Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Mar 2018 11:20 

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 47
My jesteśmy sporą rodziną 2+4 (2001, 2004, 2006, 2012). Gdy dzieci były młodsze, jeździliśmy z namiotami ( najpierw dwoma małymi, a potem jednym duzym), także z niemowlakiem, po Polsce i krajach ościennych. Mieszkamy w Gdańsku, wiec niestety wszędzie daleko. Takie podróże trwały zwykle 2, 3 tygodnie. Gdy dzieci były jeszcze w podstawówce, mogliśmy sobie pozwolić na tygodniowe wakacje jesienią, Grecja czy Chorwacja jest jeszcze ciepła, nie ma tłumów, a dużo można pozwiedzać. Wówczas lecielismy w szóstkę samolotem, a na miejscu wynajmowalismy mieszkanie i samochód. Oprócz tego często wyjeżdżamy w niepełnym skladzie, zależy to od możliwości finansowych i szkoły. Czasami sa to wyjazdy weekendowe, czasem dluzsze. Z najstarszym synem byłam 3 lata temu na Kubie ( z dealu Air Europa), a w tym roku ze średnią dwójką na Dominikanie ( oczywiście Level). W czerwcu lecimy wszyscy na tydzień na Majorka, nocleg zalatwiony, na bilety jeszcze za wcześnie. W wakacje trójka juz wyjeżdża na obozy, lub z dziewxzyna☺, a my i tak mamy obowiązki zawodowe. No i najważniejsze: dzięki pomocy mojej mamy, która przyjeżdża do nas z drugiego końca Polski, co roku wyjeżdżamy z mężem tylko we dwójkę, oczywiście wykorzystując okazję. W zeszłym roku Tanzania, Tajlandia, wcześniej Brazylia, Argentyna, Sri Lanka, Maroko, Meksyk i in. W tym roku mama zamówiona na październik, ale jeszcze nie mam żadnych biletów. Dzieciaki są szczęśliwe, gdy przyjeżdża babcia, mają większy luz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 14 Mar 2018 11:43 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
Podróżuję 2+2 3-4 razy do roku, głównie Europa, najdalej Izrael. Na drugi rok planujemy ZEA. Lekko nie jest, nie korzystam z biur podróży wszystko opracowuję sama, co się uda zobaczyć to uda, reszta nie trudno. Co do wydatków to sporo, ale ja lubię wydawać pieniądze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Mar 2018 17:54 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Mama4, zazdroszczę Ci takiej babci!! Z dziećmi się super podróżuje, ale fajnie gdzieś wyskoczyć we dwoje. Moją teściową i mamę (młode emerytki) udawało mi się raz na rok namówić, żeby posiedziały z jedną, a potem z dwiema na przedłużony weekend, a my jechaliśmy na city break. W styczniu po raz pierwszy mieliśmy lecieć dalej- do Tajlandii ze starszą, a 3-latkę zostawić na 10 dni z babcią, ale z powodu trzeciej ciąży odwołaliśmy. Trójki pewnie jeszcze bardzo długo nikomu nie sprzedamy :-) Kupiliśmy przyczepkę i być może pojedziemy do Włoch albo Chorwacji w przyszłe wakacje, ale po cichu marzy mi się dalsza podróż, dopóki najmłodsza będzie darmowym infantem :-) Najchętniej na Kubę, ale tam chyba ciężko o tanie bilety i samodzielne organizowanie kwater. Pozdrówka!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Mar 2018 10:59 

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 47
Babcia rzeczywiscie super, moze tak chetnie przyjeżdza dlatego, że widzi wnuki 2 razy w roku, to sie stęskni :D Przyczepka to fajny pomysł, nam sie kiedys marzył kamper, ale dla naszej rodziny musiałby byc bardzo duży, a to już wielki koszt, więc odpuściliśmy. Jeśli chodzi o Kubę, to wspaniały kraj, a kwatery organizuja się same, wystarczy wysiąść z autobusu. Kubańczycy uwielbiają dzieci, ja byłam z 13letnim synem, więc już nie taki mały, to panie na kwaterach ciągle go głaskały i szykowały mu smakołyki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Mar 2018 10:45 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
-- 22 Mar 2018 09:45 --

Taka babcia to skarb, dla nas i tak teraz to bez znaczenia, bo tak do 3. roku życia nie chciałabym zostawiać młodej dłużej niż na 3-4 dni. Przyczepkę kupiliśmy spontanicznie latem na polu namiotowym i już byliśmy we czwórkę w Karkonoszach, to będzie super sprawa dla większej rodziny, zwłaszcza z tymi wszystkimi gratami, które się wozi przy niemowlaku, tylko jedzie się o co najmniej 40% dłużej. A czy ktoś poleca Izrael, tanio się tam dostać z Gdańska, ale podobno drogo na miejscu?


Ostatnio edytowany przez krasnal, 22 Mar 2018 14:57, edytowano w sumie 1 raz
Zdublowana treść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Mar 2018 17:17 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
Izrael świetny, koniecznie hotel ze śniadaniami, my byliśmy w Ibis (rewelacja hotel). Izrael jest bardzo drogi. Zawsze można wziąć swoje konserwy i chleb. Na miejscu woda 8zł, benzyna 8 zł i tak dalej, sporo. Lot to pikuś cenowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 31 Mar 2018 19:15 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Dzięki a jaki kierunek polecacie, ktory będzie przynajmniej względnie egzotyczny, a przystępny cenowo dla dużej rodziny i łatwy do ogarnięcia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 31 Mar 2018 19:38 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 666
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
Bułgaria.
1. Egzotyczny -dzieciaki zobaczą jak jeszcze niedawno było w Polsce.
2. Przystępny cenowo, a zarazem smaczne jedzonko - bez tych jeszcze dodatków do żywności co już u nas jest.
3. do ogarnięcia- dużo informacji choćby na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 31 Mar 2018 22:08 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Te dodatki to juz tam dawno zawedrowaly. U nas juz coraz wiecej produktow bez sztucznych barwnikow, glutaminianu i konserwantow. Tam to dopiero dojdzie za 5 lat.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 04 Kwi 2018 14:55 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Dzięki za sugestie, a czy ktoś ma doświadczenie z Gruzji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Maj 2018 15:15 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Odnośnie doświadczeń z Gruzji z dziećmi to mogę powiedzieć, że "tak, można" :) Właśnie niedawno wróciłem z 2,5 tyg. wyjazdu do Gruzji i Azerbejdżanu z dziećmi. Co prawda jest to mniej niż w temacie, bo tylko z dwójką (3,5 oraz 6,5), ale jedno ma celiakię, więc podnosi to poziom skomplikowania :)
Jeśli masz jakieś konkretne pytania, to postaram się odpowiedzieć.

Generalnie nasz plan szybko wziął w łeb ponieważ zaraz po przylocie syn się rozchorował i przez trzy dni byliśmy uziemieni z jego gorączką. Nasz plan zakładał 3 dni w Baku później do Gruzji i Armenii, ale zrezygnowaliśmy z tego ostatniego, odwołaliśmy pawie wszystkie noclegi, aby ułożyć plan na nowo jak będzie z nim lepiej, i finalnie było nieźle.
W Azarbejdżanie oprócz Baku, wybraliśmy się do Suraxani, Gobustanu oraz na wulkany błotne. Przejazdy komunikacja miejska, marszrutka, no i taxi na wulkany. Później przejazd nocnym pociągiem do Tbilisi (dla dzieci było straszną frajdą spanie w pociągu). I na miejscu również kombinacja w\w transportu do Gori, Uplistiche, Mcchety, Kazbegi. Włącznie z wejściem na nogach pod klasztor św. Trójcy - starszy syn wszedł o własnych siłach, córka częściowo sama, a częściowo na barana. Później jeszcze spędzenie czasu w Kutaisi i do domu.
Generalnie w obu krajach ludzie bardzo przychylnie patrzą na rodziny z dziećmi i bardzo często byliśmy zagadywani, dzieci głaskane, itp. (nie wspomnę o Japończykach, którzy zawsze chcą sobie robić zdjęcia z moimi dziećmi, bo oboje to blondaski).

No i najważniejsze podróżując z dziećmi cały czas uczę się robić wszystko/zwiedzać dużo wolniej, ale przez to można bardziej poczuć dane miejsce.

Także motywacją jest obietnica zakupu pamiątek z danego kraju (czyt. zabawek), więc jeśli trafimy na jakieś stragany lub sklepy z zabawkami to nie ma siły zawsze muszą być zaliczone, dopóki tej jednej pamiątki sobie nie znajdą :)

Moje dzieciaki bardzo lubią latać samolotami (może dlatego, że dopiero w tym roku zaczęliśmy i był to dopiero drugi wyjazd), a jak są turbulencji to już w ogóle szał :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 19 Lip 2018 12:07 

Rejestracja: 13 Lip 2017
Posty: 11
Wrócilismy właśnie z naszą trójką z Maroko:)

Po drodze w Marrakeszu spotkaliśmy francuską rodzinę z 6 ( sześcioro) dzieci...:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 03 Paź 2018 09:25 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Dzięki wszystkim za wpisy. Udało mi się wykorzystac dobry humor mojego mniej wyrywnego do wyjazdów męża i kupiłam bilety na ferie z Berlina na Teneryfe dla naszej pięcioosobowej rodziny, do tego **** hotel ze śniadaniem i wyszło mi 5 tys. Identyczna oferta dla tego hotelu z Wawy dla nas kosztuje w tym terminie ponad 10 tys. Jestem bardzo podekscytowana, że to nie koniec z podróżami!!! Pozdrowienia dla wszystkich wielodzietnych ?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 25 Lut 2019 17:07 

Rejestracja: 06 Mar 2018
Posty: 15
Mam pytanie do pomorzanka zcy udal jej się wyjazd na Teneryfę, bo w wakacje też się wybieram. Jesli możesz to napisz w jakim hotelu mieszkałaś i czy może wiesz kiedy będzie otwarty wąwóz Masca Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Lut 2019 21:50 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Cze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Lut 2019 22:20 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Podróżujemy z dwójką 2004 i 2006. Madera Kanary Izrael i inne miejsca Europy, kupione bilety na Gruzję. Kosztowo na osobę zawsze wychodzi bardzo korzystnie, nocleg na 4, samochód na 4, fakt płatnik jeden :) ale nie da sie przeliczyć przyjemności podróżowania i oglądania radości z wspólnych wypadów. Jest to doskonała okazja poznania naszych dzieci bliżej, tego czego nie mamy szans poznać w zabieganiu dnia codziennego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Lut 2019 22:24 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Cześć, dopiero wróciliśmy, więc mogę podać info na świeżo.
Spędziliśmy 7 dni w apartamentach Aguamarina (przy hotelu Aguamarina) kilka km od lotniska, zachęceni entuzjastycznym opisem na jakimś blogu. Hotel jest położony z dala od głownych kurortów, ale wokół jest sporo hoteli, jest więc promenada, knajpki, sklepiki, a tłumów nie było. Duży basen plus spory brodzik ze słoną wodą, niestety najstarsza dostała jakiejś strasznej alergii na chlor czy coś podobnego i szybko zakończyła kąpiele. Śniadania smaczne i urozmaicone. Obiekt dawno nie remontowany i wszystko w środku obłazi, ale z łóżka mieliśmy wspaniały widok na morze i marinę, więc nam się podobało. Trochę poza tym mało atrakcji dla dzieci.
Wynajęliśmy w Cicar auto na cały tydzień (120 euro) i dzięki temu z atrakcji na Teneryfie zobaczyliśmy: klify Los Gigantes, Loro Park (dzieci zachwycone, ale straszny drenaż dla portfela), plażę w Los Cristianos, miasteczko Garachico (pomyłka...), plażę w Puerto de la Cruz, a mąż z najstarszą pojechali na wulkan i wjechali kolejką na górną stację (polecam kupić bilety przez internet). Byliśmy niedaleko Masca, ale tego dnia w górach była straszna mgła i zimno, więc zrezygnowaliśmy. Za to przez przypadek trafiliśmy na fajną plażę w Puerto de Santiago.
Jak znajomi i rodzina słyszeli o wyjezdzie z trójką dzieci na Kanary (w tym 8-miesięcznym niemowlęciem), pukali się w czoło, a my wróciliśmy wypoczęci i zadowoleni. Prawie 5 godzin w samolocie dało się przeżyć, nie ma co demonizować (mój siostrzeniec jechał 300 km na zimowisko autokarem 12 godzin - korki..). Południowcy ogromnie lubią dzieci - przez cały tydzień kelnerzy przy śniadaniu non stop zagadywali i głaskali bobasa, śpiewali jej piosenki - szaleństwo.. Jedynie dojazd do Berlina był nietrafionym pomysłem, będziemy się na przyszłośc trzymać Rębiechowa albo co najwyżej Modlina/Okęcia.
Podsumowując, pierwszy duży wyjazd w formule 2+3 bardzo się udał i nabraliśmy apetytu na więcej :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 28 Lut 2019 12:31 

Rejestracja: 06 Mar 2018
Posty: 15
Pomorzanka dzięki za info.
Ja mam zarezerwowany pobyt 3-11 lipca niedaleko klifów hotel Allegro polecany tu na forum o Teneryfie za 2000 eur all za te 11 dni. Mam nadzieje, że landryna nic nie odwali i nasze wakacje sie odbedą.
I chyba będą to już moje ostatnie wakacje dłuższe z dziećmi. Pozostaną mi city-breaki za punkty Wizzair, bo dzieci są już duże trzeba płacić jak za dorosłych. A jednak wole wczasy all, ponieważ zwiedzać mi nikt nie zabroni i zjeść coś na mieście też, a jednak szykowanie śniadania, szukanie miejsca na posiłek po męczącym dniu trochę zabiera urok aktywnego ale jednak odpoczynku. Pozdrawiam wielodzietnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 28 Lut 2019 12:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
matszym)_2006 napisał(a):
Ja mam zarezerwowany pobyt 3-11 lipca niedaleko klifów hotel Allegro polecany tu na forum o Teneryfie za 2000 eur all za te 11 dni.

matematyka wskazuje na mniej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Lut 2019 13:16 

Rejestracja: 06 Mar 2018
Posty: 15
pomyłka do 14
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group