Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Lis 2015 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4163
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
@Kara jak już sobie wsiade do metra za to 5,70L do Paddington to na luzaku przesiądę się do innej linii metra ? (czy bilet jest transferowalny? np. do 90 min na cala siec?)

Image
:arrow: http://www.heathrow.com/transport-and-directions/getting-to-central-london
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#22 PostWysłany: 20 Lis 2015 11:48 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Podsumowanie oczywiscie spoko, ale niescislosci dotyczace Heathrow Express. W tej chwili bilety kupione z 3-mies i 1-mies wyprzedzeniem sa bardzo konkurencyjne w stosunku do Heathrow Connect. Tabelka tutaj:.

https://www.heathrowexpress.com/tickets ... Gwodxf0I_g

Plus do tego: "CHILDREN TRAVEL FREE on Heathrow Express Children (age 5 to 15 inclusive) travel for free when travelling with an adult on Heathrow Express services."

Wiec ja bym tej opcji tak od razu nie pomijal :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Lis 2015 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@tom971
1) Mają starą cenę - pojedynczy bilet (kartonik) to £6,00. Oyster lub karta zbliżeniowa:
Peak Morning: £5.10
Monday to Friday from 0630 to 0930.
Off Peak: £3.10
At all other times including public holidays.

2) Tak, ale - uogólniając - w ramach jednego środka transportu z wyjątkiem autobusów i tramwajów.

3) Czas wg stref, za które zapłacisz => https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/o ... rney-times. Czyli za £6 możesz dojechać z Heathrow nawet do 6. strefy na wschodzie.

@lataczuk
Oczywiście, że z racji ofert czasowych można znaleźć lepsze rozwiązania. Wkleiłam ten link, bo na jednej stronie w przystępny sposób skompilowano informacje z paru źródeł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Lis 2015 19:29 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 112
Easybus zawiesza kursowanie z heathrow:

easyBus: Heathrow service cancelled

Dear Customer,

We are sorry to inform you that we have decided to cease our Heathrow-Waterloo service (with intermediate stop at Shepherd’s Bush) from midnight on Sunday 22nd November. We hope to re-start this service next Spring.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 21 Lis 2015 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@tom971 rzuciłam teraz drugi raz okiem na Twój wpis i jeśli miałeś na myśli bezpośredni przejazd LHR - Paddington, będzie to Heathrow Express, bilety na który nie łączą się z żadnym innym środkiem transportu w TfL.

***

Dwa patenty na wygodne przesiadki na trasie LHR - City/ East End w razie podróży z dużym bagażem/ małymi dziećmi. Najszybsza trasa - przez Holborn - jest bogata w nieruchome i ruchome (a czasem nie) schody oraz jest bardzo zatłoczona w godzinach szczytu.

Economy Plus: Heathrow Connect do Ealing Broadway i dalej metro: Central (czerwona).

Economy: tylko metro: Piccadilly (granatowa) do Hammersmith i dalej District (zielona) z ew. opcją późniejszej zmiany na Circle (żółta) na stacjach Temple albo Cannon Street.

Najszybsza trasa LHR - Canary Wharf to Heathrow Express do Paddington, potem metro Bakerloo (brązowa) do Baker Street, a następnie Jubilee (srebrna). Najtańsza - tylko metro - to Picadilly do Hammersmith, później District do Westminster i dalej Jubilee.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Gru 2015 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Gdyby ktoś planował dojazd Heathrow Express w Święta, to od 20:25 w Wigilię do 28.12.2015 włącznie nie ma połączeń ze względu na budowę Crossrail.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Sty 2017 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@‌toledox‌
Coś dla Ciebie i innych szukających darmowego transportu wokół Heathrow.

mapka (PDF): http://www.heathrow.com/file_source/Hea ... athrow.pdf
info: http://www.heathrow.com/transport-and-d ... ocal-buses
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dorzucam mapke autobusow wokol Heathrow T5. Jak wyzej wspomniano, jest strefa bezplatnego transferu dookola lotniska.

http://content.tfl.gov.uk/bus-route-map ... 5-0117.pdf
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Lut 2018 12:34 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 47
Wiem ze heathrow to tłok jednak orientacyjnie ile może mi zająć przejście na trasie dojście z samolotu -odprawa-metro z terminala 5?

Juz za tydzien mam i to moj 1 raz. Znajoma straszy ze to "potwór" i godzina to najlepsze ile mnie to zajmnie.
Po prostu musze dac znac do hostelu jeśli sie nie wyrobie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 02 Lut 2018 13:08 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 77
@emily temple z moich obserwacji wynika, że odprawa szybko idzie, owszem jest kolejka, ale kilka okienek i sprawnie to idzie, na samo przejście do terminala 5 zajmie 15-20 minut na spokojnie, jeśli nie czekasz na bagaż, to liczyłabym z 40 min, ostatnio byłam z córką i od razu wskazano mi uprzywilejowaną drogę do natychmiastowej odprawy, ale różnie to bywa i 1 h wcale nie będzie przesadzonym czasem

pamiętaj w drodze powrotnej, że po przejściu przez bramki kontrolne i przejściu przez wielką halę sklepów wolnocłowych będziesz miała do przejścia jeszcze z 1,5 km ja się okropnie zdziwiłam, bo myślałam że bramki są już zaraz, a później prawie biegłam, aby zdążyć przejść ten kawał drogi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Lut 2018 13:17 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 47
@iffona dzięki. No właśnie będę mieć tylko bagaż podręczny i ładuje wieczorem.

Czyli musze sie przygotowac do "biegu" do metra :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Lut 2018 13:43 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jest duzo zmiennych. Po pierwsze nie wiesz czy Twoj samolot zaparkuje przy bramkach A, B, czy C - ja to duza maszyna to prawie na bank nie przy "A" wiec bedziesz musiala przejechac kolejka na A - a to juz ekstra 15 min powiedzmy. Jezeli masz paszport to bedziesz mogla skorzystac z bramek automatycznych - kolejka bywa rozna, albo jej nie ma wcale, albo jest :). A jak jedziesz z dowodem to raczej przygotuj sie na stanie w kolejce. Wylazilem z T5 pewnie ponad 100 razy i zajelo mi to mniej wiecej od 20 min do 2 godzin.... takze ten...
Góra
 Profil Relacje PM off
emily temple uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 02 Lut 2018 22:25 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 47
@lataczuk dzięki. Ja tylko mam doświadczenie ze stansted i tam najdłużej 40 minut . oj oj teraz sie zaczne jeszcze bardziej bać
Trzeba było wydać wiecej na Ryainera miała bym spokoj :lol:

Latam na paszport , jakoś wydaje mi sie ze po prostu kontrola "leci" szybciej ..

Najwyzej bede dzwonic do hostelu ze sie spoznie :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 27 Cze 2018 15:45 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
My spaliśmy w Novotel London Heathrow przy Cherry Ln ale podobnie będzie dla Premier Inn Heathrow czy Holiday Inn Heathrow lub Crowne Plaza Heathrow.
Generalnie na ulicy Cherry Ln z przystanku łapiemy (warto machnąć aby się zatrzymał) autobus nr 222.
I tu mamy dwie opcje:
:arrow: albo w kierunku stacji kolejowej West Drayton gdzie wsiadamy w pociąg do Paddington skąd ruszamy spacerem na Londyn albo przesiadamy się na metro
:arrow: albo jedziemy w kierunku Hounslow West gdzie wsiadamy w niebieską linię metra i dalej gnamy już przesiadkami gdzie nam najwygodniej

:arrow: opcja trzecia (dla tych podróżujących bezpośrednio z lotniska Heathrow na które można dojechać linią autobusową nr 222) to po prostu skorzystać ze stacji metra Uxbrigde (tą samą niebieską linią metra dostaniemy się bezpośrednio z Londynu na lotnisko Heathrow).

W recepcji hotelu polecono nam aby w każdym środku transportu skorzystać z płatności kartą zbliżeniową (przykładamy do żółtego okrągłego terminala przy bramkach czy wejściu do autobusu) - jedna karta na jedną osobę. Maksymalne dzienne obciążenie za transport łączony różnymi środkami komunikacji nie może przekroczyć bodaj 12GBP na kartę więc maksymalnie zapłacimy około 60 zł per person za dojazd i poruszanie się po Londynie, co jest niezłą stawką. Oczywiście jest też karta Oyster ale czas nas gonił i stąd polecono nam opcję ze zbliżeniówką jako szybką i najwygodniejszą opcję :arrow: za co serdecznie dziękujemy miłej pani, która rozpisała nam połączenia do centrum jak własnej siostrze ;)

Sprawdzaliśmy też inne warianty - przy większej ilości chętnych opłacalny jest Uber bo przykładowo kurs z Novotel Heathrow pod the Tower of London to koszt 30-40 GBP.
Dla porównania pan Włodek za kurs swoją sześcioosobową taxi bierze 50-60 GBP, gdyby ktoś potrzebował to zostawiam nr 007412681588 bo akurat namierzyłem go pod hotelem.

Dla innych hoteli jak Park Inn by Radisson London Heathrow lub Leonardo Hotel London Heathrow czy drugiego Novotel London Heathrow oraz wielu innych hoteli wzdłuż Bath St również należy łapać autobus nr 222 bo zatrzymuje się obok nich i dalej podróżujemy jak opisałem wyżej.

Powrót metrem do Hounslow West i dalej autobusem nr 222 pod swój hotel.

Tu jest mapa busa nr 222 po której łatwo zorientować się gdzie najbliżej waszego hotelu można złapać ten transport
Image

Mam nadzieję, że komuś te informacje pomogą :)


Ostatnio edytowany przez baja, 27 Cze 2018 16:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 27 Cze 2018 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Autobusy miedzy terminalami zatrzymujace pod wieloma hotelami sa darmowe:
https://www.heathrow.com/file_source/Co ... ne_Map.pdf

Oczywiscie mozna za nie zaplacic jak ktos chce i prawde mowiac wiele osób chce :)
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
baja uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 27 Cze 2018 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
baja napisał(a):
My spaliśmy w Novotel London Heathrow przy Cherry Ln ale podobnie będzie dla Premier Inn Heathrow czy Holiday Inn Heathrow lub Crowne Plaza Heathrow.

Gdyby ktos planowal zatrzymywac sie w hotelach wspomnianych wyzej i parkowac tam, to ostatnio przeszla tamtedy fala kradziezy alufelg. W ciagu paru dni kilka samochodow znalazlo sie na ceglach lub zwyczajnie na glebie. Kilka linkow pogladowych: https://thumbsnap.com/hI8BsVYK https://thumbsnap.com/bvCCssGt https://twitter.com/Claym4ker/status/10 ... 7183248384
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 27 Cze 2018 16:24 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
-- 27 Cze 2018 16:19 --

LonDynia napisał(a):
Autobusy miedzy terminalami zatrzymujace pod wieloma hotelami sa darmowe:
https://www.heathrow.com/file_source/Co ... ne_Map.pdf

Oczywiscie mozna za nie zaplacic jak ktos chce i prawde mowiac wiele osób chce :)


Prawda, czytałem o nich będąc w hotelu. Wystarczy dojechać nimi na samo lotnisko i tam przesiadka na metro :idea:
W sumie mogłem zapytać, być może jadą z tego samego przystanku. Z tego co pamiętam 222 jeździ co 8 minut, do przystanku mieliśmy dwa kroki więc bez zastanowienia wybraliśmy ten płatny wariant ;)
ale słuszna uwaga bo może niepotrzebnie :mrgreen:

-- 27 Cze 2018 16:24 --

Aga_podrozniczka napisał(a):
Gdyby ktos planowal zatrzymywac sie w hotelach wspomnianych wyzej (...)


to ja dodam, że w Novotel London Heathrow Airport przy Cherry Ln sypia sporo pilotów i stewardess, z tego co zauważyłem w trakcie pobytu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 09 Lip 2018 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
LonDynia napisał(a):
Autobusy miedzy terminalami zatrzymujace pod wieloma hotelami sa darmowe:
https://www.heathrow.com/file_source/Co ... ne_Map.pdf

Oczywiscie mozna za nie zaplacic jak ktos chce i prawde mowiac wiele osób chce :)


Czyli bez problemu wchodzimy do autobusu bez płacenia i wysiadamy przy hotelu, który nas interesuje ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Lip 2018 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Tak, jak chcesz mozesz sie kierowcy spytac dla pewnosci czy twoj hotel znajduje sie w tej strefie, ale jak sie strefa konczy to pojawia sie komunikat ze zaczyna sie strefa platna. Raz chcialem pojechac dwa przystanki dalej, to kierowca zatrzymal autobus i kazal mi zaplacic :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Lis 2020 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Strefa darmowego transportu wokol Heathrow bedzie zawieszona od 1 stycznia 2021.

Z bloga: https://www.headforpoints.com/
“We are temporarily suspending the Heathrow Free Travel Zone and ending some of the subsidies [for airport staff], starting from 1st January 2021. We are hoping some of these changes will be short-lived and are working with transport operators to see if they can continue to offer discounts without our support.”

Implementation appears to be in phases, with some buses beginning to charge in January. The remainder of the routes will start charging later in 2021. By the end of 2021, it sounds like the Heathrow Free Travel Zone will cease to exist."

Image
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group