Burano-stały ląd-Lido-Giudecca-Wenecja. Zwykłe tramwaje wodne/vaporetta należą również do ACTV i są numerowane cyframi arabskimi. Nie należy ich mylić z mniejszymi jednostkami Alilaguna oznaczanych kolorami (Blu/Arancio/Rossa), bo bilety nie są zamienne. Wszystkie linie Alilaguna docierają również na lotnisko Marco Polo, ale w przeciwieństwie do autobusów, które mają przystanki przy wyjściu z lotniska trzeba do nich dojść ok. 7 minut, a jednorazowy bezpośredni przejazd do Wenecji właściwej kosztuje 15 EUR (14 EUR w przedsprzedaży) i do wielu miejsc może trwać dłużej niż autobus+vaporetto.

Normalny przejazd autobusem "nielotniskowy" kosztuje 1,30 EUR i czytając literalnie taryfę ACTV wystarczyłoby wsiąść/ wysiąść jeden przystanek przed lotniskiem, który nazywa się Tessera i znajduje się na przeciwko hotelu Marriott Courtyard:
http://www.actv.it/pdf/piante_automobilistico/5-UM.pdf
Jest to niecałe półtora kilometra, połowa przez parkingi lotniskowe, ale potem drogą bez chodników i pobocza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wenecja Marco Polo
#12 PostWysłany: 14 Sty 2013 00:22 

Rejestracja: 24 Maj 2010
Posty: 168
Witam,
Z tego co wyczytałem w internecie najtaniej dojechać na lotnisko Marco Polo z Wenecji jest autobusem nr 5 z Piazza Romana. Planuję dotrzeć pociągiem na dworzec S. Lucia. Może mi ktoś objaśnić jak z dworca dotrzeć na ten plac ? Ew. jakiś alternatywny dojazd z dworca S. Lucia ?
_________________
http://zasiegglobalny.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja Marco Polo
#13 PostWysłany: 14 Sty 2013 00:44 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 6
Loty: 44
Kilometry: 92 468
Z dworca do Piazza Romana masz naprawdę blisko, wystarczy spojrzec na google maps. Po wyjściu skręcasz w prawo, zobaczysz duży most przechodzisz i już jesteś na placu. Jeśli chodzi o dojazd da lotniska linia nr 5, kupujesz normalny bilet, koszt około 1,3 Eur i wysiadasz przystanek przed lotniskiem albo kupujesz bilet na lotnisko i za to już płacisz 6 euro. Ja osobiscie kupiłem teń tańszy i wysiadłem na lotnisku, akurat kanarów nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja Marco Polo
#14 PostWysłany: 14 Sty 2013 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
wpisz Piazzale Roma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja Marco Polo
#15 PostWysłany: 18 Sty 2013 12:43 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 7
Ci bardziej bezczelni, którzy jednak nie chcą jechać tego jednego przystanku na gapę, mogą też wysiąść przystanek przed lotniskiem, podejść jakieś 100 metrów do hotelu Courtyard by Marriott, spod którego o pełnych godzinach (od 5 do chyba 7 co pół godziny) odjeżdża bus na lotnisko. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja Marco Polo
#16 PostWysłany: 19 Sty 2013 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Aktualnie w konteście Chin z Alitalia rozbieram na czynniki pierwsze całą podróż z Warszawy, przez Bolonie do Wenecji. I przyznam, że nieci przyblokowałem się na ostatnim odcinku czyli Wenecja centrum - lotnisko Marco Polo. Na stronie actv.it znalazłem rozkład jazdy m.in opisywanej powyżej 5-tki. Jednak trasa budzi moje wątpliwości - nad tabelką jest napisane: VENEZIA - S. GIULIANO - ORLANDA - SABBADINO - PASSO CAMPALTO - ORLANDA - TESSERA - AEROPORTO M.POLO natomiast w tabelce z godzinami odjazdów liczba tych przystanków (???, może to tylko ulice, ale czemu w takim razie sa przypisane godziny) jest duzo mniejsza i np nie ma nic o Tessera gdzie trzeba wysiąść chcąc podróżować za 1,3 E. W dodatku czy gdzies to , że wysiadajac z tej linii na przedostatnim przystanku można jechac za 1,3 Euro jest dokładniej usankcjonowane bo zdanie: ORDINARY TICKET FOR JOURNEYS HAVING VENICE MARCO POLO AIRPORT AS DEPARTURE OR ARRIVAL POINT BY LAND - BUS ROUTE 4, 5 AEROBUS, 15, 45. można rozumieć wszelako.

Dzięki
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja Marco Polo
#17 PostWysłany: 19 Sty 2013 18:10 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 7
Ja panu w kiosku powiedziałem, że chcę 15 na Tessera i dał mi bilet za 1,30, więc chyba dobry. Liczbą przystanków się nie przejmuj, jest ich sporo po drodze. Znacznie więcej, niż to wynika nawet z informacji na przystankach (przynajmniej w przypadku 15).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Kwi 2014 07:15 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 4
witam
to moj piereszy post chcialbym sie dowiedziec jak szybko i tanio dostac sie z lotniska marco polo w wenecji dostac sie na dworzec st lucia....?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Kwi 2014 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
http://www.veniceairport.it/en/transpor ... ation.html
http://www.alilaguna.it/en/linea-arancio
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja Marco Polo
#20 PostWysłany: 23 Lut 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Witam,
chce przejść na przystanek Tessera i stamtąd ruszyć do Wenecji i powrót tak samo do przystanku Tessera. Jaki bilet należy kupić oraz gdzie na lotnisku aby odbyć taki przejazd? W ticket office będą dostępne? Może już ktoś taki sposób przerabiał?
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group