Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sutomore i okolice
#1 PostWysłany: 15 Lip 2018 11:11 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Wątek o Czarnogórze jest jednak mniej rozbudowany niż o innych państwach i trzeba nad nim popracować :)
Wybieramy się na tydzień właśnie do Czarnogóry i Sutomore będzie naszą bazą wypadową. Poruszać będziemy się transportem publicznym. Chcemy zobaczyć twierdzę Haj-Nehaj. Czy damy radę tam dotrzeć pieszo? Podobno ciężko tam trafić i należy uważać na węże, tyle wiemy z przewodników :)
Planujemy również jakąś wycieczkę stateczkiem czy łódką po wybrzeżu. @panprofesor82 w innym wątku pisał o wyprawie do Budvy, a może inną trasę wybrać?
Ogólnie planujemy zwiedzić okoliczne miejscowości Petrovac, Bar, Budva, trochę dalej Ulcnij i jeszcze Kotor. Tylko czy czasu wystarczy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#2 PostWysłany: 15 Lip 2018 19:28 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
więcej znajdziesz na fb, np. Czarnógra forum
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#3 PostWysłany: 16 Lip 2018 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@AguSS
Na miejscu oferowanych wycieczek jest naprawdę dużo, a ceny przystępne i o wiele niższe niż na Chorwacji. Takie jednodniowe wypady są proponowane do wszystkich atrakcji Czarnogóry oraz państw ościennych. Ja tym razem niestety nie miałem za dużo czasu aby skorzystać z innych niż wspomniana ale na 100% godna uwagi się taka wycieczka to Zatoki Kotorskiej obejmująca transport autobusem z dowolnej większej miejscowości + rejs łódkę. Jeśli znajdę gdzieś ulotkę, którą zabrałem na przyszłość to wrzucę skana.
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#4 PostWysłany: 16 Lip 2018 16:13 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Wycieczka po zatoce kosztuje 18e z Petrovac
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#5 PostWysłany: 24 Lip 2018 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Witajcie,
Będę z dziećmi (10 i 16 lat) w Sutomore w dniach 3-7 wrzesień. Wybrałem Sutomore, ponieważ chciałbym aby dzieciaki pojechały pociągiem i przejechały się jedną z najpiekniejszych tras kolejowych, ale:
Mam kilka pytań:
1) Czy wybranie noclegu, pod kątem powrotu pociągiem jest tego warte? Podobno Sutomore to brzydkie miasteczko, ale trasa kolejowa jest bardzo malownicza.
2) Chce wybrać się jeszcze do Kotoru i Starego Baru. Czy Sutomore, to dobra miejscowość na tego typu wypady? A może lepiej wybrać Bar? Zależy mi na dobrej komunikacji i oszczędności na przejazdach.
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#6 PostWysłany: 24 Lip 2018 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@hicarian
Sutomore będzie ok, może inne miejscowości jak Petrovac są ładniejsze ale tam jak dla mnie nie czuć luzu i jest bardzo spokojnie, jak dla mnie wręcz śpiąca atmosfera.
Jeśli chodzi o wycieczki to z Sutomore masz pełen wachlarz, do wyboru, do koloru, wszystkie atrakcje Czarnogóry oraz państw ościennych. Bar to zwykłe miasto, plaża słaba, bo kamienista i brudniejsza niż w Sutomore, knajp mało i cała miejscowość wygląda jakby większość mieszkańców wyjechała gdzies do pracy na zachodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#7 PostWysłany: 24 Lip 2018 23:58 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
hicarian napisał(a):
Witajcie,
Będę z dziećmi (10 i 16 lat) w Sutomore w dniach 3-7 wrzesień. Wybrałem Sutomore, ponieważ chciałbym aby dzieciaki pojechały pociągiem i przejechały się jedną z najpiekniejszych tras kolejowych, ale:
Mam kilka pytań:
1) Czy wybranie noclegu, pod kątem powrotu pociągiem jest tego warte? Podobno Sutomore to brzydkie miasteczko, ale trasa kolejowa jest bardzo malownicza.
2) Chce wybrać się jeszcze do Kotoru i Starego Baru. Czy Sutomore, to dobra miejscowość na tego typu wypady? A może lepiej wybrać Bar? Zależy mi na dobrej komunikacji i oszczędności na przejazdach.


Z Sutomore (a właściwie z Canj) do Starego Baru przez cały dzień co pół godziny lub godzinę jeździ autobus Mediteran Express. Wygląda jak zwykły miejski w Polsce ;) Jedyny rozkład jazdy to godziny odjazdu z przystanków początkowych, ale o ile dobrze pamiętam ostatni ruszał ze Starego Baru o 1 w nocy. Dodatkowym mankamentem jest trasa pełna zawijasów po Barze plus wjazd na dworzec kolejowy.

Tu masz info z 2016 roku, ale chyba nic się nie zmieniło - http://www.barinfo.me/text.php?kategorija=1&id=8376
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#8 PostWysłany: 25 Lip 2018 19:51 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
@hicarian Planujecie jechać pociągiem do Belgradu czy tylko cześć trasy?
My wybraliśmy Sutomore właśnie ze względu na lokalizację. Z tego co sprawdziłam w necie jest świetnie skomunikowane. Niebawem będziemy testować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#9 PostWysłany: 25 Lip 2018 22:18 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Tak a propos pociągu to jest pewne ryzyko - też planowałem się przejechać (w dniu wylotu) i skończyło się tym, że pociąg się nie pojawił, miejscowi nie bardzo wiedzieli, kiedy będzie, ale nie byli jakoś szczególnie zdziwieni...
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#10 PostWysłany: 26 Lip 2018 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
@Qba85

Dziękuje za wskazówki, jak i przestrogę odnośnie pociągów. Właściwie to chcemy skorzystać z pociągu, w drodze powrotnej na lotnisko. Lecimy Wizzem prawie o północy. Jeśli potwierdzą się problemy z przejazdem pociągiem, to zorganizuje taxi.

@AguSS
Też wybrałem Sutomore, jako punkt wypadowy :)
Planuję tylko pojechać pociągiem na trasie Sutomore-Aeorodrom Podgorica. Masz może informację, czy taka króka trasa obejmuje również choć przez chwilę - górski szlak? Chciałbym, aby dzieci zobaczyły choc raz w życiu ciekawą, górską trasę kolejową.
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#11 PostWysłany: 26 Lip 2018 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@hicarian
Pociąg jedzie tunelem ale przed górami jest fajny odcinek wzdłuż potoku, a później nasypem przez jeziora otoczone górami. Ogólnie jest na co popatrzeć:)
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#12 PostWysłany: 26 Lip 2018 10:58 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
hicarian napisał(a):
@Qba85

Dziękuje za wskazówki, jak i przestrogę odnośnie pociągów. Właściwie to chcemy skorzystać z pociągu, w drodze powrotnej na lotnisko. Lecimy Wizzem prawie o północy. Jeśli potwierdzą się problemy z przejazdem pociągiem, to zorganizuje taxi.


Nie wiem, jak wygląda wasz plan na ostatni dzień, ale ja miałem wylot o 19, a pociąg wcześnie rano, bo jechałem jeszcze do Podgoricy. Po odczekaniu ponad godziny poszedłem z żalem na busa. Jeśli chcesz jechać kilka godzin przed odlotem prosto na lotnisko, to jest to pewne ryzyko. Może lepiej pojechać zaplanować wyjazd rano do centrum Podgoricy i uniknąć nerwów ;-)
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#13 PostWysłany: 26 Lip 2018 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Dziękuje serdecznie za wszystkie podpowiedzi. Wspaniali ludzie tutaj przesiadują :D
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#14 PostWysłany: 26 Lip 2018 21:38 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
@hicarian Z tego co czytałam w necie cała trasa Bar-Belgrad jest ładna, ale podobno najlepsze widoki zaczynają się za Podgoricą.
My mamy zamiar jechać do Kolasin
@Qba85 dobrze wiedzieć, że są czasem problemy z tym pociągiem. Miałam dylemat czy wracać też nim, ale w tej sytuacji nie będziemy ryzykować i wrócimy autobusem/busem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Qba85 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#15 PostWysłany: 26 Lip 2018 23:16 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Trasa busem też bardzo ładna, długie fragmenty drogi obok torów ;) Tylko jest jeden problem - bus nie zatrzymuje się w okolicach lotniska, więc trzeba albo wziąć taksówkę z centrum albo... podjechać jedną stację pociągiem i dojść kawałek na nogach (wyjaśnione w sąsiednim wątku). Albo dogadać się z kierowcą busa, że jednak was wysadzi na rondzie, z którego jest do lotniska około 1.5 kilometra.
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#16 PostWysłany: 20 Sie 2018 10:07 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
@hicarian Jeśli zależy Ci na pokazaniu dzieciom fantastycznych widoków, to lepiej trochę wydłużyć trasę pociągu. My przeznaczyliśmy na to prawie 1 dzień. Pojechaliśmy do Kolasin pociągiem, potem powrót do Pogoricy autobusem i znowu pociąg. Na trasie do Podgoricy rewelacyjne widoki jeziora Szkoderskiego, ale za Pogoricą piękne widoki górskie, aż żal było wysiadać w Kolasin.
Tylko raz zdarzyło nam się, że pociąg był opóźniony (jakieś 30 minut) i dodatkowo w trakcie podróżny do stolicy musieliśmy się przesiadać (w strasznym chaosie) do innego co spowodowało opóźnienie prawie godzinne. Akurat mieliśmy w planie zwiedzanie przed lotem Podgoricy i zobaczyliśmy jedynie okolice dworca, niezbyt atrakcyjne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#17 PostWysłany: 20 Sie 2018 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@AguSS
Nic nie straciliście, bo cała Podgorica jest równie obskurna jak okolice dworca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#18 PostWysłany: 20 Sie 2018 10:25 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
@panprofesor82 czytałam o tym, że nie warto na nią przeznaczać za dużo czasu :) bo mało atrakcyjna i dodtakowo ewidentnie nie chciała być zwiedzana :) , bo pierwotnie wracając z Kolasinu mieliśmy z godzinkę przeznaczyć na zwiedzanie, ale akurat pociąg w kierunku Baru nam podpasywał i zamiast zwiedzania stolicy wybraliśmy wcześniejszy powrót i kąpiel w Sutomore :)
A dworzec rzeczywiście nieciekawy...i autobusowy i kolejowy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#19 PostWysłany: 20 Sie 2018 14:19 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 1
hicarian napisał(a):
@Qba85

Dziękuje za wskazówki, jak i przestrogę odnośnie pociągów. Właściwie to chcemy skorzystać z pociągu, w drodze powrotnej na lotnisko. Lecimy Wizzem prawie o północy. Jeśli potwierdzą się problemy z przejazdem pociągiem, to zorganizuje taxi.

@AguSS
Też wybrałem Sutomore, jako punkt wypadowy :)
Planuję tylko pojechać pociągiem na trasie Sutomore-Aeorodrom Podgorica. Masz może informację, czy taka króka trasa obejmuje również choć przez chwilę - górski szlak? Chciałbym, aby dzieci zobaczyły choc raz w życiu ciekawą, górską trasę kolejową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sutomore i okolice
#20 PostWysłany: 14 Wrz 2021 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Niedaleko Sutomore znajduje się święty Stefan a w nim półwysep. Niestety, na terenie półwyspu znajduje się hotel i wejście na teren półwyspu jest zamknięte z uwagi, że sam hotel jest zamknięty w sezonie 2021. Więc jeśli chcecie się tu wybrać, pozostaje tylko okoliczna plaża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group