Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Toruń
#1 PostWysłany: 06 Lut 2012 10:30 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
Witajcie.

Z miłą chęcią polecam 2 ciekawe lokale w których ostatnio jadłem w Toruniu:

->Bar Mleczny pod Arkadami. ul. Różana 1. Jest to lokal niedaleko rynku staromiejskiego: http://www.gtss.com.pl/arkady.html
Bardzo ciekawe i tanie miejsce. Płatność wyłącznie gotówką.
-> Manekin bardzo znana i dobra naleśnikarnia. korzystałem z lokalu na ul. Wysokiej. Lokal mieści sie ok. 5 min. od dworca autobusowego. Jest też drugi lokal na rynku starego miasta, lecz jest on aktualnie w remoncie. Możemy tutaj zjeść naleśniki w różnychwariantach. Ja brałem m.in.naleśnika z bekonem, i sosem czosnkowym. Polecam, bo warto. Lokal na wysokiej jest kolebką sieci naleśnikarni manekin.
http://manekin.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Toruń
#2 PostWysłany: 07 Lut 2012 17:09 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 60
Kilometry: 121 126
Oprócz dwóch powyższych lokali, które obrosły już legendą, mogę polecić Czarną Oberżę na Rabiańskiej (Stare Miasto, blisko Wisły), z której zawsze korzystam będąc w tym mieście. Całkiem niezłe jedzonko, duże porcje, samoobsługa, 15zł za danie główne, zupy chyba po 4zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#3 PostWysłany: 07 Lut 2012 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 18
ja bym poleciła pizzerię Picollo na ulicy Prostej (10 min od dworca PKS). pizza (porcja dla jednej osoby) + barszcz to koszt około 7-8zł. Pizza wyrabiana jest na grubszym cieście, ma standardowe składniki do tego dużo ketchupu lub sosu... o jakości jedzenia świadczą kosmiczne kolejki, jednak obsługa działa sprawnie.. no i bardzo low cost :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#4 PostWysłany: 11 Lut 2012 12:40 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 10
Ze swojej strony polecam pierogarnie "Stary Toruń" na ulicy Most Pauliński. Super pierogi, szczególnie z pieca! Duża porcja kosztuje około 15 zł (5 sztuk) ale trzeba zaznaczyć, że jeden pierog jest wielkości średniej pięści. Do każdego dania fajna przystawka (chleb + smalec + ogórki).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#5 PostWysłany: 15 Lut 2012 22:39 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
Jeśli miałbym coś doradzić jako rodowity torunianin, to:
- Gęsia Szyja - bar sałatkowy za piątaka + rewelacyjna karkówka
- Gusteau - drożej, ale smacznie, szczególnie polędwiczki
- Restauracja Hotelu Retman - również drożej, ale ten gulasz w kociołku..

Wersje low-costowe to wcześniej wspomniany Bar Mleczny pod Arkadami (świetne zupy: pomidorówka i ogórkowa), Manekin oraz dodałbym restaurację Pasta&Basta - makarony w wielu postaciach.

Wszystkie wymienione lokale znajdują się w obrębie starówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#6 PostWysłany: 26 Sty 2013 00:20 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 24
Z racji tego, że jestem z Torunia chętnie coś na temat jedzenia w moim mieście napomknę :)

1. http://manekin.pl/
Image

Ceny bardzo dobre oraz bardzo dobra jakość dań. Manekiny na starówce są dwa, jeden na rynku przy ratuszu a drugi na ulicy Wysokiej. Często z dziewczyną chodzimy tam jeść, dużo ludzi chwali sobie to miejsce i ja również :)

2. http://www.metropolis.torun.com.pl/
Image

Metropolis to pizzeria w której można zjeść również różnego rodzaju dania. Polecam głównie pizzę, ponieważ kotlety są tam mrożone - nie zmienia to jednak faktu że mimo to całkiem smaczne.

Umiejscowione na ulicach: łazienna, podmórna.

Pierogarni osobiście nie polecam, mam wrażenie że to już nie to co na początku. Picollo jak najbardziej, ale jedną pizzą facet się nie naje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#7 PostWysłany: 25 Maj 2014 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Gdzie w Toruniu można zaprosić dziewczynę do knajpki z klimatem.
Kiedy wchodząc od razu dech zapiera i robi wrażenie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#8 PostWysłany: 25 Maj 2014 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 187
Ale chodzi Ci o lokal z jedzeniem / kawiarnię / pub?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#9 PostWysłany: 25 Maj 2014 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 118
Loty: 126
Kilometry: 165 727
jajacekk napisał(a):
Gdzie w Toruniu można zaprosić dziewczynę do knajpki z klimatem.
Kiedy wchodząc od razu dech zapiera i robi wrażenie?


Jakiś konkretnie ma być klimat?
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#10 PostWysłany: 25 Maj 2014 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Skoro ma zapierac dech to raczej klimat równikowy :-)
Koniec OT

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Toruń
#11 PostWysłany: 25 Maj 2014 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
tajniak napisał(a):
Ale chodzi Ci o lokal z jedzeniem / kawiarnię / pub?



Chodzi mi o nastrojową restaurację. Ciekawy wystrój, klimat niekoniecznie równikowy.
W Inowrocławiu znam taką knajpkę, ale akurat będę w Toruniu. Zawsze jadąc nad morze przejeżdżałem nocą przez miasto, ale nigdy nie zatrzymywałem się w nim. Teraz spędzę tam 2 dni jadąc polskimbusem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#12 PostWysłany: 25 Maj 2014 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 187
Ja kojarzę Toruń z wyżej wspominanym Manekinem. Bardzo fajne miejsce. Wystrój nie był chyba jakiś odjechany, ale moje wrażenia i kompanów bardzo pozytywne. Polecam.
Jest jeszcze Pierogarnia Stary Młyn, to taka trochę sieciówka, raczej nie jest to kameralny lokal. Mają jednak swój specyficzny i też może się podobać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#13 PostWysłany: 27 Lip 2014 15:27 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 232
niebieski
Znajomi z Torunia polecili mi Cafe Relax ul. Szewska 4. Bardzo klimatycznie (wystroj wczesnokapitalistyczny), ale jedzenie przepyszne: domowe pierogi i nalesniki, swieze miesa. Lokal prowadzony przez urocza starsza Pania. Wracam tam zawsze nawet jesli jestem przejazdem w okolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Toruń
#14 PostWysłany: 10 Sie 2014 23:48 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 32
Od siebie polecam:

Metropolis - spory wybór dań, każdy znajdzie coś dla siebie, dobry stosunek jakości do ceny

Manekin - bardzo dobra sieciowa naleśnikarnia

Widelec - dobre burgery za rozsadną cenę

Luizjana - ceny już trochę wyższe, dobre burgery + ludzie polecają steki. Sam jeszcze nie próbowałem, ale mam zamiar wkrótce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#15 PostWysłany: 08 Wrz 2014 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Manekin faktycznie rewelacyjny. Praktycznie ciągle pełno ludzi, porcje duże i bardzo smaczne w rozsądnej cenie. Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#16 PostWysłany: 08 Wrz 2014 11:37 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
Mieszkam w Toruniu i z cala pewnoscia moge polecic "Roze i Zen" - klimatyczna restauracja, pyszny sernik i ciasto marchewkowe, swietna kawa, zupy i "podplomyki". No i oczywiscie przepiekne patio - tylko usiasc i sie rozmarzyc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#17 PostWysłany: 25 Paź 2014 13:38 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 3
Ja tam w Toruniu zawsze latałem do takiej pizzeri/lokaliku - piccolo takie smaczne domowe pizze robili, z tym, że ich cena z 2,8 kiedyś wzrosła prawie do 6 zł jak byliśmy ostatnio :/ Ale kolejki jakie były kiedyś takie są teraz, tam na stolik to trzeba polować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#18 PostWysłany: 23 Gru 2014 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 213
Loty: 218
Kilometry: 137 159
niebieski
W Toruniu zachwyciła mnie Gęsia Szyja. http://www.gesiaszyja.torun.pl/
Tam zjadłem pierwszą czerninę mojego żywota :-) I, mimo dużych obaw, to była naprawdę dobra zupa...
Już za miesiąc przetestuję ją znowu, yeah! :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#19 PostWysłany: 09 Lut 2015 11:49 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 112
W Toruniu obowiązkowo na deser na lody do Lenkiewicza! Pychota i bardzo duże gałki :)
_________________
Podróżnik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#20 PostWysłany: 17 Lut 2015 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 213
Loty: 218
Kilometry: 137 159
niebieski
Fajny jest też Bar Krupnik przy ul. św. Katarzyny 6.
Z zewnątrz tylko mały szyld, wnętrze jak w podłym barze mlecznym, klientela co najmniej dziwna a jedzenie...
rewelacyjne i bardzo, bardzo tanie (tańsze nawet niż w barach mlecznych).

Jak ktoś szuka romantycznej miejscówki pełnej pierników, to to nie ten adres. Ale jeśli ktoś chce niedrogo i smacznie zjeść, to zdecydowanie polecam :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Piotrek89 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group