Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 26 Cze 2015 14:28 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
Ja myślę, że dla człowieka stabilizacja jest bardzo ważna - daje poczucie jakiegoś bezpieczeństwa. Dlatego bardzo się burzę na efekty uboczne kapitalistycznego świata. Wiele osób pracuje w firmach, gdzie wygrają przetarg, kontrakt się skończy i do widzenia. Oczywiście tak być nie musi - w przetargach w zachodniej Europie zwycięzcy często mają obowiązek zatrudniać kadrę poprzednika. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej.
Tak czy inaczej - przywykłem do życia w tymczasowości. I choć pracuję w tej samej firmie (bardzo stabilnej) już 15 lat, to wciąż uważam, że mieszkanie na własność to ryzykowne, bo w sumie na cholerę mi ono, a nuż będę się musiał przenieść?

mashacra napisał(a):
oskiboski napisał(a):
mam pracę która w 6 miesięcy przynosi taki dochód,że kolejne 6 mogę tylko podróżować.

I stąd pewnie nie tylko u mnie takie wnioski Panie oskiboski :)


To teraz konkurs. Znajdź trzy szczegóły, którymi różnią się nicki:
oskiboski napisał(a):
mam pracę która w 6 miesięcy przynosi taki dochód,że kolejne 6 mogę tylko podróżować.

obibok napisał(a):
Nie powiedziałbym, że mam za dużo pieniędzy


Ostatnio edytowany przez obibok 26 Cze 2015 14:32, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 26 Cze 2015 14:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
obibok to nie oskiboski :lol: ale ja mam kolegę, który pracował pól roku, a pół roku podróżował (praca w branży turystycznej). Niestety skończyło sie eldorado wraz z niespodziewaną choroba w rodzinie. Teraz tylko sporadyczne wyjazdy.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 26 Cze 2015 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@oskiboski i @obibok przepraszam za pomyłkę
Widać powinienem znowu wyjechać odpocząć, a to dopiero piąty dzień od powrotu :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 26 Cze 2015 14:34 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
No właśnie. Znam przykłady takich ludzi. Kolega z pracy od 15 lat ma w domu sparaliżowaną ciotkę. Choroba może nam zniszczyć całe życie. Więc podróżuję, póki mogę.

Inna rzecz, że jak znajomy w Niemczech zajmował się sparaliżowaną matką (9 lat), to w tym czasie utrzymywał się tylko z zasiłku opiekuńczego. Starczyło na nowe mieszkanie, nowy samochód i jeszcze sobie odłożył oszczędności na kilka lat, w trakcie których sam sobie odprowadzał wszelkie składki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 26 Cze 2015 14:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
obibok napisał(a):
uważam, że mieszkanie na własność to ryzykowne, bo w sumie na cholerę mi ono, a nuż będę się musiał przenieść?
Ale to właśnie podejście ludzi z zachodu, gdzie istnieje coś takiego jak emigracja zarobkowa wewnątrz kraju. W Polsce rzadko spotykana. Mamy za mało rozwiniętych aglomeracji.
Ale ja kiedyś też tak myślałam ja Ty. Teraz mam własne, i wymyśliłam sobie, że na starość zamieszkam na ciepłej wyspie, gdzie koszty utrzymania są niskie, a będę żyła właśnie z wynajmu tego mieszkania.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 26 Cze 2015 14:37 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
Kolega ma mieszkanie po babci żony i chciał zamienić na lepsze, ale z TBS. Żona się nie zgodziła, bo co własne to własne. To jej powiedział "Naklej sobie na ścianie kartke >>To jest moje<<".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 26 Cze 2015 14:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
hej nie wiem czy sie zajmujesz, ale taki tryb tj. pol roku podrozy pol roku pracy to raczej marzenia nie mozliwe do zrealizowania
w normalnym zawodzie. zadna firma cie nie zatrudni na pol roku, bo masz takie widzimisie.
ewentualnie w gre wchodza 2-3 miesieczne przerwy podczas zmieniania pracy, u mnie niestety zawsze sie konczylo
na poboznych zyczeniach, bo w drugiej firmie bylem potrzebny na wczoraj, niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 26 Cze 2015 14:50 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
Dobrze mówisz, ale są takie przypadki. Znajomi prowadzili ośrodek wczasowy - 2-3 miesiące pracy i 10 urlopu. To jest życie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 26 Cze 2015 14:52 

@obibok, już nie prowadzą?
Góra
 PM off  
      
#50 PostWysłany: 26 Cze 2015 14:54 

obibok napisał(a):
Kolega ma mieszkanie po babci żony i chciał zamienić na lepsze, ale z TBS. Żona się nie zgodziła, bo co własne to własne. To jej powiedział "Naklej sobie na ścianie kartke >>To jest moje<<".

Za bystry to ten Twój kolega nie jest. :D
Dobrze, że chociaż żonę ma rozsądną.
Góra
 PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 26 Cze 2015 15:41 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
Anonymous napisał(a):
@obibok, już nie prowadzą?

Już nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 23 Lip 2015 17:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
obibok napisał(a):
Kolega ma mieszkanie po babci żony i chciał zamienić na lepsze, ale z TBS. Żona się nie zgodziła, bo co własne to własne. To jej powiedział "Naklej sobie na ścianie kartke >>To jest moje<<".
Tak sobie pomyślałam, że on po prostu jest zazdrosny, że to nie jego to mieszkanie, ale żony :twisted:
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 23 Lip 2015 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
a przecież każdy wie ze zona to nie rodzina ;D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 23 Lip 2015 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Japonka76 napisał(a):
Ale to właśnie podejście ludzi z zachodu, gdzie istnieje coś takiego jak emigracja zarobkowa wewnątrz kraju. W Polsce rzadko spotykana. Mamy za mało rozwiniętych aglomeracji.
Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław, Kraków, Gdańsk itd to miasta do których przenoszą się dziesiątki jak nie setki tysięcy ludzi z mniejszych miejscowości właśnie z powodów ekonomicznych - tylko za pracą lub pracą lepiej płatną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 23 Lip 2015 18:42 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
zulu napisał(a):
Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław, Kraków, Gdańsk itd to miasta do których przenoszą się dziesiątki jak nie setki tysięcy ludzi z mniejszych miejscowości właśnie z powodów ekonomicznych - tylko za pracą lub pracą lepiej płatną.

No tak, a do tego jeszcze wersja B tego zjawiska, czyli Drang nach Warschau. W efekcie te wszystkie małe ośrodki zwyczajnie obumierają. Co by nie powiedzieć, komuniści potrafili to zagospodarować. Tu będzie huta, tam elektrownia, a tu osiedle i będziecie pracować. Oczywiście nie przeszkadzało im, że z ekonomicznego punktu widzenia nie miało to racji bytu - i dlatego dziś górnicy z Jastrzębia krzyczą, że państwo pokazuje, ile dla nich znaczy ich spółka. Ano, jak nie ma zbytu, to nic nie znaczy. Przecież to normalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 23 Lip 2015 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
wOJOK napisał(a):
Co to macie za pracę, że wystarczy popracować 6-7 miesięcy w roku i resztę podróżować? Chętnie przygarnę taką robotę ;)

To nie kwestia zarobków tylko wydatków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 23 Lip 2015 20:03 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 103
Loty: 12
Kilometry: 15 348
MaSell napisał(a):
wOJOK napisał(a):
Co to macie za pracę, że wystarczy popracować 6-7 miesięcy w roku i resztę podróżować? Chętnie przygarnę taką robotę ;)

To nie kwestia zarobków tylko wydatków.


jak pracujesz na etacie to raczej 4 miesięcy urlopu rocznie nie masz? więc jestem ciekawy co to za zawody mają podróżnicy, że mają taki komfort podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 24 Lip 2015 16:54 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
A propo 42 % Brytyjczyków rezerwuje swe wakacje pod wpływem alko a potem żałuje :
http://www.rp.pl/artykul/706099,1217886 ... zaluj.html :lol: :lol:
I to jest chyba prawdziwe uzależnienie !!!
Jak bookować to tylko na trzeźwo !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 24 Lip 2015 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
wOJOK napisał(a):
MaSell napisał(a):
wOJOK napisał(a):
Co to macie za pracę, że wystarczy popracować 6-7 miesięcy w roku i resztę podróżować? Chętnie przygarnę taką robotę ;)

To nie kwestia zarobków tylko wydatków.


jak pracujesz na etacie to raczej 4 miesięcy urlopu rocznie nie masz? więc jestem ciekawy co to za zawody mają podróżnicy, że mają taki komfort podróży?

W przypadku normalnych zawodów, rozwiązanie jest takie że praca przez te przykładowe 6 miesięcy, urlop bezpłatny albo zwolnienie się z pracy, podróż 6 miesięcy, szukanie pracy/powrót z urlopu bezpłatnego i powtórzenie schematu.

Inna możliwość to praca w branży sezonowej, mam znajomą w Hiszpanii która zajmuje się zbiorem owoców przez cześć roku i odkładaniem nadwyżek finansowych, w celu spędzenia reszty roku na przysłowiowym leżeniu brzuchem do góry.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 24 Lip 2015 19:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
Biko napisał(a):
A propo 42 % Brytyjczyków rezerwuje swe wakacje pod wpływem alko a potem żałuje :
http://www.rp.pl/artykul/706099,1217886 ... zaluj.html :lol: :lol:
I to jest chyba prawdziwe uzależnienie !!!
Jak bookować to tylko na trzeźwo !!!

Ja problemu z alkoholem (jeszcze) nie mam, ale z podróżowaniem z pewnością. Więc zdarzyło mi się, że było do podusi kilka piw za dużo, a następnego dnia w pracy "Zaraz, cholera, ja chyba coś kupiłem...". Ale nie żałowałem. I ważne, że nie pomyliłem dat.


Ostatnio edytowany przez obibok, 24 Lip 2015 21:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group